» »

Izpit pri 16 letih in pol

Izpit pri 16 letih in pol

«
1
2

_ŽlEhN_ ::

Kaj že kdo ve če je ta zakon sprejet?
Ali moraš s spremstom voziti do 21 leta al lahko samostojno začneš voziti pri 18?
Prosim če mi poveste čim več...Hvala..

LP!:))

Doman ::

SaXsIm ::

bullshit! Tako bodo lahko mladci, polni keša, z bogatimi starši vozili že prej in "srali" po cesti. Država pa bo po drugi strani dvakrat zaslužila; prvič pri 16,5h pol pa še pri 18h. Prav tako avtošole. Po mojem mnenju more človek, ki vozi avto pokazati neko zrelost. Zrelost pa pride z leti. Ne sicer pri vseh, vendar po mojem mnenju pri večini zagotovo.
SaXsIm

balocom ::

Za moje pojeme ste taki ki govorite da je to BS, tle al pa na 24ur.com zame navadni retardirani osebki. Če bo vozu z spremstvom, bo meu možnost da dobi dober/slabe navade starcev, kar je po mojem bulš ko pa da pr 18 začne vozet čist brez izkušen in brez kontrole.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

civic_ ::

prednosti in slabosti. ena slabost ki jo jst vidim je da je brat premlad (25let) fotr pa sitn ko uš. in očitno bo treba kr z fotrom vozit če že :(
ja nameravam it na ta sistem

balocom ::

Eh, pr men je sestra premlada, mat ne sprav motorja čez štant gas praznga akumulatorja (jurja 800 pr C3-ju), fotr pa žmigvcev na avtocest skor ne pozna, krožišč se pa raj izogiba:\ :O .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

;-) ::

Jao jaz pa sm že 16,7 star:)

heh nevem...če sm pravdober letos mi kupjo prenosnika+100k+izpit za avto plačajo+avto(ko bom mel izpit):) še bom mogu počakat mal pa se učit prej...:\ ;((

Drgač pa mam 4 v familiji ko izpolnjujejo pogoje.

T-h-o-r ::

Jaz bom šel mogoč zaj, samo mi to ni preveč všeč, ker moraš potem pri 18ih še enkrat it na izpit:|

zaejec ::

jaz ta zakon interpretiram kot polnjenje drzavne blagajne (kot je ze saxsim rekel). napacno je postavljati filter samo "spodaj", naj ga se zgoraj - izkupicek bi bil sigurno vecji, ce bi se moralo "glavno voznjo" opravljat vsako leto po dopolnjenem 65. letu starosti, recimo.

balocom: poglej, tudi ce nekdo vozi s starsi tisto leto vec je se vedno on sam, ki odloca kdaj in kako bo speljeval in pospeseval in stars tukaj nima kaj (v avtosolah te lahko instruktor kontrolira ker ima tudi on pedala, v domacem avtu pa dvomim, da jih kdo ima). pomisli na efekt: "no, zdaj sem eno leto vozil s starsi imam ful izkusenj in koncno lahko malo stisnem". no bomo vidli kdo je retardiran.

para! ::

heh nevem...če sm pravdober letos mi kupjo prenosnika+100k+izpit za avto plačajo+avto(ko bom mel izpit):) še bom mogu počakat mal pa se učit prej...:\ ;((

Sori, EWEER, ne se jezit, ampak, a na Havaje so te pa pozabli poslat? :P

lp
Death before dishonor!

Doman ::

mamin sine|O

bobby ::

hja kaj ti bo avto, če naj bi peljal SAMO ob spremstvu ožjega familija member?? ne štekam. tole si zdele nabasal, no vsaj kar se tiče, da ti bodo avto nabavl.

sem pa kr po malo proti ker se je tole prejel. zakaj? ker boš vidu zdej mulote k so 16,5+1 dan k se bodo ganjal po LJ/MB ob 2 zjutrej pa pizdarije počel.
aja,kake so pa sankcije ob prekršku, torej da mulo vozi sam??
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

monster-x ::

Sej po en stran je to čist fajn, da si mal naberejo izkušnje, ampak se pa zna zgodit, da se bodo pol se sami fural okol in se v koga zabil. Pol bo pa:"Ja, ata sm doma pozabu."
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

SanAndreas ::

Brezveze raj počakaj samo eno leto in pol potem pa kar daj na plin do konca saj to počnejo večina mladci kajne :D
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

MarkV ::

So tako dobre kot slabe lastnosti.. glede spremljevalca pa upam da bodo visoke kazni če bo kateri mulo pozabil svojega doma, v nasprotnem primeru pa bo kažin na cesti. Nedvomno;(

bobby ::

hmm ja no v bistvu pa,..

ok, tud lahk z 16, ampak da bi pač očka/mamica/krorkoli že da podpiše da je pač on odgovorn in da on krije posledice, če sine/hčerka ga ne uboga in se sama voz okol. ampak da je kazen multo velka, ne par 10jurjev,..
pol bi fotr/mat 3x premislu, če bi in kaj bi,.. pač nekdo ki odgovarja kazensko za tega mladega voznik,..

ps: pa itak poostren nadzor, tko al pa drgač!!

se strinjam da bi ble pa izkušnje bolj koristne kokr pa 18+ pa izpit v roke pa gasa do konca, ker je pač naredu izpit,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

monster-x ::

Berem še en drug forum, pa ugotavljam, da imajo to na Švedskem odlično urejeno. Če se npr. vozi na AC malo prehitro, ti prestavijo za kako leto ali pa celo nekaj let možnost opravljanja izpita.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

LapD ::

Tist k je pametn v to nebo šel. Kirmu fotru se bo pa dalo jajcat z malim okol? Tako bo mali naredu izpit pr 16, potem v dveh letih naredu 300km in še to verjetno takrat, ko bodo šli s familijo na morje pa bo sinek lahko vozu do meje. Pri 18 pa še enkrat izpit delat (dvojni strošek) in potem še 3 leta voznik začetnik. Zgleda da majo v AŠ premal prometa pa je treba dobiček dvignt :\

Looney ::

Brez veze. Kdo bi pa šel delat izpit, če moraš potem ves čas imeti spremstvo. Meni se to zdi brez veze... si približno na istem, če te potem tisti spremljevalec pelje. Pa pri 18. si še vedno potem začetnik, tako, da se resnično ne splača. Itak te premami, da se greš sam peljat, potem ti pa vzamejo izpit, pa ga moraš potem itak še enkrat delat:\ . Jaz ga že ne grem delat do 18. leta.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

;-) ::

"Itak te premami, da se greš sam peljat, potem ti pa vzamejo izpit, pa ga moraš potem itak še enkrat delat:\"

Ko me premami se grem brez izpita po parceli vozit...

Longinus ::

eweer
heh nevem...če sm pravdober letos mi kupjo prenosnika+100k+izpit za avto plačajo+avto(ko bom mel izpit):) še bom mogu počakat mal pa se učit prej...

že po tem sklepam da še 16 letniki niso dovolj zreli za vožnjo.
Pa kot je že nekdo omenil še vedno voznik sam v tem primeru 16 letnik določa hitrost ter smer vožnje .
Sopotnik pa tudi ne more kaj dosti naredit ko pride do kakšne resne situcije.
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Longinus ()

;-) ::

"Naj naredijo vožnja , alkohol , cigareti , vstop v nočne lokale le za polnoletne in svet bo takoj mal lepši :D"

Naj nardijo res ja sam alkohol, cigarete za polnoletne, vstop v nočne lokale pa kar lepo naj ostane-nevem kaj je narobe z tem.

marnit ::

Mene pa sam neki zanima: jez lih zdej furam a AŠ, pa CPP sem že naredu, pa me zanima ali name kaj novi zakon vpliva, ali vozim še vse po starem?

OZZY ::

jaz se s te ne strinjam, ker mislim, da pol ne bojo vozili z spremstvom do 18 ampak se bojo prosto furali. policajev itak nikjer ni...
Tko da bo vožnja po cesti postala še bolj rizična....

Sploh pa so po mojem pri 16 še preveč mlečni za vožnjo.....s tem, da bojo še preveč pogumni.
Go with the flow.

Gandalfar ::

Ni tolk svoh ideja. A vam je oce dal avto takoj po tem, ko ste naredili izpit?

Mr_Globus ::

ja po mučnih 3000 km prevoženih z njim... A se ti sanja kolko časa se to nabira na relaciji Izola-Koper :P

Gandalfar ::

no, ce bi zacel vozit s 16-timi bi pri 18-tih lahko ze sam vozil ;)

Nejc Pintar ::

Vožnja s spreljevalcem se lahko začne šele pri 17 letih. Pri 16,5 lahko le začneš z usposabljanjem.
In pri 18ih opravljaš le izpitno vožnjo, tako da se stroški ne zvišajo preveč.

balocom ::

@Nejc : thx, men se tega ni dalo v tretje pisat:D 8-) Ne vem od kod ideje o nekih povišanjih:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

MEDENA ::

Super, več nesreč, smrtnih itd....Tale vlada pojma nima od samega začetka, kdo jo je volil ne vem.

Gandalfar ::

Argumentiraj

LapD ::

Pri 16 še nisi sposoben predvidevat toliko dogodkov na cesti kot starejši. In ne pomagajo ti v avtu 4 nadzorne osebe, ker je voznik tisti, ki drži volan v rokah. Najbolš da še zahtevajo, da si nadzorna oseba nabavi dodatne pedalke in ogledala, pol bi bil ta zakon celo smiseln. Kot sem že reku pa bodo ti mladi vozniki nardili zelo malo km pod temi pogoji, ki so sedaj, tako da se število nesreč verjetno nebo povečalo.

Nejc Pintar ::

Pri 17 (in ne 16) bistveno slabše predvidevaš dogodke kot pri 18?

TESKAn ::

Ja. Sej boš sam to ugotovil, čez tako ~4 leta.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

;-) ::

Je pa vsekakor bolje da vozi 16 letnik z spremstvom kot pa en dedek ali babica nad 80 let- kdo ma boljše reflekse itd.???

jaz bi vsem po 80letu vzel izpit-brez nadalnega! Ker itak se jih večina izmuzne pri zdravniških pregledih k majo poznanstva.

Gandalfar ::

kaj pa ce ne bi bil offtopic?

;-) ::

Jaz sem off topic? V bistvu si preberi vprašanje pa boš vido da ste vsi off topic. Razen Doman-a tak da ne serji.

SaXsIm ::

EWEER, ne zdej jokat ker so ti rekl da si mamin sinko.
SaXsIm

;-) ::

SaXsIm ne jokam, ker mi je vseeno kaj mi rečejo/pišejo.

Sam eni so pa orenk kreteni, nevem zakaj 16,5 letnik oz. kot celo eni prevjo 17 letnik nebi bil sposoben vozit avta, en 18 letnik ga pa je???

a se res pri razvoju v enem letu oz enem in pol tok spremeni človek da zraste/odraste in je 18 let tista meja??? Pomoje je 1 leto le kaplja v deci vode v življenju.

opeter ::

Jaz bi samo toliko dodal: imam enga znanca, ki je že od osmega leta starosti vozil traktor na njihovem polju in oral njivo. Tudi kosil je v goricah... dandanes pa je eden najboljših voznikov, kar jih poznam, sodeluje celo na testni vožnji v Gyoru na Madzarskem na Audi poligonu, kjer testirajo Audi TT-je ipd. Tak da to glede starosti je bolj bullshit... nadarjenost rabiš, občutek ter seveda: znanje. Moraš pa vsekakor upoštevati, spoštovati prometne predpise.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

MoDeR ::

Malce sem se razpisal pa upam, da boste vseen prebrali, se posebej vozniki začetniki in tisti mladi, ki so prepričani, da so zreli za v avto.

EWEER: Ja eno leto pri odraščanju pomeni ogromno. Si že kdaj razmišljal za nazaj, kako otročji si bil leto nazaj? Recimo ko si bil prvi letnik pa si razmišljal kako je blo v 8 oz 9 razredu? No to se bo nadaljevalo še vsaj par let, no ja, ali pa boš dobil tak občutek ob rojstvu tvojega prvega otroka :)

Strpnost pride z leti, izkušnje pa s kilometri.

Sam sem vozil že pred opravljanjem vozniškega izpita. Saj veste, po vasi od babice do babice pa po kakšnem makadamu kje. Izpit opravil brez problema, v prvo. Po izpitu sem se začel vozit po vsej Sloveniji in bil če sedaj pomislim zelo previden voznik(upošteval predpise, nikoli pil alkohola, nisem se med vožnjo igral z mobitelom), ampak tricky cestne razmere sem pa šele spoznaval. Recimo spolzka cesta, poledenela cesta, Ljubljana pozimi, ločevanje izkušenosti voznikov že samo s pogledom na njihovo tablico (cestni eksperti, kurbe pijane, kazenska registracija ... malo šale 8-) ). Pa sem takrat mislil, da znam vozit. Nakar sem 1 leto in pol vozil preko študenta pri Pošti Slovenije. Najprej sm razvozil pakete, potem sem pa še pobiral nabiralnike. Prvo kar so me naučil je lažje boš speljal z več gasa k pa z bremzo in kako se lahko s kombijem in kangoojem "drifta" v rondojih in pelje s kar se da najvišjo hitrostjo. Naslednje kar sem se naučil je, kje so radarske kontrole, vse ostalo me je pa naučila cesta in ostali ničhudega sluteči vozniki na cesti, ki niso bili tok uvidevni, da bi me spustil predse ko sem bil v službenem vozilu (sarkazem). Na dan sem delal od 150 do 200 km vse po mestu s hitro vožnjo, vsaj 5x na dan sem bil blizu tega da se kdo vame ali pa jaz v koga zabijem. Hitra reakcija, adrenalin pa oooooogromno sreče (tok tok tok) so botrovali da se mi ni nič zgodilo. Poškodbe avtomobila so druga zgodba. No, po pol leta, sem bil tako naveličan dirkanja po uličicah, da sem se iz dirkača v službenem avtomobilu lahko v sekundi spremenil v previdnega raje bolj počasnega voznika svojega osebnega avtomobila. Vsak dan sem videl vsaj eno nesrečo, tuljenje rešilcev, ljudi ki so nasilni na cesti, brez žmigavcev, luči... Pošta mi je dala svojo lekcijo, žalostno pa je, da sem te lekcije dobil na cesti, med drugimi udeleženci na cesti ne pa v avto šoli. Jaz sem imel srečo, mnogi moji sovozniki so jo odnesli drugače. Še najmanj, z izgubo vozniške.

Ok, kaj sm hotel povedat, prjatelji te v avtu spremenijo (mal se hočeš pokazat, bolj si mlad lažje manipulirajo s tabo), punca te v avtu spremeni (voziš bolj previdno da se vama kaj ne zgodi), služba te spremeni (voziš hitro da bi šel prej lahko domov), cesta sama te spremeni. Ampak najbolj te pa spremeni ko ti na cesti umre kak znanec. Ko vidiš kako hudo nesrečo pa pomisliš, kaj če bi bli notr moji starši pa punca...

Takrat začneš pa razmišljat in šele takrat ti besede, ki ti jih inštruktor v avto šoli izreče, nekaj pomenijo 8-O : Roko za opravljen izpit ti bom dal šele čez nekaj let ko se srečava na ulici, takrat boš imel nekaj let vožnje za seboj. Vedno vozi tako, da boš odpravljal napake drugih, vedi pa da sam nisi popoln. In še: Nesreča v avtu je samo vprašanje časa, na tebi pa je, da jo omiliš. Četudi si ti previden voznik nikoli ne veš kdo ti bo pripeljal nasproti. Škoda je umret mlad.

Moje mnenje je da bi država morala namesto znižanja meje za voznike začetnike, uvest zvišanje nekje na 21 leto, ali pa uvesti obvezno usposabljanje na poligonih (vodna zavesa, spolzko cestišče, simulacija zdrsa, obvladovanje avtomobila, vpliv pnevmatik...) in to ne samo za začetnike temveč na vsakih 5-10 let. Preveč ljudi poznam ki so naredil vozniško, pa do 30 leta nič ne vozijo, potem so pa k pingvini v jati ptic.
Lp,
<br>
MoDeR

MEDENA ::

Moder : kapa dol, odlično povedano... se popolnoma strinjam

Jaz sam sem šel izpit delat pr 21, pardon 22...pa mi ni čisto nič žal...pač bolj zrel, odgovoren...

Ma kaki pri 16-17 avto voziti? Fak vse bi polomil mulce preklete fulerantske pa njihovo nekulturno obnašanje, vsega pa starši krivi, ki jih niso dobro vzgojili in občutno premalo tepli ;((

Buldožer ::

@Moder
Dobro povedano.

Jst bi tismu usposabljanu na poligonu dodal še kakšen psihološki test, da se ugotovi če je mladi voznik kot osebnost zrel za na cesto in da ne bo prvič ko se bo peljal z prijatelji zletel čez kak ovinek. Za tiste, ki pa padejo na testu, pa kako dodatno predavanje/usposabljanje/..., tko, da jhih ne pustiš ravno na suhem.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Nejc Pintar ::

Vsekakor bi se lahko uvedli psihološki testi, ker so nekateri pri 17ih bolj odgovorni kot nekateri pri 21. Vsekakor s tem ne mislim na sebe ali kogarkoli drugega, ampak taka je situacija. Zato je zakon diskriminatoren do tistih bolj odgovornih.

Gandalfar ::

Da slisim kako bi ta psiholoski test deloval/zgledal

marnit ::

Glede na to, koliko so nekateri dokterji, ki izvajajo tovrstne preglede, dosledni že sedaj, me prov zanima kako bi bili še pri psiholoških testih :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

pavka ::

Pri 16,5 let otroci še za na kolo niso dovolj zreli, kaj šele za avto. Ta spremstvo je pa tudi tko-tko. Volan vendar drži otrok!!! Kaj bo oseba ki ga spremlja lahko storila v kakšni kočljivi situaciji - Nič!!
Več glav več ve!!!

Nejc Pintar ::

@Gandalfar: za to imamo dohtarje
@loup: Tukaj se na žalost moram strinjat s tabo
@pavka: Če je usposabljanje enako sem prepričan da se reakcija 17 letnika in 18 letnika ne bo prav preveč razlikovala. S to razliko da bo pri 17 letniku spremljevalec ki mu bo preprečeval da v tako situacijo sploh pride.

LapD ::

In kako mu bo spremljevalec to preprečil. Če nima svojih pedalk tako kot inštruktor je to nemogoče. Naj povečajo število ur v avtošoli če že grejo v to smer na recimo 60, ter jih temu primerno pocenijo.

Doman ::

@pavka
Ne nabijaj v prazno, lepo te prosim. Kot jih je že kar nekaj pred mano povedalo je lahko en 16 letnik veliko bolj zrel od 25 letnika. Res da takih ni veliko, jih je pa kar nakaj.
To ni hvala, ampak bi rad samo povedal, da vozim od 8-ga leta. Najprej sem začel na viličarju, nato sem delal tudi na bagru. Z 16imi leti vozim po naši "vukojebini" že 2 leti kamijon in nikoli se nič ni zgodilo. Mnogi rečejo, da že dolgo niso videli tako dobrega voznika. Viličar je druga pesem, kot da bi vozil kolo:P, pa me čisto vsak šofer pohvali, kako "obvladam" situacijo. Pa ne delam tega enkrat na teden, ampak vsak dan. Tako da...
Drugače pa jaz osebno ne mislim it delat izpita pri 17ih, ker se mi zdi nepotrebna potrata denarja. Moji starši in starši oseb z podpovrečnimi in tudi povprečnimi plačami si tega ne morejo zlahka privoščiti, zato je moje osebno mnenje, da bo 70% teh mladih voznikov maminih sinkov kot je EWEER(pa brez zamere).. 1 leto se mi pa sploh ne zdi tako dolga doba, da se nebi dalo počakati.
Če bi jaz uvajal tak zakon, bi ga postavil čisto drugače. Mladoletnik bi moral oparviti psihološki preizkus pri uspodobljeni osebi za to, nato bi moral narediti npr. 60 ur vožnje in šele nato glavno vožnjo. Bi pa zato pri 18ih bilo potrebno narediti le glavno vožnjo z inštruktorjom in če ta ugotovi, da vaše znanje ni dovolj dobro, bi morali izpit delati jovo na novo. Če pa padeš na psiholoških testih oziroma, da inštruktor oceni, da oseba še ni dovolj zrela za na cesto bi morala veljati avtomatska prepoved delanja izpita pred 18 letom.
Bo pa policija morala redno preverjati mlade voznike in če bi ugotovila kakšne nepravilnosti takoj odvzem vozniške do 18leta! Bi bilo fino, če bi bilo obvezno, da imajo mladi vozniki na avtu neke nalepke, ki bi druge udeležence v prometu opozorile nanj.

Vse to je moje osebno mnenje. EWEER, še enkrat brez zamere, ampak moji starši so taki, da mi za moje šolanje (zaradi katerega se šolam zaradi sebe in ne zaradi njih) nikoli nebi dali materialnih dobrin. A ni že dovolj to, da plačujejo karto (če ti), malico, kosilo, obleke... Jaz to cenim, imamo pa doma dogovor, da sam skrbim za svoje ocene, v primeru da padem si moram plačati celo šolanje sam (samo karta je letno 200k. Pomoje ni boljše motivacije za uspešen zaključek šolanja.

Lp, Doman
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavarovanje mladega voznika

Oddelek: Loža
407498 (6433) DamijanD

Izpit za avto - 17 let (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013674 (9073) Mavrik
»

Izpit za Avto

Oddelek: Loža
122377 (1995) HyperKiller
»

Zakon o mladem vozniku

Oddelek: Loža
183461 (2852) Microsoft
»

Izpit za avto, nov zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5727530 (26628) blue96

Več podobnih tem