» »

AMD Athlon XP 2600+?

AMD Athlon XP 2600+?

KWAN ::

Imam sledeč procesor AMD Athlon XP 2600+ thoroughbred B (2.13Mhz dejanske) in ploščo Asus A7N8X-X.

Zanima pa me, zakaj si ne morem nastaviti CPU-EXTERNAL frequency na več kot 133Mhz (CPU frequency multiplier 8 x 16) BIOS sem si tudi updatal!

Pregledal sem že celotno knjižico od plate, prekontroliral jumperje pa še vedno je 133 MHZ, če dam več se mi računalnik noče prižgati!? A so tile procesorji zaklenjeni ma 133!?

Pa čudim se visokim temperaturam, ki jih kaže BIOS 55-58 st. C winsi, 68 st. C v kaki igri!


prebral sem na to temo tisoče člankov! Drugače pa jaz sploh ne sprašujem nič o OVERCLOKANJU! Mene samo zanima zakaj meni ne dela moj AMD na FSBju 166Mhz!?

Računalnik sem tudi že odpeljal na servis, tam kje je kupljen si so me odposlal za stavkom "Če je po defaultu tak potem..."

AMD Athlon XP, 2133MHZ (8X267) 2600+, thoroughbred B
-relani takt 133Mhz (DDR)
-efektivni takt 267Mhz
*Podatki iz AIDA32

No sedaj sem ugotovil, da je po defaultu 100Mhz!!!

Potem sledi da je AMD Athlon XP, 1600Mhz, (8X200) 1900+

zaradi tega sem si ogledal procesor in njegove številke! Ki so sledeče:

AMD Athlon Z89972440

AXDA2600DKV3C

F368206923804

mi lahko kdo pomaga!?

Sedaj pa mi ni več nič jasno!
  • spremenil: Predator ()

dxx ::

Nastavi jumperje
Mislim da je to

`SanDMaN` ::

Če imaš procesor thoroughbred, ki dela na frekvenci 2,13MHz ima FSB 266MHz=2x133MHz. To se da razbrati tudi z kode na procesorju AXDA2600DKV3C=>zadnja črka pomeni max. fsb=> C=133MHz(266MHz DDR). Če povečuješ fsb na 166MHz se ti računalnik ne prižge ker ga zeeeeelo overclockaš! Glede na to, da ima procesor tako temperaturo je že sedaj na meji pregrevanja. Sicer pa, ko prižgeš računalnik, ti mora pisati hitrost procesorja predden se zaženejo windowsi. Athlon 2600+, ki dela s 333MHz ima frekvenco 2,08MHz.
Pa v biosu moraš met naštelano 16x133MHz in ne 8x267...(se mi vsaj zdi da 16...lahko še preveriš, ker nisem siguren, najboljše pa da pustiš da plata sama nastavi!)RAM namreč dela s hitrostjo 133x2=266MHz. Če maš naštelano na 267MHz ti RAMI delajo s 534MHz...oz. s to hitrostjo skoraj sigurno ne delajo ampak crknejo:D
Če se ti proc. greje na 65°C pa razmisli tudi o zamenjavi hladilnika na procesorju ali pa vsaj dodaj ventilator v ohišje, da se ti kišta ne scvre!
Rodili smo se utrujeni in živimo, da počivamo!

KWAN ::

Sandman mislim da maš prav! Ker sem si jumperje že pregledoval!

A se še potem, da kaj izstisniti iz mojega procesorja!? Pod pogojem da si zamenjam hladilnik za procesor!?

Kater hladilnik pa mi svetuješ!? Ker se odločam med silent towerjem in Zalmanom CNPS7000B-cu

Aja pa še to. S katerim programom se da pogledat temperaturo procesorja!? Ker mi v BIOSu kaže 55-58 st. C v AIDA32 pa 35-39 st. C. Pa me sedaj zanima komu verjet!?


Hvala že v naprej za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KWAN ()

KWAN ::

Anybody!?

`SanDMaN` ::

Hmmm...jaz temperaturo gledam ponavadi s Sisoft Sandra. Sicer pa....v BIOSu pa v programu bi morale biti iste vrednosti, se mi zdi.
Za navijanje pa mislim, da tvoj procesor nima lih pretiranega potenciala, saj je ta procesor že tovarniško precej navit. Ima odklenjen množilnik? Mislim, da bi ga bilo lažje naviti, če mu znižaš množilnik (če je seveda odklenjen:D ) ter daš fsb na 200MHz. Daš recimo na 11x200 ali pa 11,5x200(če imaš DDR400 oz. PC3200 RAM!!!). Tega seveda ne poskušaj s tem hladilnikom, če se ti procesor že zdaj greje na 55-60 stopinj! Če je množilnik zaklenjen pa povišuj fsb po kakih 3-5MHz od 133 navzgor in vsakič testiraj s Prime95. Povišuj, dokler program ne javi kake napake. Sicer pa mislim, da že zaradi temperatur ne boš dosegel kakih super rezultatov pri navijanju. Thoroughbred s tako frekvenco se že po defaultu greje kot kaka pošast:)
Za hladilnik pa ne vem...silent towerja še nisem imel doma(verjetno misliš ThermalTake-a), Zalmana mam enega CNPS7000B-AlCu. Je prijetno tih ampak za navijanje ni glih primeren(Bartona 1833MHz/2500+ mam navitega na 2040MHz, ventilator na maximalnih vrtljajih, pa mam 43-48°C;pa še v ohišju mam 3 ventilatorje!)....bakrena verzija je sicer boljša, ampak nasploh se mi zdi, da silent variante hladilnikov niso glih najboljše za navijanje! Za kaj več bi na tvojem mestu kupil ThermalTake bakreni Tower 112 CL-P0024 pa kak dober ventilator z regulacijo vrtljajev ali kaj takega.
Pa če še nimaš ventilatorjev v ohišju je dobro če maš vsaj enega spredaj, ki vleče zrak v ohišje ter enega zadaj, ki ga potiska iz ohišja. Če namreč toplega zraka ne odvajaš iz ohišja, ti noben hladilnik ne bo preveč bleščeče deloval!
Temperaturi pa rajši verjemi tisti v BIOS... Je bolj verjetno, da je pravilna po mojem. Še posebej, če imaš pa procesorju tovarniški hladilnik. Sicer pa, inštaliraj si Sisoft Sandra pa potem primerjaš kaj bo pokazala:))
Pa če boš res navijal, daj počasi in po pameti...pa pri temperaturi procesorja računaj, da bo poleti, ko bo zunaj 40°C, narasla vsaj za nekaj stopinj>:D !
Rodili smo se utrujeni in živimo, da počivamo!

balocom ::

Jaz sem ga navil z BoxCoorjem na 3200+ >:D pa še mal(2263 Mhz)pri 1.65V z 12.5 x 170Mhz in crklna je matična plošča;( , sicer je bla pa QDI;(( .

Aja napetosti se ni dalo zvišat pa ni šlo več! pri 51 stopinjah Celzija
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

WTF? ::

LOL,men dela isti procesor na 2255Mhz (13.5 X 167) brez problema na 1.6V :D Temparature so pa 40-45 C >:D

denalom ::

oj...ti kar zaupaj BIOSU, sem že mnel kar dosti programov...pa nobeden ni prav kazal...vsi so različno kazali
>:D
lp
"Kako se je Bill Gates domislil imena za firmo ?" "Preveril je svoj penis: Micro & Soft . . ."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20343171 (15955) peter_ki
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168063814 (26237) GaS
»

Thoroughbred

Oddelek: Strojna oprema
331398 (1001) Tilen
»

navijanje amd thunderbird

Oddelek: Navijanje
171121 (885) mesoreznica
»

AMD 1800+ palomino!

Oddelek: Navijanje
221572 (1325) Vlady

Več podobnih tem