» »

Problemi z kompatibilnostjo gr. kartice z osn. ploščo

Problemi z kompatibilnostjo gr. kartice z osn. ploščo

medo12 ::

Pozdravljeni:)) !

Pred kratkim mi je crknila matična plošča K7S5A. Zamenjal sem jo z EPOX 8VTAI. Skupaj z njo sem moral zamenjati tudi RAM. Pustil pa sem grafično kartico GeForce2 MX400 ASUS V7100PRO.
Sistem sedaj deluje vendar problem nastane ko poizkusim zagnati kakšno igro. NITI ENA noče delati:'( . Tudi tiste ki so na prejšnjem sistemu delale sedaj ne delajo več. Pojavi se samo črn ekran in sistem zablokira. Pri Medal of Honor Pacific Assault se mi je pojavilo sporočilo da grafična ali op. sist. ne podpirata DirectX 8.1, čeprav imam naložen DirectX 9.0c.
Če zaženem dxdiag mi javi da je vse OK, le igre ne delajo.
Prosim za pomoč, ker ZDAJ SO POČITNICE JAZ PA NE MOREM ŠPILAT!!!!!!!!!>:D >:D >:D

Polkovnik Sikorsky ::

Prva stvar je, da se z GeForce 2MX ali Titanium ne da igrati Medal of Honour: Pacific Assault, ker strojno podpira samo Direct X7, igra pa rabi vsaj kartico, ki strojno podpira DX 8. Programsko naložena različica DirectX-a pa more itak biti vedno najnovejša, vendar to ne spremeni dejstva, da tvoja kartica ne podpira strojno Direct X8 in 9.

Kupi si novejšo grafično kartico, recimo kakšen Radeon 9600Pro bo zadoščal, stane okoli 27 tisočakov.

Glede nekompatibilnosti grafične in matične pa sem tudi sam imel podobne probleme. Namreč delalo je čisto lepo z GeForci, ko pa sem vstavil kateregakoli Radeona, je sicer delalo v Windowsih, vendar so bili enaki simptomi kot pri tebi, 3d Mark se je obesil po 2 minutah, žmiganje slike, črna slika,...
AMD XP-M 2800+, 1024MB DDR400, GeForce 6600TD 300/550@500/675 Sparkle bios

medo12 ::

Sm si sposodu GeForce Titanium 4200 :D in prej na stari matični in stari grafični je delu NFS Undeground 2 zdej pa nč. Niti na GeForce2 MX400 niti na GeForce Titanium 4200 ne pele nobena igrca :( .
Prej sm lhku špilu npr. GTA Vice City, Madden NFL 2004, ...
Po nakupu nove matične pa nč.

I need smo help, please :| .

SavoS ::

A si pa ti na novo naložo ves sistem, nanovo naložo vse driverje od matične plošče, a si nanovo naložo driverje od grafične.......poskusi še ti, saj si zamenjal platformo in posledično je treba vse na novo naložit, od a do ž vse.........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

medo12 ::

Seveda sm vse na novo naložu, Windowse, driverje od matične, grafične, zvočne, ...

Pa nč ne dela.

Mirč ::

nesi nazaj mb

dxx ::

V biosu preveri AGP nastavitve, mene je na eni plati zajebaval če sem mel AGP Aperture size na 256MB ali na 128MB, vse igre so mi zaštekale še preden je prišlo v igro.
Ali si namestil drajverje za čipset?
Gonilniki za grafično so kateri?
Poskusi se še igrati z nastavitvami biosa
Drugače pa malo po googlu poglej če ima še kdo take probleme.

kinetik ::

uporablaš ZAP? Če ga ga zbriši in si umisli kak drug požarni zid.
nic pametnega nimam za povedati

dxx ::

ja to sem pa tudi že slišal, možno je tudi to.

medo12 ::

Čipset driverje sm naložu ta nove iz www.epox.com. Ne uporabljam ZAPa, driver od grafične je od nVidie za GeForce 66.93 International. V biosu sm se tud neki že matru pa se bom mogu zgleda še malo :D .

medo12 ::

Aja, uporabljam Norton Internet Security 2005, na stari matični sm pa mel Norton Internet Security 2004 Professional.
Mislite de je lahko kaj v zvezi s tem.

kinetik ::

Probaj zagnati igre ko unistaliraš Nortona, lahka da ti ga ta kaj zajebava.
nic pametnega nimam za povedati

medo12 ::

Bom probu.

medo12 ::

Zadnje dneve nisem mel časa tko da se nisem ukvrajal z računalnikom. Zdej bom dubu Windowse XP s servis packom 2, pa vm pol sporočim kak bo.

Hvala vsem za enkrat in Srečno Novo Leto 2005 :D
LP Medo12

medo12 ::

Norton Internet Security 2005 is not guilty :| !!!
Sm naložu Windowse XP Pro. brez servis packov, vse driverje in NFSU2 in še zmeri ne dela ;(( . V biosu sm neki spreminju ( AGP Size ), sm mel na 128M pol sm dal 64M, pa še na 32M pa nobenu ne dela. Edino na 64M je bil črn zaslon in več barvnih lis kot na 128M, na 32M pa še več barvnih lis kot na 64M.

I need your help !!!
Ne vem več kaj ne probam da bo delalu :8) .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popačena grafika na AGP8.0X prenosu

Oddelek: Zvok in slika
81016 (939) Vlady
»

Bo GeforceFX omejena serija?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
302806 (2806) Senitel
»

zaštekavanje pri igrah

Oddelek: Igre
141363 (1158) Crimson_Shadow
»

Novi odgovori Tima Sweeneya

Oddelek: Novice / Igre
151916 (1916) undefined
»

voodoo 6000

Oddelek: Zvok in slika
302063 (1669) Senitel

Več podobnih tem