» »

Koliko dejansko cez slot1?

Koliko dejansko cez slot1?

Phoebus ::

Imam slot1 mama plato (DFI PA61 na VIA 693A/596B chipsetu, flashan bios, tako da podpira tudi fcpga in coppermine), ki je nekako ne bi rad menjal (ker bi moral s tem menjat se TV tuner-ATI ISA, zaradi TV-ja bi moral menjat grafo,...., pa se $$$ je svoja pesem). Adapter za coppermine ze imam, zanima me pa, ce se mi splaca kupit en celeron proc- 300@450 mi ni dovolj, igric pa tako ne igram in ne rabim se grafe,... Koliko MHz lahko dejansko navrzem gor (plata uradno podpira samo do 733 MHz, samo model me prepricuje, da to nima veze, ker majo novi proci to zaklenen.)
Bi delal gor npr. 1GHz celeron?

Fury ::

pejt v stacuno pa probi ce dela pa kup ce bo a ne? :)

Han ::

Če plošča podpira voltažo za procesor nižjo od 1,8 V oziroma lahko to nastaviš na Slot 1 adapterju, bi zadeva morala delat. Pazi le toliko, da ne boš kupil Celerona s Tualatin jedrom (ta ima 256 KB cache, medtem ko ga ima Coppermine Celeron 128 KB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Brane2 ::

Vsi celerončki so na busu enako hitri-100MHz, no, vsi po IIRC 750 MHz, ki so bili samo 66 MHz FSB.

Edino, kar te lahko sekira je napajalna napetost.

Jaz bi si na tvojem mestu ubodel 1.2 GHz/256 Kb cache/0.13 mikrona.
Je full poceni, zelo hiter, pa še lepo se ga da nafrizirat, če tvoja plata podpira 133 MHz FSB.

Za tele Slot1 plate ne vem, a tudi če gre samo do 100 Mhz, bo stvar letela.

prepričaj se le, da ni to ena od tistih plat, ki niti do 100 MHz FSB ne gre.
V tem slučaju bi jaz vzel kakega celerončka s 66 MHz busom (recimo 700MHz), če pa tega ne bi našel. pa spet prej opisanega 1.2 GHz Copperminea.

Na 66 MHZ FSB bo delal efektivno samo na 800 MHz, se bo pa zato veliko manj grel, pa 256 kb Cache se mu bo poznal.

Han ::

Brane, tole si pa malo zabluzil. :D Celeron z 256 KB cache ne bazira na Coppermine, temveč na Tualatin jedru, katerega adapterji brez modifikacije ne prebavljajo. Za razliko od Coppermina, ki deluje pri 1,75 V, Tualatin kuri manj kot 1,5 V, kar predstavlja že resen problem za stare Slot 1 plate.

Glede na to, da Phoebus brez težav žene 300A Celerona na 450 MHz, je samoumevno, da plošča podpira 100 MHz bus...

Skratka, najbolj zanesljiva izbira je Celeron 800-1100 MHz s Coppermine jedrom (128 KB cache). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Brane2 ::


Brane, tole si pa malo zabluzil. Celeron z 256 KB cache ne bazira na Coppermine, temveč na Tualatin jedru.

Res je. Zajeb. Mislu sem na Tualatina, seveda.


katerega adapterji brez modifikacije ne prebavljajo. Za razliko od Coppermina, ki deluje pri 1,75 V, Tualatin kuri manj kot 1,5 V, kar predstavlja že resen problem za stare Slot 1 plate.

Ko sem se jaz igral s tem, mi je Tualatin delal b.p. na 1.85V. Verjetno se je grel bolj kot sicer a če ti je to edina možnost, je tudi v redu.

Poleg tega je bilo objavljenih mnogo modifikacij plat za spremembo napajalnih napetosti izven predpisanih in to nekomu ki zna lotat ne bi smel bit problem.
Tudi če ne bi spreminjal stvari, bi tanov Celeron zelo verjetno delal na 1.85V, pa še navit bi se ga dalo, če plata to premore.


Glede na to, da Phoebus brez težav žene 300A Celerona na 450 MHz, je samoumevno, da plošča podpira 100 MHz bus...


To sem spregledu. Ja super.

Skratka, najbolj zanesljiva izbira je Celeron 800-1100 MHz s Coppermine jedrom (128 KB cache).

Če ga rabi, jaz razmišljm o prodaji svojega Cellyja 1.1 GHz, drugače pa še vedno mislim, da je 1.2 Ghz bistveno boljša izbira...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Phoebus ::

Samo nekaj mi ni jasno glede teh "modifikacij" adapterjev.... adapter je narejen, da goni Coppermine jedra... torej ima tudi pravo voltazo gor, right?

Brane2 ::

Naj bi blo tko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291765 (1368) Poldy
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251433 (1212) dvokolaš
»

Slot 1

Oddelek: Strojna oprema
151295 (1066) SkIDiver
»

razlika med starimi in novimi celeroni?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141700 (1359) MadMax
»

Za vse Intelaše

Oddelek: Novice / Procesorji
61888 (1888) njok

Več podobnih tem