» »

Razvijalska verzija Longhorna na internetu

Razvijalska verzija Longhorna na internetu

vir: Neowin
več strani -

Malce preden bi Microsoft udeležencem konference razvijalcev (Professional Developer Conference) uspel razkazati 4051. prevod sistema Longhorn, ki je sicer še vedno v globoki alfa fazi, se je le-ta znašel na internetu. Seveda se ob tem postavljajo vprašanja, ali je to zgolj neroden slučaj ali hotena nevšečnost.

Da Microsoftove razvojne različice uhajajo, je splošno znano in pravzaprav pričakovano in popolnoma razumljivo. Pri tako širokem krogu razvijalcev in testerjev, kot ga ima Microsoft, je to pač nemogoče preprečiti, pa še škodljivo ravno ni. Zanimivo je tudi, da bo Longhorn decembra dobilo kar nekaj ljudi z MSDN naročnino, tako da če ne prej, se takrat spet lahko nadejamo novih verzij na spletu. Ob tem seveda ni odveč poudariti, da vse te verzije večine novosti še ne vsebujejo, saj za marsikakšno tudi pri Microsoftu še niso prepričani, kako jo bodo sploh implementirali. The Register, Warp2Search, Neowin.

Sveža verzija Longhorna je najverjetneje že pri vašem lokalnem cvetličarju.

34 komentarjev

mchaber ::

> tako da če ne prej,

Spet ena napaka:P

prav je:

tako da, če ne prej,:)


...marsikakšno:\ |O
.

undefined ::

Iiiii. Me wants to try this on VPC (Virtual PC). :)

Zheegec ::

Nekje so bili že kao neki testi o performansah v igrah in se je baje Longhorn že kot alpha/beta verzija dobro obnesel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mrTwelveTrees ::

Jaz mam eno verzijo Longhorna... pa ni nič posebnega... (bilo) hmm... mogoče je tole že kaj boljše :)

Keyser Soze ::

A če ga sedaj dobim od pirata - je to piratstvo? Ker tehnično gledano, zadeva še ni v prodaji oz. ni na policah naši in vaših trgovin.:\

KEr drugače, a mi ga lhko kdo zrihta>:D .
OM, F, G!

Zheegec ::

A je tako težko v Mulo napisati Longhorn 4051 ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

danielka84 ::

na muli je ze 4056>:D
ni-da-ni

||_^_|| ::

to me spominja na stare cajte ko smo tkole XPje lovil>:D

Beat-O ::

Tale siva zadeva na vrhu me spominja na Applov metal stil, tudi pri Longhornu se ne morejo upreti plagiatorstvu. ;( :\

CaqKa ::

-ripper- ja fake... ;)

Dr_M ::

zadnji windowsi k sm jih jest lovil, so bli 2000, mel sm pa od zelo zgodnje alpha do rc2 ene 10 verzij. in seveda ostajam pri win2k - do Longhorna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> in seveda ostajam pri win2k - do Longhorna.

Jest pa na 2003. Na XPje pa niti pomislim ne. :)

MitjaP ::

Hahaha :)) Spet kopirajo po Macu... pa to ni res :) In PC userji bojo tole mel, kdaj že? 2005 al 2007? Mi mamo pa že sedaj, pa še vedno lepše kot pa je tale Longhorn :))

Poglejte si screenshoot

flipflop ::

MitjaP,zdaj pa že pretiravaš. :\

dr.J ::

What a breathtaking news!

En alfa screenshot uide ven, pa so what?

WhiteAngel ::

ampak dezijn winsow je pa nagravzen :\

||_^_|| ::

dr.J: ni ušel screenshot ampak celi winsi.

boom-bar ::

He he he he he he....
Zakaj ne dajo raj kr na M$.com da bo mal hitrej vlekl>:D
Legalizirajte mehke droge!!!

andrej ::

4051 je dosti bolj testiran kot 56, ki je samo interni build. Ce ze moras sprobat potem daj gor 51.

MitjaP: ta UI je tak kot je. Pravega Longhorn UI-ja ljudje izven MS-ja se niso vidli. Se vicina ljudi v MS ga ni ;)

undefined ::

> Pravega Longhorn UI-ja ljudje izven MS-ja se niso vidli. Se vicina ljudi v MS ga ni ;)

Andrej, ti si ga? :)

andrej ::

nope, pa cetudi bi ga bi to mogo rect;) mogoce pa sem ga, samo se ne zavedam... kazali so nam dosti tak da je mozno, da je blo kaj vmes samo ne verjamem...

@ljash ::

in kok maš pol plače, bill?:D

ferdo ::

eden od komentarjev na fark.com :D

I'm going to leave Old Texas now
They got no place for the long horned cow
They've roped and fenced all over the range
And the people there are all so strange

I'll take my horse and I'll take my rope
I'll hit the trail upon a lope
I'll bid adios to the Alamo
I'll turn my face down to Mexico

I'm going to leave Old Texas now
They got no place for the long horned cow
They've roped and fenced all over the range
And the people there are all so strange

Zheegec ::

MitjaP - kaj efekti pomagajo, če pa deluje computer počasi? >:D
Meni osebno je vseeno kako Winsi izgledajo, naj tako kot Win2K, samo performanse naj bodo dobre, to šteje.
Če pa bi želel kakšno theme dobit bi pa tudi jo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MitjaP ::

Dvomim, da ves, o cem govoris :) Al pa si imel priloznost preizkusit samo satrega iMaca s CRT monitorjem in iBooka z G3 procesorjem :)

andrej ::

Microsoft Monitor talks about a slide Gates showed at PDC. Here are the specs of a PC in 2006 according to Gates:

4-6GHz processor
2GB+ memory
1TB hard drive
Graphics processor 3X today's performance
1GB Ethernet, 54Mbps wireless networking
Can you imagine running 1TB hard drive in about 2 years? On the other hand, 54Mbps wireless is sure to slow. I would expect something faster… We’ll just have to wait for 2 years and see :-)


hehe. za kaj vec info o longhornu pa lahko pridete gledat longhornblogs.com

Dr_M ::

Hahaha :)) Spet kopirajo po Macu... pa to ni res :) In PC userji bojo tole mel, kdaj že? 2005 al 2007? Mi mamo pa že sedaj, pa še vedno lepše kot pa je tale Longhorn :))

ce mas ti OS za gledat, potem moje sozalje. nekaterim je pac useen kako zgleda, samo da dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> ce mas ti OS za gledat, potem moje sozalje. nekaterim je pac useen kako zgleda, samo da dela.

Hehe. Zdaj bo pa spet prbil, da dvomi da veš o čem govoriš. :))

Keyser Soze ::

Alien, outa space. Me not from Earth.

Ga pridem k tebi iskat. Upam da imaš dial up povezavo. Če pa zavzame manj kot 10 mega pol pa sploh super.:P

A misliš da je manjši od 10MB.:\
OM, F, G!

MitjaP ::

Hahaha :) Od kdaj so pa Unixi sam za gledat? :) Windows pa nikol ne bo unix :)
Sicer pa resno: a je kdo od vas ze dejansko uporabljal MacOS X al sam blebetate?

undefined ::

MacOS ni Unix, le osnova jedra je od Unixa. NTji so meli že dolgo podobno dobro, če ne celo boljše, jedro. :)

MitjaP ::

Zdej si pa ti dokazu, da ne veš.
Pol X windowsi zate tud niso Unix? Recimo Iris na Irixu? Al pa CDE na Solarisu? No tko, kot majo ti grafične vmesnike, so pr macu razvil svojga Aqua. IN MacOS X je Unix, kar občutiš pr Macu na vsakem koraku. Povrh vsega je še najbolj popularen unix na svetu. Poganjaš lahko vse mac programče in še vse Unix kompajlane za PPC. MacOS X je močno orodje v primerjavi z NT. Jedro NTja... hmmm... kolker jest vem sem bral nešteto člankov o tem in noben ni kaj dobrega govoril o NTjih. Sploh so pa NTji zanimivi z varnostnega gledišča: kot švicarski sir so. Medtem ko je MacOS X zanesljiv, z gledišča varnosti. Poleg vsega pa Mac nosi s sabo toliko Unix dobrot (še v paketu), da se lahko uporabnost NTja kar skrije. Še sploh, če pomislim na primerjavo v ceni.Če se boš kdaj na MacOS X igral v ukazni vrstici, boš ugotovil, da s sabo nosi vse dele unixa (pico, sendmail, apache, .....) - sam nekateri za preizkušanje. Apple je recimo sendmail zaklenu, ampak na netu piše, kako ga odkleneš. Neki časa je blo celo rečeno, da ne moreš uporabljat root accounta, pa to sploh ni res. Samo ni se vedelo, kakšno je geslo zanj (ki je pa zlo banalno). Teka spremeniš in je.
MacOS X je deleč od samo tega, kar vidite po screenshotih. Pa ne mislim tuki spet kej osebnega. Saj ne rečem: dokler jaz nisem imel maca, tudi nisem vedel veliko o njem, sedaj pa se bolj zanimam in hkrati (ker mam pač tud PCja) se zanimam za windowse.

Če kdo meni, da ne ve dosti o MacOS X in bi rad izvedel več, mu tukaj ponujam priložnost, ki dvomim, da ste jo že odkrili. Najbolj za pridobitev predstave o MacOS X priporočam branje dokumentacije z naslovom "System Overview".

undefined ::

MitjaP, prvo kot prvo, OS-X sploh ne sloni na Unixu, ampak osnovi BSDja. BSD pa tudi ni Unix, ampak le sloni na osnovi Unixa. Torej je OS-X najmanj Unix od vseh *nix sistemov. Malo se pouči, preden ponovno kozle streljaš. :)

Road Runner ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3

Oddelek: Programska oprema
283160 (2128) d0rK
»

ATi Catalyst 6.9

Oddelek: Novice / Grafične kartice
144307 (3887) Stajerc
»

WinFS ne bo izšel kot samostojni dodatek za Windows Vista/XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
153723 (2504) 64202
»

Microsoft v akciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
506462 (5082) 64202
»

Microsoft Windows 2000 source code leak

Oddelek: Operacijski sistemi
444196 (2443) willson

Več podobnih tem