» »

Izpit za avto, nov zakon

Izpit za avto, nov zakon

«
1
2

Tic ::

Ziv.

Nekje se je šušljalo, da z 1.1.2005 prihaja nov zakon in bo za končno vožnjo _obveznih_ 50ur. To je preračunano okrog 200k sit. Kar pa niti ni tako malo. Sedaj hodijo na vožnjo z okrog 25. Kar je polovično. Zdej pa jaz imam 17 rojstni da 21.1.. Hodim v 3. letnik in nekateri sošolci že delajo izpit. Kaj mi je narediti, je možno da bi začel sedaj delati izpit in ga dokončal ko bom primerno star? Skratka :\
persona civitas ;>
  • spremenil: Tic ()

Dr_M ::

Sedaj hodijo na vožnjo z okrog 25.

aja kje pa to?? V Lj ze ne. ne poznam nikogar, ki bi v zadnjih 5 letih naredu pod 35h. najvec jih nardi sele z okol 40h+.
za drugje pa nevem kako je...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

T(he) Boss ::

Jaz sem v mb sel delat z 30, menda(pred 2,5 leti). Nekateri pa gredo se z manj, samo njihova uspesnost z manj stevila ur eksponentno upada :D

markko ::

U zasavju pa na koroškem je povprečje pod 25 ur!!! Uglavnem, izpit lahka delaš zdej, končaš pa ko boš 18, avtošolam pa državi se pa itak gre za to, da bi nas čim bolj oskubl, tistih 50 ur še nč ni, ka vse bojo še poštudiral...
Hasta La Victoria Siempre !

_Dejan_ ::

Dr_M zgleda da sem jst izjema k sem naredu izpit z 19 urami 20 je bla glavna, pa delu sem v lj na roški :D Pomoje spoh ne gledajo koliko ur maš ampak če znaš vozt po pravilih pol boš naredu.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Tic ::

Prosim da ne pogovarjate s koliko urami ste naredili, za to odprite nov topic.

Zanima me, če grem lahko sedaj delat izpit in kako naprej?
persona civitas ;>

nodrim ::

jeba je, ker so ure tok drage ... ampak je pa tut res, da po tistih 20-40 urah še noben ni sposoben za varno vožnjo .. tako jaz nisem bil in tako jih ni niti 10% ostalih ...
v tistih 30ih urah se komaj naučiš uporabljat avto ... o vožnji sami pa nimaš pojma ... in je nimaš še več let, še posebej, če se temu ne posvetiš zavestno ...
poznam vse polno 40letnikov (po pravici povedano je večina žensk, ampak vseeno velja isto za moški spol), ki nimajo pojma o idealnih linijah in prestavljanju v nižjo pred ovinkom, da ne govorim o vožnji po spolzki cesti ...
jst bi uvedu še obvezni tečaj varne vožnje za izpit .. unga z razdelanimi poligoni in vsemi mogočimi razmerami ... to bi blo velik velik boljš ... pa še pol rabiš par let, da dobiš tiste prave izkušnje ... čeprav po mojem mnenju vozim bolje kot večina, bi šel takoj na tak tečaj, ker sam po sebi zdaj nimam nekega posebnega filinga, da točno vem kako moram reagirat v kakšni situaciji ...

tko da res je jeba zarad keša.. ampak se boš vsaj boljš nauču in pol bolj varno vozu in bo mogoče še ker več živ ostal ...

Dr_M ::

Tic: kolikor jest vem, ne mores tok prej. se mi zdi da gres lohk sele par mescov pred 18 letom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Jah nč. Jutr začnem kovančke za 1 tolar pobirat po tleh.
persona civitas ;>

mateyyy ::

Zdravo!
Jst mam isti problem namreč, šele junija bom star 18, zdej pa delam že cpp, naredu pa bom tudi 1. pomoč pred novim letom, ker bo potem za cpp obveznih 40 ur. Na avtošoli so mi rekli, da je do leta 2007 prehodno obdobje, po tem datumu pa se bodo stvari krepko spremenile. Najbolje da se pozanimaš pri kšni avtošoli, ti bodo najbol točno znali povedat.
Upejmo d nas bo pršli čim cnej :))

Mirč ::

jaz sem naredo z tremi urami ca.6let nazaj,plačal pa jih 20.Sem znal od prej.Sem vozo že z 16 timi kot v USA.:) :)
lp

Tilen ::

Tic, dvignila bi se naj tudi cena ure na 5000. Torej to znese 250.000 sit(50 ur). Kar se pa tice tega, ali lahko ali ne pa je tako, da ti naceloma lahko gres pises te cpp fore in to ampak dobis dovoljenje samo za voznjo s starsi oz osebe ki ima vec kot 7 let vozniski izpit. Ti pa se ne dobis pravega izpita. Ko dopolnis 18 oz se zelo priblizas 18 pa lahko vse naredis, pocakas do 18 in si gres po izpit. Na kratko. Pri 17 letih ti NE MORES dobit izpita na tak nacin, da bi ga potem pri 18 samo dvigno in voila - gremo na cesto.

K tem 50 uram pa moras pristeti se:

8000 zd. pregled
13.500 prva pomoc
izpitna voznja (ce naredis 51.uro izpit) 7000.
CPP predavanja ce niso vkljucena v stroske UR pri avtosoli, okoli 7000.

Ce smo kratki in malo zaokrozimo bos rabil leta 2005 za izpit 300.000 SIT.

Noro.

8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tilen ::

jaz sem naredo z tremi urami ca.6let nazaj,plačal pa jih 20.Sem znal od prej.Sem vozo že z 16 timi kot v

katera avtosola, da jih prijavim? :) >:D

OBVEZNO moras imeti 13 ur voznje, hkrati z izpitno. Neka gospa je tudi hotla samo placat ure v naprej in potem peljat samo izpitno, ker pac ona kao zna vozit in ne, to tako več ne gre. 13 ur MORAŠ vozit, ce ti zdaj odvzamejo izpit.

edit: lahko, da je bilo pred 6 leti drugace, samo dvomim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mmmato ::

"dvignila bi se naj tudi cena ure na 5000"

cena ni enotna za vse avtošole.
vsaka ima svojo ceno, tam od 2500 do 5000+.


"_obveznih_ 50ur"
Ravno prejšnji teden nam je predavatelj za cpp razlagal, da so to buče. Št ur se ne bo povečalo z novim letom, še vedno je treba narediti 16 VAJ(lahko narediš več vaj v eni uri). Povečalo naj bi se število ur tečaja cpp na 40 ur;

tega nism ravno pozorno poslušal ker to zame ne velja (izpit delam po starem zakonu):
vozit boš lahko začel z 16,5 leti, vendar bo treba nekaj cajta vozit z enim od staršev/sestra/brat/stric... ki ima izpit vsaj 2 leti

še to glede avtošol:
predavatelj za cpp nas je tudi opozoril naj ne vozimo pri avtošolah ki imajo sumljivo nizke cene (2,5ksit/h). prava cena naj bi bila cca 4500 sit/h

Microsoft ::

vozit boš lahko začel z 16,5 leti, vendar bo treba nekaj cajta vozit z enim od staršev/sestra/brat/stric... ki ima izpit vsaj 2 leti

Men se to zdi super, da bi lahko pri 16 zacel vozit avto od staresv (oz. nekdo ki ima izpit vsaj 2 leti), ki pa bi mogli biti zraven med voznjo. Bi blo glih primerno, da se naucis obvladat vse stvari naenkrat (kuplunga, premza, gas, prestavlanje, volan, zmiguci, ogledala, gledat okol,...). Ce je ati (al mami ali kdo drug), ki ti posodi avto, tezko prsu do avta, te bo verjetno tak za buco uzgal, ce se bos mislu kaj preseravat ali divjat. Tako, da bi blo cisto vredu. Lepo pocasi, da dobis filing. :D
A nimajo neki tazga v ZDA?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

Men se to zdi super, da bi lahko pri 16 zacel vozit avto od staresv

sploh ni uredu...jest bi se zvisu starostni prag...na 21 let.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

vsaka ima svojo ceno, tam od 2500 do 5000+.

Mi lahko prosim svetujes taksno avtosolo, ki ima ure pod 3000?(you wish) >:D Imas gajbo v dobrem.

lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

TribesMan ::

Ah ja maldina, kaj se vam mudi umret? Kdor misli da mu bo škodilo če bo preživel 50 ur v avtošoli se hudo moti... marsikomu bi to koristilo... Se pa tudi strinjam z Dr_M... mejo bi povišal na vsaj 20 let. Tiste odločitve o vožnjah 16 letnikov z spremstvom staršev so pa itaq cvetka da ni večje... nevem kaj bodo starši naredili v primeru da gre kaj narobe... mislim da ne morejo narediti prav nič... Vse kar bo razlike bo to da bosta umrla dva namesto enega...

Še bolj me pa moti to, da vsak ki se loti delat izpit, tega tudi naredi... to je čudno, je skregano z vsako logiko... Tko k šole (al pa faxa če vam je tko bolj všeč) ne naredijo vsi, tud izpita za avto ne bi smel naredit prav vsi... to je skregano z logiko! In potem se po cestah vozijo nesposobneži, ki so izpit opravili v nevemkaterem poizkusu in se bojijo volana, po cestah delajo gužvo in zmedo, ter ogrožajo sebe in druge...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

Na občinskih preverjanjih CPP delajo zdaj ravno zaradi tega masaker ;)

V povprecju jih naredi 3 od 40.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nodrim ::

cpp je čist neki druzga kot obvladanje vozila ter obnašanje v prometu ... za cpp se lahko vsak napifla v enem dnevu .. sej je vse sama logika .. unih 37, ki pa ne naredijo iz prve pa itak ne bi nikol za volan spustu, ker niso resni glede tako pomembne stvari kot je udeležba v prometu ... s tistimi 16-imi vajami se pa naučiš lih 1% znanja za volanom ...;(

Tilen ::

žeže, samo vsega se zdaj v 1 dnevu ne da napiflat vrjemi. Ni samo piflarija. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gandalfar ::

groza, se bos pa tri popoldneve ucil

Jaffa ::

Tribes, sej ni tolk problem kolk ur, problem je cena vsega skup. Jaz sem še za eno uro dal 1800 SIT... 8-)

Microsoft ::

Tisti, ki predlagate, da bi prestavl mejo na 21 let.

V cem se s tem izboljsa zacetni polozaj enga, ki prej recimo se ni peljal avta ne motorja? A mu bo v tistih treh letih (18 do 21) iz nekje padlo v glavo obcutek za avto, ko se bo pes preganjla dodatna 3 leta? Jst bi reku da ne.

Vaja dela mojstra. Tega bi se mogl drzat. Ne pa, da samo starostno mejo das visje, postopek pridebitve izpita (predvsem prakticen del) pa ostaja enak.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

Microsoft: jest tebe nebi spustu za volan do 30 leta.

jest sm dejansko to naredu. zacel sm vozit 2 mesca pred mojim 18 letom, ampak sm use skupi pustu, pa sm naredu izpit pri 2 mesca predn sm biu 22 str. v tem casu, sm biu za volanom 1x cca pol ure.

in ja, mi je pomagal.
1. zresnu sm se precej, glede tega.
2. meu sm cas, da ga pijem in ne ogrozam na cesti drugih.
3. tok me je pamet srecala, da ne pijem kadar vozim in ne vozim kadar pijem. pri 18 bi se ga napil pa dirku okol.

poznam ogromno ljudi, ki so brez izpita zarad alkohola ostal pred 20 letom. se vec je pa takih ki niso, na zalost.


Ne pa, da samo starostno mejo das visje, postopek pridebitve izpita

ti bi dau otroke za volan...pametno Polde....
kdo zbije najvec avtomobilov? jah...mladci polni adrenalina, ki dirkajo okol.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Jaffa ::

Da se kljub temu "normalno" pelat, kljub temu da si pijan... To je odvinsno pač od vsakega posameznika. Pa niti slučajno NE ZAGOVARJAM vožnje pod vplivom alkohola, sam vem, da jaz sem se peljal "normalno"... Blo tak samo 1x...

Dr_M ::

jest se raj ne usedem pijan za volan...se prehitr navads.
sm se ene 2x pelu samo iz enga parkirisca do doma...cca 1km.... avto je su vec po 2 kolesih kot po 4....
tko da, raj ne razkiram da bi se se kam dlje pelu.

pa se neki je, ce bos vpleten v prometno pijan, si kriv...pa tut ce nisi, tko da...

starostna meja definitivno ne sme it pod 18, se boljs bi blo 20-21.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

strle12 ::

Jaz sem naredu izpit z 21h !! in sedaj hočjo samo še žepe spraznit!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strle12 ()

bobby ::

jst bi dodal še treninf/izpit varne vožnje, minimalno 15 ur (poligon v več al manj vseh pogojih)! pa zarad mene lahko začnejo vozt že pri 16ih letih AMPAK v spremstvu OŽJIH članov družine (Fotr, mat, brat ne pa še ne vem kakšni strici iz tretjega kolena in tako naprej)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zheegec ::

Bi z veseljem delal 100 ur, če bi bila cena celotnega izpita razumna (NIŽJA!!).
Nekateri pač nismo iz mesta in potrebujemo izpit (trije avtobusi na dan za 1200SIT v eno smer niso ravno kul), denarja pa tudi nimamo veliko...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perci ::

pa se neki je, ce bos vpleten v prometno pijan, si kriv...pa tut ce nisi, tko da...

To je spet ena taka ljudska modrost, ki NE drzi.

Se pa strinjam, da kdor je pil, nima kaj delat za volanom. Pa tudi, če je prepričan, da lahko varno pripelje domov. Sem se pa tut sam parkrat pregrešil zoper to, priznam.

Jaffa ::

nodrim: Malo se obvladaj no... Ne vem zakaj bi se mi moglo jebat za vse, pa bi mogo divjat. Pač se pelješ "normalno". Ajde reflexi so res podn in če bi mi ker skočo pred avto, ne bi blo gut, sam tolko sem prisebn, ko sem pijan in za volanom, da vem da držim fejst vlko varnostno razdaljo in da ne divjam brezveze. Sicer pa je blo to itak sam enkrat. Sam sem se pripeljal od Šentilja pa do Slov. Bistrice. CCA 40km... Pa tud dvomim, da bi ti opazo, da sm jaz pijan...

Tear_DR0P ::

Hm tud sam sm naredu izpit šele letos (pr 22). Pa sm mnenja da represija ni nč dobrga. starostna meja za izpit nej bo kr pri 18. Cena za izpit je pa že od nekdaj 2 (malo boljši)mesečni plači. Če ga narediš v prvem. Jst sm mel vseh stroškov 150.000.- (2x osnovna zagotovljena plača, če se ne motim) pri 36 urah z izpitno vred. Res pa je da nisem šel na tečaj CPP ampak sem knjigo prebral. Ostalo sm vse plačal.
Potem na izpitno vožnjo (če jo delaš prvič) lahko greš tudi z 0 urami, samo ti bo zelo zeloo težko. Je pa res da je cena ure vožnje v celju 1000 sit nižja kot v LJ.

kako bo pa z novimi zakoni pa ne vem. Upam da ne isto sranje kot pri mopedih. 125 ccm cestno hitrostni motor ima višjo hitrost kot pa nekateri 600 ccm "cruiserji". Če pa bi limit delali po moči ali čem podobnem bi to blo dosti lepše urejeno.

Aja pa novi zakoni se bojo sprejemali v janševi vladi :) (vsi poslušat rammstaine, da boste vedl kaj nas čaka)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

WildTHink ::

Do 21 bi moral "mladi vozniki" vozit v spremstvu strašev ali skrbnika pa ne bi blo tolk nesreč s smrtnim izidom... Tistih 50 ur ti prav nič ne škodi.. edino tvoji denarnici!

Menim pa, da bi mogl vsi vsaj na 5 let osvežit znanje CPP in vožnje. Tuki mam predvsem v mislih krožišča, ko vidš folk, da se z levim smerkokazom voz po krožišču, da dol padeš.:D:D:D
So... are you red or blue?

Tear_DR0P ::

Kar se krožnih tiče, bolš z levim, kot pa brez. Večinoma pa lev smernik uporabljajo starejši ljudje in pa nemci!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SkIDiver ::

Jz sm mel 32 uro izpitno direktno na C kategoriji. Sem imel še to možnost, da sem lahko šel direktno na C kategorijo. Naredu pa v NM.

Microsoft ::

Dr_M, tvoj primer je pac tak, da si se sele pri 21 dojel, da ne smes pit in vozit. Jst teh problemov nimsem imel celo srednjo solo, in tudi sedaj jih nimam. Tako, da je to odvisno od vsakega posameznika. In se to. Verjetno se tudi kak pri 25 najde, ki pije in vozi. Tako, da bi moral potem starostno mejo ZELO dvignati.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Dr_M ::

Microsof: ja pa verjem, da nism edini....
v nedogled res ne mores povisevat starostni prag, ampak do neke razumne meje pa.

mislm pa, da vecina 18 letnikov se ni psihicno pripravljena vozit avta. so pac izjeme, sam takih ni velik.
16 letnih otrok, pa jest ze neb daju za volan, mamo prevec mile zakone.
usi neki primerjate kako majo v ameriki, da lohk ze s 16 letom vozis avto, ampak, ne veste pa tega kok majo tm stroge zakone.
da tm prej nardis ksna pizdarijo na cesti, si lohk vesel, ce ti sploh se kdaj dovolijo it za volan. pr nas pa vids kretencke male, k govorijo "sej kaj mi pa morejo".
in ti bi takmu dovolu avto vozit??
lej, ce bi rad umru, izvoli, ampak dvomim, da je obstaja velik tvojih somisljenikov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

Ne no, ne bit taksen, bo J.P.M prikrajsan za navijaca ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

Ce gre po pameti, leta niso vazna. Tako se nisem ubil z motorjem pri 10 letih in z avtom v treh letih, od kar se vozim po vseh mogocih cestah.


by Miha

p.s.:Tieln, brez skrbi. Se vedno navijam za JPM, samo gledam ne vec, ker je dolgcas...
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Keyser Soze ::

Ah to ne. Jaz mislim, da bi morali za izpit obvezno uvesti psiho teste. In to takšne najhujše. Z PREveliko selekcijo. Tako da bi vse tiste prepotentne mladce in mule ter tudi starce umaknili s cest.

Ker sem namreč prišel do zaključka, da če je folk blesav kar se tiče vožnje pri 18 letih, bo blesav še vedno pri 30-tih. Če nisi za volan nisi. Čene naj pa kar še orožje začnejo talat tako po spisku pa bo.

Pa da ne bom pljuval samo čez tiste überpotentneže. Tiste boge mame in podobni, ki se bojijo vsakega kolesarja in bremzajo kot prifu.... za vsako miš, ki leti čez cesto bi ravno tako morali umakniti s ceste.

Skratka cesta je za normalne ljudi, z normalnimi refleksi in kolčkaj normalno pametjo. Vsak ekstrem je za javni prevoz.

KAr se tiče pa izpita. Še nekaj časa bo trajalo, da bodo začeli izpolnjevati teh 50 ur tako, da se je brez veze sekirat zaradi tega. Lahko pa ga delaš že pred 18 letom, samo izdat ti ga pač ne morejo. Ampak... Ure so kvečjemu dobro. + še trening varne vožnje bi morali biti obvezni. In če ne zvoziš prvega ali drugega dobiš pečat. Trajno nesposoben za vožnjo z motornimi vozili. Samo bicikl - tako pogojno. Ker tej niso nič boljši.

Gandalfar ::

ce ne zvozis prve ali druge voznje zato, ker se preverjalec locuje od zene in ima slabe dneve in kar vse mece ... nakar ti nimas moznosti imeti voznisko. Super, res..

Keyser Soze ::

Ja, ja. Al pa zato, ker mali zeleni pristanejo na obvoznici, ravno ko se vključuješ v promet.

Žal, tudi orožja ne moreš dobiti kar tako. In preveč ljudi se ubije zaradi neprilagojenih hitrosti in izgube kontrole nad vozilom. Tu ne bi smelo biti popuščanja.

nodrim ::

18 je najbrž kr pravšnja meja ... bi pa poleg dodatnega tečaja varne vožnje uvedel še polaganje izpitne vožnje na vsakih pet let ... al pa takole:

1. izpit
2. po 1 letu spet izpit
3. po 2. letih spet izpit
4. vsakih pet let izpit

- vse preveč folka uporablja avtomobilo kot vsako drugo orodje a-la vrtalni stroj ali multipraktik ...

(pa še CPPje vmes)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nodrim ()

sketch ::

Umirite se in držite se teme. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.

|CyGNUS-x ::

Avtošola Relax: prvih 10 ur je 3300 sit

Rabiš okol 25 ur za izpit.
Nejasno še kaj?
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

DSmidgy ::

Pa kaj je z vami in 21-imi leti. Če si polnoleten, ti pomejem ne smejo omejevati pravic glede na starost. Edino da se dvigne polnoletnost na 21 let in se potem s tem premakne tudi volilna pravica in ostala šara.

Pa še to: recimo da eden iz Bovca dobi službo v Novi Gorici in ima 18 let (je ravno končal šolo). Ker se avtobus vozi na vsake 2 uri in vožnja traja 1,5 ure (si zmišljujem) - mu je avto edina izbira. Naj ga oči v službo vozi? A naj bo lepo brezposeln še 3 leta?

blue96 ::

v am vozijo pri 16, drzava kasira davke od bencina in avtomobilov in placljivih cest, nihce se ne pritozuje. % nesrec je malo vecji, % povecanja denarja drzave pa OGROMEN, tudi ceste so temu vecinoma primerne in mnogokrat poceni ali zastonj.
kranj-koper: cestnina v eno smer okrog 1300 sit, koliko je sele potem ms-kp. ??
tisti, ki vam je 18 let premalo za polnoletnost pa prosite mamo, da vas pelje v solo. bo tako se najbolje.>:D

pujsek_ ::

V mb-ju smo dobri vozniki zato je 25 preko zadosti....>:D
Welcome shop.wlan-sat portal...

Dr_M ::

V mb-ju smo dobri vozniki zato je 25 preko zadosti....>:D

se dobr, da si naredu tega smajlija nakonc, drugac bi se kdo mislu, da je res :)

blue96: dej ne bluzi no.... ze tko nas je premal slovencev, ti bi pa rad, da jih je se mn?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri inštruktorji - avtošole (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6033030 (12430) mtp2

Izpit za avto - 17 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013715 (9114) Mavrik
»

Mladoletna voznica vozila brez izpita (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11211387 (7764) Gr0unD Zer0
»

Izpit pri 16 letih in pol (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636848 (5733) Doman
»

Izpit za Avto

Oddelek: Loža
122389 (2007) HyperKiller

Več podobnih tem