» »

Nova spletna glasbena trgovina pri nas

Nova spletna glasbena trgovina pri nas

Slo-Tech - Z današnjim dnem je Mobitel odprl svojo spletno trgovino zabavaj.se za prodajo glasbe prek spleta skupaj s sodelovanjem podjetja On Demand Distribution (OD2), ki je skupaj z Microsoftom v tem poslu vzpostavil konkurenco Applovemu servisu iTunes. Trgovina vsebuje kar 900.000 pesmi.

Cena točke je 1 SIT, predvajanje pesmi stane 1 točko (1 SIT), prenos na računalnik pa 240 točk. Plačilo je za mobiuporabnike in naročnike Mobitel GSM/UMTS možno z nakupom točk prek SMS sporočil ali z Visa oziroma Mastercard kartico.

Pred nakupom je možno brezplačno poslušati 30 sekundni odlomek pesmi, vse pesmi pa so v formatu WMA ( Windows Media Audio), ki pa onemogoča kopiranje pesmi na drug računalnik.

Glasbene datoteke svetovno znanih izvajalcev. Legalne, visokokakovostne, zavarovane pred virusi.

87 komentarjev

«
1
2

overlord_tm ::

lol



Na žalost pa z vašim računalnikom ali s programi na njem ne morete dostopati do prodajalne. Nosilci glasbenih avtorskih pravic so namreč zahtevali ustrezno varovanje avtorskih pravic, ki jih za sedaj omogoča le naslednja programska oprema:

* operacijski sistem Windows 98 ali novejši,
* program Windows Media Player 7 ali novejši (prenos)
* brskalnik Internet Explorer 5 ali novejši (prenos).



Ne maram ga! Mula mi pa nč ne jambra:D

Jst ::

hm... Nekam nedelujoča se mi zdi ta stran....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JurijTurnsek ::

v firefoxu ne dela... žalostno, vendar pričakovano... saj je vendar WMA >:D
http://www.slatnaskejta.com

Jst ::

An error occurred on the server when processing the URL. Please help us by contacting support via e-mail at DrDownload@od2.com.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

geniuus ::

mam denar, mam željo po downloadu, pa ne morm zapravt denarja zaradi sodelovanja mobitela z microsoftom....

in pol se čudjo, da folk vleče mp3je preko p2p programou....

firefox vseen rulesssssss

darkolord ::

mam denar, mam željo po downloadu, pa ne morm zapravt denarja zaradi sodelovanja mobitela z microsoftom....

V čem pa je problem? Oziroma katera "višja sila" ti to preprečuje

Brilko ::

Če ne drugega bom hiter najdu musko. :D

Stran dela pa po polžje. |O

upirna ::

Stran je u iber bedna in niti na misel mi ne pride, da bi nabavil kakšen komad. :\
[to sporočilo bo spremenil upirna, kadar bo to njemu pasalo]

Uporabnik ::

men jo tud v IE6 ne odpre

Highlag ::

Ravno sem se spomnil na tole stran in grem obiskat. Zahteva IE :\ Potem grem pa na Slo-Tech pogledat če je že kdo kaj o tem pisal in tule že novica:D

Očitno se vseeno ne bodo tako hitro ločili od tistih 900000 skladb, ki so na voljo. Ker vstop ni mogoč. Očitno smo jih zDOS-al :D

Pa uporaba IE me ne prepriča. Če lahko z FF sodelujem z banko, bi lahko tudi z eno trgovino.
Pač njihova škoda.
Never trust a computer you can't throw out a window

CCfly ::

Pravilno rečeno bi bilo da smo jih slashdotali.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

MaKjaVelli ::

Meni se zdi storitev super in lahko samo pohvalim Mobitel. Sem tudi nabavil že 1 komad, tako, čisto iz firbca. Nekateri zagonijo 300 SIT za storitve kot so uvertura, zakaj ne bi jaz 240 SIT za 1 komad. Vse deluje kot pričakovano, le to mi teži, da stran ne deluje v Firefoxu... jebat ga. Komade pa se lahko preverjeno predvaja tudi v Winampu (5.03a). Vsi ostali ki samo kritizirate pa se malo zamislite nad lastno zagrenjenostjo:))

gumby ::

wma?
ne, hvala!

Rhuantavan ::

Po pričakovanju me ni navdušilo... naj se zgledujejo po iTunes music store, če bi radi kaj dosegli v državi P2P-janja :)
http://damjanmozetic.si

darkolord ::

Hja ampak 1 SIT za skladbo (tolk stane "poslušanje" :D) je zelo poceni, ne glede na to, da je za to potreben IE...

NoOrdinary ::

že tko mi je mobitel antipatičen, poj pa še siljo k microsoftu
pa ne videm razloga da bi obiskoval slovensko poldelujočo stran, če velik bol dela iTunes, na našem slovenskem sajtu pa sploh ni slovenskih izvajalcev, jaka fora poj
brez ideje sem za podpis

geniuus ::

Spoštovani,

veseli smo, da ste obiskali naš novi portal.

Nosilci glasbenih avtorskih pravic so zahtevali ustrezno varovanje teh, kar za sedaj omogoča le določena programska oprema. Brkljalniki Firefox, Opera in drugi ne omogočajo dostopa do glasbene trgovine. Internet Explorer je nujen, ker je vanj vgrajen program Windows Media Player in le s tem se lahko predvaja glasba, kupljena v tej spletni trgovini. O morebitnih spremembah vas bomo obvestili prek www.zabavaj.se.


Prijazen pozdrav,

Helena Colarič
Center za pomoč naročnikom
Mobitel, d. d.


zdej pa men razložte kaj ma veze .wma z ie
firefox lih tko zna downloadat al pa playat .wma, obstaja seveda tud winamp
samo ker so se oni spomnl narest v javi in da playa v istem oknu, podpira stvar samo ie5.5 ali več
če hočjo ščitit autorje, bi lahka uvedl samo .wma format, stran bi lahko gledal z bilo katerim browserjem

mrTwelveTrees ::

rajši imam zastonj musko preko emule :D

darkolord ::

če velik bol dela iTunes

A si probal? Potemtakem pa iTunes uporabljal, sej te noben ne sili da uporabljaš to mobitelovo s****e

Jux ::

Definitivno korak v pravo smer. Samo še to morajo pogruntat, da je potrebno tud DRM ukint. Kakšen WMA, kakšne fore z omejitvami. Naj uporabnik počne z kupljeno musko pač v skladu z "fair usage policy" - itak jim bo prej al slej kapnal, da če ne morejo to z kupljeno musko počet - nič lažjega, jo bodo pa z neta snel.

(edit) - prebral pravice uporabe.

Pa kakšen je to kretenizem, da glasbo, ki jo KUPIŠ ne moreš uporabljat na drugem računalniku. Kaj naj jst ker posedujem dva računalnika kupim tudi dva komada? Bog ne daj, da se slučajno računalnik sesuje, da izgubiš svoj windows install (yeah, right, kot da se to ne dogaja), potem je treba mobitel prosit, da ti "poskuša čimhitreje obnovit večino komadov" (povzeto iz njihove strani) - WTF? če kupim cede, ki stane 600 sit več, dobim knjigico, dobim muziko v trdni obliki, lahko jo presnamem, nardim kopijo itd... Ne pa da mi v primeru sesutja računalnika, pa da zadeve ne morem posnet na mojega iPoda. WTF!

Sej pravim, korakec v pravo smer, ampak očitno morajo te glasbene založbe vse zaštekat na težji način - z glavo skozi zid!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

freserovski ::

heh, poslušaš za 1 sit >:D , kak fajn, da lahko "slišim" za vedno :P
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Keyser Soze ::

Spet so zaj... eno dobro zastavljeno zadevo. Kako jim vedno in vedno tako dobro uspe. Pa to moraš bit že en uber intelektualec, da take klamfe serješ. Sicer pa... Ko jih kej, ne?

Mislim, kot da bi Jankota med opicami vzgajal.:)

P.S.: Nimam nič proti IE in WMA, le moti me, da me silijo v uporabo nekaterih stvari, ki jih ne uporabljam. Ekstra za njih se pa ne bom matral.

Bistri007 ::

Server Error in '/common' Application.

Runtime Error
Description: An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

<!-- Web.Config Configuration File -->
 <configuration>
    <system.web>
        <customErrors mode="Off"/>
    </system.web>
</configuration>

Nauk zgodbe
Ne moreš si sam zmišljevat svojih errorjev (customErrors mode="Off"), pa ti enga že po defaultu šenkajo :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

darkolord ::

Lahko poslušaš in poslušano shraniš na disk... tko dobiš cel album za 10-20 tolarjev

Jux ::

a pa je kdo to probal izvest?
Kako to nardim, rabim nek snemalec zvoka, ki posname vse kar se predvaja - vem da je mel creative zraven kartic nek programček, ki je mel možnost "record what you hear".
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Bellzmet ::

Tale "spletna trgovina" je čist za v en k...!

Kje je METAL? Pod Vse zvrsti ga sploh ni! Ne poslušamo vsi Britney pa MTV musko.

Sicer je pa zame vsak, ki ima širokopasovni dostop do neta (+ eMule, DC++,...), totalni bedak, če daje 240Sit za en komad.

lp

darkolord ::

Men se zdi tut bedak vsak, ki ima vsaj en nož doma, pa stvari v trgovini dejansko plačuje in daje 300 SIT za kruh

goku :) ::

Jst si dele nabavm 500 pik če mi zrihtajo tako, da lahko komade poslušam direkt na mobilcu, to bo zakon! Odšetjem bogi tolar in poslušam musko
Navijanje je kamen modrosti

raufnk ::

mobitel ne.zajebavaj.se
lp raufnk

Jux ::

@darkolord

reč vsaj - ma moko doma, pa vseen kupuje spečen kruh. :\
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Romčy ::

Če boš poslušano snemal je totalno neuporabno ker je popolnoma nekvaliteten zvok. Rajši pejte na Real/ Rhapsody zastonj poslušat kjer je kvaliteta the best, zastonj pa še posnameš lahko npr. z Total Recorderjem. Pa še to ,znanih izvajalcev je zelo zelo malo. Sej en korak je ampak sistem je pa čisto mimo.:D

OceanMan ::

Ziv obup. Prvo mi ne odpre s Firefox-om. Potem grem odpret z explorerjem. Dela počasi da je joj (na 10Mbit liniji). Skratka mobitel je zaj....

Žal...
--Everything is in our hands--

BigWhale ::

Jah, kaj naj recem? Zjokam se lahko, samo to...

CaqKa ::

darkolord: zgoraj si enega vprašal kaj ga omejuje..
mene recimo to omejuje da sem pri najcenjšem operaterju mobilnih storitev.

ah pa nima veze..
samo nebi bilo bolj praktično, ko bi v običnih trgovinah začelu muziko prodajat po komadih namesto po albumih/singlih?

Ghero0 ::

...krneki, drgac se mi pa itak zdi da obstajajo programi s katerimi lohk snemaš streamano muzko (ala shoutcast, sam da je za wmp)
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

poweroff ::

Zanimivo... Po moje bi morali tole zadevo na Slo-Techu preučiti iz vidika zakona o avtorskih in sorodnih pravicah. Ki mi daje pravico do izdelave varnostne kopije.
Nekako se mi zdi, da bi lahko kupil skladbo, potem pa od Mobitela zahteval, da mi omogoči izdelavo backupa. Sicer pa ... verjetno obstaja kakšno pravno sredstvo, ki jih lahko prisili v to.

Zdajle se mi ne ljubi iskati Internet Explorerja po disku, ampak obljubim, da si bom natančno prebral njihove pogoje uporabe in natančno prebral zakon. Ni vrag, da se ne najde kaj zanimivega. :-)

Mimogrede; je pa to še en veliiiik argument proti uvedbi nadomestil zaradi dovoljenega reproduciranja po 50. členu ZASP. Me zanima kaj bodo gospodje pri UIL porekli na to.

Aja, link v novici na "Trusted Computing FAQ" si pa le preberite. Vam bo koristilo. Trusted Computing means Controlled Computing.

Povzetek v enem stavku: v nekaj letih piratstvo NE BO VEČ MOŽNO. Ne, ne zafrkavam se - če boste prebrali tisti tekst, vam bo jasno da se razvijajo tehnične rešitve, ki bodo preprečile vsakršno piratstvo. Ne samo razvijajo - imate jih ŽE v svojih računalnikih v hardveru.
sudo poweroff

poweroff ::

Heh, nasel MSIE.. ampak how lame:
! Error !

Error - Page not Found - we apologise for the inconvenience.

Please close your internet browser and try again.

If the problem persists, then click here and tell us which page you were trying to view.

Če ne znajo pri taki veliki firmi oceniti koliko resursov potrebujejo za tak projekt, naj se ga pač ne lotevajo.
sudo poweroff

poweroff ::

Evo, primer OBJEKTIVNEGA in NEODVISNEGA novinarstva pri Dnevniku:

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=103...

LJUBLJANA - Danes se je na naslovu www.zabavaj.se odprla prva prava slovenska prodajalna glasbenih datotek. Svojim kupcem - uporabnikom Mobitel GSM/UMTS in imetnikom kreditnih kartic bo že prvi dan postregla s svetovno ponudbo, saj jim bo na voljo več kot 900.000 skladb domačih in tujih izvajalcev, vseh zvrsti in žanrov.

Spletna prodajalna Zabavaj.se je plod sodelovanja družbe Mobitel in vodilnega evropskega digitalnega distributerja glasbe - podjetja On Demand Distribution (OD2). Glasba v spletni prodajalni Zabavaj.se bo na voljo v obliki glasbenih datotek Microsoftovega formata WMA (Windows Media Audio), ki zagotavlja s CD primerljivo kakovost zvoka, ki je boljša od zmožnosti formata MP3. Medijski format WMA podpira tudi zaščito digitalnih avtorskih pravic (DRM), kakršno pri spletni prodaji glasbe zahtevajo založbe. ....


ITD.

Zanimivo je pa tole: povsem enak tekst - do zadnje črke se nahaja v Mobitelovih sporočilih za medije.

Se pravi je novinarstvo zgolj prepisovanje PR sporočil korporacij???
sudo poweroff

minmax ::

fantje... dajte mal podpore www.ritem.com

1. navadni mp3ji. ko ga kupis ga kupis. je tvoj. ga lahko prenemavas, naredis backup kopijo. vse kar bi bi imel legalno pravico poceti tudi z kupljenim cdjem. fer.

2. cena, ista ali za dolocene komade malce visja.

3. dela v IE, Firefox, operi, povsod. no extensions needed.

4. placilo zaenkrat le preko monete, to morajo se popravit.

5. radio z najbolj prodajanimi komadi

Resen minus je seveda slaba izbira... ce ze nicesar ne kupite, napisite fantom pri ritem.com vsaj kak fan mail, ker so za razliko od mobitela ponudili nekaj kar je univerzalna storitev...

AtaStrumf ::

Že med branjem poševnega texta sem vedel, da gre za copy/paste press release-a. ŽALOSTNO, ne TRAGIČNO!!!

Drugače pa je to korak v pravo smer, samo strani ne grem niti pogledat, ker že iz komentarjev vidim, da očitno ne dela ravno najbolje. Mogoče kdaj drugič ko to mal bolj urihtajo. Pa s snemalci streaming muske se očitno da to posnet. LOL, komad za 1 SIT. To je pa že bolj po mojem okusu.

Scorpia ::

za 1 sit lahko 1x poslušaš glasbo. če si mal spreten z zvočno lahko za 1 sit imaš skoz?!?
sicer če se to da bodo mogli naredit, da se ne
////

njok ::

Tole me bolj spominja na error-generator kot na spletno trgovino.

Pithlit ::

Joj spet bo žena pizdila da linux ne dela...

Bom pa za 1 komad dal 240SIT takoj k bodo na voljo v WAV obliki (no tid za FLAC bi se dalo zmenit). Za en pokakan mp3 al pa wma pa ne dam tud tolarja. Grem raj na shoutcast streame snemat.

Še manjša računica (ob predpostavki da ima povprečen CD 12 komadov):

12x240=2880
Za ta dnar bi torej dobil en album v wma formatu k ga lahko sam na enem kompu poslušam? hmmm... kaj ko bi jest dal še ene 400 SIT zravn pa bi si kupu en (kvalitativno neprimerno boljši posnetek) album v hard obliki (CD) ki je povrhu vsega še lično spravljen v plastično škatlico (da se ja ne odrsa), ozaljšano z nekaj lepimi sličicami...

Da, da... V sloveniji imamo že dolgo časa nekaj spletnih glasbenih prodajaln...
Life is as complicated as we make it...

MitjaP ::

Heh, nasel MSIE.. ampak how lame:
! Error !

Error - Page not Found - we apologise for the inconvenience.

Please close your internet browser and try again.

If the problem persists, then click here and tell us which page you were trying to view.


Js bi se vprašal, kaj poreče tržni inšpektor, ko uvidi tale sporočilca v angleškem jeziku. Vsi se še spomnimo vrlega zakona, ki od akterjev na trgu v SLO napram potrošnikom zahtevajo poslovanje v slovenskem jeziku. Tale stran je pa namenjena izključno za SLO trg. Torej? Kje je inšpektor? Gremo eno prijavo nardit.

M.B. ::

Pridem na stran www.za(je)bavaj.se z Firefoxom seveda. Najprej mi povejo, da naj zamenjam brskalnik, isto kot, da bi me prosli, da naj za avtocesto zamenjam Ferrarija za FIčota. Nato kliknem nadaljuj vseeno in so 6 zavrnili mojo povezavo :'( :) . Včeraj pa so samo errorje prikazovali.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Gwanaroth ::

Gnilo, gnilo.. meni niti v IE ne odpre, kaj sele v Operi..

Pa se Svedsko domeno majo..in to le zaradi izgleda... proklet Mobitel, ko vedno le kamuflira :\

Simobil for life!
Lights often keep secret hypnosis..

Keyser Soze ::

A mi lahko nekdo pove kako zgleda tole enkratno predvajanje za 1 tolar?

MitjaP ::

hmmm... celo domeno mobitel.se so registriral.. al pa jo je kdo drug... sam registrirana je...

BTW: men se zdi, da niti nimajo servisa narjenga do konca..... majo sam pozdravno stran. :)

poweroff ::

Kaj je dovoljenje – licenca?
Vsaka glasbena datoteka v zapisu WMA je opremljena z dovoljenjem – licenco za predvajanje. Licenca glasbeni datoteki zagotavlja legalnost, hkrati pa jo ščiti pred piratskim prenašanjem in predvajanjem.

Kaj se zgodi, če izgubim dovoljenje – licenco?
Če npr. kupite nov računalnik, se skuša sistem ob prvem poskusu predvajanja glasbene datoteke samodejno povezati z našo spletno prodajalno, da vas prepoznamo kot nosilca dovoljenja. Tako kot ob prvem nakupu odgovorite na registracijska vprašanja, potem pa vam izdamo dvojnik dovoljenja – duplikat licence.
Izdamo vam lahko samo omejeno število duplikatov – navadno jih določa založba. Večina jih dovoli največ 3.

Kaj se zgodi, če izgubim vse podatke v računalniku?
Hm, očitno ste izgubili vse glasbene datoteke z dovoljenji vred, računalnik pa ne deluje. Pišite nam, odgovorili vam bomo najkasneje v dveh delovnih dneh in poskušali bomo obnoviti čimveč glasbenih datotek in dovoljenj.

Kaj je zapisovanje na cd?
Nekatere glasbene datoteke iz naše spletne prodajalne lahko tudi zapišete na cede. To pomeni, da glasbene datoteke poslušate na navadnem, cd-predvajalniku. Zapis izvedete kar v programu Windows Media Player => v zavihku Datoteka izberete Kopiraj na cd in sledite navodilom na zaslonu. Zapis naših glasbenih datotek na cede je odvisen od dovoljenja nosilca avtorskih pravic (založbe/izvajalca/…).

Ali je predvajanje kupljene glasbene datoteke številčno omejeno?
Število predvajanj je navadno omejeno pri brezplačnih glasbenih datotekah, ne pa pri kupljenih. Nosilec avtorskih pravic sicer ima vso pravico, da za svoje glasbene datoteke postavi določene omejitve. O njih zveste vse, če kliknete povezavo Informacije o pravicah, ko ste na strani albuma ali skladbe, ki jo nameravate kupiti.

Ali je predvajanje kupljene glasbene datoteke datumsko omejeno?
Lahko se zgodi, da je predvajanje želene glasbene datoteke datumsko omejeno. To pomeni, da je po določenem datumu ne morete več predvajati. Natančne informacije dobite, če kliknete povezavo Informacije o pravicah, ko ste na strani albuma ali skladbe, ki jo nameravate kupiti.

---
Dragi Janez,

čestitamo vam ob nakupu novega avtomobila. Kljub temu, da ste ga plačali, je prav, da se zavedate nekaterih omejitev. Avta ne morete prodati naprej, razen v nekaterih primerih, pa še to ne komurkoli, ampak samo osebam, za katere vam mi dovolimo. Avto lahko vozite le na določenih cestah. Avta po 1. januarju 2007 ne boste več mogli uporabljati. Če izgubite ključ, vam naredimo kopijo ključa, vendar imate možnost ta postopek ponoviti samo 3x. Če izgubite ključ in potrdilo o nakupu, bomo skušali obnoviti ključ, vendar boste najverjetneje morali kupiti nov avto.
Želimo vam veliko užitkov v vožnji.

Vaš prodajalec.
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista (x64) bo zahtevala digitalno podpisane gonilnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
949527 (7389) Gavran
»

Trusted Computing na pohodu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
24519621 (15174) Skip
»

Trusted computing, film (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11915223 (10569) para!
»

DRM v boju s širšo populacijo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
93483 (3135) poweroff
»

Longhorn bo zamudil

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
442599 (2599) BigWhale

Več podobnih tem