» »

MS Outlook proti Outlook Express

MS Outlook proti Outlook Express

gkovac ::

Druzba....

Zanima me kaj bi zbrali za svoj e-mail program in zakaj bi izbrali katerega od nastetih.... :D

sevede mi je jasno, da "mi" mal bolj vesci racunalnika in mailov ne uporabljamo teh dveh programov, apak me pa vseen zanima... upam da nisem koga uzalu z to mojo pripombo, ampak men Outlook (katerikoli) nikakor ne potegne kot default mail program, zato uporabljam Calypso (5 let).... zdi se mi blazno dobr in easy za uporabo..... no... outlook pa bojo mogl zacet uporabljat v sluzbi in me zanima kaj se mi bolj splaca da jim pokazem.

Zanimajo me prednosti in slabosti (kako bekaperat mailbox in tko naprej - btw. v Calypsu posnames samo en file in to je to... kokr pa mam izkusnje z Outlook pa nikol ne vem kaj in kako morm narest, da bo res tko kot je blo na zacetku. :D

hvala za vase poglede in komentarje v oba briljanta Microsofta

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

lordgreg ::

hja.. jaz sem uporabljal outlook in outlook express.. moram rečt, da je čisto odvisno za kaj potrebuješ zadevo? outlook express je recimo zadeva samo za e-maile, medtem ko outlook zna še mnogo več funkcij. od raznih koledarjev, sestankovin podobno. čisto od tebe je odvisno zakaj potrebuješ.. outlook je po mojem mnenju notesnik v malem, outlook pa hiter program za pregled/pošiljanje pošte.

ahac ::

Men Outlook sploh noče pošiljat na email.si
Tko da z njim berem maile pošiljam jih pa z Pegasusom. :O

ferjan ::

Za Složbo priporočam Outlook Express...ker ima veliko manj bugov (Outlook jih ima ogroomno!) in ker je optimiziran za delo z e-pošto

gkovac ::

se pravi outlook express... lepo...

kaksni so pa znani bugi... predvsem me zanima za Outlook :)

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tomi ::

Vsekakor Outlook Express, ker je veliko lažji za delo ( glede na to, da bo to službena zadeva ), pa še zadnje verzije se lepo razumejo z vsemi free naslovi ( hotmail, email.si ), tako da tudi s tem ni panike.
Bugi: pri meni včasih kakšna html pošta povzroči mrk, samo se da lepo zrihtati..
metrodusa.blogspot.com

Kekec ::

Kak express a si hecen al kaj ce je to za firmo ki ima vsaj neko solidno stevilo ljudi lepo na Outlook pa lahko mate vse gor od sestankov do kontaktov administrator lahko vse backupira v glavnem outlook je itak namenjen za taksna opravila ne pa outlook express no je pa res odvisno kako mate sploh to z maili postiman pa mrezo pa te stvari!

gkovac ::

OK

za zacetek sem recimo da zadovoljen... ampak pojavil se je nov problem.... se 2 dodatna pojasnila:

1) pretehtati je treba uporabo Outlooka in Outlook Expressa kar se tice moznosti braja poste vec uporabnikov na enem racunalniku

2) moznost branja novic

Zakaj hudica ne mormo met Calypsota!!!!!!!!

lp in hvala ze v naprej,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Matty ::

sulc... v poslovnem okolju se po mojih izkusnjah Outlook bolje obnese kot OE. Enostavno se da nastimat vec userjev (ce imate mrezo in podatke na serverju tu pravzaprav ni izbire), news pa sicer bereta obadva... Mi smo mel v sluzbi mrezo 8 racunalnikov ter serverja. Na serverju so bili podatki. Ce si se logiral pod svojim imenom, si lahko brez problema bral posto na kateremkoli racunalniku. Sam sem imel Outlook 2000, ostali Outlook 97. To NE laufa pod Outlook Expressom...

Vglavnem... definitivno Outlook :D (vsaj verzija XP, ki omogoca poleg ostalih drobnarij tudi branje iz Hotmaila, kar v Outlook 2000 ni mozno). Je sicer ena slabost Outlooka, in to je da snema vse maile v en .pst fajl Sam imam sedaj originalen .pst fajl velik skoraj 100Mb. V OE pa je to bolj loceno in razclenjeno (slaboost zato, ker ce zaj..... ta fajl zgubis vse maile!)

lordgreg ::

tudi jaz ne vem, od kod jemljejo ideje, da v službi uporabljati outlook express???? blazno nesmešno. o tem, da html maili "mrknejo" v outlooku, jaz ne vem nič, čeprav ga redno uporabljam 4 leta vsak dan,.. dodajam zaznamke, vpisujem v koledarje, dodam razgovore ipd... tale je pa res tako iz dreka povlečena.

jaz ti tako priporočam. če želiš pošiljati/prejemati in nič drugo delati, kot mailanje, izberi outlook express, v nasprotnem primeru, za službo, za bol profesionalno rabo ipd pa izberi outlook

to, da ima outlook veliiiiiiiiko bugov tudi prvič slišim, razen, če ne hexaš exe fajla se ti nima kaj zakrucifixat! :D sicer pa,.. obstajajo tudi updaterji oz service packi tako za outlook kot outlook express


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266375 (11306) Matko
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132481 (2233) chrush
»

ThundrBird -> Outlook

Oddelek: Programska oprema
121697 (1545) Container
»

Nov članek na Slo-compu

Oddelek: Novice / Nova vsebina
342790 (2790) Ziga Dolhar
»

Outlook preveč "NEVAREN", kaj uporabiti?

Oddelek: Programska oprema
252263 (1879) Bass0

Več podobnih tem