» »

VirtualDub za začetnike

VirtualDub za začetnike

«
1
2

Hammer ::

Virtual Dub je programček, namenjen preprosti, nezahtevni obdelavi videoposnetkov. Program omogoča predvsem dodajanje različnih filtrov in učinkov v video in zvok ter prekodiranje, čeprav se v njem da izvesti tudi preprosta montaža (rez oz brisanje nezaželjenih delov). Uporabna je možnost izogibanja prekodiranju videa in zvoka, če to ni nujno (naprimer, ko bi izrezali le odvečne dele, brez dodajanja učinkov ali le popravili sinhronizacijo zvoka ipd.). Prav tako je uporabna možnost batch dela - torej pripravimo več datotek za obdelavo in shranimo procese v batch seznam - ter pustimo zadeve, da se obdelujejo čez noč. Značilnosti programa so dokaj špartanski a kljub temu učinkovit uporabniški vmesnik, hitro delo in predvsem zanimiva cena, glede na uporabnost (je namreč brezplačen). Poleg programa dobimo še zajetno število filtrov, lahko pa preprosto dodajamo nove, ki jih dobimo na spletu.

Ta program ne bo nadomestil resnega programa za videomontažo, kljub temu pa za marsikaterega digitalnega videoustvarjalca predstavlja nujno in osnovno pomožno orodje. Program generira datoteke AVI, naložil pa bo marsikateri od videoformat. Nalaganje formatov, ki jih originalna različica ne podpira je omogočeno v modificiranih različicah istega programa drugih avtorjev (napr. Virtual Dub Mod, ki bo naložil tudi datoteke VOB in MPEG1/2 ipd.). Več o progamu in link za nalaganje je na VirtualDub


Osnovni potek dela v programu :


- Delo v programu v večini običajnih primerov oz namenov poteka načeloma tako, da:
1. odpremo videodatoteko,
2. izberemo filtre, izrez, velikost in ostale parametre spremembe videa ali zvoka,
3. izberemo način prekodiranja za video in zvok,
4. po potrebi izberemo izhodne kodeke in druge nastavitve za video in zvok,
5. shranimo datoteko v AVI.

V praksi to izgleda takole:



  • Prvi primer:

Radi bi izvirni video, ki je nestisnjen ali stisnjen z neučinkovitim kodekom, prekodirali v XviD, spremljajoči zvok pa v mp3 in s tem drastično zmanjšali velikost videodatoteke brez večjih izgub kakovosti:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo XviD MPEG-4 kodek) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Full Processing Mode.
5. Audio -> Conversion -> 44100Hz (ali 48000Hz), Precision: 16-bit, Channels: Stereo.
6. Audio -> Compression -> (izberemo MPEG Layer-3, bitrate med 96 in 192kBit/s, frekvenco kot smo nastavili v koraku in Stereo).
7. File -> Save As AVI.


  • Drugi primer:

Radi bi prekodirali video, podobno, kot v prvem primeru, vendar brez prekodiranja zvoka:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo XviD MPEG-4 kodek) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Direct Stream Copy.
5. File -> Save As AVI.


  • Tretji primer:

Radi bi iz videa, ki je že v AVI formatu, ki nam odgovoraja, le odstranili blok z reklamami in ostanek shranili v novo datoteko brez počasnega prekodiranja in izgub kakovosti:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Direct Stram Copy.
3. Audio -> Direct Stream Copy.
4. Po želji razširimo UI, tako da vidimo oba zaslona (vhodni in izhodni).
5. Pod zasloni premaknemo drsnik približno pred začetek reklamnega bloka, ki bi ga radi odstranili. Med premikanjem drsnika držimo pritisnjeno tipko SHIFT, kar nam bo omogočilo hiter in gladek scrubbing, ker bo drsnik "skakal" le po ključnih videoslikah!
6. S klikanjem na dva gumba z rumenim ključkom se postavimo bolj natančno na začetek bloka. Postavljanje točno na določeno videosliko bo sicer mogoče tudi v primeru stisnjenega videa, vendar se pri shranjevanju večinoma ne bo upoštevalo; rez se bo izvedel na najbližji ključni videosliki. Torej za postavitev uporabljajmo le omenjena gumba z rumenim ključkom, ki omogočata le "skakanje" po ključnih videoslikah.
7. Kliknemo na gumb s črno, levo puščico. S tem označimo začetek bloka, ki bi ga radi odstranili.
8. Ponovimo koraka 5 in 6, s tem, da se sedaj nastavimo na konec bloka, ki bi ga radi odstranili
9. Tokrat kliknemo na gumb s črno, desno puščico. S tem označimo konec bloka. Ustrezen kos prikaza timeline se pobarva v drugačen odtenek.
10. Edit -> Delete. Pobarvan del prikaza timeline izgine.
11. File -> Save As AVI. Shranjevanje datoteke se tokrat izvede ekstremno hitro!


  • Četrti primer:

Radi bi zarotirali video za 90 stopinj in shranili v novo datoteko:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo željeni kodek - v primeru dodjanja videofiltrov je prekodiranje videa nujno) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Direct Stream Copy.
5. Video -> Filters -> Add -> Rotate -> OK -> Left by 90° -> OK.
6. File -> Save As AVI.


  • Peti primer:

Radi bi video pomanjšali iz originalne PAL velikosti na (na primer) 320x240 pikslov:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo željeni kodek - v primeru dodjanja videofiltrov je prekodiranje videa nujno) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Direct Stream Copy.
5. Video -> Filters -> Add -> Resize -> New Width: 320, New Height: 240, Filter Mode: Bilinear (ali Precise Bilinear...) -> OK -> OK.
6. File -> Save As AVI.


  • Šesti primer:

Imamo video, ki na polnem formatu PAL emulira 16:9 in bi radi zadevo prekodirali v XviD, vendar bi zaradi bolj učinkovitega kodiranja robov radi odstranili nepotrebna črna trakova zgoraj in spodaj:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo željeni kodek - v primeru dodjanja videofiltrov je prekodiranje videa nujno) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Direct Stream Copy.
5. Video -> Filters -> Add -> Null Transform. Ta filter ne počne nič, vendar ga potrebujemo, ker rezanje slike ne deluje, če ni vsaj enega izbranega filtra.
6. (Še vedno v oknu Filters) -> Cropping. V pomožnem oknu za rezanje, ki se odpre, se postavimo na primerno videosliko in spomočjo miške ali z numeričnim vnosom nastavimo izrez tako, da pokriva le koristno površino videoslike, brez črnih robov. Kliknemo OK.
7. V primeru, da nam nova višina slike ne odgovarja oz. ni združljiva s kodekom (deljivost z 16, 8, 4, 2 ipd.) zamenjamo še filter Null s filtrom Resize (podobno kot v prejšnjem primeru) in nastavimo višino na najbližjo primerno velikost.
8. File -> Save As AVI.


  • Sedmi primer - batch obdelava:

Na disku imamo šest različnih, dokaj dolgih videodatotek, in nad njimi bi radi izvedli operacije, kot je opisano v zgornjih šestih korakih. Težava je v tem, da zaradi prekodiranja in velikosti datotek ter počasnosti računalnika obdelava vsake datoteke traja skoraj več kot dve uri. Posledično je računalnik zaseden ves delovni čas, ali pa je potrebno zunaj delovnega časa sedeti zraven še celo noč in vsaki dve uri sprožiti nov proces in nastavitve. Rešitev je možnost samodejne (batch) obdelave. Datoteke oz. procese pripravimo za batch obdelavo tako, da pri zaključnem koraku (Save As AVI) v oknu za izbiro izhodne datoteke odkljukamo vsakič še možnost "Don't Run This Job Now...". obdelava se v takem primeru ne bo sprožila takoj temveč se bo celoten proces z vsemi nastavitvami shranil na seznam batch procesov oz. "jobov". Na tak način dodamo vse procese na seznam in nato lahko računalnik uporabimo za drugo delo. Pazimo le, da ne prestavimo ali brišemo izvirnih videodatotek. Zvečer, preden se odpravimo domov ali v posteljo, zaženemo File -> Job Control in kliknemo na gumb Start. Vsi procesi na seznamu se bodo izvedli en za drugim brez potrebe po kakršni koli intervenciji s strani uporabnika.


  • Osmi primer:

Čez obstoječi video bi radi dodali logo, ki smo ga pripravili v obliki datoteke BMP na napr. zelenem, modrem ali črnem ozadju.

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Full Processing Mode.
3. Video -> Compression -> (izberemo željeni kodek - v primeru dodjanja videofiltrov je prekodiranje videa nujno) -> Configure -> (nastavimo kodek po želji).
4. Audio -> Direct Stream Copy.
5. Video -> Filters -> Add -> Logo (by Donald Graft) -> OK. V oknu z nastavitvami, ki se pojavi nastavimo pot do datoteke BMP (lahko je tudi animirano zaporedje datotek BMP!), po potrebi z drsnikoma nastavimo premik in/ali nastavimo Starting frame, Duration, Loops in Fade. V okvirju Transparent Color nastavimo barvo, ki naj bi na sliki BMP bila prosojna ter stopnjo tolerance. Okvirček Alpha blending pa določi prosojnost samega loga. Med nastavljanjem lahko za predogled ter lažje delo kliknemo na Show Preview. Ko smo zadovoljni, kliknemo na OK.
6. File -> Save As AVI.


  • Deveti primer:

Video smo prekodirali v XviD in na veliko žalost ugotovili, da se iz, za nas skrivnostnih in obskurnih razlogov, zvok ne ujema več z videom oz. prehiteva ali zamuja dogajanje. To bi radi popravili:

1. File -> Open Video File.
2. Video -> Direct Stram Copy.
3. Audio -> Direct Stream Copy.
4. Audio -> Interleaving. V okvirju Audio Skew Correction, v polje Delay Audio Track vnesemo približno vrednost v milisekundah, ki bo v primeru, če zvok zamuja, negativna. Kliknemo OK.
5. Predvajamo video. Če rezultat še ni zadovoljiv, ponovimo korak Postopek ponavljamo, dokler nismo zadovoljni z usklajenostjo zvoka in slike.
6. File -> Save As AVI. Shranjevanje datoteke se izvede ekstremno hitro!




To so bili le nekateri primeri osnovne uporabe programa Virtual Dub. Program seveda omogoča še veliko več, navsezadnje tudi zajem analognega videa, če smo opremljeni s strojno opremo za zajem. Mogoča je hkratna uporaba več filtrov in spreminjanje vrstnega reda izvajanja le-teh. Pozorni moramo biti pri uporabi in še posebej pri seštevanju različnih dodatnih filtrov in funkcij: vsak izmed njih opazno vpliva na čas, potreben za obdelavo videodatoteke.


EDIT: Predhodni vodič je bil izbrisan, saj je bil dokaj nepregleden in ni bil v našem matičnem jeziku.
Vodič je bil kopiran iz http://www.3delavnica.com od avtorja Big D . Osebno sem kontaktiral avtorja tega vodiča prek e-maila in tud dobil dovoljenje za objavo na temu forumu in s tem se mu tudi hvaležno zahvaljujem.

Lp, Dejancek(moderator)

  • spremenil: Dejancek ()

zvitorepec ::

Se boljsi vodic je na Doom 9 - s slikami in obsirnimi opisi postopkov
HOWGH!

cbelica ::

Moderator me je prijazno napotil v to temo, zato tukaj vprasam se enkrat:
Igram se (po dolgem casu) z zajemanjem videa s kartico Fly3000. Za postprocessing uporabljam VDub. Zanima me, kaj je potrebno v nastavitvah Video/ Color Depth/ oznaciti za output format? Video zajemam v YUY2 Colour Format-u. Kodek, ki ga uporabljam je Huffyuv.

Thx.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

SasoS ::

YUY2 I guess ane...da ne pride do nepotrebnih color space pretvarjanj...

cbelica ::

Aha... samo tole me je zavedlo:
A good thing to know. If you feed a YUY2 file into VirtualDub or TMPGEnc, it will be converted to RGB before it gets there.


(iz TV Capture guide na Doom9.org)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

largie ::

Virtualdubovi filtri delajo samo v RGB, zato mora biti ta pretvorba, če jih uporabljaš. dalje pa je potem odvisno kateri kodek boš uporabil, XviD recimo deluje v YV12, sam poskrbi za pretvorbo vhodnega formata če ta ni YV12, če kodiraš nazaj v Huff verjetno ta spet poskrbi za pretvorbo v YUY2.

tej nepriporočljivi vmesni pretvorbi v RGB v Virtualdubu se lahko izogneš tako da se za filtriranje naučiš uporabljati avisynth, je pa zadeva malo bolj zahtevna za uporabo. v tem primeru naložiš v Vdub avisynth skripto in ne uporabiš več Full processing mode, ampak Fast recompress.

cbelica ::

:) heh, na vse mozne nacine sem se skusal izognit temu, ma zgleda ni druge, kot da se naucim...
...spet ne bom spal ponoci:))

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

cbelica ::

... po celonocnem branju raznih vodicev za Avisynth je moja prva skripta nared::)

AviSource ("f:\Capture\capture.avi")
KernelDeint (order=0)
LetterBox (0,4)
PixieDust (5)
BilinearResize (640, 480, 2, 0, 718, 576)
ColorYUV (levels="PC->TV")

Samo se je pojavil problem. Slika zdej 'steka'. (po ze zakljucenem kodiranju v XviD)
Sem probal odstranit PixieDust, Bilinear v Bicubic... ne pomaga. Pred KernelDeint sem uporabil Telecide (order=1), pa je blo se slabse. Any idea?

Aja, pa stvar je se pocasnejsa od VDub filtrov.:\

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

largie ::

ok, nisem nek avisynth expert, ampak po moje je napaka v Kerneldeint order, poskusi order=1 (top field first). order=0 (bottom field first) je treba v glavnem uporabiti pri videokamerah in kakšnih res čudnih dvdjih. je pa v avisynth dokumentaciji pod kerneldeint primer kako ugotoviti field order. in ja, denoising filtri znajo bit počasni, ogromen vpliv na hitrost pa lahko ima tudi kakšna xvid nastavitev.

cbelica ::

Nope, slika postane dosti bolj 'zmazana', a se vedno steka...

*.edit: zdej sem probal se z Vdub-om, pa tudi steka... zgleda, da sem ga polomu pri zajemu ali pa v nastavitvah Xvid-a... ceprav mi ni jasno, kje, saj skozi isto uporabljam...:|

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

laguna ::

Tudi sam uporabljam virtual dub za kodiranje v divx,xvid, kateri pa ne odpravljam prepletanja, saj filme gledam na DVD playerju oz. televizorju in tudi meni šteka slika, če dam bitno hitrost nad 4000 kbits. vendar pa me zanima nekaj drugega. Ko odrežeš zajeto sliko npr. 720*576, torej zgoraj 8 točk in spodaj 8 točk (zmazki), se mi poruši razmerje (ne morem imet interlace 576). Zanimam me, kako se da vstavit neki box, torej zgoraj 8 črnih polj in spodaj 8 črnih polj, torej, da bi imel crop, nato pa dodanih (ne resize!!!!) spet 576 vrstic. Mislim, da se nekako da, vendar nimam ideje kako. Če kdo ve, bi prosil, da na kratko opiše postopek. Še nekaj me zanima, ali je možno v virtual dub urejat tudi MPEG2 vide, torej samo osnovno - izrez reklam, ter posneti brez ponovnega kodiranja v mpeg2, za avi file obstaja in sicer direct strem copy, kako pa je za mpeg2. Ali pa mogoče obstaja kak brezplačen program za čisto osnovno izrezovanje scen (reklam) za MPEG2 datoteke in potem shranjevanje brez ponovnega kodiranja (direct strem copy)?

LP
lagunaaaa

laguna ::

Hvala LeQuack, torej to sem iskal, se pravi filter resize.
Kako oz. s katerim programom pa bi lahko shranil izsek videa v MPEG2 brez kompresije. Ali ima kdo kako idejo, oz pozna kakšen brezplačen mini urejevalnik MPEG2. Vsi urejevalnilki videa shranjujejo s kompresiranjem. Ali mogoče kak program za rezanje MPEG2 fielov na več delov???

LP
lagunaaaa

Yossarian ::

Je že kdo delal kaj s filtroma PodPis ali Sublog? Z nekega filma bi namreč rad potegnil dol podnapise, ki so vkodirani v film. Ko naredim po opisanem postopku (tam, kjer sem potegnil ta dva filtra), se mi res ustvarita dve mapi, vendar je ena prazna, v drugi pa ni nič teksta ampak samo neki znaki . A kdo ve, kaj delam narobe?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ksmith ::

Bi mi kdo znal pomagat pri naslednjem problemu z DV kodekom v VirtualDub-u?

Na disku imam capture-an AVI fajl posnet z digitalno kamero in codec-om DVSD. Codec imam instaliran, vendar mi VirtualDub javlja: "The source image format is not acceptable (error code -2)" File bi pa rad zakodiral z xvid-om.

Podobnih težav pa nisem imel z Dr.Divx-om, kjer sem isti file lepo zakodiral z divx-om?!

V naprej hvala in lep pozdrav!

Dejancek ::

Prvi post te teme sem komplet preuredil in je uporabniku dosti bolj prijazen. Toliko za vednost vsem.

Matej_K ::

Ok jest imam še en primer..
Jest za urejanje filma uporabljam Dr.divx...
Problem je v tem ker ima div-x player probleme z predvajanjem XVID filmov in potem jih jest z dr.divx spremenim v div-x..

Kako bi to naredil z Virtual-dubom??
Bi bila boljša kvaliteta kot pri Dr.Divxu??
Hitreje kot pri Dr.Divxu?

A je tko preprosto kot pri Dr.Divxu ker pritisnem samo par tipk in že obdeluje..
Hvala
... .. .

podtalje ::

Kvaliteta je primerljiva in ni kakšne posebne razlike.

Po mojih izkušnjah je kodiranje z Divx precej hitrejše od kodiranja z Xvid. Osebno imam najboljše izkzšnje z 5.11.

Za pripravo je potrebno je pritisniti kakšno tipko več, vseeno pa postopek ni preveč kompliciran.

wonhwa ::

pozdravljeni!

mene pa samo ena malenkost zanima. Imam mpeg, ki je velik 1.5Mb.
Ko ga pa poskušam s pomočjo virtual daba shranit v AVI, mi ta ista zadevščina naraste na 65MB. Kje ga biksam, oziroma ali je sploh možno ven dobiti AVI, ki bi bil približno enako velik kot začetni mpeg?(mimogrede, gre za filmček posnet s fotoaparatom???) Ni mi logično, kako se to lahko sploh zgodi?

najlepša hvala za kakršenkoli namig ali odgovor!!!

#000000 ::

Beri en post višje, oz. Kompresija=Stiskanje kar pomeni da si ti samo izvozil Avi kompresije=stiskanja pa nisi določil, se pravi preden izvoziš, pejt na Video / compresion / in v okencu izberi kodek s katerim želiš stisniti zadevo (divx ali xvid) ampak sej 1.5 MB ni tako veliko, in kej dosti stisnit ne boš mogu, edino če zmanjšaš resolucijo in bitrate, ampak se bo poznalo na kvaliteti. LP

wonhwa ::

ja, hvala ti za odgovor, sedaj sem nekaj cajta že experimentirau z compression,
pa sem maksimalno uspel pridet na 1.9MB s kuketolko zadovoljivo sliko in zvokom.
Zanimiva reč je, da je ta "mpeg iz fotkiča" tako dobro skompresiran....očitno uporablja boljši kodek kot sedaj moj trenutni vrhunski xvid codec!

ajde, mej se...

SasoS ::

a zvok si kompresiral?

wonhwa ::

ja, zvoka posebej nisem kompresirau
sem samo izvedu compression za video....a zvok je treba posebej?

drgač pa sem problemčič rešu s programčkom "tmpgenc" freeware!. Enostavna zadeva,
mpege mi je lepo skupaj zlimau z enostavnim seštevanjem izvirnih velikosti mpegov, tudi virtual dab ni bil tega zmožen, zanimivo!!
lp grega

laguna ::

Mene pa zanima nekaj, kako bi lahko interlace video 25 fps, 720*576 spravil v deinterlace sliko 50fps, 720*288, tako da bi to bilo dejansko 50 slikic na sekundo. Virtual dub ima res filter, da razdruži lihe in sode vrstice v dve vzporedni sliki, vendar je to še vedno ena slika v velikosti 1440*288 pikic, kar pa mi ne ustreza. Torej rad bi, da bi dobil dejanskih 50 fps v velikosti 720*288, najboljše bi bilo, če bi se že lahko tako zajemalo v realnem času. Če kdo ve, kako se to naredi oz. zajeme, bi bil zelo hvaležen, saj vseemogočni filtri deinterlace precej poslabšajo kvaliteto slike, prav tako pa je zajeto sliko 25 fps, 720*576 interlace precej težje stisniti kot pa dve pol sliki 720*288. Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

LP
lagunaaaa

SasoS ::

mislim da to zna avisynth...za točno sintakso skripte bi pa mogu pogledat...
je pa težava da se tak filemček ne kompresira dobro - ker sta polsliki zamaknjeni tudi po vrsticah vse skupaj malo skače, kar kodeku ni ravno všeč.

laguna ::

Kakšen filter pa bi bil potem najboljši (gledanje na dvd predvajalniku), da bi bila slika zelo dobra, pa bi se tudi dalo zelo dobro skompresirat?

LP
lagunaaaa

SasoS ::

za dvd predvajalnik pusti kar interlacano. mpeg enkoderji to podpirajo, dvd pa se bo tudi pravilno igral na tv.

laguna ::

HVALA, saj sem tudi do sedaj jaz npr. neke zanimive TV odaje kompresiral v realnem času s kodekom ffdshov xvid, nastavil resolucijo 576*576, interlace, top first, ter kompresiral s kakovostjo 90 % (constant quality), tako da je to naneslo bitno hitrost nekje med 2200 do 3000 kilo bitsov na sekundo. S sliko sem zadovoljen, vendar sem vseeno mislil, da bi bilo še boljše če bi kompresiral 50 slik na sekundo s polovično resolucijo. Vseeno hvala za odgovore, če ima mogoče kdo še idejo za idealnejšo kompresijo (realni čas) bom tudi vesel za odgovore oz. za vaše nastavitve kompresiranja slike.

LP
lagunaaaa

rokleb ::

A je možno prekodirati s virualdobom film iz dig. aparata iz MOV formatu v Divx ali kak drugi.
nekaj sem čaral pa ne gre (a ne bere mov kodeka)
lp

Yossarian ::

Tudi jaz imam eno vprašanje. Rad bi iz filma z AC3 zvokom izločil wav. Najrej kliknem pod 'Audio' jeziček 'full processing mode' in nato pod 'Compression' še 'No compression (PCM'). Ko na koncu kliknem 'Save as wav', pa se mi prikaže napis: No audio decompressor could be found to decompress the source audio format (source format tag: 2000). kako je to mogoče?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

SasoS ::

Nimaš AC3 ACM kodeka. Zvok izvozi kot AC3, nato pa dekompresiraj z winamp (ac3 plugin) ali kaj podobnega.

podtalje ::

Ali pa naloži ACM kodek.

#000000 ::

A je možno prekodirati s virualdobom film iz dig. aparata iz MOV formatu v Divx ali kak drugi nekaj sem čaral pa ne gre (a ne bere mov kodeka) lp.


Z Virtual dub ne gre, ker pač ne bere QT oz. MOV formata, da pa se to narest za uporabo RAD video tools http://www.radgametools.com/down/Bink/RADTools.exe

Zadeva je sicer mal drukačna kot prekodiranje z V Dub, ampak ne veliko, poglej si navodial na tem naslovu LP

Damjan Jagar ::

Rabim pomoč oz. nasvet. Na spodnjem linku se nahaja video, ki je posnet z fotoaparatom. Na soncu se je seveda nastavil na primerno svetlost, ko sem prišel pa v senco, se pričakovano nič ne vidi. Zdaj me pa zanima, če lahko to s kakšnimi filtri osvetlim do vidnosti. Z brightness nisem bil uspešen.

Sem hotel video skompresirati v XviD, pa mi še to ne uspe, VirtualDub vsakič krešne. Zato je video velik 37 MB -> Spust
http://jagar.si

gruntfürmich ::

ZDRAVO
Zanima ma, kaj je narobe ko mi javi VirtualDbMod da ni statsfileja našel???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

podtalje ::

Verjetno imaš izbran 2-pass encoding, nisi pa najprej naredil prvi "1st pass".

gruntfürmich ::

Sem naredil, sem shranil; kao shranil, vendar ga takoj zatem nisem našel v explorerju, niti v comanderju. Dobro, sem šel naprej, 2 pas se shrani v video.st... oz odpre, sem to naredil, pa nič od tega. Dejansko meni tega fajla program(VirtDubMOD) ni naredil, da bi ga jaz lahko videl.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

Ok, to z pasi se zrihtal. Zdaj pa me zanima, kje bi jaz določil format 16:9. Ali se že moram odločiti pri ''Profile'' oziroma ''Level'' ali pri ''Aspect Ratio''-->''Pixel AR'' ali ''Display AR''. Uporabil sem Profile-->CinemaPlusPAL in AspectRatio-->DisplayAspectRatio-->16:9, pa mi ni prijelo. Ali bi moral dati pri PixelAspectRatio -->16:9 ali bi že moral določiti pri ''Profilu''--> HDTV ali Untrestrictid pa potem 16:9???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

e-marko ::

Odreži si en del videa, npr. 10MB in se malo igraj in kompresiraj, da vidiš kaj ti odgovarja in kaj moraš kje označiti. Tako ne boš porabil cel dan za dve ali tri nastavitve.

LP
...somebody, somewhere...

gkovac ::

izberemo MPEG Layer-3, bitrate med 96 in 192kBit/s, frekvenco kot smo nastavili v koraku in Stereo


mogoče neumno vprašanje, ampak jaz tako visokega bitrate nimam... kje ga serjem?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

podtalje ::

Inštaliraj Lame MP3 codec, pa boš imel višje bitrate.

gkovac ::

ok... zdej se pa res neumnega počutim... kam hudiča morm jest ta Lame vtaknit da se mi bo vse skupaj prikazal tam kjer je treba?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

podtalje ::

Lame MP3 ACM codec

Instaliraj, pa bo.

ArTHUR_18 ::

Imam film Day after tomorrow na 3-eh CD-jih. Ima resolucijo 800*448 (razmerje 16:9).
Film hočem gledati s DVD playerjem na TV. Predvajalnik ima mediatek čip (Yamada 6800), zato je največja resolucija filma 720*xxx.

Kako bi torej pretvoril te 3 cd-je (v VirtualDubu) v resolucijo 720*xxx, da bo v razmerju 16:9 in podobno kvaliteto???

Sporbaval sem že s resizom vendar ven preide dosti slabša slika in iz 700MB CDja nastane
fajl velik 338MB.

Hvala!

LP

pia2001slo ::

Uporabi AutoGK (preizkuseno)

lp

Yossarian ::

Imam en filmček (xvid format), vendar je nekaj narobe z zvkom, saj v ozadju ves čas nekaj brni. Se bi dalo to s kakšnim filtrom odstranit?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Keinen von euch?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

e-marko ::

Najprej izlušči zvok in se nato v kakšnem namenskem programu malo poigraj. Kakšen Cool Edit ali kaj podobnega. Vsaj mislim, da je Cool Edit... Sam sem tako odstranil šum pri presnemavanju nekih starih vinilnih plošč. Potem pač dodaš popravljen zvok nazaj k videu in imaš urejeno. V samem VirtualDubu pa ne vem, če obstaja kakšen takšen filter.

LP
...somebody, somewhere...

Yossarian ::

Hvala, bom poskusil
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Light Bearer ::

Imam problem pri izrezovanju posameznih delov videa oziroma z preveliko velikostjo izrezanega videa. Kljub temu da imam audio in video na direct stream copy, izrezan video ni identičen originalnemu. Konkretneje, bitrate, ki je pri prvotni datoteki okoli 1000 kbps, je pri izrezani datoteki potem okoli 2000 kbps. V čem je problem?
"The world is a dangerous place. Not because of the people who are evil,
but because of the people who don't do anything about it."
- Albert Einstein

SasoS ::

Zato ker je video variable bitrate, bitrate se spreminja odvisno kolk je zahtevna scena...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Adobe Premiere Pro] - kompresiranje

Oddelek: Zvok in slika
132037 (1758) Volk|
»

rezanje videa mpg

Oddelek: Zvok in slika
353436 (2968) jan01
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323237 (2140) teoo
»

Pretvoriti XVID v DIVX in imeti podnapise.

Oddelek: Zvok in slika
132636 (2401) Jeronimo
»

Kako kodirat dvd filme oz kakrne koli filme v avi fajle?!?

Oddelek: Zvok in slika
81211 (1007) Tr0n

Več podobnih tem