» »

navijanje amd thunderbird

navijanje amd thunderbird

quincy ::

Kar se tiče navijanja, sem popolni zelenec zato mi to prosim povejte če streljam kozle.

Moj sistem:
mb asus a7v133-c
amd thunderbird 1.4
1gb ram(1x 512, 2x 256)
hd ibm 60gb
hd maxtor 120 gb
grafična matrox g550 millenium

po ogledovanju foruma sem se odločil, da poiskusim naviti svoj stari amd. po navodilih z neta sem ga odklenil in začel s poizkusi. začel sem z množilnikom ki sem ga iz 10.5 nastavil na 11 in računalnik je deloval normalnopri 1466mhz , pri 11.5 pa se računalnik ni več zagnal. množilnik sem vrnil na 10.5 in zamenjal fsb iz 133 na 143 mhz. računalnik se je vklopil in windowsi so se zagnali vendar se je računalnik po kakih 30 minutah ugasnil (blue screen). kar se tiče temperature procesorja mi asus probe kaže
okoli 53 stopinj.
kje nastane problem? najbrž je res simple, samo kot sem že dejal sem popolni zelenec na tem področju tako da bi mi vaša pomoč res prav prišla.

baje na moj mb pašejo tudi novejši procesorji, a kdo kaj ve o tem?
  • spremenilo: quincy ()

krucymucy ::

dvigni voltazo. vcore imas sedaj 1.75V, mislim da ti plosca podpira do 1.85V

mesoreznica ::

Dvigni voltažo, najprej na plati potem pa še na ramih če dviguješ FSB sinhrono.Ppazi na AGP in PCI frekvenco če boš dvigoval FSB.

Wad@ ::

Kot so drugi rekli dvigni voltažo, samo ne pričakuj preveč ker thunderbirdi niso ravno navijalski asi...
Moj je šel in 1.2GHz(133*9) na 1.41GHz(166*8.5) ali 1.46GHz(133*11). Samo raje imej višji fsb kot množilnik...

quincy ::

Dvigni voltažo, najprej na plati potem pa še na ramih če dviguješ FSB sinhrono.Ppazi na AGP in PCI frekvenco če boš dvigoval FSB.


Kako pa je z AGP in PCI ferkvenco? Se nastavlja posebej ali je odvisna os FSBja?

kuglvinkl ::

To je VIA platforma, tko da glej oz. paci na frekv. vodil!
Your focus determines your reallity

Wad@ ::

Ja sedaj imaš razmerja 3:2:1 al neki podobnega potem pa višaj 4:2:1...nato 5:2:1..ne vem točno ...sem že malo pozabil....

quincy ::

Kaj so ta razmerja 3:2:1, 4:2:1, itd.? Kaj to pomeni? Kot sem omenil, nimam pojma.

Wad@ ::

To so razmerja frekvenc...Torej navij, in če bo previsok fsb ne bo delalo in potem poizkusi višat razmerja(mogoče jih ne moreš) ..potem bi moralo.
To je zato ker nimaš zaklenjenih frekvenc na pci, agp, kot to imajo nforce2 plate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

mesoreznica ::

@quincy glej ko dviguješ FSB dviguješ tudi frekvenco AGP in PCI vodila. Spreminjaš lahko razmerje med glavnim vodilom in AGP in PCI vodilom.

recimo če imaš FSB 133 je delinik za AGP 2 133/2 = 66 (frekvenca AGP vodila). Kod viguješ FSB pazi da ne boš previsoko dvignil AGP frekvence. Poskušaj ga držat čim bližje defoult frekvenci. Enako je z PCI se mi zdi, da je default 33 MHz.

LP

DILUF ::

Mene pa zanima, če mi lahko kdo pove kaj iz teh cifer, ki so na procu:

AXDA2600DKV3D
9486085281115
AIUGB0246WPAW


Zanima me čim več informacij o tem procesorju!!
Je odklenjen ali zaklenjen?
Do koliko bi se lahko max. navil,......

Hvala za odgovore!!

LP

mesoreznica ::

DILUF cifre preveri v Googlu. O navijanju pa potem vprašaj.

quincy ::

po dolgotrajnem iskanju po navodilih in biosu, še zdaj ne vem kje se nastavlja razmerja za agp in pci vodila. se to nastavlja fizično ali v biosu? ima to kaj veze z agp 4x, 2x, itd.?

Wad@ ::

Nima veze za agp..nastavlja pa se tam(ni obvezno) kjer se spreminja fsb...mogoče pa tega nimaš, več jaz ne vem.

quincy ::

Še nekaj me zanima. namreč v navodilih piše da mb podpira 200/266 fsb in 133mhz ram, ko pa spreminjam fsb v biosu se mi spreminja tudi ferkvenca rama. zdaj me pa zanima a je to normalno, oziroma kakšna je povezava med tema parametroma?

Wad@ ::

To je prav..to pomeni da ti dela sinhrono, sicer lahko tudi to spremeniš, ampak ni priporočlijo zaradi slabšega delovanja

quincy ::

a to pomeni da če hočem navit procesor z fsb na 166 mhz, da ram tudi potem dela na tej ferkvenci, čeprav je v originalu samo 133 mhz? do kolk se potem ram lahko sprav? najbrž ne morem glih iz 133 na266 dat, a ne?

a mi lahko kdo link pošlje z kakšnimi osnovami o fsb-jih, ram-ih in kaj je kaj v biosu, da vas ne bom z neumnostmi moril?

mesoreznica ::

To imaš kr na slotech strani:

http://www.slo-tech.com/clanki/03034/03...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Par vprašanj o amd athlonu 1800+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
705119 (3950) Pyr0Beast
»

kateri P3 na Abit BH6 (slot1) plosco

Oddelek: Strojna oprema
211652 (1439) Air_Borne
»

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

Oddelek: Navijanje
372714 (1961) schurda
»

navijanje P3

Oddelek: Navijanje
14822 (759) kuglvinkl
»

FSB, PCI in AGP hitrost

Oddelek: Navijanje
221466 (1110) OwcA

Več podobnih tem