» »

Snemanje s TV kartico

Snemanje s TV kartico

SikiMiki ::

Imam problem s TV kartico Winfast 2000 Expert, ki zna snemat tudi direkt v Xvid formatu.

Pri snemanju na MPEG 2 teh problemov ni, kakor hitro pa preklopim na MPEG 4 (Xvid), pa posnet zvok začne zaostajati za sliko ;( . Če vam pri nasvetih kaj pomaga, kartica je v P4 2400 MHz, 256 MB DDR RAM in WIN XP.

Ima kdo kakšno idejo kako to rešit al pa kakšne podobne izkušnje?

Hvala!
  • spremenil: SikiMiki ()

msms ::

Jaz mam Cinergy 400 pa smena v divx brez problema. Mam pa xp2400 in 512mb rama.
Mogoče ti šteka zaradi rama.

SasoS ::

Zard rama sigurno ne šteka. Odvisno kako resolucijo si naštimal je možno da pač tvoj procesor tega ne zmore.

laguna ::

Jaz bi na tvojem mestu zmanjšal preciznost kodiranja, ne vem kateri kodek uporabljaš, pri MPEG 4 V1, V2, V3 obstaja drsnik, s katerim lahko vplivaš na hitrost kodiranja, torej bolj proti levi pomeni hitrejše kodiranje, slabša kvaliteta, pri drsniku čisto na desno pa pomeni počasnejšo kodiranje in boljša kvaliteta, to vse velja. če daš isti bitrate.

Ker nimam pred sabo kodeka XVID ti ne morem točno povedat kaj piše pri tem okencu (mislim da neki motion..), vendar jaz vedno dam npr. če mislim naprej obdelovat dam pač konstantno kvaliteto ter spodaj v istem oknu dam na medium (obstaja no, slow, fast, ..), mislim, da je prvo okno spodaj, način kodiranja dam na MPEG (eno okno spodaj) nato spodaj pa izklopi vse filtre. Lahko pa daš neki bitrate, vendar pa na izpuščene frame in posredno na zvok vpliva tista prva postavka (fast, slow, veri fast, medium..) in če bo še zaostajal zvok, bi na tvojem mestu dal na fast ali very fast (poskušaj) za zvok pa bi izbral drugi kodek. Upam da ne kodiraš zvok z OGG kodekom.

Poskusi pa napiši, ali je kaj drugače.
lagunaaaa

SikiMiki ::

Torej... malo sem pobrskal po nastavitvah in zmanjšal bitrate do takega, da je še normalno viden na ekraneu, torej, da ni kockast ekran.

Moje nastavitve so zdaj take:
kodek: divx
bitrate: 737 kbps
zvok: PCM, 44.100 kHz, 16 bit, stereo (172 kb/s)

Zvok še vedno zaostaja, pa čeprav recimo zmanjšam njegovo kaliteto na 1/3 porabe, ki je zdaj napisana.

Kar se tiče preobremenitve procesorja, kot je napisal SasoS, močno dvomim v to. Če zmore xp 2400, potem bi P4 moral še lažje, saj je zanj značilno, da AMDja povozi, ko gre za grafiko.

Moja edina ideja je RAM, ampak tudi ne vem, če je rešitev.

Ima kdo še kako idejo?

droid ::

take iste probleme mam jas z mpeg4 in mam tudi 256 rama
možno da je res to krivo

SikiMiki ::

Si mogoče probal downloadat novejše driverje z neta in snemat s tistimi? Mogoče bi bla v tem skrivnost, ampak meni se ne ljubi trenutno vsega potem na novo nastavljat...

droid ::

našel sem jih na microsoftu in mislim da so dovolj novi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814659 (8065) Revenant
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403099 (3099) jan01
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429129 (9125) gruntfürmich
»

Nakup TV tunerja

Oddelek: Kaj kupiti
372127 (1488) zdravc
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71683 (1521) matevzm

Več podobnih tem