» »

ADSL deljenje internetne povezave

ADSL deljenje internetne povezave

kinca ::

Na ADSL (SiOL) priključek so preko 4 portnega routerja priključeni štirje računalniki. Zanima me, če je mogoče na enem od računalnikov z W98 namestiti ICS in s tem na internet povezati še kakšen računalnik.

DMouse ::

Če je Win98 SE potem je ICS že naložen. Če je first edition, pa ne bi vedu (vseeno lahko nadgradiš v SE če ne bo nobene boljše ideje)

kinca ::

Operacijski sistem je W98se. V članku ki opisuje deljenje internetne povezave je lepo napisano kako se stvar uštima. Zanima me če je kakšna omejitev koliko računalnikov se lahko priključi na en ADSL priključek (baje, da SiOL omogoči povezavo samo za štiri računalnike)?

DMouse ::

Za router ti lahko postaviš neomejeno računalnikov, ki bodo imeli vsi enak ip. Če pa hočeš, da ima vsak svoj ip, je omejitev 4.

kinca ::

Deljenje internetne povezave ne dela. Ne vem kje sem zamočil, delal sem po navodilih ki so objavljena v članku "Deljenje internetne povezave".

Gostitelj (W98se) je povezan na router preko prve mrežne kartice - povezava dela.
Z gostom (WXP) je povezan preko druge mrežne kartice.
Na ostalih treh računalnikih internetna povezava dela.
Gost (WXP) je povezan z gostiteljem (W98se) preko druge mrežne kartice - mreža dela, prenos podatkov je možen.
Geatway je nastavljen na IP gostitelja (W98se)
DNS je nastavljen na 193.189.160.11 in 193.189.160.12
Požarni zidovi so izklopljeni.

Je možna kakšna bolj enostavna povezava preko kakšnega huba ali switcha, tako da bi dobil na računalniku z WXP drug IP naslov kot ga imajo ostali štirje računalniki in ne bi bila potrebna delitev internetne povezave.
Pri ADSL povezavi uporabljam statični IP naslov.

ali3n ::

hm - oglašam se kot avtor dotičnega članka :) :

- praviš da maš 4 potni router... _verjetno_ bo treba delat t.i. "Bridge" (v bistvu združiš dve "ločeni" omrećji - po izkušnjah nekaterih uporabnikov foruma vem, da je to najlažje naredit v WinXP, v Win2k in Win98 pa ni čist enostavno; žal ti ne znam napisat direktnih navodil, kako to narest, moj nasvet je le da malo pogooglaš in ne obupaš! :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DMouse ::

Kakšne ip-je pa maš med Win98SE in WinXP? MS ima (v XP, verjetno tudi v ostalih sistemih) eno čudno omejitev za ICS... ip mrežne kartice, kjer je povezan gost, mora biti 192.168.0.1.
Bridga za delovanje interneta ne potrebuješ, rabil bi ga, če bi hotel, da se vsi računalniki vidijo med sabo.

P.S.: če imaš statični ip, tisto o 4 povezavah z različnimi ip-ji ne velja več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()

Dead_Eye ::

Ni lažje vklopit na router en switch in maš še naslednjih 7 portov?
The one and only

DMouse ::

Seveda je lažje... če ga imaš :\

kinca ::

Danes sem si v službi izposodil 8 portni hub. Če bo zadeva delala si bom kupil swich.
Prosim če mi razložite kako naj povežem modem, router in swich, ter kakšne kable naj uporabim.
Kako pa je z uporabo večih IP naslovov pri SiOLu (statični IP naslov - ADSL 2MB)

kinca ::

Problem je rešen. Na hub sem povezal dve mašini, tega pa povezal z routerjem. Vsi računalniki imajo dostop do interneta.

Mi lahko kdo razloži kako je z uporabo večih IP naslovov na eni ADSL povezavi (statični IP 2MB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kinca ()

DMouse ::

Če je ip statičen, imaš lahko samo enega

ax3K ::

Mi lahko kdo razloži kako je z uporabo večih IP naslovov na eni ADSL povezavi (statični IP 2MB).
Lahko imaš več ip-jev (dinamičnih). potem imaš switch in najn priklopljene 4 (oz. 2, če imaš študentski paket) računalnike. vsak ima na internetu svoj naslov.

vprašanje: baje je preko routerja slabši ping kot preko switcha pri igranju špilov po netu. a je to res???

AlienX

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ax3K ()

DMouse ::

Od kvalitete (cene) routerja je odvisno, koliko bo ping večji. Nižji zagotovo ne bo :)

ax3K ::

ja, samo tako me zanima iz izkušenj, kako se preko ruterju igra (recimo UT2003). opazno slabše kot preko switcha???

AlienX

Slowenc ::

Sam switcha nimam, imam pa router, pingi v CSu do ISPja so 19-25ms, tko da ne prisegam na trditev da so pingi slabši z routerjem. Zakaj naj bi sploh bili slabši. Ali nima router vseh lastnosti switcha?
Skiny gate.

Saladin ::

Naj mi nekdo pove:
Trenutno mi 3 računalniki delijo ADSL povezavo preko PCja-routerja z ICS, včasih tudi 4.
Imam statični IP.
Kako je zdej z temi "limiti" za IPje? Sej tale PC-router oz ostali računalniki imajo navidezne IPje, ki jih je lahko veliko, navzven viden pa je samo en IP, tisti od Routerja, right?
Pomeni, da lahko delim povezavo z toliko računalniki, kolikor lahko dam mrežnih v Router?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Daedalus ::

Ven imajo vse tvoje mašine isti IP...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Saladin ::

Kako je potem z igranjem iger? Lahko sploh istočasno igram isto igro preko neta na več PCjih v mojem omrežju?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ali3n ::

ja.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548466 (657) Lonsarg
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92664 (2539) ross|e20
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384751 (4270) SasoS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB

Več podobnih tem