» »

SwIsH

SwIsH

MasterS ::

Zanima me samo če swish ne morm priklopiti na statičen IP. Vaj tako so mi zatrdili nekateri prijatelji...

hVaLa

Gandalfar ::

in swish je?

MasterS ::

EZ switch - SMC network... pred kratkim je bil predstavljen v monitorju...

Gandalfar ::

zakaj tocno to ne bi bilo mozno?

Poglej si clanek o deljenju internet povezave in ti bo hitro jasno kako se gres lahko internet connection sharing ceprav imas staticni ip

MasterS ::

Točno po tem postopku sem delal ampak meni javi neko napako an... ne vem

MasterS ::

A mi lahk poveš na kjerih kanalu si na ircu pa keri nick maš d bi šlo tole malo hitreje

lepo prosim

Gandalfar ::

irc.sioff.net #slo-tech

MasterS ::

Ahhh sploh se ne bom vec jebal... kurc pa slo-tech :D



Sej se zajbavam noooo sam odfukal se mi je grrrr

ahac ::

a zato, ker ni na ircnetu?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MasterS ::

Jaooo pa ne zto, ampak zto, ker mi javi eno napako in jo ne znam rešiti. Ewo jo :


Ce se komu sanja kako pa kaj ?

Lp

ToniT ::

Mrežna kartica, ki deli internet, potrebuje adreso 192.168.0.1 za svoje delovanje. Ti pa imaš eno drugo kartico s to adreso. Spremeni IP adreso na drugi mrežni in bo zadeva delovala.

MasterS ::

SE pravi to je kartica, ki gre iz mojega računalnika na SwIsH...

ToniT ::

Tako je! (Če je SwIsH mišljen Switch, na katerega so priklopljeni ostali računalniki).

MasterS ::

Ja sej switch.. sam je zapleten vse skp tole, ker mam v računaliku ADSL, v eno mrež. kartico pride ADSL iz druge grem pa na toti switch. Ampla tu se pojavi še ena kartica k jo pa disablam samo se IP-ji med drugo kartico in tretjo kr sami spreminjajo. Sicer nevem zakaj....

Bom pa probal še tko da eno vzamem vn... pa da vidm kwa je an.

Lp

Bakunin ::

ce bos hitreje tipkal, ti ne bo nobeden nic hitreje odgovorili, ampak bos delal tipkarske napake, zaradi katerih bo tvoje vprasanje nerazumljivo.

Daj se enkrat opisi situacijo in povej kaj te muci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

MasterS ::

Nabavu sm Switch mam 3 računačnike in statični IP-i. Sedaj pa bi rad te računalnike ali pa vsaj 2 zvezal med seboj da bi imel internet pod skupno rabo. Na Siolu pravijo da je to nemogoče, ker imam statičen IP-i in da naj kupim router.
Kaj naj sedaj ko sem da 8k za switch kupim router?

Kako naj zvežem internet med računalnik. Ali naj gre ADSL prvo na switch ali računalnik?

Hvala za pomoč in lep pozdrav


Peter

Ziga Dolhar ::

Internet (ADSL) -> Mrežna kartica številka Ena v računalniku | Mrežna kartica številka Dve v računalniku -> Switch -> ostali računalniki.

Poglej si članek o deljenju internetne povezave na Slotechu, bemo!
https://dolhar.si/

MasterS ::

Točno po tem članku grem pa ni nič...

Ziga Dolhar ::

Po pa nč.
https://dolhar.si/

Jakka ::

V tem članku ne more pisat lepše kot piše. Je jasno in pregledno, preberi še 1x in poskušaj zvezati in nastaviti tako kot piše, potem pa vprašaj, če je še kakšna nejasnost.

Bi ti pa predlagal, da kupiš router, saj se s tem rešiš premnogih težav, shiwch pa prodaš, ali pa zamenjaš za router v trgovini k si ga kupu. To pa lahko narediš v 8 dneh od nakupa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549324 (155) d4vid
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92667 (2542) ross|e20
»

ADSL deljenje internetne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
191681 (1275) ali3n
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371726 (1414) nimus
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181304 (1119) _HAL_

Več podobnih tem