» »

Novi Celeron?

Novi Celeron?

boko34 ::

Pozdravljeni!
Doma imam PIII 700@933 MHz,vendar sem se vsega skupaj ze navelical.Ker so PIII izjemno dragi me zanima nakup novih Celeronov.
Sprasujem pa,ce bi se mi splacal nakup Celerona 1100 MHZ in ali bi znjim delovalo kaj hitreje kot pa zdaj z PIII?
Racunalnik uporabljam predvsem za ripanje DVD-jev in tu pa tam odigram kaksno igro.
Sam mislim,da nebi smel prodobiti nevem kaj,vendar prasam se vas,da ne mecem denarja proc!

ChiefThunder ::

ne vidim potrebe po menjavi...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

burekar ::

Kup si tualatina 1200 za 40, navit se ga da na ene 1.6-1.8. DVD se bodo najverjetneje dost hitrej ripal.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Pisk ::

ja ze v mojem threadu so omenili nakup celerona 1.2 in bi se kar strinjal. tudi sam bi za doma vzel ta procesor pa mogoce asus tusl2c neglede na omejitev 512MB in tudi to da je sdram je po moje kar zanemarljiv podatek razen ce nisi extremen igralec najnovejsih iger, potem pa nevem. drugi v tem forumu veliko bolj obvladajo to podrocje, jaz bi le dodal, da ce bos obdrzal obstojeco fcpga plato je verjetno brezveze kupovat celerona 1.1 saj ima pol manj cacheja kot tvoj p3. kaj pravis?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Spajky ::

Pisk, bolje pocakat na Tually-a 1.0A, se ga bo dal navit za vec kot 50% in bo stal isto kot navadni 1GHz Celly.

boko34 ::

burekar: kje se pa da ta procesor dobit za to ceno??
Glede plate pa imam ASUS TUSL2-C,tako da bi moral it gor tudi Tualatin,vendar nimam pojma kje bi ga lahko dobil in po kaksni ceni.Glede iger pa itak procesor nima taksne vloge kot sama graficna.

ChiefThunder ::

boko: celerona 1200 dobiš pri mlacomu. pri samih igrah veliko vlogo odigra tud proceosr...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

boko34 ::

ChiefThunder : procesor odigra vlogo vendar ne taksno kot graficna!

npr. PII 300 + GF2MX = slabo
CII850 + GF2MX = dobro

PIII 933 + GF2MX = dobro
AMD1.6 + GF2MX = dobro
AMD1.6 + GF3Ti200 = spica

Sam kolega je kupil nov AMD 1800 XP,vendar je GF2MX tisti,ki ima slabo grlo.Tako,da graficna ti pomaga sigurno 70% pri igrah.

Pisk ::

mislil sem na plato:
"...mogoce asus tusl2c neglede na omejitev 512MB in tudi to da je sdram je po moje kar zanemarljiv podatek razen ce nisi extremen igralec najnovejsih iger"

P.S.
v italiji pride tak procesor 28k + davek
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pisk ()

tha_man ::

Splača se ti samo počakat da Intel zamenja Celerone 1000 in 1100 z novimi na Tualatin jedru (baje enkrat ta mesec), in jih potem čim bolj naviti.

burekar, kje si pa videl da so C1200 navili na 1800? Na Tom's hardware ga še na 1600 niso mogli spravit.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271657 (1436) Daedalus
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
482044 (1516) Spajky
»

Nova plošča za celerona

Oddelek: Kaj kupiti
71305 (1161) rhabdo
»

Celeron 1.2

Oddelek: Pomoč in nasveti
6854 (730) SLOWWWeb.net
»

Navijanje Celerona

Oddelek: Pomoč in nasveti
81034 (893) akulp

Več podobnih tem