» »

varnost Tagana 330W vprašljiva

varnost Tagana 330W vprašljiva

kuglvinkl ::

Tole po moje vsi razumete: link.

Zdej pa še za vse tiste, ki iste imeli finščine v OŠ:

The Finnish Safety Technology Authority monitors the market for unsafe and possibly hazardous equipment/materials in Finland.

It has recently issued the following statement about
Tagan TG330-U01 (Topower Electronics Co Ltd, China):

Summarizing the important points here (from Finnish):

- Not immediately dangerous, but safety level is very low.
- insulation gap between primary and secondary coils too narrow
- insulation pipe from primary coil too short
- does not pass voltage strength test at 3000Vac/1 minute (between primary output and secondary). Fails at 1800V.

Conclusion: The importer has been notified to remove the product from market. The product may be returned [for refund I assume] as defective to the place of purchase [in Finland].

http://www.tukes.fi/cgi-bin/myyntikiell...



Še dobr, da se ga dobit samo "tam". Ker bi ga drugače že imel v krempljih.
Your focus determines your reallity

TribesMan ::

Ammm ne poznam cloveka ki bi eno minuto imel med primarnim delom in sekundarnim deloma napajalnika priklopljenih 1000V kaj sele 3000V.... sploh pa ohisje napajalnika je vedno vezano na maso... zato je cela kista na masi... in ker je plata usrafana v ohisje... je tud ta na masi... in ker je sekundarni tokokrog vklopljen v plato ergo je tud sekundarni krog na masi... primarni tokokrog je pa itaq direktno priklopljen na maso... torej je med primarjem in sekundarjem povprecno nekje 0V.... tko da ni posebne nevarnosti da bi kej prebilo.

Sam cudno da omenjajo samo 330W model... a je kej drugace narejen?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

jest10 ::

O pa ga poznaš:\
Verjetno si tudi ti že med njimi-vsakič ko je zunaj kaka nevihta.(minuto res ne, kak delček sekunde se pa hitro najde)

Glede mase- ja eden konec navitja je res na masi. Kaj pa drugi?:D Malo pomoči-če bi bila oba bi imel kratek stik.
Tako da imaš med normalnim delovanjem napajalca med navitjema od 0 do 300V napetosti. Ob kakem el sunku pa tudi več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

TribesMan ::

Že že... sam ti sunki trajajo nekaj mikrosekund... tale test pa traja tocno eno minuto... upam da dojames razliko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

Samo, Tribesman (sem bos tukaj, gre mi samo za varstvo njegovega veličanstva v obliki Potrošnika), a niso tovrstni tesi ultra strogo standardizirani? Če ne celo uporalbjivi za celotno skupnost EU?

In ja, sem slišal, da je 330W model drugače narejen. Na Silentpcrewies, ker se folk precej ukvarja z gledanjem v drobovje PSUje, sicer iz drugačnih razlogov (more silence) kot na SThu (more power).
Your focus determines your reallity

jest10 ::

TribesMan:
Da napajalc prebije in ti skuri vse kar je v kišti je dovolj miljoninka sekunde:\

TribesMan ::

kuglvinkl ni nujno da so testi standardizirani... lahko ima vsaka drzava neke svoje zahteve... to je pac cist odvisno od drzave. Sam takle test je za moje pojme glup.

jest10: ce bi poznal karakteristike izolatorjev bi vedel da na kratki rok (milisekunde) izolator zdrzi tudi desetkrat vec kot pa ob dolgi obremenitvi. In ce se ti zgodi da se ob streli v napajalniku pojavijo sunki nad nekaj kilovoltov... potem se vprasaj zakaj ima tvoj napajalnik varovalko...

Sicer pa je tko... na transformator v PC napajalniku pride 2* prefiltrirana enosmerna napetost (PFC filter in usmernik), katero izmenicno preklapljata dva trannsistorja (kvadratni impuzi okoli 50kHz)... in ce se slucajno zgodi da na transistor pride sunek v rangu kilovolta... verjemi da ta napajalnik ne bi imel vec kaj dosti koristi od delujocega transformatorja... transistorje bo odneslo vsaj 3* prej kot transformator.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MadMax ::

Pa dobro, dejte se malo skulirat in pomislite zakaj so testi tako zahtevni.
Predvsem ti, TribesMan, ki praviš da so testi glupi.
Testi se opravljajo na vzorcih, kar pomeni da ni čisto vsak napajalnik testiran, ampak samo kak % ali 2. Torej se kaj lahko zgodi, da ima kar nekaj napajalcev tudi 20% slabše lastnosti.
Poleg tega se napajalniki testirajo novi. Kaj pa ko so polni prahu, vlage in še česa?
To, da bo tranzistorje odneslo prej kot trafo je v bistvu slabo, ker za prebit trafo še vedno poskrbijo ozemljitev, varovalka in še kaj, medtem ko prenapetostni sunek na izhodu napajalca v trenutku uniči drobovje vašega dragocenega družinskega člana.
Sploh pa varovalka pri streli ščiti za en quratz. Varovalka je tam samo zato, da zmanjša možnost požara in da ne skuri varovalke v elektro omarici.
Koneckoncev se gre za zdravje vaših mlinčkov, da ne rečem tudi vaše zdravje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Highlag ::

Sej imaš prav, da do napetosti 3KV redko pride. Samo test je napisan in izbran na podlagi dolgoletnih raziskav in testov na tem področju. S to napetostjo ne narediš nič drugega, kot to, da preveriš kakovost izolacije. Napajalnik, ki je testiran je nov. Z starostjo in uporabo se lastnosti materialov spreminjajo, degradirajo, sploh pri kakšnih obremenjenih elementih. Kar je dobro danes ni nujno da bo dobro čez 10 let. (čeprav je življenska doba računalnikov dandanes precej kratka) Ti pa, ko se toliko zanašaš na ozemljitev, kaj pa če se kje ozemljitev kje prekine? Primarna ločitev med tabo in smrtno nevarno napetostjo je ravno izhodni transformator. Jaz sigurno upam, da je tisti v mojem napajalniku dovolj kakovosten >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Caligula ::

Jz grem pa stavit, da 90% ponosnih lastnikov sploh ni vedlelo, da so Tagani made in china type of products :D

DjTonic ::

Caligula delajo se pač tam kjer je cenejša delovna sila po licenci podjetja. Topower dela tudi napajalnike po naročilu OCZ-a, tako, da gre za kar dobro podjetje.

MadMax ::

Ti pa, ko se toliko zanašaš na ozemljitev, kaj pa če se kje ozemljitev kje prekine?

Je to morda letelo name?
Če je-v primeru da se ozemljitev prekine itak avtomatsko dobiš 115V na ohišje napajalnika. Sicer je tok limitiran z enim blok-kondenzatorjem, pa vseeno. Še vedno pošteno strese.
Seveda se zanašam na ozemljitev. Tako kot še na kup ostalih faktorjev pri izdelavi, kontroli, ....
Na ozemljitev se ne ne zanašam tam, kjer le-ta ni predvidena. Pri PC-jih je.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Keyser Soze ::

Med nevihto ti lahko skuri tudi napajalnik(ali pa celo hišo), ki ustreza najstrožjim standardom ali pa jih presega v veliki meri. Mislim, da strela ni standardizirana. Ali mogoče je? A kdo ve???:\

Glede na to, da strele prežgejo zaščite, ki so namenjene preprečevanju le tega, in pa tudi zaščitene naprave ti noben standard ne bo pomagal. Tudi pred tem, da ne bo skurilo tebe, ki boš v tem trenutku tipkal na tem računalu.

KAr se tiče pa standardov. A kdo ve kdo jih piše. Pravni ali kakšni drugi strokovnjaki?

P.S.: Se delno strinjam s TribesManom, da so prenekateri testi glupi, pa tudi nepoenoteni oz. lokalizirani(v tem primeru verjetno na Finsko).

Kaufmann ::

Mene pa bolj zanima kaj pomeni ta Taganova hiba, v primerjavi z no-name cheap napajalniki?
Je kljub temu bolj varen od no-name?
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727704 (16250) LittleDevil
»

Trafa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81181 (1030) stromar
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322122 (1586) DjTonic
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291887 (1356) cbelica
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535415 (4814) TribesMan

Več podobnih tem