» »

Java odslej hitrejša ?

Java odslej hitrejša ?

ZDNet - IBM je predstavil namenski procesor za poganjanje javanskih aplikacij z uradnim imenom zSeries Application Assist Processor (zAAP). Namenjen je IBM-ovim velikim računalnikom (mainframe), njegova cena pa je, kot trdijo, dokaj nizka: 125 000 ameriških dolarjev na računalnik. Naj samo omenim dejstvo, da se cena IBM-ovih velikih računalnikov navadno začne pri milijonu zelencev.



Java že do sedaj normalno delovala na VelikihRačunalnikih™ VelikegaModrega™, toda namenske strojne opreme zanjo ni bilo. IBM priporoča nakup omenjenega procesorja vsem strankam, saj naj bi se tako na splošno povečala učinkovitost vseh tistih sistemov, na katerih teče Java. Razlog naj bi bil predvsem v razbremenitvi splošno namenskih procesorjev, ki potem skrbijo za druge, nejavanske procese. Splošno znano je, da je Java precej požrešna, saj zahteva veliko sistemskih sredstev za efektivno delovanje.



IBM seveda ni pozabil poudariti, da se ta investicija splača v kombinaciji z WebSphere Application Serverjem, ki je namenjen poganjanju J2EE aplikacij.



Preberite si še izvorno novico.

12 komentarjev

tha_man ::

Glavna fora jave je v prenosljivosti, čemu torej namenski procesor zanjo?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kopernik ::

Vsak javanski program teče v nekem JVM (Java Virtual Machine). JVM je lahko software ali hardware, v tem primeru je to hardware. Zato to nima veze s prenosljivostjo.

BigWhale ::

Hm... Men je besedna zveza 'hitra java' tak hecn oxymoron ;>

borchi ::

men pa niti ne. kr če mi vzameš javo bi tut najbolj enostaven programček pisal kak tedn ;-)

men se drugače poteza zdi razumljiva. tistim, ki to res hočejo/rabijo bojo dali hitro (ok, hitrejšo) javo. bi mogu met problem s tem? sj vem kitko, da nisi mislu smrtno resno, sam če pa mal špekuliramo, pa lahko da bomo meli v prihodnosti na izbiro več namenskih procesorjev in ne samo video in sound procesorje.
l'jga

boogoo ::

java ni le prog. jezik, temveč zelo zmogljivo ogrodje (J2EE), katero MS .NET posnema in je zelo ji podoben.

Samo špekuliram sedaj to, ali nimajo mogoče telefoni že posebej prirejene strojne opreme za JVM?

tha_man ::

Kaj pa ko pride nova verzija Jave ki potrebuje posodobljen JVM za delovanje? Se da take namenske procesorje tud "posodobit", al je potem samo še za v koš?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kopernik ::

Ta procesor je kos hardware-a. Glej na zadevo kot pri npr. grafičnih ali zvočnih karticah, kjer imaš poseben procesor, ki ti nekaj obdeluje. Kaj se zgodi s tvojo grafično, ko pride ven nov directX ?

Podrobnosti o tem procesorju ne poznam, toda tisto malo dokumentacije, kar sem jo našel, namiguje na to, da je ta procesor ni čisto hardverski JVM, temveč deluje pod nadzorom softverskega IBM JVMja. Direkten citat:
"zAAPs are designed to operate asynchronously with the general processors to execute Java programming under control of the IBM Java Virtual Machine (JVM)"
Zgoraj sem preveč poenostavil in procesor kar enačil z JVM-jem ...

Sicer pa velja, da pri serverskih aplikacijah ni tako kot na desktopu, kjer se menja programe praktično vsako leto (ali še pogosteje :))).

MrStein ::

O hitrosti jave :

V večini primerov je razlika hitrosti med javo in recimo C v tem :
- če napišeš program v C in je počasen, ga optimiziraš/pohitriš
- če napišeš program v javi in je počasen, zvališ krivdo na javo, namesto da bi optimiziral/pohitril in potem okoli govoriš, da je java počasna

Sevedo so primeri, ko je C hitrejši od jave , ampak ponavadi je razlika zanemarljiva.
Posebej ko gre za programe, ki niso CPU-bound. Raytracing v javi na primer verjetno nima smisla pisat, kaki text editor pa že ...

minmax ::

jaz imam z javo čisto drug problem

in sicer to, da rabiš za čisto enostaven program napisat, ukvarjat se z eno gomilo stvari, ki te dejansko ne zanimajo. objekti so kul, ampak ne da jih povsod silijo,...

vsiljuje nekaj stvari, ki so za dolgoletne programerje, precej nelogične... da mora biti ime fajla enako ime razreda .. halo ... imena fajlov se pogosto preimenuje itd.. in pol moraš iti popravljati source... idiotsko

no ampak kot sem rekel, še bolj me moti to, da moram za to da preberem par stvari iz fajla in zapišem v drug fajl narediti eno gomilo objektov ... fopen, scanf in printf v Cju čisto dobro služijo... ne rabiš vedno nekega cluttra

no ... pa katastrofalni memory managment. Garbage collection je _FUL KUL_, ampak jaz ga hočem imeti samo za določene objetke in ne za druge. java pa goni svoje...

Ok ... in potem katastrofalna omejitev dolžine ene metode na 64 ( al je celo 32) kb bytecode... HALO, a se jim je zmešalo?!!? ja, dejansko sem na ta problem naletel in je PITA reševat ga. ker preprosto ne gre, ker je specifikacija jave tako, da ima samo dva bajta v bytekodi za dolžino

jebeno

kopernik ::


in sicer to, da rabiš za čisto enostaven program napisat, ukvarjat se z eno gomilo stvari, ki te dejansko ne zanimajo. objekti so kul, ampak ne da jih povsod silijo,...


Meni se zdi, da je ravno v Javi enostavno napisati program za določen problem. JE pa res, da sem najbrž že precej poklicno deformiran ;) .


vsiljuje nekaj stvari, ki so za dolgoletne programerje, precej nelogične... da mora biti ime fajla enako ime razreda .. halo ... imena fajlov se pogosto preimenuje itd.. in pol moraš iti popravljati source... idiotsko


Uporabljaj dosledno refactoring in razvoj bo mnogo lažji. Sicer je pa tak način poimenovanja fajlov(pa tudi druge konvencije iz Jave, ki se mogoče zdijo nelogične) izjemno praktičen predvsem pri Reflectionu ... ne da se mi razlagat, go google :)


no ampak kot sem rekel, še bolj me moti to, da moram za to da preberem par stvari iz fajla in zapišem v drug fajl narediti eno gomilo objektov ... fopen, scanf in printf v Cju čisto dobro služijo... ne rabiš vedno nekega cluttra


Gomilo objetov ? Za branje fajlov ti zadostujeta dva - glavni razred za main metodo in FileInputStream.


no ... pa katastrofalni memory managment. Garbage collection je _FUL KUL_, ampak jaz ga hočem imeti samo za določene objetke in ne za druge. java pa goni svoje...


Od kje to tebi ? Naj že n-tič opozorim, da v zadnjih letih je zelo veliko(več kot 50% po nekaterih statistikah) serverskih aplikacij narejenih v Javi. Serverske aplikacije morajo biti stabilne, robustne, hitre. S katastrofalnim memory managementom pa Java ne bi prišla daleč.


Ok ... in potem katastrofalna omejitev dolžine ene metode na 64 ( al je celo 32) kb bytecode... HALO, a se jim je zmešalo?!!? ja, dejansko sem na ta problem naletel in je PITA reševat ga. ker preprosto ne gre, ker je specifikacija jave tako, da ima samo dva bajta v bytekodi za dolžino


Po vseh novejših metodologijah je design programa "katastrofalen", če ima določena metoda več kot za en A4 format vrstic. Priporočam rethink designa.

tha_man ::

Jaz tud mislim da to ni čist 100% hardverska rešitev, ker tu bi bil problem veliko večji kot pri grafičnih ob prihodu novega DX-a. Pač ne vidiš enega fancy efekta v igrah, sm kaj bo pa pri Javi? Tu cel program ne bo več deloval, al bo pa treba kompajlat posebno verzijo za stare proce, kar bi blo zelo bad. Dovolj je že nekompatibilnost med različnimi platformami, kaj šele znotraj ene same platforme.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

MrStein ::

Ne vem, kaj vam ne paše s kompatibilnostjo. Moj P III tudi nima SSE ukazov, pa ni nič narobe. Če pa bo kaki feature res potreben, pa boš upgrade-al presneti čip, tak kot vsako drugo komponento računalnika :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oracle ukinja razvoj za Itanium, Intel in HP razočarana

Oddelek: Novice / Procesorji
4713559 (12231) Poldi112
»

ULTRA komp

Oddelek: Kaj kupiti
322555 (1797) bluefish
»

Intel razkrije dvojedrni Itanium

Oddelek: Novice / Procesorji
364310 (3402) wishmaster
»

.NET vs Java

Oddelek: Programiranje
362086 (1665) noraguta
»

Kateri anti-virus uporabljate? (Večje mreže)

Oddelek: Operacijski sistemi
191522 (1127) darkolord

Več podobnih tem