» »

Prvi od mnogih drastičnih ukrepov

Prvi od mnogih drastičnih ukrepov

Slo-Tech - Moram priznati, da sem nad to potezo izjemno razočaran, a kot je vsem aktivnim v Forumu razvidno, je bila neizogibna. Ko je Slo-Tech izvedel prenovo, se je Primož spomnil odlične ideje - kaj pa, če bi bili drugačni od drugih forumov ter bi merili ne samo količino sporočil, ampak tudi pogostost, velikost sporočila,... Na papirju je bila ideja odlična ter nekaj časa se je zdelo, da stvar celo funkcionira. Andrej, Thomas, Aggressor ter ostali aktivni forumaši so si zaradi svojih dobrih nasvetov ter odličnih debat kaj hitro prislužili zvezdice, ki so novemu uporabniku nakazale, ali je ta forumaš izkušen ali nov.

Nato so se pojavili prvi primeri oseb, ki jih na Slo-Techu nočemo - nabijači. Komentirajoč vsako novico, so iz lastnega interesa do pridobitve zvezdic drastično znižali kvaliteto odgovorov v forumu. Lahko bi rekli, da je kvaliteta foruma padla na neko nižjo raven.

Luni, Primož ter jaz smo se odločili - zvezdic več ni. Upam, da bo to vsaj malo vplivalo na kvaliteto našega foruma, ki je včasih veljal za enega najboljših ter najinformativnejših v Sloveniji. To si želimo nazaj. Tiste resne prosimo, naj še ne obupajo nad nami. Tisti, ki ste pa tukaj samo zato, da bi smetili: poberite se. Na tej strani niste zaželeni. In od danes naprej vam bomo v Forumu to dali vedeti zelo neposredno.

65 komentarjev

«
1
2

TinkaPinka ::

Cool... Končno. [:\]

R0K ::

dejte pustit vsej nazive, zdej je tako pusto pod nickom ...

Sergio ::

R0K: ni variante... preberi novico, če hočeš vedet, zakaj. [:\]

Klemenn ::

Ma smo tako kot rimljani. Smo si velik ustvaril pol pa gre stvar zarad posameznikov sam še v *****.:(

Primoz ::

Tolk da ne bo pomote... Owce in Gnoji so seveda ostali ....:D

AtaStrumf ::

Cel Slo-Tech počasi zgublja na kvaliteti. Novice sicer letijo ena za drugo s kakšnimi članki pa ni nič. Vsake sto let pride kakšen. Tudi kakšen test nebi šlodil. Tisto Abit KT7E imate že sto let testa pa nikjer! Bolj žalostno.

tejo ::

Sploh nisem opazil, da zvezdic ni več in če ne bi bilo te novice, tega verjetno še kaken mesec ne bi opazil... Dobra poteza!

luni ::

Hvala na vzpodbudi, AtaStrumf.

AtaStrumf ::

luni dej mi razloži kako da morphling1, ki daje dobre nasvete (vsaj pomoje) in se zelo potrudi in ima odkar pomnim samo eno zvezdico.

Meni osebno so bile zvezdice zelo všeč, če so jih izkoriščali kaznujte tiste, ki so to delali na pa vseh! Sej ne da jaz objukujem moje pol zvezdice.

Moja kritika pa je bila zgolj in samo konsturktivna. Slo-tech je stran, ki jo prva obiščem ko se povežem na internet. Želim si, da bi postal še več zato sem vas hotel malo spodbuditi i.e. braca v rit, da se kaj premakne. Novičke rulajo!

Pa brez zamere.

MadMax ::

Koncno...
Upam, da bo ta poteza naredila vsaj malo reda na S-T.

btw: zakaj nasi preljubi admini ne pocistijo se pred svojim pragom??? (globalno&slikice?);(

Justy ::

Heh, moj prvi komentar po ziher pol leta in nimam kaj druga za rect kot super da ste tele zvezdice in nazive odmaknil. Sedaj bo folk pisal samo tisto kar je treba nekomu za odgovor, ne bo pa razlagal in upam da se ne tud kregal na dolgo in siroko, saj so bli to nekaterim posebni izivi (tud za zvezdice).
Se bi pa pridruzil tisitim, ki si zelijo vec testov (upam da se imate kaj casa). Predvsem bi si zelec cimvec testov mamaplatic, saj se mi zdi da je to podrocje, za katerega se kupec zelo tezko odloci, veliko pa tudi ne ve zakaj bi se odlocil za to plato namesto ono.
Ideja (seveda odvisno od vas): ker monitorjev ne testirate, vam preostanejo predvsem plate, mogoce pa kdaj tudi kaka graficna.
To je samo predlog, ce bo bo, ce ne pa ne;), sem pa preprican da bi z testiranjem plat privabili se mnogo obiskovalcev.

darh ::

koncno ena dobra poteza s stran S-T....

frudi ::

a to je zloglasna sprememba točkovanja, ki jo je tako dolgo napovedoval Primož? sedaj razumem, zakaj vam je vzelo 'implementiranje' te funkcije toliko časa


joke...




kar se mene tiče - sistem se mi je zdel kul, tud razni osebki, ki se jim je šlo samo za zvezdice, me sami po sebi niso pretirano motili... kaj se'm te jaz sekiral, če ma nekdo več zvezdic... ampak glede na to, koliko slabe krvi je bilo v zadnjih mescih zaradi sistema točkovanja, je po mojem odločitev o ukinitvi pravilna.


pa ne se sekirat za bralce - tisti, ki smo tu zaradi kvalitetne vsebine, ne bomo šli nikamor, 'nabijači postov' pa naj se gredo izživljat drugam - who needs them

roro ::

Bolje pozno kot nikoli. Bravo.

gkovac ::

Se cisto strinjam z frudijem... na forumih bojo zdej ostal samo tisti ki imajo res neki od tega, da po forumih tudi pisejo... s tem pa se bo vsaj po moje dvignila tudi kvaliteta pisanja....

zdej pa pac za vse nas velja... "Kod nas u vojsci svi smo jednaki" :D

lp,SuLc

poweroff ::

Še eno zadevo sem opazil - ko se prijaviš sedaj ne piše več tvoje ime in priimek, pač pa nickname...

Drugače pa zvezdic sploh ne pogrešam - na forumu sem iz drugih razlogov (ker mi je fino sodelovat v debatah, spraševati za nasvete in deliti jih).

Simko ::

Upam, da bo to res kaj pomagalo...:)

whatson ::

KONČNO!!!

to sem že predlagal nekaj tednov/mesecev nazaj. Upam, da se bomo sedaj znebili nekaj nadležnih osebkov.

PREDLOG: da nebo leva stran zabele foruma tako pusta, dajte uvedite sedaj majhne avatarje. (sicer sem bil na začetku proti temu) Ker ni fer, da samo gnoji/owce dobijo slikice.

msmiha ::

Meni je vseeno, če so ali jih ni. Mogočebi pa lahko naredil tako kot pri stari strani. Ko je blo tak nareto, da ko si mev več kot 50 postov si bil Master Overclocker. Ru bi si pa sam kakšno drugo ime izbrali. Pol bi jih pa pomojem hitro minlo, ker bi 50 postov takoj dosegli in nebi mogli dobit drugega naziva

sinko999 ::

KOnčno ; zelo dobra poteza , zdaj ne bi smelo biti več nabijanja postov .:D

CaqKa ::

primož: daj samo res naredi recimo tak da ime/nicknejm tistega, ki je napisal post, ne pise posebej v svoji tabelici levo od posta, ampak nad postom, tam kjer je čas posta pa "odgovori", "spremeni"
LP CaqKa

dr.J ::

Kdor bi rad naziv ali zvezdico, naj prosi zanj. Potem pa naj ima Slo-Tech komisijo, ki bo ocenila nivo odgovorov in podelila prosilcu kako zvezdico (ali pa kaj drugega).
Šteti pa bi morali koristni nasveti, novice in članki, ne pa komentarji ali še manj loža.

Jeronimo ::

No moram reči, da me ta poteza zelo veseli.
Mnogo preveč besed je bilo izrečenih o teh zvezdicah.

TESKAn ::

Ah, končno:).

Tomi ::

To je dobra zadeva, ki bo naredila lepo čistko..
Samo jaz bi na vašem mestu malo povezoval izrečeno in malo pomislil[:\]

A.J. ::

Čestitke, fantje. Končno bo forum čistejši.

Upam.

ziga7 ::

upam da bo zdj na forumu manj vsevednih sinkotov, ki z debilnimi komentarji in pripombami smetijo forum in si s tem nabijajo zvezdice. Vmes je padla ideja za nazive. ta se mi zdi se bolj zgresena. sedanja oblika je popolnoma uredu.
Lp Nejc

Marjan ::

No, pa ste le ugotovili kaj je bil problem tega foruma, na kar sem prvič opozoril že februarja ((LINK)), ko se je začelo "nabijanje".

Prepričan sem, da se bo kvaliteta odgovorov povečala. Res je, da bodo odgovori manj pogosti, vendar tisti "pogosti" itak nisi bili vredni prikaza na forumu!

Res, moram reči še enkrat; odlična poteza, škoda le ker jo niste izvedli že prej -ko sem začel opozarjeti na to kaj se dogaja.

Mogoče bo folk kak teden težil "da je nekam prazno na levi", ampak to je le stvar navade. Bolj je "clean, pure" boljše je -večja berljivost, manj kičasto, SIMPLE, tko kot mora izgledati profesionalni forum.

BRAVO, ste na poti k profesionalizaciji in strokovnosti! Kar tako naprej :).

Daedalus ::

Lepo.Dolgo smo čakali, sam zdaj bo pa končno mir:)

ChiefThunder ::

he, he... hudo :D

Tr0n ::

Novice? A kdo bere novice? Se mi zdijo predolgocasna.

Dobra poteza glede ukinitve zvezdic.

mmisv ::

no dobr če je že treba... ampak owce pa gnoji pa morjo ostat!

Poglavarcek ::

Zelo pametna poteza, kajti nekateri forumaši so bili že prav psihično ( pardon! ) obsedeni s temi zvezdicami in nazivi.
Če ima kdo kaj za povedat naj pove takrat, ko ve kaj govori, ne da kar nekaj bluzi tja v en dan.

8-O

ahac ::

Zvezdice so ble kul.




Če mislite, da brez zvezdic na forumu ne bo raznih bedakov se zelo motite.

ChiefThunder ::

še to... napisal ste prvi od mnogih drastičnih ukrepov. Kaj še sledi?

Sergio ::

če ne bo bolje - imamo še nekaj drastičnih na zalogi.

Yohan del Sud ::

Sem slišo bodo medveda odrli >:D

||_^_|| ::

Yohan: hehe:)
drgač se pa bojim da tale ukinitev zvezdic ne bo kej preveč vplivala na kvaliteto foruma

ChiefThunder ::

ne vem no, pomoje tud ne...

kukrkol: zdej k ni več zvezdic, pa povejte naziv za 5 polnih le-teh. ;)

AvAkI ::

Z umikom teh zvezdic bo tudi manj folka na forumu. Tako pa bo tudi strežnik razbremenjen,,,,

Sergio ::

S tem smo hotli doseči samo to, da bi se nezaželeni nabijači odstranili iz foruma. Upam, da nam bo uspelo.

Misak ::

Ja, tudu mene zanima kaksen naziv je pri peti zvezdici!:D

Drugace mi je pa to prerekanje o zvezdicah ze bedno. Cejih ni vec, jih pac vec ni. In pika.

Boeing ::

hmmm... nevem, mogoče da bo delovalo, še bolj je mogoče, da ne bo...
kaj pa če bojo zdej tisti psihozni osebki zarad maščevanja, ker ste jim vzel zvezdice, za ktere so se "trudili", začel še bolj svinjat po forumu.... nevem...
res pa je ene par takih, k niso vredni druzga k da bi jih zadušil v kepici sladoleda (:D)...
upam da bo kej pomagal..l

andrej ::

jojmene, kje so moje zvezdice![:\]

Sem bom pritozo na soncno upravo in tozil slo-tech za dusevne bolecine. Za vsako zvezdico miljon...

Bomo vidli, ce bo to kaj pomagalo...

|jebiveter| ::

Ukinitev zvezdic je pravilna odloćitev, preveč folka se je spravilo tukaj komentirati vsako temo ne glede na to ali so se nanjo sploh kaj spoznali, le da bi nabrali kakšen post več.

Lahko ste tudi opazili da je vse več tem oblike
-kaj najrajši jemo, pijemo, vozimo,....
-politične teme
-...
Ne rečem da kakšno takšno vprašanje ni zanimivo, vendar
sedaj jih je toliko, da se ta forum spremnija v bolj splošno pogovorni forum kot računalniško usmerjen.Toda s posti na te teme so si lahko določeni osebki nabirali zvezdice, čeprav
niso kazale njihovega znanja na računalniškem področju!!

Ukinitev zvezdic je dobra stvar.

Tr0n ::

Glede novic. Novice morajo bit kratke, jedrnate in informativne, ne pa neko dolgo bluzenje tja v en dan, ker se to nobenemu ne da brat.

K33p up the g00d work!

AtaStrumf ::

Pozabi novice kle se komentirajo zvezdice.

Ne vem zakva tem nadležnešem enostavno ne prepovete dostopa do foruma pa bo in vsi ostali lepo obdržimo zvezdice. Sedaj zgleda forum tako pusto. Dejte kakšne slikice uvest še za nas. Jaz bi bil Fry; k mi je luni že pobral benderja.

Dexxx ::

To bo pomojem eden od naslednjih ˝radikalnih ukrepov˝.:D

Dexxx ::

mal sem razmišljal in prišel do tega, da naredite forum zaradi hitrejšega nalaganja grafično čimbolj enostaven. Imam ISDN in je včaših vse skupaj prekleeeeeeeeto počasno(čeprav so težave ponavadi na vaši strani>:D).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medsebojno ocenjevanje uporabnikov

Oddelek: Slo-Tech
372288 (1513) Jebiveter
»

mogoce neumno vprasanje... ampak

Oddelek: Slo-Tech
261272 (926) tejo

Zvezdice

Oddelek: Loža
351978 (1626) orkan
»

Rešimo se nesnage v forumu!

Oddelek: Loža
322714 (2134) Tomi
»

Nazivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
513909 (3379) bluehacker

Več podobnih tem