» »

Windows MicrosoftUpdate?

Windows MicrosoftUpdate?

The Register - Slo-Techov forum neredko obiščejo pogovori o raznovrstnih špijoniranjih, ki jih nad nami, uporabniki, izvajajo NSA, SOVA, MID in multinacionalke -- pardon, Microsoft.

Tokrat nas strašijo tecChannelovci, ki naj bi prestregli paketek podatkov, ki jih Windows Update pošlje svojemu ateku po kodiranem SSL kanalu. Težava s temi podatki je, da jih po kodiranju načeloma ni moč razbiti brez pravega ključa -- tokrat pa so podatke prestregli še preden so bili zakodirani. Klik!

Kaj so ugotovili? Jah, v Microsoftovem opisu delovanja Windows Updatea piše, da jim bodo poslani podatki o na računalniku nameščenem programju, P'n'P id številke ter področne nastavitve -- Windows Update pa se v delovanju izpridi in posreduje tudi podatke o ostalem nameščenem programju.

Da imajo tovrstni podatki veliko vrednost za Microsoft, ki si lahko izgradi lepo statistiko, je jasno; sicer je reprezentativnost dobljenih podatkov vprašljiva, a je pomembnost tega pravzaprav ničelna, saj se izve veliko več kot le deleže programov v uporabi. Vprašanje pa je, koliko taki "ukradeni" podatki pomenijo nam.

Prav veliko očitno ne.

10 komentarjev

(sic) ::

Ja in?

Ko boš (znova) nameščal Windowse si PREBERI POGODBO s katero si se strinjal (če si namestil Windowse) in lepo preberi VSE kar piše pa ti bo takoj jasno.

Pa ne spet uu, kako MS špijonira na mojem PCju... ker mi gre na živce takšen debilen folk. V pogodbi ti fajn piše kar lahko delajo s tabo.

Fuck you all!!!

undefined ::

> Pa ne spet uu, kako MS špijonira na mojem PCju... ker mi gre na živce takšen debilen folk. V pogodbi ti fajn piše kar lahko delajo s tabo.

Ob obisku WindowsUpdate strani Microsoft lepo javi sporočilo, da ne bo noben osebni podatek javljen Microsoftu. Nauči se raje sam malo brat. :)

Ziga Dolhar ::

(sic), daj ne joči, okej? Nihče ne pizdi nad Microsoftom ali krajo zasebnosti.

Povemo ti, da se to menda zgodi. [:\]
https://dolhar.si/

Jeebs ::

Tist, k dons nasede napisu 'Nobeni podatki ne bodo poslani Microsoftu' je pa res en ass. HALO! 8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

andrej ::

IceMan: in res, noben OSEBEN podatek se ne poslje.

andrej ::

Jeba1: ce mislis na osebne podatke potem zakaj jim nebi smeli verjet? a mislis, da so tolko "nori", da bodo nekaj delali za hrbtom, da bodo ja meli se kaksen razlog vec za razne tozbe...

kaj mislis, da so oni neki bavbavi, ki bi radi nevem kaj vse delali al kaj?[:\]

(sic) ::

Zigga:

Ne jočem za MSjem, samo me razpizdi, če kdo govori kak so Windowsi za drek, pa nimaš zasebnosti, pa kakšen monopol ima MS,... Dokler bodo Winsi najbolj podprti in najbolj razširjeni operacijski sistem, do tečas bom na MSju. če pa komu ne paše Windows pa naj gre na Linux se jebat...
Fuck you all!!!

Avalonis ::

(sic) : Dej skuliraj se mal, dečko...skrbi me za tvoj duševni mir ;)

nodes ::

Nisi Windowse dobil zastonj ampak plačaš zanje več kot so vredni. Ne smeš bit tako malodušen, da je zelo pomembno kaj se potem v ozadju izvaja in kam lahko vse skupaj pripelje, postaneš njihov robot.

Ziga Dolhar ::

(sic): jao ...

Daj pojdi iskat zadnjo novico / post, kjer sem jokal nad Windowsi, zasebnostjo ali [katerimkoli] monopolom.

Morda boš presenečen 0:).
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Backup, sinhronizacija map, datotek na zunanjem disku

Oddelek: Programska oprema
141889 (1490) Manu
»

Nadaljnje Microsoftove težave na Kitajskem

Oddelek: Novice / Tožbe
186812 (5588) kitaj
»

Na spletu je več milijonov zastarelih, okuženih spletnih trgovin

Oddelek: Novice / Varnost
174829 (3549) Steinkauz
»

Windows 7 RC za razvijalce že na voljo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
465612 (3810) Matevžk
»

XP problemi z driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
5750 (698) Haby

Več podobnih tem