» »

Big Crunch

Big Crunch

New Scientist - Do še pred nedavnim se je mislilo, da je širjenje Vesolja neustavljivo. Zdaj se je pa povsem nepričakovano odprla možnost, da se zadeva obrne. Da se čez deset ali več milijard let, Vesolje spet začne krčiti v "vročo točko". Linde pravi tako. Pa še to: V nedeljo bodo izmerili hitrost gravitacije. Če res mogoče znatno presega hitrost svetlobe. Rezultati bodo znani do konca meseca. Več o tem.

11 komentarjev

[out] ::

Sej to, da bi lahko šlo tudi v obratno smer je itak znano že kar nekej let, mislim da sem to prebrau že ko sem prvič slišal o širjenju vesolja. Približno 7 let nazaj ali nekaj podobnega. Aja, pa naj bi se širjenje vesolja že počasi ustavljalo... Apokalipsa kmalu :D
(no ja, čez par milijard obratov okoli Sonca...)
Everything is erasable...

Thomas ::

Svoje mnenje o tej novici bom later napisal v P temo. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

V-i-p ::

Mater, no, nix nimam proti Thomasu (Thomas, sej si ful faca), ampak, nedavno nazaj sem bil spljuvan in od uporabnikov slo-tech-a in od (nekaterih) adminov, češ, kaj dajem na s-t novice ki niso povezane z računalništvo. Zadnje čase je pa takšnih (off) novic (jih naštejem vsaj 10) čedalje več, pa je vse kul ;(( ;(( ???? Kaj ima sedaj vesolje s slo-techom? kaj ima z računalništvo vera, kaj imajo z slo-techom gosi? kaj imajo skupnega z računalništvom potovanje z familijo z letalom? Nesreče zaradi mobilcev? jih je že deset? ne? gremo dalje: hiša, gravitacija, vojaki, prerokovanje, pa še bi lahko našteval. Poudarjam, s tem nočem reči, da takšne novice ne sodijo sem in da mi gredo na živce, prav nasprotno, hvala bogu, da Zigga, Tomi, Thomas in še nekateri pošljejo kdaj kakšno off novico, ker se včasih prav prileže, hočem reči samo to, da naj bo "pravica" enaka za vse...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Marjan ::

Dej ne teži Vip.

Ta page se imenuje Slo-tech.

Kar tako naprej Slo-tech! In čim več podobnih novic kot je ta. Res zakon! Nisem si mislu, da bo SLo-tech prišel tako daleč v dveh letih - od uboge majhne računalniške strani se je razvil Slo TECH center
:))

Marjan ::

Pa še moje mnenje o vesolju in gravitaciji.

Glede širjenja je popolnoma možno, da smo se zmotili koliko naj bi bilo temne snovi v vesolju. To so napovedi in izračuni znanstvenikov, ki lahko zelo variirajo.
Me pa ZELO zanima kako se bo vesolje razvijalo v naslednjih miljardah letih. Bolje za nas bi bilo, če bi se raztezalo do onemoglosti. Tako je eksistiranje v njem mogoče BISTVENO dlje!

Glede gravitacije pa ne vem zakaj bi bili "gravitoni" izjema?
Lahko...
Se je pa Kopeikin odlično domislil kako izmeriti njihovo hitrost -- seveda, ko Jupiter prekrije kvazar se radiožarki uklonijo gravitacijskim. Potem je pa samo še 14 dni računanja in rezultat je tukaj. :D

R0K ::

Marjan bodi pameten in se ne vedi kot otrok, za to drugič preberi vse kar napišejo drugi uporabniki.



Napisal je, da OČITNO objavljajo OFF ali pa ON (kak hočeš) novice na S-Tju samo od določenih userjev.



Ker pol se tudi jaz sprašujem zakaj se je sploh Primož 'mučil' z skripto za dodajanje novic za nas navadne userje, ko jih pa itak Vi Admini&S-T Co. sploh ne povohate ampak kr zavrnete.



Sicer je men vseeno, ker je to itak vaša stran, ampak kdaj pa kdaj bi blo pa tut pametno, da bi še pa kakšno kritiko upoštevali...

V-i-p ::

Jep, Rok ma prav, Marjan, preberi si post nižje od svojega...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

CaqKa ::

Ker pol se tudi jaz sprašujem zakaj se je sploh Primož 'mučil' z skripto za dodajanje novic za nas navadne userje, ko jih pa itak Vi Admini&S-T Co. sploh ne povohate ampak kr zavrnete.

thats exactly my point too.

Thomas ::

Meni so admini zavrnili dve (računalniški) novici v zadnjih par dneh.

Dam jim prav. Ne ker bi mislil, da sta bili itak brez veze - ampak ker mislim, da urednikovanje mora biti - če ne bo tole hitro štala.

Kar se pa točno tele tiče - dveh v bistvu - sta pa ground breaking - potentially in nima smisla težiti unemu, ki ne razume itak.

Rajš preberte linke in Marjanov komentar!

Jezus Marija ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CaqKa ::

mislim da se pravzaprav ne oziromo na dotično novico ki je fenomenalna ampak na to se verjetno obilo dobrih novic zavrne. potem še pa poslušaš da je kronično pomanjkanje novic... to sicer zdaj ni stvar....

slycer ::

Uf ljudi, dajte no, saj verjamem, da je pisanje novic dokaj zahtevno opravilo, ki včasih zahteva tudi nemalo domišljije, ampak ko bi videli kakšne novice prihajajo na ST. Ko jih vidiš, se kar malce zamisliš, ali je slovenščina na naših šolah res samo predmet za teroriziranje folka z raznimi brezveznimi stvarmi. Nekaterih preprosto ne moremo objaviti zato, ker izgledajo tako, kot da bi jih pisali polpismeni ljudje.
Kar se pa tiče ostalih objave vrednih novic, pa bodo objavljene danes; očitno admini stavkajo :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nobelova nagrada za fiziko 2011

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
144279 (2947) Jst
»

Prihodnost-konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13222689 (18650) imagodei
»

Hubble posnel sliko najstarejših objektov v vesolju v IR

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
384852 (3627) Thomas
»

Najstarejši zabeleženi vesoljski dogodek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
797936 (5693) gruntfürmich
»

Konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12012199 (10208) CaqKa

Več podobnih tem