» »

0,13mikronski Celeron zunaj!

0,13mikronski Celeron zunaj!

X-Bit Labs - Pa smo dočakali! nič cela trinajst (0,13) mikronsko Tualatin 256 jedro je končno dočakal tudi Celeron nove generacije. Procesorja sta trenutno dva. Gigaherčna ter 1.1 GHz izvedenki. Prvi so jih dobili na Japonskem, cena pa je dokaj nizka: $82,4 za en 1 GHz ter $97,7 za sto 100 megahercev več.

Dodatek by Sergio: Kot vidim v komentarjih k novici, ste nekateri imeli pripombe, in to upravičene. Alien-w je žal edino napako naredil v tem, da je napisal, da je Tualatin jedro dočakal Celeron nove generacije. To se je zgodilo že nekaj časa nazaj. Vse, kar so Intelovci naredili danes je to, da so izdali 1.0 ter 1.1 GHz izvedenko, temelječ na Tualatin jedru. Celeroni so že prej tiktakali na zgoraj omenjenih frekvencah, ampak na starem Coppermine jedru. Tako se je ponudba Tualatin Celeron procesorjev razširila - začetna frekvenca, pri kateri lahko kupimo operabilnega Tualatina, je od danes naprej pač 1.0 GHz. Za nejasnost v novici se opravičujemo.

23 komentarjev

Dalmatinc ::

kaj bi dal da gre to v bx plato>:D

tedybear ::

hehe dalmatinc ti imaš vsaj upanje moja usrana BE6 jih niti povohala ne bo...
no končno en dober Celeron....

luni ::

Hrm v nasih trgovinah se ze dobijo TUalatin Celeroni 1.2GHz. Imajo 256KB cachea in so v bistvu Pentiumi3...

Dalmatinc ::

ti men raj povej kje staknat adapter... procesor bom že dobil >:D

McWolf ::

Pa če so mi rekli da navadn Tualatin dela na BXu mojem brez adapterja, Abit BX 133 Raid KO MA SOCKET 370 podnožje. Zdej pa za Celeron tualtin pa še ne vem. Navadn pa 100% gre gor.

Dalmatinc ::

Kdo te je to nategnal wolfi?

Uporabnik ::

števila do deset se piše z besedo, lenobe

oglar ::

lep pozdrav

zanima me, kje bi se dalo dobit kakšne teste in če bo šel ta procesor na mojo ploščo MSI 6163 Pro (Intel 440BX)?

lp
oglar

Reycis ::

High tech procesor na juhuhu stari plati. Brezveze

slycer ::

Tualatin Celeroni so bili že kar lep čas na trgu [:\]

Dalmatinc ::

MSI 6163 Pro je tko by the way odlična plata ki bo KO BO prišel pretvornik med nas z veseljem sprejela dotčne celerone :D

rc-car ::

MSI 6163 je sux plata! Sem si jo lastil kake pol leta in ni na njej delalo prakticno nic! Sedaj imam ABIT KT7A in Durona in zivim srecno.. >:D

alien-w ::

Slycer: motiš se. Na trgu so tualatin/256 Celeroni pri 1,2GHz samo so to 0,18 mikronski. Sedaj so prišli ven 0,13mikronski. Če si pogledate tole novico na x-bitih (bila tudi na slo-techu), boste videli, da so to drugi Celeroni. 0,13mikronski se bodo tudi bolje navijali (upajmo).
Uporabnik: ok, da bos vesel sem vse stevilke zapisal se z besedami, pa mi zdej povej, kaj je bolje, z besedami ali stevilkami!

McWolf ::

Me ni noben nasral. Ko sem pri Daru ploščo kupoval so mi rekli da 100% gre gor Tualatin. Za celerona 0.13 pa ne vem. U glavnm 0.18 gre gor use.

rc-car ::

alien-w: Zakaj je to dobro, da eden zatezi in potem vse 'popravis' tako, da se novice niti ne da normalno prebrat?


Se vedno se pise 1,1 s stevilko in ne ena cela ena.. To je totalno ne-berljivo..

_Tejc_ ::

Alien-w: NAPAKA .....
"As usual, we would like to offer you some brief specifications first:

Processor core is codenamed Tualatin and is manufactured with 0.13micron copper interconnect technology.
32KB L1 cache (16KB for data and 16KB for instructions).
256KB on-die L2 cache working at full processor frequency. 256bit L2 cache bus.
This model works at 1.2GHz core clock frequency.
100MHz AGTL system bus, Socket370/FC-PGA2 physical interface.
SSE, MMX instructions support.
1.47V Vcore, 29.9W maximum heat dissipation.
"
Podatki za Celeron 1,2 GHz
:D

alien-w ::

jest ne vem vec... eden naj mi razlozi! preberte si TOLE pa mi povejte!
rc-car: zakaj sem spremenu? ker mi grejo na qr** da mi eden upije, da sem lenoba, ce si zrtvujem soboto k bi bil lahko kjerkol drugje/delal karkol druzga sm pa doma za compom in pisem clanke in novice!

_Tejc_ ::

alien-w: ce ze beres si preber se to KLIK ..... in ne govor da je 1,2 Ghz Celeron na 0,18 mikrona....;((

slycer ::

Jp Alien, narobe trdiš. V testu 1.2 GHz Celerona piše : * Processor core is codenamed Tualatin and is manufactured with 0.13micron copper interconnect technology.

alien-w ::

Ja, sej zdej smo ugotovil, da sm se zmotu. Preber si dodatek k novici.

Justy ::

Res se malce igrackate, pa nic ne de;)

Tale funkcija bi bila zagotovo bol uporabna....

BustA ::

Jest mam MSI 6163 BX Master, pa me zanima, če bo možno ta procesor na mojo plato (slot 1) dat? En je omenjal adapter -> kdaj pa naj bi prišel ven?

Justy ::

No, spet mi je komentiralo napacno novico.

Tokrat sem opazil kje tici problem in to je bug, NOT a future:D, zato upam da bo tole prislo do Primoza.

No, kje je torej problem:
- namrec ce odpres eno novico(komentarje) in v drugem oknu explorerja se drugo novico in gres nato komentirat prvo odprto novico, ti komentar posta kar v drugo novico (ki je bila odprta kasneje)........... tolko o tem zakaj prihaja vcasih do problemov.....
Popravite..... pac ko bo cas...

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410838 (7176) Spajky
»

Celeron 2,5 in 2,6 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
302027 (2027) kuglvinkl
»

Koliko dejansko cez slot1?

Oddelek: Strojna oprema
71046 (842) Brane2
»

Proc @ Abit BX6 2.0

Oddelek: Kaj kupiti
10961 (854) Spajky
»

Novi Celeron?

Oddelek: Kaj kupiti
9812 (634) tha_man

Več podobnih tem