» »

Primerjava DVD HDD recorderjev

Primerjava DVD HDD recorderjev

tonccy ::

Rad bi vaše mnenje o naslednjih DVD HDD snemalnikih:

- PIONEER DVR-720H-S
- JVC DR-MH30
- PANASONIC DMRE 95
- SONY RDR-HX900S

Vsi DVD recorderji imajo kombinacijo DVD in HDD snemalnika kapacitete 160GB.

Lepo bi bilo če bi kateri imel še web radio, DV in/out, 4:3 in 16:9 podporo, snemanje na dual layer DVD, DVD audio, mislim vse to hkrati.

Aja še to, kako je s podporo HDTV pri DVD recorderjih?

Vaše pomoči in mnenj bom zelo vesel, ker bi rad nekaj nabavil, glede na cene pa je treba kar precej razmisliti.

L.P.

CaqKa ::

webradio je pomojem lahko samo pobožna želja...
dv inout... to majo verjetno vsi.
4/3 in 16/9 podporo tudi
dual layer.. bomo vidli pomojem se morejo pc pekači še malo razvit predno bodo to proizvajalci vključili.
dvdaudio.. pomojem ista pobožna želja kot webradio :)
hdtv? em pomojem je še premalo hdtv inputa da bi lahko to pričakovcal že sedaj.

tonccy ::

Hvala za odgovor.
Zamima me kaj mislite o Kissu DP-558? Kot razumem ima trdi disk, ne da pa se nato zadev prenesti na DVD, ali pa se motim. Ima tudi web radio. Ali se lahko snema in ali vključuje tudi val 202?

L.P.

Caligula ::

V ljubljani v knjiznici CTK pri cankarjevem domu majo revije Video-nemske in so meli zadnjic v eni primerjavo kakih 30 takih recorderjev-pac razlicno od tistih s HDDji do tistih z samo DVDji,..

Ce mas moznost skoci pogledat, ker je to itak citalnica. Nekaki se mi je v spominu ohranilo ,da pozitivno odstopa predvsem Panasonic recimo.
Se ti pa verjetno splaca narocit preko kakega www.geizhals.at od najcenejsega trgovca z modelom, ki te zanima.

CaqKa ::

pri onih kiss komponentah je disk SAMO za predvajanje. nič drugega. radio se pomojem tudi ne da snemat. ampak to ni preverjeno.
do take multitasking multimedia naprave bomo pomojem še čakali kar nekaj časa... pa ne zaradi tehničnih omejitev, ampak zaradi raznih licenc in standardov. morejo se ta velki najprej zmenit kaj po standard po celem svetu za take zadeve.

link_up ::

jah dreambox super opravlja svoje delo...je pa primarno sat sprejemnik...deluje pa vse omenjeno...samo divx-i se lahko zaenkrat samo streamajo ...
In and Out

tonccy ::

Lepo prosim če lahko malo opišeš ta dreambox (a misliš Kiss).
Kaj in kako deluje, kako je z nadgradjnami, snemanjem na disk, na DVD, web radia (tudi val 202?), kako bere DVDje...Če le imaš toliko časa. Že vnaprej se ti zahvaljujem. Prav tako ostalim, ki ste se že oglasili.
L.P.

link_up ::

dreambox je satelitski sprejemnik (www.dream-multimedia-tv.com) in ima vse potrebne prikljucke, ki jih potrebuje multimedijska naprava (razn firewire)...ima master/slave ide vodilo (lahko se priklopi hdd in dvdr, vendar je potrebno malo tweekanja, ker primarno en kanal pripada CF readerju), ethernet, usb, ...

Obstaja ze ogromno razlicnega programja zanj...recimo www browser, email client, ftp client, internet radio, podnapisi... sicer ga ne priporocam, ce doma nimas satelitske antene, saj potem njegove funkcije ne pridejo v postev. Poglej si malo stran, ki sem jo napisal in oceni sam, ce to potrebujes...
In and Out

tonccy ::

Ja hvala za zanimive informacije. Stvar je zame nova in si je nisem niti predstavljal. (saj si je še zdaj ne prav dobro) Če prav razumem lahko DVD recorder kar odpade. Pri DB 7085 je DVD pogon kot izgleda kar zraven??
Na DB torej lahko priklopim tudi glasbeni stolp in snemam musko z interneta na CD recorder ali kasetofon?
Morda lahko na HD snema tudi več oddaj naenkrat?

Moje mnenje je , da je škatla super, vendar enostavno nimam toliko znanja, da bi si jo upal kupiti. Da bi jo iskoristil le 10% pa je brez veze.
Po tvojem odgovoru sem bral tudi informacije od drugod in se skoraj prepričal, da je delo z DB prezahtevno. Kaj mislite ostali?

Zanima me tudi kako bo čez čas s HDTV preko satelita?

Aja kako pa je s Kissom 558?

L.P.

tonccy ::

Danes sem zasledil tudi DVD HDD recorder LITEON LVW-5045. Kakšno je vaše mnenje o tem DVD HDD recorderju in firmi LITEON kot taki?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862192 (14682) Buffy
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522635 (9850) Yossarian
»

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik s podporo Divx?

Oddelek: Zvok in slika
212909 (2285) Calligula
»

Kateri DVD HDD zapisovalnik/predvajalnik Z Dual Tunerjem

Oddelek: Zvok in slika
91585 (1442) hodu63
»

DVD KISS DP 558

Oddelek: Kaj kupiti
152023 (1743) TRIROG

Več podobnih tem