» »

IT forenziki dokazali obtoženčevo nedolžnost

IT forenziki dokazali obtoženčevo nedolžnost

The Register - Z vedno večjim spektrom uporabe računalnikov se bližamo časom, ko bodo tudi t.i. IT forenziki oz. sodnih izvedenci pomagali pri preiskavi kaznivih dejanj. Tako se je naprimer dogodilo Julianu Greenu, ki so ga lanskega oktobra obtožili pedofilije, ker so na njegovem disku našli 172 neprimernih slik otrok.

Njegov pravni zastopnik je želel dokazati njegovo nedolžnost, zato se je na pomoč obrnil k podjetju Vogon, kateremu je poslal natančno kopijo vsebine obtoženčevega diska. Obširna analiza v Vogonovih laboratorijih je nato dokazala, da je Green imel na disku trojanca, ki je brez njegove vednosti na disk shranjeval omenjene fotografije. Green je oproščen vseh obtožb. Več o tem.

21 komentarjev

Vice ::

Svašta. 8-O

Se mi zdi da se bo hitro našel kdo ki bo to začel izkoriščati.

ender ::

Super, bom posnel k sebi trojanca, potem pa trdil da je le-ta downloadal in sharal MP3je :D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mrTwelveTrees ::

hehe... :D

xabre ::

On se pa slučajno ni potrudil in zradiral podatke, rajši jih je lepo gledal in sortiral;( .

Tr0n ::

V glavnem, informatiki bomo imeli kaj za delat v prihajajocih letih :).

flipflop ::

Da ni sam bil avtor tega trojanca...:\

undefined ::

Zdej si bom pa še jest trojanca namestil, pa če kdo odkrije rožice™ na mojem disku, bom trdil, da tega nisem gor dal jest! Še Winse so mi namestili prek trojanca. >:D

Filo ::

...ja uredu bo...jest mam pa tri bugatije v garaži, za katere sploh nisem vedu, da mi jih je sosed prpelu...

undefined ::

Peesda, kdo mi je z banke sef vtaknu v prtljažnik mojga avta. Ljudje so res žleht, sam v težave bi me rad spravl. ;)

pingec ::

:D :D
ka dela teh 700 mp3jev ? na mojem disku in kaj je to en trojanc gori?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

freejack ::

Sam se morte pa zavedat, da največ mulcev dostopa do sharanih datotek ali direktorijev, tk da si dajte te stvari kr lepo v sharanje, pa bo... :D. Bolj težko boste namreč dokazali, da vam nekdo vdira v računalnik in pušča na vašem disku najnovejše igre in filme zgolj za lastno zabavo. :D

Sims ::

"Tako se je naprimer dogodilo Julianu Greenu, ki so ga lanskega oktobra obtožili pedofilije, ker so na njegovem disku našli 172 neprimernih slik otrok."

Kako pa nekdo ve, da imam na compu take in take slike? Saj policija ne sme brez naloga privat prit in mrdat po komu. Ali se motim? Pa še vedet morajo, da imam te pa te stvari gor? (pa ne mislit, da imam):D

LP,

Sims

poweroff ::

Ja najbrž so dobili sodni nalog, ane? Videli, da je pri njem posharanih nekaj takih slik, pa so naredili rpeiskavo...

mchaber ::

UUU, sem opazil, da imam veliko "nevarnih" tojancev>:D >:D

Nimam pojma, kako so prišli na moj comp.0:)
.

Tody ::

lol še iz moje strani ! Vrjetn so policaji takrat ko so pregledovali disk dobili trojanca tud od njega me zanima kaj se kej skriva na glavne stržniku mnz >:D

Dr_M ::

kaj pa ce je dal racunalnik na servis in so tm to najdl?? je kdo na to moznost pomislil? tko jih najdelo sigurno 90%+, ostalih 10%- pa tako kot vi mislite.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

l_jst ::

Hm a un na servisu to LAHKO vid. Mislm da fizično lahko ej jasn sam če sme tut če to vid k popraula a mu ej dovoljen, da se obnaša kt da je vidu.
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

undefined ::

> Hm a un na servisu to LAHKO vid. Mislm da fizično lahko ej jasn sam če sme tut če to vid k popraula a mu ej dovoljen, da se obnaša kt da je vidu.

Če je serviser in ti mora kej popravt al pa nadgradit, bo tud verjetno šel v winse pa vidu kaj maš gor, a ne? :)

l_jst ::

Ja no sej to mi ej jasen da fizično pač normalno, da lahko to vid k mu daš komp in k popraula. Sam druga je pa, če potem k to vid lahko prjau, da je to vidu?
K kaj to pomen, da teoretično lahko prjaujo tut, da maš ful špilou/muske/filmou gor in tržna inšpekcija dobi upravičen sum da je warez
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

undefined ::

> Sam druga je pa, če potem k to vid lahko prjau, da je to vidu?

To je pa tko, kot ti, k greš po cest, pa vidš enga k ropa banko, pa prijaviš. :)

> K kaj to pomen, da teoretično lahko prjaujo tut, da maš ful špilou/muske/filmou gor in tržna inšpekcija dobi upravičen sum da je warez

Seveda. :)

flipflop ::

Nisi ti kište k župniku na spoved prinesel,da te ne bi smeli prijavit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403114 (1991) turob
»

Pogosto zaganjanje trdega diska v 2nd HDD Caddy

Oddelek: Strojna oprema
172079 (928) Mitja358
»

Oksidacija kontaktov na HDDjih...

Oddelek: Strojna oprema
171419 (905) Brane22
»

Kateri 3TB HDD

Oddelek: Kaj kupiti
71202 (933) axee
»

Rohnenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
402669 (2095) kixs

Več podobnih tem