» »

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

_HAL_ ::

Imam 2 računalnika, v vsakem 1 mrežno kartico, kable in hub :) Sedaj sem zvezal (upam da prav) tako kot je na sliki:



Imam ADSL - STATIČNI IP.
Mi lahko kdo razloži kako naj nastavim stvari na obeh računalnikih, da bova se med sabo vidla - da lahko sheram, in da bova oba mela dostop do interneta. Zdaj imam samo jaz, in se ne vidiva med sabo. Nastavljat sem probaval pa mi ni 0 ratalo.
  • zavaroval slike: Sergio ()

ali3n ::

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

_HAL_ ::

Eh...tukaj je kot povsod... Piše o dinamičnem IPju... Jest bi rad da kdo pove za statični IP kaj vpišem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _HAL_ ()

ali3n ::

Ni razlike kak IP maš... nastavitve so iste! Natančno preberi - ne bodi površen.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

_HAL_ ::

...Odprite okno Network connections (Omrežne povezave) in izberite povezavo s katero dostopate do interneta...

Kako naj vem katero...jaz imam 2:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ali3n ::

Lej - v vsakem računalniku imaš eno mrežno. En računalnik bo do neta dostopal direktno, drugi pa preko prvega računalnika. Zato na prvem omogoči sharing, če maš samo eno mrežno ni treba kazat na katero povezavo naj dela sharing (ker ni kej izbirat). IP ti bo vrglo na 192.168.0.1 (pokaže opozorilo). Na drugem računalu konfiguriraj IP, prehod in dnsje in to je to...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

_HAL_ ::

Hm...kot 1. a je tkole prov zvezan:




...Zato na prvem omogoči sharing...IP ti bo vrglo na 192.168.0.1 (pokaže opozorilo). Na drugem računalu konfiguriraj IP, prehod in dnsje in to je to..


Mrežo delam 1. tko da...
- Na 1. računalniku dam nekaj v shere al kako omogočim shere? kje?
- Kdaj mi vrže IP na 192.168.0.1? Ko nardim kaj?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ali3n ::

navodila za mašino ki deli; stavek "Nato izberite mrežno kartico, ki vodi do ostalih računalnikov v lokalni mreži." preskoči, ker maš sam eno mrežno.
navodila za mašino ki dostopa na net prek druge
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

aja - povezan maš ok... (če maš ma hubu kak priključek "uplink" daj ADSL modem tja...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

_HAL_ ::

Ok, na 2. mašini sem naredu kaj piše...na moji pa 0 še... Kaj morm pa na moji pol nardit?

_HAL_ ::

OK, net zdej dela na obeh račuinalnikih :) Samo vidiva se pa ševedno ne... Naredu sm ono disketo pa neu ke, pa restartiral, pa tukaj ni 0, na onem računalniku pa je kao, ampak ko kliknem se pokažejo sheri 2. računalnika, torej svoje shere gledam tam... Ne od tega 1. računalnika...

MRB0rYS ::

Poglej jaz sem mel isto zadevo sam z svičem, vendar sem zadevo rešu po trh dneh letanja po stopnicah in nastavitvah itd.
Ampak fora je bila naslednja v enem računalniku sem mel inštaliranga pc-cillin antivirusni program z požarnim zidom, tako da mi je ta tako primu da nism nikakor skup spravu mašini, kar ne vidiš jih pa fertik sm mislu da bom znoru, pol sm pa obnovitvene točke naredu na xp in zadeva je lepo špilala. Ko sm pa spet spravu skup programe in to zadevo mi je pa spet blokiralo tako da sm šele tam vidu zakaj mi to dela oziroma kdo mi blokira povezavo.
Tako da ti priporočam vse požarne zide stran pa čarovnika za domače omrežje pa bi zadeva mogla špilat.
b0rys

_HAL_ ::

Hm...Kaj tukaj izberem na 1. računalniku:




Kaj pa tukaj? Vpišem podatke mojega al 2. računalnika?:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

lopov ::

Hm, meni kle nekaj ne gre skupaj.

Pravis, da imas fiksen IP, pa samo po 1 mrezno kartico v racunalniku.

V taksnem primeru moras imeti za povezavo na net v enem racunalniku 2 mrezni kartici. Ta racunalnik je nato povezan na modem in ima tvoj staticen IP, druga kartica pa nato pelje v HUB in ima dolocen IP 192.168.0.1 (default prehod/gateway v windows).



Ce bi imel namesto HUBa ADSL router bi pa lahko izvedel vse skupaj samo z eno mrezno kartico, ker bi nato router dobil IP stevilko (HUB je pac nima, ker samo "povezuje" racunalnike).

PiEs: sem sel brat clanek (1. poglavje, tocka c), sam mi vseeno ni jasno, kako to izvesti samo z eno kartico :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

_HAL_ ::

cjooo... Pa rečem ti da mam na obeh boxih zdaj net... Samo morm še naštelat da smo u mreži. Pa me ono 2. nevem kaj naj dam ko sem daql slikce:



In pa:

Kaj pa tukaj? Vpišem podatke mojega al 2. računalnika?:

lopov ::

Pri 1. slikci samo vpisi neko ime (to ime se nato pojavi na spisku racunalnikov). Pazi le, da bos dal oba racunalnika v isto delovno skupino (workgroup). Pri instalaciji je po defaultu "workgroup", ce pa zazenes tega carovnika je ti pa ponudi nekaj drugega (mygroup ali nekaj podobnega). Naknadno te nastavitve spremenis v Nadzorni plosci (ControlPanel -> System -> ComputerName).

Pri slikci 2. te sprasuje po tvoji internetni povezavi. Izberi "LocalAreaConnection2", ki kaze na PPPOE adapter (in kot je carovnik pravilno razumel).




Vprasanje: ali imas zdaj na obeh racunalnikih instaliran PPPOE?

_HAL_ ::

Eh... Sem naredu pa KURAACCCC.... na 1. računalniku ni 0, na 2. pa spet vidim svoje shere!!! aaaaa.... WHY??? Ne tam nisem 0 nalagal za net...

ali3n ::

HAL - tega zadnjega posta sicer ne razumem najbolje; sam če se ti je vsulo vseskup - začni od začetka (zdej si se že velik naučil in ti bo lažje);
navodila so pa malo višje.. :-)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

_HAL_ ::

Sesulo? Zakaj bi se mi sesulo? Od kje tebi ta ideja? lol... Am... Od začetka? Tukaj sploh ni začetka če mi noben ni še 0 povedal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako konfigurirati ICS? Need HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
71383 (1309) Gwanaroth
»

Direktna povezava

Oddelek: Programska oprema
51139 (1086) Jakka
»

Računalnik ob zagonu 5 minut zmrzne,a je problem ADSL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241582 (1235) Urajmal
»

Win XP in ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
5751 (693) Sims
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654926 (4162) Klemenn

Več podobnih tem