» »

Joško Joras z argumenti na hrvaškem forumu

Joško Joras z argumenti na hrvaškem forumu

Vanich ::

Torej:
Joško Joras predstavlja argumente: katastri, dokumenti, itd...na hrvaškem forumu Index.hr.
Arbitraža da ali ne ?:\

Joško Joras Linque:D

borchi ::

point tega pa je?
l'jga

Dr_M ::

lepo bi blo, da bi josko hrvatom dokazu, da lohk samo O-D-J-E-B-E-J-O!! :) :D
no, sej jim je ze, ampak ker so bl kratke pameti, jim to ne bo potegnil.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Hja, zelo zanimivo. Po moje jim zna s tole svojo dokumentacijo precej omajati samozavest. Ne bodo upali na arbitražo.

Ker v arbitraži se po moje za Hrvaško res skriva past. Razsodili bodo Sloveniji v prid, zato se mora (Slovenija) arbitraže navidez braniti.

Hehe ... hehe ...


Aja Pepca, sej res! Off topic sicer. A se nisi ti infiltriral nekam na ženski del nekega islamskega foruma? Ti je ratalo? So te odbile kakšne težke lezbične scene, mogoče? So te že prej skužili? :\

jarre ::

Hm.. No ja. Argumenti so kar močni. Zanimivo bo spremljati reakcije hrvaških forumašev. Za zdaj nisem opazil še nobene kletvice, samo nekaj posmehljivih stavkov. Mogoče bodo temo celo zaklenili...

primozf ::

eh najboljš da jim kr vse damo ,sej smo jim že tak pol Istre šenkali....

ferdo ::

hehe, je to že kje v medijih? razen intrnetu?

Vanich ::

Jarre:
Hm.. No ja. Argumenti so kar močni. Zanimivo bo spremljati reakcije hrvaških forumašev. Za zdaj nisem opazil še nobene kletvice, samo nekaj posmehljivih stavkov. Mogoče bodo temo celo zaklenili...

Hja, naslov sploh ni udaren ali pa izstopajoč (piše samo: "Dober dan")
Tako da mislim, da Hrvatje sploh še niso dojeli, da jim piše Joško Joras osebno.
Jim bom malo "pomagal", :D usmeril pozornost ...:D
Boš videl poj pizdarije.

Thomas:
Aja Pepca, sej res! Off topic sicer. A se nisi ti infiltriral nekam na ženski del nekega islamskega foruma? Ti je ratalo? So te odbile kakšne težke lezbične scene, mogoče? So te že prej skužili?

Bežno se spominjam neke "afere" na to temo, mogoče sem celo nekaj omenjal, vendar se , vsaj vkolikor se spominjam, nisem infiltriral na ženski muslimanski forum. Zaenkrat.:D

madviper ::

Joško Joras, spet išče sr*nje!
Me zanima kak se bo razpletlo.
Hrvati se sam smejejo! Ka pa naj, se reveži ne morejo bit resni, da bi mu kak resen argument odpisal!
I'd like to do something crazy!

Thomas ::

Ne, ne. Tole s papirji je začel Jelinčič, zdej pa zgleda Joras in sploh ni slabo. Nasprotno! Če bo kaj pomagalo, bo tole.

Ti madviper, pa sabotiraš? :\

Dr_M ::

Ka pa naj, se reveži ne morejo bit resni, da bi mu kak resen argument odpisal!

kvecjemu so nesposobni, da bi karksnkoli argument napisal, jih je prevec sokiral.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cryptozaver ::

Nevem zakaj tole objavlja po volitvah. Sicer je ze vse odloceno, ampak tisti, ki so se pustili mlatit obmejni policiji bi lahko pridobili se kaksne tocke.

Ker v arbitraži se po moje za Hrvaško res skriva past. Razsodili bodo Sloveniji v prid, zato se mora (Slovenija) arbitraže navidez braniti.


Pa ja ne mislis da so Hrvati tok butasti?

Kolikor spremljam zadevo IMHO, nam arbitraza ne prinasa nic boljsega kot sporazum Racan - Drnovsek , nad katerim se je Jelincic celo zgrazal (dobr sej itaq vemo zakaj).

Thomas ::

> Pa ja ne mislis da so Hrvati tok butasti?

Ja, zaverovani so vase v tem primeru. To jih bo neslo.


> nam arbitraza ne prinasa nic boljsega kot sporazum Racan - Drnovsek

To je čisto OK.


> nad katerim se je Jelincic celo zgrazal (dobr sej itaq vemo zakaj).

Jelinčič pretežno slučajno kaj ugane. Ampak tole s starimi papirji jo pa je. Česar mu ni treba oporekat. (Sej še Sadam eno dobro poštudiral. O "materi vseh bitk". Ali pa Hitler, obliko folksvagna. Ne od koga, ampak kaj!)

madviper ::

Se opravičujem! Jaz ne poskušam sabotirat!
Samo me moti, da se takšni izobraženci (za kake se mate) lahk spustijo tak nizko!
Moti me tud vse vrste nestrpnosti, še najbolj pa etnična!
Mi je zelo žal, da moram to pisat in sem najbrž marsikoga s tem.
I'd like to do something crazy!

Thomas ::

Aja, aja. Ti si le tako strpen, da bi po tvojem moral Joras nehat postat tiste skenirano papiruse in sploh biti tiho.

Hočeš reči: "Drži naj gobec v imenu strpnosti!" ?


Ti ga dej, ane! Tko pa tukaj zbujaš mojo nestrpnost.


p.s.

Če bi kakšen Hrvat zdaj začel postat pa kontra papiruse - so be it! Gre za miroljubno debato, svobodo govora, pravico do obveščenosti, iskanje resnice o tistem položaju dol.

Nestrpen sem do strpnežev že dolgo časa.

Azrael ::

Prodajanje prozorna megle, nič drugega, malo zgodaj, ponavadi se začnejo te igrice enkrat aprila ali maja meseca, z začetkom turistične sezone.

Sicer mi že dejstvo, da je avtor, znan zaveden Hrvat (ko je težil v Bujah za lokacijsko dovoljenje za svojo bajto, ker mu ga v Kopru niso hoteli dali), pove več kot dovolj.

Ja pa še toliko, če je verjeti radiu Rijeka, je kmalu po tem ko je dobil lokacijsko dovoljenje, se je v Bujah tožari z z enim od sosedov in je rabil prevajalca za slovenščino, ko pa je izgubil pravdo, pa je postal "borec za južno mejo".

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

uff....se en antislovenc.

zalostno, da je toliko v sloveniji zivecih ljudi (oz karkoli ze so to), proti sloveniji. :\ :'( :(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

cryptozaver ::

Ne vem no, moje mnenje je, da smo so far zelooo strpni. Pa tut ce bi se motil - verjamem v preudarnost kaksnega secret ST agenta ki bi temo kar lepo zaklenil ;)

Jelincic je zelo ekstremen - ker mu to pac koristi. Blebeta tisto kar drugi ne, ali pa ne upajo. In tako lepo uziva ugled dovolj velikega odstotka volilcev...

Sicer upam da sem spregledal kaksno zgodovinsko dejstvo, ampak po mednarodnem pravu se morska meja v zalivu doloca po simetrali. Skratka dimnik varijanta je zelo OK.

Thomas ::

Ni važno, če si proti Sloveniji ali proti Hrvaški. Prinesi svoje papirje, arheloške izkopanine ali karkoli - in vrzimo vse na mizo!

Potem naj pa izvedenci v Hagu ali kjer že povedo, kje je pravična meja.

Jest ne vem, me pa zanima. Naj bo po sredi Piranskega zaliva, če je tako najbolj ustrezno zgodovinskim in drugim dejstvom. Naj bo na Mirni, če je tako najbolj prav.

Samo potem civilizirano sprejmimo razsodbo.

madviper ::

@Thomas:
Ti ne si nestrpen, do vseh, ki imajo svoje mnenje drugačno od tvojga. To je tvoj problem. Če je miroljubna debata, pol se drži miroljubne strani, ne pa me nekaj napadat.

Jaz sem miroljuben!

I come in pease0:) !

Ni mi pa jasno, zakaj se je od objave Jorasove teme na Index.hr naenkrat povečalo število žaljivih tem s strani slovencev, ki so prej samo brali forum in le redkokdaj kaj napisali. Sej me ne moti. Sam če smo že pri tvoji miroljubni debati, jaz na Index-ovih straneh najdem prav malo miroljubnih debat. So pa izpadi na obeh straneh.

Ampak, kako bi odreagirali Slo-Tech-ovi moderatorji, če bi se naenkrat registriralo velik Hrvatov, ki bi samo žalili Slovenijo in njene prebivalce (torej nas)? Najbrž bi teme zaprli in uporabnike dali na ignorr listo! Na Index-u tega nisem zasledil. Torej so zelo strpni.

Thomas zamisli se!
I'd like to do something crazy!

OwcA ::

Kako vam je uspelo nas (vaše predrage in uslužne moderatorje) zvleči v to? Kakoroli že, na Slo-Techu nimamo nikakršne ignore liste, bana ali česa podobnega. Sankcije so zapisane v 22. čelnu pravil in veljajo za vse, negelde na narodno pripadnost in ali prepirčanja. Niti ne zaklepamo in ali brišemo tem s katerimi se ne strinjamo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vanich ::

Madviper, Index.hr ima dve podveji foruma "Politika"
Takoimenovani "Plavi forum " in pa "Črni forum".
plavi je moderiran, črni pa ni. Od tod tudi ime. Lahko pišeš in pošiljaš vse kar hočeš. In v TEM JE čar.
:D

Matek ::

madviper, presenetil me je tvoj komentar v temi. Pred njim je bilo par Jorasovih postov z dokumenti, vmes par komentarjev, od katerih ni bil NOBEN žaljiv, niti z SLO niti z CRO strani. Nasprotno si ti v svojem postu malce vetrnjaško napisal vse skupaj, kar je potem povzročilo malo burnejše odzive.

Ne vidim, kaj te je napeljalo na postanje, morda negativni predsodki do Jorasa? Tudi sam nisem ravno njegov oboževalec, ampak tule, tako kot je rekel Thomas, je nekaj zvohal. Vse kar je napisal oz. prilepil je dejstvo, poleg tega pa ni spregovoril niti najmanj nacionalistično, nasprotno, pozval je k čimbolj kulturni debati.

Če hočeš povedati nekaj splošnega, odpri nov topic, ne pa napadat Jorasa v temi, kjer ni naredil ničesar narobe.

In zakaj ti v grahu prihaja?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Dr_M ::

I come in pease !


pease [pi:z] n pl star plural od pea

pea [pi:] n bot grah; košček premoga, košček rude
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

> Jaz sem miroljuben!

Ne, nisi. Oziroma "miroljuben" ni pravi izraz. Bolj sovjetski si mi ga ti. Da "se ve", kaj se sme govort in kaj se ne sme.

"Sme" se recimo mene označevat kakorkoli, sem dovolj "reakcionaren".

"Ne sme" se postat stare katastre Pirana in okolice.

Ni Politbiro Partije dovolil da se "krha bratstvo jedinstvo"?

Mi ne rabimo s Hrvati nobenega bratstva i jedinstva. Samo čimboljše odnose in pogoj zato je zgleda neka pametna razmejitev. Dialog najprej. Ne pa čakanje na naslednjo potezo ribičev iz Vukovarja in od koder so že prišli v Umag.

Thomas ::

Seveda naj pa tisti ribiči tudi povedo svoje. Da futrajo ribe, potem pa te uidejo v Piran, kjer jih Pavle drago prodaja Hrvatom. Ne vem, karkoli.

Bilo bi pa zelo neumno, da bi kar kot živina čakali, kako se bodo mešetarji zmenili za nas in o nas in potem poslušno odkorakali ali na polje ali v klavnico.

Mi in Hrvatje - oziroma Hrvatje in mi Slovenci - morami tukaj doseči res najbolj pravično razsodbo, kar se jih da dobiti. Zdravo za obojne. Če pa dobimo še večino Piranskega zaliva ... nam je pa verjetno pripadal, ane?

cryptozaver ::

Ne pa čakanje na naslednjo potezo ribičev iz Vukovarja in od koder so že prišli v Umag


Tocno to. Bliznji sorodniki z obale pripovedujejo zgodbe o tem, kako so se iz Slavonskega dela Hr. po vojni zatekli v Istro neki osebki, ki na razne nacine sirijo nestrpnost med ljudmi. Pristni Istrijani se z nasimi ribici dokaj razumejo, razumejo tudi razmere, poleg tega se pa nimajo niti za 'Hrvate'.

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Sej lepo, da se Joško tako zavzena za slovensko mejo. Mene le zanima, česa se bo lotil ko bo to končano.

Sicer pa se zdi Joško cool samo ne prebivalcem obale, še najmanj pa je cool prebivalcem okoliških vasi. ker pretirava. Sicer pa itak naj bi kandidiral na naslednjih predsedniških volitvah.

Skratka domačini so ga "štufi" ker pretirava, namesto da bi dosegel to, da bi se kaj zmenili, le hrvate na drugi strani meje le še bolj podžga proti slovenskim sosedom, zato ima kar nekaj ljudi, ki živjo ob dragonji malo več problemov z hrvati. Je pa vseeno sreča, da je veliko slovencev in hrvatov ob meji ostalo v prjateljskih odnosih in se ne ukvarjajo s politiko.

Glede meje pa mislim, da imajo hrvati dovolj morja in obale, da se jim ni treba grebsti za en kilav zaliv.

Matek ::

Tu se ne gre toliko za tisti kilav zaliv kot se gre za rešitev major političnega spora.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

madviper ::

Kako vam je uspelo nas (vaše predrage in uslužne moderatorje) zvleči v to?


Se opravičujem. Nič niste krivi! Vas sem vzel za primer, kot idole vseh ST-članov!

Nasprotno si ti v svojem postu malce vetrnjaško napisal vse skupaj, kar je potem povzročilo malo burnejše odzive.


Zato sem tudi zbrisal cel post. Mi je prav žal, da sem ga objavil :'( !

Ne vidim, kaj te je napeljalo na postanje, morda negativni predsodki do Jorasa?


Jaz nimam nobenih negativnih predsodkov! Očitno nisi prebral posta. Samo z določenimi metodami se ne strinjam, kar pa je moja pravica (vsaj upam)! Ta z objavo listin, se mi zdi najboljša varijanta do sedaj! S to metodo se strinjam.

I come in pease !


Moja tipkarska napaka. Se zgodi. Mislim, da ne bi rabli bit tako dlakocepni.

Ne, nisi. Oziroma "miroljuben" ni pravi izraz. Bolj sovjetski si mi ga ti. Da "se ve", kaj se sme govort in kaj se ne sme.


Lahk govoriš kar hočeš, sam ni pa nujno, da se bom vedno strinjal z tabo!

Mi in Hrvatje - oziroma Hrvatje in mi Slovenci - morami tukaj doseči res najbolj pravično razsodbo, kar se jih da dobiti. Zdravo za obojne. Če pa dobimo še večino Piranskega zaliva ... nam je pa verjetno pripadal, ane?


S tem se popolnoma strinjam in se mi tudi zdi precej neumno, da Hrvati težijo zaradi tega dela, ker imajo največ obale, od bivših Jugoslovanskih republik! Piranski zaliv Sloveniji!

Sicer pa se zdi Joško cool samo ne prebivalcem obale, še najmanj pa je cool prebivalcem okoliških vasi. ker pretirava.


Se strinjam, s tem, da sem črna ovca, ki se mu g. Joras ne zdi najbolj cool.

Tu se ne gre toliko za tisti kilav zaliv kot se gre za rešitev major političnega spora.


Po mojem, lahk, da se motim, bi bil ta spor lahk že zdavnaj rešen, če bi politiki (Slovenski in Hrvaški) hoteli! Ni vraga, da se ne bi mogli zmenit o meji. Mislim, da bi na podlagi papirjev, ki jih je predstavil g. Joras na Index.hr, lahk določili točno mejo.

Lp madviper
I'd like to do something crazy!

bili_39 ::

Po mojem, lahk, da se motim, bi bil ta spor lahk že zdavnaj rešen, če bi politiki (Slovenski in Hrvaški) hoteli! Ni vraga, da se ne bi mogli zmenit o meji. Mislim, da bi na podlagi papirjev, ki jih je predstavil g. Joras na Index.hr, lahk določili točno mejo.

Ne, ne morejo se več zmenit brez drastičnega upada popularnosti politikov, tega pa si nihče ne bo privoščil.
Duh je ušel iz steklenice, ko so (Hrvati) postavili svoja pričakovanja na pol zaliva. Hrvaški politiki se ne morejo več umaknit, ne da bi zadeva zgledala kot poraz. Slovenski pa so (ne vem zakaj) v preteklosti delovali mlačno in jim taka pričakovanja dopuščali.
Sporazum Drnovšek Račan dejansko ni bil slab (čeprav ni bil maksimalni doseg Slovenje) - obe državi bi za silo potešili svoja pričakovanja.
Me zanima, če se bo dalo dokazat, da so Hrvati naknadno popravljali zemljiške knjige...
IMO

cryptozaver ::

Malo off t.

Tale post je tipicen primer, kako funkcioniramo Slovencki. V primerjavi s Hrvati (ce beremo njihov forum) ki drzijo skupaj in pizdijo na tak ali drugacen nacin proti nam ali Jorasu, se mi veselo fajtamo med SABO!!!

Ja saj nam gre se dobro glede na to kako smo samodestruktivni :O .

Lucas ::

Glede držanja skupaj:
Spominjam se, kako so pred kakim letom ali več določeni tule na forumu razlagali kako je JJ troublemaker, hujskač, itd...danes pa držijo z njim. Zanimivo, a ne? Pa se mi zdi da JJ svojih stališč ni bistveno spremenil, kvečjemu bolj trden ostaja.

Ljudje postavite se v njegovo kožo če morete.
Nam vsem skupaj se j*be za njega, ker nimamo teh problemov, ker živimo v notranjost, ker imamo dostop do svoje hiše, ker ne gledamo Hrvaških policajev kako hodijo po naši zemlji. A ne? Seveda, kaj pa on pizdi nekaj brezveze pa ustvarja nemir?! Odprite oči že enkrat!

In potem taki, ki pojma nimajo o vsem skupaj začnejo razlagati nek kvazi pacifizem, kako je treba bit strpen, kako se mora JJ umirit ker povzroča samo zgago, itd...najraje bi ga prodali Hrvatom za 5 dag zenfa, samo da bi bil tiho.

Ljudje, pri meji popuščanja ni. Z Hrvati smo samo sosedje, bratstva i jedinstva je konec, papirji, dejstva, zgodovina so na naši strani. Nobenega popuščanja ni potrebno. In tudi pretiranega rožljanja ne, treba pa je imet stališče, trdno in neomajno.

Ker tega v zadnjih 12 letih ni bilo je bil JJ vsakič bolj glasen, ribiči in policaji skupaj hodijo lovit ribe, Hrvatje so dobili občutek, da je cel Piranski zaliv njihov in Hrvaški policaji lahko aretirajo slovenske državljane na našem ozemlju.

Samo zato.
I was here...

madviper ::

Nikogar ne napadam, sam sprašujem, če smem.
Zakaj pa se je g. Joras preselil z Maribora (notranjost), dol na mejo (obmejno)? Sam tak? Nič nimam proti, sam njegove metode se mi po večini ne dopadejo (razen te zadnje, s papirji).

Ribiči in policaji pa so postali kolegi, tak, da nam kdo ne napade ribičev, pa še policaji majo razlog, da se vozijo z čolnom naokrog :D !

Lp madviper
I'd like to do something crazy!

Matek ::

madviper:
Vedno bolj se mi zdi, da se obračaš tako, kot veter piha. Napisal si:

Jaz nimam nobenih negativnih predsodkov! Očitno nisi prebral posta. Samo z določenimi metodami se ne strinjam, kar pa je moja pravica (vsaj upam)! Ta z objavo listin, se mi zdi najboljša varijanta do sedaj! S to metodo se strinjam.

in še

Po mojem, lahk, da se motim, bi bil ta spor lahk že zdavnaj rešen, če bi politiki (Slovenski in Hrvaški) hoteli! Ni vraga, da se ne bi mogli zmenit o meji. Mislim, da bi na podlagi papirjev, ki jih je predstavil g. Joras na Index.hr, lahk določili točno mejo.


Medtem ko si v svojem prvem postu trdil:

Joško Joras, spet išče sr*nje!
Me zanima kak se bo razpletlo.
Hrvati se sam smejejo! Ka pa naj, se reveži ne morejo bit resni, da bi mu kak resen argument odpisal!


A to slučajno ni neutemeljeno predvidevanje in negativni predsodki? :|

S tem se popolnoma strinjam in se mi tudi zdi precej neumno, da Hrvati težijo zaradi tega dela, ker imajo največ obale, od bivših Jugoslovanskih republik! Piranski zaliv Sloveniji!

Tale izjava me je tudi zbodla. Menim, da je tole preveč po kmečki logiki in ni najbolj argumentirano. Na enak način bi potem lahko mi napadli Avstrijo ali Italijo ter jim rekli, naj nam dajo kak kos Alp, saj jih imajo ja tako veliko! Piranski zaliv bi lahko bil naš, ampak do njega se mora priti samo in le s trdnimi dejstvi.


cryptozaver:

Tale post je tipicen primer, kako funkcioniramo Slovencki. V primerjavi s Hrvati (ce beremo njihov forum) ki drzijo skupaj in pizdijo na tak ali drugacen nacin proti nam ali Jorasu, se mi veselo fajtamo med SABO!!!

Mah, kaj je tebi všeč, čredni nagon in prekomerno domoljubje? Tukajle se pogovarjamo precej mirno, se ne fajtamo med sabo, kot si ti napisal, poteka pa debata. Mislim, da je bolj prav, da izrazimo svoje mnenje, kot pa da držimo skupaj in kričimo "Dejmo Joško, meja je naša!".



Sicer pa je po mojem mnenju očitno, da se ne bo dalo dogovoriti s hrvaškimi politiki kar tako, ker je pač, kot je že nekdo povedal, ljudstvo precej nenaklonjeno kakršnemkoli kompromisu in zaverovano v svoj prav, tako da bi si vsak politik, ki bi dosegel kak (za nas) sprejemljiv sporazum, zapečatil usodo na Hrvaškem, tako da bomo očitno rabili arbitražo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Thomas ::

Mato, cool si povedal.

madviper ::

@MMMato:
S tem se popolnoma strinjam in se mi tudi zdi precej neumno, da Hrvati težijo zaradi tega dela, ker že imajo največ obale, od bivših Jugoslovanskih republik! Piranski zaliv Sloveniji!

Se opravičujem. Pojedu sem besedo že, ker še nisem šel na kosilo in sem bil lačen. Zdaj ni več tak nelogično, kot prej :D !

Vedno bolj se mi zdi, da se obračaš tako, kot veter piha.

Niti ne. Rekel sem, da išče sranje!
Utemeljitev: Na Hrvaškem forumu, piše v Slovenščini in odpira debato o Slovensko-Hrvaški (oz. Hrvaško-Slovenski) meji!
Nekaj postov kasneje sem dopisal, da se mi dopade njegova metoda.
Utemeljitev: Ta metoda je veliko bolj sprejemljiva, od prejšnjih in se mi dopade, ker je bolj diplomatska.

Piranski zaliv bi lahko bil naš, ampak do njega se mora priti samo in le s trdnimi dejstvi.

Ali ni naš (Slovenski) ?!?

Hrvati se sam smejejo! Ka pa naj, se reveži ne morejo bit resni, da bi mu kak resen argument odpisal!

Tukaj sem sicer res napisal dovumno, vendar, se nimajo razloga zakaj bi se smejali g. Jorasu, smejijo se predvsem, drugim udeležencem foruma, ki "baje" podpirajo g. Jorasa, predvsem z neumesnimi žaljivkami na račun Hrvatov!

Mah, kaj je tebi všeč, čredni nagon in prekomerno domoljubje? Tukajle se pogovarjamo precej mirno, se ne fajtamo med sabo, kot si ti napisal, poteka pa debata. Mislim, da je bolj prav, da izrazimo svoje mnenje, kot pa da držimo skupaj in kričimo "Dejmo Joško, meja je naša!".

Debata je mirna, ni pretepov in podobnega. Le nizko merjeni udarci, ki že mejijo na žaljenje. Slovenci ne moremo bit enotni, ker kot pravijo:

Če bi gorela faušija, bi bila cela Slovenija v ognju!

Pa mi naj samo en reče, da to ne drži! To sem izkusil na lastni koži, pa ne le enkrat (pa sem še mlad :D )!

Mato, pa še to. Res nisem od tebe pričakoval, da mi boš ti najbolj pod prste gledal!

@Thomas: Brez komentarja!

Lp madviper
I'd like to do something crazy!

Matek ::

Se opravičujem. Pojedu sem besedo že, ker še nisem šel na kosilo in sem bil lačen. Zdaj ni več tak nelogično, kot prej :D !

Ne razumeš me, preberi še enkrat, kar sem napisal. Jaz sem razumel izjavo enako kot jo sedaj z dodano besedo že, ampak hočem povedati, da to, da Hrvaška že ima veliko morja, ni nikakršen argument pri tej debati.

Niti ne. Rekel sem, da išče sranje!
Utemeljitev: Na Hrvaškem forumu, piše v Slovenščini in odpira debato o Slovensko-Hrvaški (oz. Hrvaško-Slovenski) meji!
Nekaj postov kasneje sem dopisal, da se mi dopade njegova metoda.
Utemeljitev: Ta metoda je veliko bolj sprejemljiva, od prejšnjih in se mi dopade, ker je bolj diplomatska.

Zakaj je to iskanje sranja? Ker vemo da se bodo Hrvati odzvali negativno? To je njihov problem, ne pa problem Joška Jorasa, on teme gotovo ni odprl zgolj z namenom, da bi razjezil Hrvate, ampak jim hoče zgolj povedati, kar je res. Če bi se tebi godila krivica in bi jo hotel rešiti, pa bi vedel da boš s tem sprožil tudi negativne odzive, bi bil raje tiho? Zavoljo koga? In pa BTW, na index.hr forumu nisem našel nobenih pravil, ki bi omejevala jezik pisanja. Tudi na slo-techu se včasih prikaže kdo, ki napiše kaj v srbohrvaščini, pa ga nihče ne obsoja niti njegovi posti niso moderirani.

Ali ni naš (Slovenski) ?!?
Jah zaenkrat bi ga radi tudi Hrvati, saj o tem se gre pri vprašanju meje, kajne?

Tukaj sem sicer res napisal dovumno, vendar, se nimajo razloga zakaj bi se smejali g. Jorasu, smejijo se predvsem, drugim udeležencem foruma, ki "baje" podpirajo g. Jorasa, predvsem z neumesnimi žaljivkami na račun Hrvatov!
&
Debata je mirna, ni pretepov in podobnega. Le nizko merjeni udarci, ki že mejijo na žaljenje. Slovenci ne moremo bit enotni, ker kot pravijo: Če bi gorela faušija, bi bila cela Slovenija v ognju! Pa mi naj samo en reče, da to ne drži! To sem izkusil na lastni koži, pa ne le enkrat (pa sem še mlad :D )!
Ah, saj sem že napisal, do takrat, ko si ti prilepil zgornji komentar, se ni zgodilo nič, kar ti navajaš. Nobenih nizkih udarcev ni bilo in nobenih žaljivk.

Mato, pa še to. Res nisem od tebe pričakoval, da mi boš ti najbolj pod prste gledal!
Uh, to, da te poznam, tukaj nima nobene zveze. Rad bi samo povedal kaj mislim in ker si trenutno ti oseba, s katero se najbolj ne strinjam, pišem replike tebi.

Nekako se mi dozdeva, da ti je zmanjkalo argumentov, tale zadnji post je bil samo že ven-vlečenje in nabijanje (IMHO). Se moram strinjati s Thomasom, ki ti je povedal, da sabotiraš. Debata na index.hr forumu je potekala normalno, ti si se pa vrgel not in začel gasiti, kar sploh ni gorelo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

madviper ::

@MMMato:
Res se ven vlečem! Zakaj? Zato ker mam jutr kolokvij in se mi ne da zdaj še s tem ukvarjat.
Pač se ne strinjam, z določenimi stvarmi! Moj problem.

Sabotaže so potrebne, da ostane skupnost močnejša (kar te ne uniči, te le okrepi)!

Ne ne gre za to, da se poznava. Ampak za to, da sem to bolj pričakoval od Thomasa (s tem ne mislim, neč slabega)!

Potem je Piranski zaliv uradno, po vseh papirjih naš.
Ne, to ni noben argument, da majo največ morja, ampak sam da dejstvo, da so lakomni! Nisi me prav zastopo, najbrž bi moral dat to informacijo v oklepaje s pripisom OPOMBA!!!

Vem, da ni nikjer pravila v katerem jeziku je potrebno pisat, ampak, bi se pač spodoblo, da bi se vsaj potrudo. To je sam moje mnenje. So g. Jorasa opozoril na se ne dere (pisal je z velikimi črkami, nehote - se pač zgodi).

No tako ti je uspelo, da se umikam iz debate, tako, da ne bom več sabotiral! Tvoji argumenti in trma sta premočna faktorja :( :( :( !

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

leinad ::

madviper no hvala bogu, ker, s takšnimi posti res očitno znižuješ nivo debate.:|
Pa brez zamere, nič osebnega;)

Tear_DR0P ::

Nestrpnost in genocid sta že vredi zadevi. Poglej boge palestince. V času ko je bil sistem zasedi zemljo, pokolji moške in posili ženske še v vsakdanji praksi in zelo čislan, so se spomnal da bi pa oni jude samo izgnal. Še zdej jih majo na grbi, pa še zemljo so nazaj izsilili. Poleg tega je z Judi mel težave še polno drugih narodov, meddrugim tudi slovenci, dokler jih nismo pobili in izgnali :)
//Sarkazem z malo resnice

Po eni strani se mi ne zdi smiselno izzivat hrvatov, pol pa jokat k mamici Evropi, da nam "prasci" zemljo kradejo. Ko bo arbitraža mejo postavla bo meja postavljena. Pol ne bo več nč pomenl če bo nekdo na drugi strani ostal, tko kot so korošci po plebiscitu.

Zato mormo čimdlje poskušat zadevo rešit, dobit čimveč dokazov za naš prav in uničit hrvaške, določit mejo in povabit hrvate v EU. Learn from the Jews be kind and greedy!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrvaska in vstop v EU (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29223264 (15019) dzinks63
»

Janeza aretirala hrvaška policija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26541848 (36312) Bellzmet
»

Jorasu grozijo s smrtjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525181 (4026) DavidJ
»

Hrvaška (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716808 (5345) ||_^_||
»

Ime meseca! Kaj meseca, LETA! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544556 (3429) Thrivial

Več podobnih tem