» »

Pravo: Pricanje

Pravo: Pricanje

Zeberdee ::

Lep pozdrav!
V petek sem dobil vabilo na pricanje, pise, da me ob neudelezbi brez opravicila lahko privedejo in da bom moral plačati stroške privedbe.

Scena je v tem, da sem ta list dobil v roke danes in da imam na dan pricanja ob isti uri izredno pomemben opravek.

Sprasujem vas, naj preprosto izostanem, meni nic tebi nic, ali naj se nekako opravicim (kako?) ali imam se kaksno moznost?

LP in hvala za pomoc.

misso ::

Pri nas je sosed tožil in je bil vablen kot priča ni priše 8-O (trikat so ga vabili) ampak je bil vedno prisoten njegov poblaščenec, pol je pa kar enkrat prišel ko so bili zaslišani vse naše priče da je lahko kontra govoril kot so pa naše govorile.

Tako da mislim kaj češ še enkrat te bodo vabili kot pričo.

Zeberdee ::

Torej mores bit trikrat povabljen?
:)

OZZY ::

sej ti piše tam..NEUPRAVIČENO...če maš kej nujnega se opravičiš pa je...Boš pa vabljen na naslednje zaslišanje.
Go with the flow.

perci ::

Poklič na sodišče, pa se zmen za drug datum, če pa ne bojo hotl prek telefona, pa pisno pošlji opravičilo priporočeno po pošti.

Caligula ::

VERJEMI MI:
Da ce napises v odgovor:

Satan rulez, fafite mi vsi glezenj, Ammon Amarth, jebo vam...p.... mater, .... Free Milosevic,... v odgovoru na vabilo, da ti ne bodo vec najedali.

Probaj.

Freedom of speach mas itak zagotovljen, vabili pa te ne bodo vec.
Ce pa se napises, da si redko doma in te najlazje montaktirajo na fatsluts@hotmail.com, gaydildos@yahoo.com oz judgewhores@spymac.com da si homefree in da te ne bodo vec gnjavili.

Resno.
Noen ti ne more nic, sitnarili pa ti tudi ne bodo vec.
GARANTIRANO!

MadMicka ::

misso, če je tvoj sosed tožil, potem ni mogel biti vabljen kot priča, temveč kot stranka in kot stranka pač ni dolžan pridt, se pravi čisto druga zgodba, kot jo ima Zeber dee....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Noen ti ne more nic, sitnarili pa ti tudi ne bodo vec.
GARANTIRANO!

A res? Garantiraš? S čim pa?

Caligula ::

Z iskusnjami.

In tak pristop je doslej deloval ze v taki in pa podobnih situacijah.

:D

perci ::

Hehe, mislim da mu bodo izkusnje bolj malo pomagale, ko bo bodo prisli iskat na dom - ceprav je za to majhna verjetnost - priznam :).

Najbolj simpl je ce se z njimi zmeni za drug datum - zakaj pa ne bi sel pricat, ce lahko s tem pomaga. Res pa je, da ce ma druge obveznosti, naj oni pac to upostevajo.

Zeberdee ::

Klical na sodišče, bil 12krat prevezan, toda opravičilo je bilo sprejeto.

Hvala za pomoc, fantje.

perci ::

No vidiš :). Zakaj bi jim dajal fafat gležnje in osvobajal Miloševiča, če se da pa vse normalno zmenit :).

BigWhale ::

No, ce to rad dela...

Caligula ::

Ni ga cez fafanje gleznjev!

Priloznost zgubljena ne vrne se nobena :D

Dman ::

Kar se tiče onih odgovorov sodišču, bi pa rekel, da se vedno splača prijaznost. Prisilne privedbe nobeno sodišče ne bo izvajalo, če svoj izostanek opraivčiš. Najbolje je, da pošlješ pisno (niti ni nujno, da je priporočeno), zraven pa daš zdravniško opravičilo ali pa kak podoben cetel na katerem je razvidno, da boš moral biti ravno takrat nekje drugje.

Vedeti je treba, da morajo sodišče za izvajanje svojih postopkov včasih tudi izvajati zaslišanja. Od tega je lahko odvisno, ali bo nekdo šel sedet, ali bo nekdo moral komu kaj plačat ipd.

Velikokrat se pritožujemo nad delom sodišč, ampak a kdo zraven tudi pomisli na to, da je bilo treba kako razpravo premakniti na nov datum, samo zaradi tega ker priča ni prišla na obravnavo?

Mislim, da ni pretežko takoj poslati opravičilo, še pravočasno, da lahko sodnik obvesti vse ostale udeležence v postopku o novem datumu.

p.s.: glede onih neprijaznih sporočil sodišču pa se ni preveč za igrati, ker lahko sodnik tako osebo tudi kaznuje. Freedom of speech velja samo dokler ne posegaš v pravico drugega = ne daje ti pravice žaliti drugih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

facebook je javni kraj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322056 (19002) Invictus
»

Vabilo na sodišče?

Oddelek: Loža
126906 (6140) perci
»

Pričanje oz. kako se legalno izogniti pričanju na sodišču ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122640 (20149) nurmaln
»

pravica do molka [pravo]

Oddelek: Loža
214607 (4119) Yossarian
»

Prisilna privedba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13411087 (8942) Barakuda1

Več podobnih tem