» »

Thoroughbred

Thoroughbred

Spc ::

Zanima me razlika med isto clockana processorja:
Prvi atlon (brez SSE na 133MHz) in med Thoroughbred-om.
Kakšna je razlika (razen SSE) .. ima kaj več pipeline-ov oz. zakaj ima boljši performance pri isti frekvenci (brez upostevanja SSEja) ?

HVALA ZA ODGOVORE

:D

Wad@ ::

kolikor jaz vem nima niti Thoroughbred SSE-ja in ima 133fsb..vsaj moj 1.2ghz je bil tak..ne vem pa kateri athlon ti misliš...mislim da je to kar isto:\

Spc ::

Thoroughbred ima 100% S.S.E.
Mene pa zazlika razlika med:
Thunderbird-om in Thoroughbred-om
:))

Zheegec ::

Prvi je Athlon (so bili do 1.4GHz), drugi pa AthlonXP. Vsekakor je drugi kar precej boljši, tudi greje se Thunderbird bolj od Tb.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spc ::

Hmm.
Pa Thoroughbred dela na KT133A ?
:\
Teoretično bi mogel delovati saj laufa na 133MHz ?
:\

jest10 ::

Naj bi.
Ni pa nujno.
Še na vseh platah z kt266 čipovjem ne delajo

Dr_M ::

glavna razlika med thunderbirdi in tbredi je da so prvi narjeni v 0.18um (grejejo se k hudic), drugi pa v 0.13um.

ce ti bo pa na kt133a delu tbred, pa mors samo probat. tako kot sm jest, pa mam sreco da dela bp :)
plato mam pa epox 8kta3, ki pa uradno ne podpira niti palominotov. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Bomo vidli kaj se bo zgodlo.
>:D

To že vem, da so v 0.13 grajeni in da majo sse.
Mene je samo zanimalo če se bo to kaj poznalo v pure performance oz. Solid Performance.
Zanimalo me je če ima več cevovodov oz kaj izboljšanega ne pa samo te dve stvari.

:D

morphling1 ::

Če hočeš gledat razliko v arhitekturi moraš primerjat Thunderbird in Palomino jedro, saj je Tbred jedro v bistvu samo die shrink Palomina.
Glavna razlika med Palominom in Tbirdom je predvsem zmanjašanje porabe energije Amdjev cilj je bil 20% zmanjšanje, kar jim v štartu ni uspelo in je zaradi tega tudi bila nekajmesečna zamuda v izidu, no odlaganje je pomenilo celo večjo redukcijo porabe kot pa 20% . Druga zadeva je bila predstavitev MP in Mobilne razlilčice jedra, ki jih pri Tbird jedru seveda ni bilo.
Optimizacije tbird jedra se kažejo v malenkost večjem številu tranzistorjev 37.5 napram 37 M in pa malo večjem jedru 128mm2 proti 120mm2 tbirda. Optimizacija Layouta se vidi tudi v sami obliki jedra. Prva večja sprememba je takoimenovani Data Prefetch mehanizem, ki deluje v predpomnilniku in omogoča bolj učinkovito predvidevanje kater podatek bo željen in potegnjen iz glavnega spomina v hitrejši predpomnilnik. To je največja razlika med jedroma in najzaslužnejša za razliko v zmogljivostih pri enaki frekvenci. Naslednja razlika je dodatek SSE inštrukcij, ki so med malo bolj razširjenje med programi, kot pa 3D now inštrukcije, ki jih uporablja Tbird jedro. Palomino jedro vsebuje tudi Power Now tehnologijo, ki pač omogoča znižanje napetosti in frekvenci pri nižji obremenitvi (lasnost koristna predvsem za mobilne procesorje), zadnja sprememba je pa končo uporaba interne diode za merjenje temperature, to je ena bolj pomembnih varovalnih funkcij in pri uporabi novih čipovij (od KT400 dalje) praktično ni več mogoče pregreti in skuriti Palomino in vseh novejših AMD jeder, saj mehanizem v trenutku, ko temperatura preseže neko kritično mejo, prekine napajanje in ugasne sistem.
To je več ali manj vse, se pravi Tbred je samo pomanjšan Palomino, Barton pa enaka zadeva z dodatkom 256KB L2 predpomnilnika, osnova je pri vseh še vedno Palomino jedro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

T(he) Boss ::

Kaj je to res, da se bartonov ne da odklenit (mnozilnika)? Ker te bom hitro nekje poiskal kakega Tbreda 2800+ :\

Tilen ::

ko ga najdeš pa se nam javi >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

Hvala za tvoj spis morphling1 :))
Kaj je to res, da se bartonov ne da odklenit (mnozilnika)?
Prvi bartoni so bili unlock-ani jaz imam doma primerek, ki je unlockan in ga mam navitega na 170MHz x12.5

>:D

Zheegec ::

Sedaj ne boš več našel unlockanega Bartona v shopu, Thoroughbreda več od 2400+ pa tudi ni :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mare87 ::

Niso še eni 2600+ Thoroughbredi B?

Tilen ::

cole-22 ma baje 2600+ TB, vsaj napisal je tako ... zdaj sm pa tut jaz malo 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T(he) Boss ::

Pa se vsaj ti TBji ko so zaklenjeni dajo kako odklenit, ce ga po slucajo kje dobim?:\

mare87 ::

Z lahkoto ne, se da samo baje ne dela ok na nforce 2 platah. Nabavi rabljenega pred 39 tednom.

PrimozR ::

A pol je nemogoče proc skurt??
Tut če hladilnik dol uzameš se bo sam ugasnu??

Tilen ::

na vseh novih nforce platah da.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

T(he) Boss ::

Saj tudi povezovanje mostickov ni nek problem, ce se le dobi primerna tekocina-pasta.

PrimozR ::

Svinčnik (grafit prevaja štrom)

Dead_Eye ::

P|P|

registriran: 12.03.2004

Poslano: 12.04.2004 20:38:56 | odgovori
A pol je nemogoče proc skurt??
Tut če hladilnik dol uzameš se bo sam ugasnu??
Tilen

registriran: 08.11.2003

Poslano: 12.04.2004 21:40:15 | odgovori
na vseh novih nforce platah da.


Jaz se ne bi preveč zanašal na to in poskusil brez hladilnika.......:\
The one and only

Microsoft ::

Če maš v BIOSu naštiman, da ti ugasne, pol more delat.

Jst sem naredil "ponesrečen" test. Nekako mi je ratalo med delovanjem PCja iztaknat konektor za ventilator na haldilniku proca. Potem je pa najprej po nekem cajtu začel piskat biper, pol pa se je PC kar ugasnil.
V BIOSu mam tako nastavljeno, da ko pride do 63C, začne piskat, ko pa do 66C, pa se ugasne.

Predlagal bi, da narediš test takole. Najprej v BIOSu nastaviš, pri kateri temperaturi se naj PC ugasne (recimo enih 65C). Potem pa greš v BIOS, kjer ti kaže temperaturo. Nato pa izštekaš napajanje za ventilator, ki hladi proc.
Če se PC pri nastavljeni temperaturi ugasne, stvarca dela. Če pa ne, pa hiter ventilator nazaj vklopit, pa čekirat, kaj je narobe...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

a se ti zavedaš kako hitro poskocijo temperature ce ni coolerja? Pomoje ne... edino ce je oni super hitri in bo v trenutku ko bo videl da ne dela zadeva prlimal nazaj tisti 3 pinski konektor ... dvomim
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Če je tak, pol pač maš eno roko "na" štekarju.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

Zadeva ni kriticna. Jaz sem sestavil pc, zalman cooler (pahljaco), na netu je pisalo da ventilatorja do 2000+ ne rabis, in ga nisem uporabil. Lepo pocasi stimam bios, pridem do nastavitev za procesor in vidim da ima cca 90 stopinj. Ampak je trajalo cca 5 min da sem prisel do tam. Najprej sem mislil da senzor laze, nato sem potipal rebra in so me spekla...
Tako da ni panike.

Imam pa sam dvome kako hitro zadeva reagira, ce cooler dol pade (malo je tezak in pise da moras nezno premikati kisto, da se ne odtrga)

PrimozR ::

Pr 63 temperaturi bi pa men že enkat piskov v winsih :D

T(he) Boss ::

Meni je malo pod 60 stopinj normalno. Glede samo izklopa pa naj kdo proba, ce je preprican, samo jaz ne bi, po tem ko sem gledal en filmcek, ki je prikazoval amdjev procesor brez hladilnika, sicer ni bil na nforce plati, ampak vseeno je bilo dovolj nazorno :D

Tilen ::

jaz sm svoj sistem przgal brez prkloplene pumpe pa je prislo sam do zagona winsev pol pa VIJU VIJU BEEP BEEP vse mozno pa shutdown :) Prklopim pumpo, power on, zadeva laufa BP :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Spc ::

Stvar sem stestiral .. in deluje v KT133A.

:D

Zheegec ::

T(he) Boss - To je bilo z AMDjevimi procesorji prejšnje generacije (pravzaprav sedaj že 2 generaciji nazaj ko je K8 zunaj).
Meni je nenamerni test dokazal da se sklopi :D
Aja, pa če je CPU na idle se ne segreje tako hitro.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T(he) Boss ::

Hja, tukaj torej imamo sreco, samo graficne pa nimajo takih tehnologij, ne? :\

The B ::

Tole je pa še filmček kjer se vid kaj se zgodi če daš hladilnik s procesorja. Sicer ni za T-bred-a je pa kul.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tilen ::

ne morm vrjet da stricek tom dopusti taksen direct link :p , ponavadi ne deluje :>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421765 (1114) Dr_M
»

Prosim za pomoč - 2400+ ali 2600+?

Oddelek: Kaj kupiti
261328 (923) PALOMINO
»

Barton, se splaca? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
894531 (3614) Sergio
»

večna drama, kateri AMD XP kupit za max izkoristek cpu hitrost/OC/cena ???

Oddelek: Navijanje
212090 (1394) Cako
»

AMD XP proci,...

Oddelek: Kaj kupiti
432189 (1345) SlaveMaster

Več podobnih tem