» »

čuden c++ program-Pomoč

čuden c++ program-Pomoč

silv3r ::

Pri vajah iz programiranja sem dobil sledeč program:

Sestavite program, katerega vhod so dimenzije prostora, temperatura na zunanjih ploskvah in temperatura v notranjosti prostora, izhod pa kakose časovno spreminja temperatura v prostoru. Vsaka točka v prostoru dobi v naslednjem časovnem trenutku vrednost srednje vrednosti temperatur okoliških točk.

NA Feri forumu mi ni noben odpisal. Upam, da se tu kdo najde, ki bo znal dat kak nasvet!

Hvala!

OwcA ::

V čem je problem?
Dobiš nek temperaturen gradient, ki počasi leze k stacionarnim pogojem (izenačitev temeprature).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gundolf ::

Imas prostor iz visina x sirina x dolzina tock, od katerih so vse iste zacetne temperature. Stranice si lahko predstavljas kot tocke, ki imajo zunanjo temperaturo. Vse kar ti preostane je, da za vsak naslednji trenutek vsaki tocki priredis novo temperaturo. Torej, kje je problem? Jaz ti programa ne bom napisal, ker sovrazim 3D tabele ;)

Vesoljc ::

za tole nalogco sem že slišal 8-)
tukaj ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

silv3r ::

Vesoljc:
"edina težava, ki ostaja je to, da nekatere točke pripadajo večim stranicam na enkreat. kako to elegantno rešit, pa zdele res ne vem... "


Si že mogoč ugotovil kak se da to rešit?

OwcA ::

Sicer nisem bral cele tiste teme, ampak če predpostaviš, da imajo zunanje točke konstantno temperaturo, potem ne bi smelo biti pretiranih težav. Vsaka točka ima v svoji okolici 26 točk, potem pa računaš (za temperaturo se splača vzeti nekaj decimalnega, da ne bo težav zaradi zaokroževanja).
Morda bi se splačalo 3D tabelo razviti na nek pameten način v 1D in jemati kar 27-terice naenkrat.

P.S. zdaj vidim, da je že Gundolf to povedal
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Imortales ::

Ah, vsako leto isto. Nekaj malega.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

ql000 ::

pri takšni nalogi moraš uporabiti metodo najmanjših kvadratov, optimizirano za izračun temperatur. Take zadeve učijo na FS (Strojniki rulamo:D)! Poglej na www.fs.uni-lj.si --> Katedre in laboratoriji pa najdi katedro prof. ŠTOK-a, pa si zloadaj njegova predavanja. Zadeva je pravzaprav precej enostavna (v mislih imam metodo)!!

fogl ::

Ti strojnik, najprej si dobro preberi navodila naloge, ker je metoda že podana v navodilih (res da to ni pravi fizikalni model, ampak to tukaj nima veze), tukaj je point v tem, kako napisat program.
lp, klemen

ql000 ::

ja sorry ne, pač si nisem prebral navodil, zgleda, da sem prehitro hotel pomagat :8). Pač za take zadeve je omenjena metoda definitvno najboljša (beri: se da najbolj efektivno sprogramirat (razmerje napaka/natančnost)).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matematično vprašanje o vesolju

Oddelek: Znanost in tehnologija
243652 (2676) Unknown_001
»

C# (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9711434 (8269) Ericssony
»

Brezčasnost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1238561 (6371) antonija
»

Kako se učiti fakultetno matematiko?

Oddelek: Šola
343302 (2495) Fizikalko
»

Matematicni "paradox" - vsaj. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
26015527 (11575) Thomas

Več podobnih tem