» »

Povezava 2 Rač. preko switcha

Povezava 2 Rač. preko switcha

nimus ::

Pozdravljeni

Imam 2 rač. povezana preko switcha, hkrati je prikloplej adsl modem na switch.
Problem je v tem ,da se rač. ne vidita , internetna povezava je pa lahko vzpostavljena
Na obeh rač. imam naložene win xp.

Kako moram nastavit nastavitve ,da se bosta rač. vidla?
LP

iBojan ::

a si probal pingat ? (ping 192.168.0.1) ? Pa ne pozabi dat map shared ;) ker drugače jih ne vidiš.

CCfly ::

Logično da se ne vidita, če pa imaš enega priklopljenjega na Internet. Disconnecti se dol z ADSL-ja pa potem pingi računalnika če se vidita. Na obeh moraš dat statična IP-ja in enak netmask.

Aja če imaš dinamični IP za ADSL sta lahko oba računalnika priklopljena na Internet, samo lokalna mreža ti pa še vedno ne bo delala na tak način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

nimus ::

Hmm, to pa nisem vedu.

V glavnem mam dinamični ip.

Zdej mam še nekaj za postelat na računalniku ,potem pa poročam.
LP

ali3n ::

1) preberi si članek "Deljenje internetne povezave"
2) računalnik ki deli ADSL ma lokalni IP 192.168.0.1
3) ostali računalniki naj imajo drugega 192.168.0.2 ali več
4. na lokalnih mrežnih karticah omogoči Client for Microsoft Networks
5. omogoči tudi File and printer sharing
6. navzkrižno vnesi "uporabnike/userje" na vseh racunalih; resetiraj vsa racunala
7. testiraj - najprej navzkrizni ping, nato še deljenje

v pomoč naj ti bodo še članki Ethernet in ADSL 1-2-3
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Poldi112 ::

Mislim, da pri njemu noben racunalnik ne deli povezave, ampak se povezujeta neodvisno.
Vse kar rabi narediti, je da nastima file and printer sharing for ms network in share-a diske.

CCfly ::

Brez ruterja to ne bo šlo. In sicer zato, ker sta oba računalnika ko sta vključena prek switcha del siolove mreže. Če pogledaš kateri IP imata boš verjetno opazil 193.* številki. To pomeni da lokalne mreže sploh nimaš, dokler si ne omisliš ruterja. Kar pomeni da rabiš eno staro mašino z mrežno kartico in Linux guruja ali pa lahko daš 10k za ruter.

mare_ ::

Hm, le kako potem men dela lokalna mreža in internet brez routerja...

Greš start>nastavitve>povezave>povezava lokalnega omrežja>desni klik>lastnosti>označi tcp/ip>lastnosti> daš ip 192.168.0.1 oz. na drugem računalniku 162.168.0.2, klikneš v okenček za masko podomrežja, ti da avtomatsko 255.255.255.0>probi pingat; odpri ukazno vrstico, napiši 'ping 192.168.0.1' oz. 192.168.0.2>če dobiš odgovor, daš zdej še nekaj v skupno rabo(jaz imam kar cel disk, ti se odloči, kaj rabiš)>desni klik na mapo>lastnosti>skupna raba>daj to mapo v skupno rabo v omrežju>ok, potem vidiš to pod moja omrežna mesta

CCfly ::

Pa ne če imaš katerega od računalnikov priključenega na adsl. Hkrati ti zadeva ne bo delovala. Če pa se disconnectaš z adsl-ja potem pa lahko uporabljaš lokalno omrežje.

mare_ ::

Na-a. Lahko sta hkrati na netu in v mreži. Zakaj pa pravzaprav sploh naj ne bi delalo?

iBojan ::

Jaz sem naredil tak, kot je napisal ali3n, le da sem na drugem računalniku dal, da naj samodejno nastavi ip ,) Sedaj mi ga ob vsakem vklopu nastavi drugega ampak nima veze kajti zadeva super deluje. In dela mi tako internet kot lokalna mreža.

lp, _GeS_

CCfly ::

Prosim opišita svojo mrežo. Ker me že res zanima.
Delalo naj ne bi ker imaš dve različni omrežji. Npr. če se priklopiš na ADSL si v Siolovem omrežju, drugače pa na lokalni mreži. Da lahko dostopaš do obeh omrežij moraš imeti nekje postavljen bridge. Ni izključeno da imata to v Windowsih vklopljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

iBojan ::

Moja mreža je sestavljena z dveh občasno štirih računalnikov. Celotna zadeva je povezana preko switcha.Imam statični IP (adsl). Na vseh računalnikih so XPji, prvega sem nastavil na 192.168.0.1 in ta je ponavadi vedno vklopljen. Na tem se tudi povežem na internet, na vseh ostalih sem dal da samodejno nastavi IP in mi ponavadi nastavi ip 192.168.0.2**. Kabli na switchu, na prvem mestu je kabel z modema, drugo je prvi računalnik in tako naprej. In zadeva lavfa zelo fajn le problem nastane ko so 4je računalniki pa bi vsak rad nekaj dl pa pač tisti ki prej pride več dl potegne drugi pa bolj tak ;)

lp, _GeS_

CCfly ::

A maš potem na 192.168.0.1 vklopljen connection sharing ?

mare_ ::

modem - switch - comp 1
\
comp 2

Tako imam jaz. Brez connection sharinga. Ne razumem čisto, kaj te muči pri tem?

iBojan ::

isto pri meni ;) Dosedaj sem mel max 4 računalnike preko switcha pa so vsi lepo delovali. Switch ma možnost priklopa 7mih kajti eno mesto porabim za modem pa mislim, da bi vse tako delaovalo. Itaq ti je pa že zgoraj ali3n napisal kak naredi. In če po tistem narediš ti bo 100% delovalo ;)

lp, _GeS_

CCfly ::

Ne samo zanima me. Jaz sem si že na začetku zrihtu ruter.

Lio ::

_GeS_ a si prepričan da maš statični IP? Ker kolkr jst vem, da če maš statičn IP, in hočeš met več kompov na netu, pol nucaš ruter, in ne switch, ker switch dodeli vsakem compu svoj IP

iBojan ::

ja 100% sem da mam switch (comtron - SW-801) in internet dela na vseh 100%.

Pozabil napisat da mam tudi statični IP ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iBojan ()

pivmik ::

CCfly
ne govori bedarij!

Jaz imam ADSL dinamični, kabel iz ADSL modema "razdeli" moj SWITCH na 3 računalnike. Vsi računalnki so povežejo na internet(ADSL) neodvisno in direktno, vsak ima svoj IP na internetu.
Zraven pa imam mrežo teh računanikov in vse dela brez problema, popolnoma normalno(brez kakih posebnih nastavitev).
IPji računalnikov v moji mreži so: 192.168.0.1, 192.168.0.2, ...


Kdor ima router pri dinamične ADSLju je idiot, pa brez zamere.
LP, Gregor GRE^

CCfly ::

Če imaš dinamični IP je logično da imaš lahko po 3 računalnike priklopljene na Internet (kolikor jih pač Siol dovoli). Govora je bilo o lokalni mreži in Siolovi mreži. Če imaš statični IP stvar ne bi smela delati samo s switchem. Edina stvar za katero nisem bil prepričan je ali je lokalna mreža takrat ko imaš računalnike priklopljene na ADSL prek switcha dosegljiva. No, kakor mi pravite, pa očitno je.
Drugič, če govorim bedarije v redu, sem vsaj dobil nekaj koristnih informacij. Namreč teoretično mora med dvema različnima omrežjima biti bridge. Iz tega pa izhajajo prejšnji posti. Si lahko torej razlagam da to nalogo opravlja ADSL modem ?

Lord Lio: switch ne dodeljuje IP-jev. To počne ruter če imaš vklopljen DHCP strežnik. Switch samo usmerja paketke po omrežju. Butasta kišta pač.

nimus ::

Jaz ne vem kaj je to sam vem ,da se računalnika ne vidta.
A mi lahko kdo pove kaj moram izbrati ,ko delam setup a home or small ofice network-
LP

Poldi112 ::

Glede na to da imata obe moji mrezni kartici na routerju naslov rezerviran za lokalna omrezja predvidevam, da je modem tisti, ki ima ip, ki mi ga je siol dodelil. In ne deluje kot bridge.

nimus, a si naredil kar ti je alien svetoval? Setup-a ne rabis delat (verjento), glede na to da ti lan dela. Samo diske daj v shering in vklopi pri nastavitvah lan-a Microsoft file sharing.

nimus ::

Teh člankov nisem najdu sicer mi to ni jasno kako se naredi:

''navzkrižno vnesi "uporabnike/userje" na vseh racunalih; resetiraj vsa racunala''
LP

pivmik ::

Ne poslušat takšnih neumnih predlogov.

Poskusi določiti prvemu računalniku ip: 192.168.0.1
drugemu pa: 192.168.0.2
To se naredi tukaj:
Start - Settings - Network Connections - desni klik na Local Area Connection - Properties - Internet Protocol (TCP/IP)
LP, Gregor GRE^

nimus ::

Ja sej sem vnesel ,sam ne vem v čem je težava da se računalnika ne vidita.
Pingat sem duti prbal in je bilo neuspešno.

Pomojem moram naštimat setup home or small office ,sam ne vem kakšne opcije odkljukat.
Mogoče je kje drugje štos.
LP

Poldi112 ::

Bolj natancno opisi, kaj si ze naredil. Kaksna ipja in netmask imata racunalnika, ali si vklopil sharing na diskih, katere protokole imas pod lan, fino je tudi da sta oba racunalnika v istem workgroup-u.
Glede setup home or small office, to mislim da je samo en neuporaben carovnik. Ga ne rabis uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

nimus ::

Na prvem rač. je ip 192.168.0.1 ; maska 255.255.255.0.
Na drugem rač je ip 192.168.0.2; maska 255.255.255.0.

Računalnika sta v istem workgroupu.
Imam pa internet protocol.
LP

Poldi112 ::

Internet dela na obeh?

nimus ::

Ja ,dela.
LP

nimus ::

LP

Poldi112 ::

Si nastimal sharing na vsak kaksen disk/direktorij ?

nimus ::

Ja sem šeral datoteke na obeh računalnikih.
LP

CCfly ::


Na prvem rač. je ip 192.168.0.1 ; maska 255.255.255.0.
Na drugem rač je ip 192.168.0.2; maska 255.255.255.0.

Ja sej sem vnesel ,sam ne vem v čem je težava da se računalnika ne vidita.
Pingat sem duti prbal in je bilo neuspešno.

Internet dela na obeh?

Ja ,dela.


PicNiK: In točno o tem sem spraševal. Ampak izgleda da so to samo bedarije.

Poldi112 ::

Pri sharing nastavitvah, ali imas na pc1 na disku nastavljena dovoljenja (permission) za uporabnika iz pc2 (ali pa Everybody)?

nimus ::

OK.

Grem na mapo ,ki je sharana>properties>sharing>in tam imam kljukico na ''share this folder on the neatwork''.
LP

hruske ::

Upam da firewalla nimas vklopljenega?

nimus ::

Uff, zdej dela.

Firwall sem izklopil in takoj so se pcji vidli.

Če,bi sam iskal napako verjetno ne bi dosti naredil.
Najlepša vam hvala vsem ,ki ste mi pomagal pa eno gajbo pira.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2x WRT54GL 2x ADSL, skupno omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
82426 (2186) b
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311314 (6984) Tomi
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61733 (1641) PaJo
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131352 (1142) Pirmy76
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654918 (4154) Klemenn

Več podobnih tem