» »

Vabilo na sodišče?

Vabilo na sodišče?

Doman ::

Eno leto nazaj sem se z X osebo stepel. Prišla je policija, naredila zapisnik in čez nekaj mesecev sem dobilo vabilo na sodišče. Tam sem podal izjavo, čez nekaj tednov sem dobil domov sklep, da sem oproščen vseh obtožb, ker je šlo za samoobrambo.

Nakar danes ponovno dobim vabilo, vendar tokrat na Okrajno sodišče.



Se komu sanja zakaj moram ponovno na sodišče?
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

#000000 ::

Vabilo priči !! Znači ti so oproščen on pa verjetno (še)ne :) No ja lahko pa gre tud za povsem drugo zadevo. Aja če si obdolženec lahko v obrambo tud lažeš >:D dočim kot priča tega ne smeš, tko da pazi.

Chessman ::

očitno se je oni tepeni pritožil in je šlo pač dalje na okrožno sodišče, saj če se na okrožnem zadeva ponovi potem se lahko ponovno pritoži in zadevo bo obravnavalo naslednja stopnja (včasih vem da je bilo vrhovno kako je danes nebi vedel lahko da se še vedno tako imenuje)

Hardstyle ::

Če je bilo vpletenih več oseb je možno, da se zgodbe ne ujemajo in te bodo ponovno zaslišali. Ob vsakem vprašaju pa se lahko zgovarjaš na spomin, da si preprosto pozabil kako točno so stvari tisto noč potekale.

Good Guy ::

nč ne skrbi..

vabljen si kot priča in ničl drugega,..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

imagodei ::

Če si ti oproščen, ti itak ne morejo še enkrat soditi, če jaz kaj vem... (?)

In, če si ti oproščen v zadevi pretep dveh oseb, potem je očitno kriv oni drugi. Na vabilu tudi piše VABILO PRIČI, tako da verjetno boš pričal proti tistemu drugemu.
- Hoc est qui sumus -

Good Guy ::

@imag..

da če si enkrat oproščen ti ne morejo spet soditi za isti prekršek
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Keyser Soze ::

Če je odločba pravnomočna in dokončna potem res ne. Če pa ni, je pa druga pesem.
OM, F, G!

perci ::

Zgleda ni noben opazil, ampak tule gre za "prekršek" po ZJRM. In ker Sodnik za prekrške več ne obstaja, je njegove naloge prevzelo okrajno sodišče. Torej, očitno si vabljen kot priča v postopku o prekršku.

Tisto, kar si imel z okrožnim sodiščem je pa druga zadeva - tam je šlo očitno za kazensko zadevo in ne za prekršek.

Chessman: Napisal si en kup bedarij.

Okrožno sodišče nikoli ni bilo pritožbeno sodišče, pritožbeno je t.i. višje sodišče.

Okrajno in okrožno sodišče sta pa obe sodišče 1. stopnje, edino spekter zadev, ki jih pokrivata je nekoliko drugačen.

Chessman ::

torej spet nekaj novega, vedno se učimo

bluefish ::

aha, očitno tisti famozni pretep v šoli vpričo učiteljice oz. nekaj podobnega še ni dobil epiloga :D .

Tody ::

A pol ti policaj zdej ne more dat sodnika za prekrške ? >:D

perci ::

Policaj je večinom sam prekrškovni organ. Obstaja pa še vedno okrajno sodišče in njegov prekrškovni oddelek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvetnik

Oddelek: Loža
244280 (1472) K0l1br1
»

Uklonilni zapor (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213442 (10017) Keyser Soze
»

Kozlovska sodba na sončni strani alp

Oddelek: Problemi človeštva
474348 (2783) Utk
»

vročitev - prekršek

Oddelek: Loža
182932 (2275) Uporabnik
»

Nov udarec piratstvu v Sloveniji

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
253290 (3290) dr.J

Več podobnih tem