» »

Jezik.

Jezik.

Elemen_T ::

Predstavljajte si, da še danes odpotujete v Anglijo in tam živite naprimer 10 let. Med tem časom se navadite govoriti popolno angleščino ali boste tudi razmišljali v anglešem jeziku?...ali pa mogoče še vedno v slovenskem?

NoUse4AName ::

po nekem casu bi verjetno razmisljal v angleskem jeziku, jaz ze brez da bi tam zivel pogosto razmisljam v anglescini.

JurijTurnsek ::

normalno da v angleščini(to že skor zdej ko sm v slo)
http://www.slatnaskejta.com

Elemen_T ::

14 letni mulc iz Slovenije bo razmišljal angleško, prosim te lepo.

JurijTurnsek ::

zakaj pa ne??
http://www.slatnaskejta.com

Lunik ::

dej nehaj... pomoje bi še vseeno mislil slovensko. jest sicer mislim po angleško samo ko programiram, drugače pa ne. ker se mi ne da, pa še moja angleščina malo šepa :D

DrSergioDJ ::

amm, ena moja frendica, se je pri 16 preselila v Anglijo ( sama, učit pa to ), čez tri leta v USA, in sedaj ( kak mesec nazaj ) se je prvič po 9 letih vrnila na obisk v SLO. Amm, in razmišla čist tipično ameriško : money,more money and even more money :D Tako da po mojem mnenju začneš razmišljat drugače, sej če 7-10 let živiš nekje, se tega pač navadiš.
...

JurijTurnsek ::

I just can stop talking in English... TV je kriv...
http://www.slatnaskejta.com

Lunik ::

ne gre zato, da bi prevzel ameriški, angleški način mišljenja, ampak za razmišljanje v določenem jeziku. naprimer živiš 10 let v Angliji, si Slovenec. Nekega dne greš po cesti in vidiš dobro babo: a boš pomislil po slovensko "kakšna dobra pi*ka", al nekaj drugega v istem smislu po angleško. :D

ampak pomoje ne moreš kar tako nehat mislit po slovensko.:\

R0K ::

to je pa odvisno s kom bi se družil.če bi se 10 let družil z angleži pol je velika možnost da začnem govorit in razmišljat ang.če bi bil pa 10 let s slovencem pa ravno obratno ....

Elemen_T ::

Če bi tam živel s človekom svojega rodu bi pa sigurno razmišljal v slovenščini.....če pa bi živel sam, samo z angleži pa vprašanje.

BC3 ::

kaj pa sanje:(
a bi sanju v slovenščini al v angleščini

whatson ::

hm...

jaz mislim, da dokler veš slovensko, te drug jezik (tudi če nekaj let živiš kje drugje) ne prevzame tako, da bi razmišljal v tistem jeziku. Edino, ko zaradi preredke uporabe začne pešati tvoja slovenščina, potem verjetno res začneš misliti v drugem jeziku.

Sicer pa ne dvomim v to, da nas je veliko, ki že enih 5%-10% razmišljamo v angleščini... to pa je predvsem zaradi strokovnih izrazov in fraz, ki jih uporabljamo v vsakdanjem življenju.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Stra ::

Ko sem bil se mejcken (12-15 let recimo), sem gledal samo Ital. TV in posledicno sem razmisljal v Italjanscini.. Pac, tko je.. :|

Binji ::

Se naprej po slovensko valda. Tudi ce 20 let tam zvis se zmer ne mors pozabit materinega jezika, ki si se ga ucil ze od mladosti.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Matty ::

Glede razmisljanja v tujem jeziku...

Ce hoces uspesno in TEKOCE govoriti, moras razmisljati v tujem jeziku... Zakaj? Kot prvo, ce razmisljas v slovenskem jeziku moras potem rezultate tega razmisljanja nekako povedati v anglescini. Prevajal bos. Ce ne znas kaksne besede bos mrzel, vglavnem, neuspesen.

Ko pa razmisljas v tujem jeziku, razmisljas v okviru besednjaka, ki ga imas in tako ni potrebno prevajanje. Ce znas tekoce nek jezik to ni problem, problem pa zna nastati ko se pogovarjas o temah, kjer nimas besednjaka. Aja, cimprej se naucis razmisljati v tujem jeziku, tem hitreje se bos tudi naucil tujega jezika...

Seveda ne vem kaj mislis z razmisljanjem. Ce npr. zivim nekje v tujini, bom razmisljal v slovenscini, ko pa pride na vrsto konverzacija v tujem jeziku, pa je tudi preklop razmisljanja potreben v tuj jezik. Se nekaj posebnega... isto moras razmisljati v tujem jeziku, ko se ucis stvari, ki so napisane v tujem jeziku... je hitreje in uspesneje...

Thomas ::

Počasi, takorekoč "zvezno" se spreminja jezik v katerem govorimo in razmišljamo. Po dovolj dolgem času, se prvotni jezik pozabi. O tem ni dvoma.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283180 (2544) Daliborg
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717157 (13098) lobo_feroz
»

Spet Hrvaška (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32119677 (11187) slawc
»

Jezik razmišljanja

Oddelek: Loža
372540 (1577) Saladin
»

Komunikacija s še nerojenimi otroki

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
483892 (2596) Nejc Pintar

Več podobnih tem