» »

Microsoft: P2P -- neizkoriščen potencial

Microsoft: P2P -- neizkoriščen potencial

Microsoft - Poglavitna prednost t.i. P2P (peer-to-peer; odjemalec-odjemalec) omrežij je ta, da za svoje delovanje ne potrebujejo osrednjega posredovalno-nadzornega strežnika, ampak se odjemalci povezujejo medseboj. S tem ne le odpade zahteva po strežniški mašineriji, pride tudi do premika paradigme pri problematiki pasovne širine:
  • potreba po njej se v valovih porazdeli enakomerno po celotnem omrežju;
  • dosežen je večji izkoristek kapacitet t.i. mejnih, odročnih vej in računalnikov, ki bi v nasprotnem primeru podatke zgolj sprejemali.
Microsoft je s tem namenom izdelal dodatke za protokol IPv6, s katerimi je omogočil lažjo premostitev podjetniških požarnih zidov, ter serijo APIjev za Windows XP, s katerimi bo poenostavil izdelavo p2p aplikacij. Dasiravno bo njihovo delo moč izkoristiti v raznovrstne namene, je njihova vizija predvsem večja uporaba tovrstnih sistemov v podjetjih. Klik!

Pri tem gre (po mojem mnenju) vsekakor za izvrstno priložnost; pa ne za Microsoft, ampak za podjetja, ki tovrstne metode izmenjave informacij še ne uporabljajo. Pred časom sem bral o nekem podjetju (natančno se ne spominjam, a mislim, da je šlo za HP), kjer podružnice že aktivno uporabljajo njihov lastni sistem; roadmap postavijo na nek strežnik, nakar ime datoteke e-poštno posredujejo sodelavcem -- ti si nato po princpipu p2p datoteko izmenjajo.

3 komentarji

Smorny ::

Call me paranoid....malimehki bo vdelal kaki spyware in ugotavljal, kaj si folk pošilja po netu. Jaz jim ne zaupam [:\]
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Cokolesnik ::

Omenjene resitve so zelo pozitivne. Ni pa receno, da ne bodo realizirane tudi v drugih platformah, ne le Microsoftu, zato je bojazen odvec, ce le Microsoft ne bo osamljen na omenjenem podrocju.

Klemenn ::

Smorny: ja polj bo pa microsoft ugotovu, da največkrat downloadajo prav njegov OS :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix razmišlja o distribuciji vsebin prek P2P (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6818417 (15877) Senitel
»

Nemško vrhovno sodišče dovolilo razkritje identitete p2p piratov

Oddelek: Novice / Zasebnost
256797 (4716) St235
»

Še enkrat: ISP-ji nimajo obveznosti filtriranja informacij, ki se prenašajo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4622653 (19936) JanK
»

The Pirate Bay ugasnil sledilnik, prešel na protokol DHT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6413498 (11039) Lonsarg
»

EU pripravlja represivna pravila za preprečevanje piratstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14018482 (13368) McMallar

Več podobnih tem