» »

Omejena uporana PC na dan

Omejena uporana PC na dan

fx ::

Doma imam 6 letnega mulca, ki cele dneve igra Call of duty ali pa Far Cray. Pa so v šoli morali narisati s čim se najrajši igra in je narisal vsa orožja ki jih je videl v obeh igrcah, nato pa še sebe nariso kot vojaka, tako da se mu že meša od orožja, dom ima orožja za celo vojsko.
Zdaj pa me zanima kako bi jaz naredil, da bi imel možnost uporabe PC eno uro na dan, imam WinXP, ko bi ena ura pretekal bi se ugasno in do naslednjega dne nebi mogo iti na pc preko svojega računa. Prosim za pomoč, če ne bo šlo drugače bom sprogramiro program.

lp


"Nisem ne kemik, ne elektronik, sem računalničar"

Highlag ::

Če imaš Profesional varianto se to skoraj zagotovo da.
Žal jih nimam, da bi ti povedal točno kako.

Poglej najprej med nastavitve za uporabnika.
Če tam ni nič boš moral poseči po Policies.
Za osvobe poglej tale FAQ Drugače pa F1
Never trust a computer you can't throw out a window

TylerDurden ::

Matr maš računalniški pristop. Povej mulcu da lahko igra računalnik 1 uro na dan če bo priden in that's it. Ne boš menda pisal računalniškega programa za vzgojo mulca. :\
Let\'s make some soap ...

chucki ::

Kaj ko pa njega ne bo doma,mislis da bo fant gledu racunalnik?:\
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Microsoft ::

Instaliri Windows 2000 Server, pa igric ne bo mogel poganjat (vsaj nekatere ne delajo). :)

Al pa daj v PC eno predpotopno graficno kartico za jurija. :)

Ce ze hoce kaj igrat, mu dej gor kako Age of Empires, pa se naj tam vojskuje. Saj po moje je taka igra dost manj nasilna, kot pa tista, ki ji igra sedaj.

Poskus ga preusmerit na to, da bi PC uporabljal za kaj drugega. Recimo, kot en ogromen vir informacij.

Za limit pa nevem. Bom se malo precekiral, sam mislim, da za to obstajajo tudi posebni programi. Sam meni se to ne zdi kul. Rajsi dej oemjit igranje, ne pa samo ouporabo PCja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Mr.G. ::

Potrebna je prava vzgoja ne pa omejitve.
Moja mala (9 let) se ne igra igrc...kar se jih je pa so bile to predpotopne igrce.
Če že uporablja comp ga za pametnejše zadeve.

Sm jo pa pelau v comp trgovino in vpričo nje vprašal trgovca kolk časa naj bo na compu.

Edino kar je reku : Žogo v roke pa marš na igrišče!!!

Mislim,da je zaleglo.

zvitorepec ::

Tole bo programcek zate...
HOWGH!

berta ::

Watchdog je prav kul za take stvari. Tolk da ti ga tud jst priporočam >:D . Vsaj jst sem tko mojmu bratu omejil ko je začel pešat v osnovni šoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: berta ()

mchaber ::

Zazeneš Run -> didiag pa disablaš vsa tista graficna pospeševanja. 9 let je itak premal za CoD>:D
.

ZoR ::

sam tale tema pa je bad... kako lahko dopustiš 6 letnmu otroku, da sploh igra igrce na comp?! ja matr a ne zna vn it pa nabijat žoge pa se družt z vrstniki al pa neki. bad kak fotr si, sory da tko rečem ...
zihr k ne špila computer pa tv bul...

perci ::

bios geslo mu nastimaj, pa sploh ne bo igral ;)

gkovac ::

mislim, da se eni taki zadevi, ki jo ti rabiš reče PSshutdown oz. neki zelo zelo podobnega.

Kar se pa tiče vzgoje... fantje... tipo bo že vedu kaj more narest tko da ga ne šimfajte... itak bo pa prej ali slej prišel čas k boste vi v zelo podobni situaciji.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

moj_nick ::

Slabo grafično not in bo začel igrati bolj strateške ter manj nasilne igrice. To je pomagalo pri meni in učinkuje do danes ;)

fx ::

Zanimivi predlogi. Moram rečti da imam še kar nekja "telenotv" za pc-ije, katerim obzorje ne sega kot samo do MS winxxxx, pa še to je preveč za njih.

BIOSa nebi spreminjo, ker pol nisem nič naredil, ker velike črke pa pozna, pa če mu kdo kodo pove jo bo tako dolgo pisal da jo bo napisal in šel v naprej. Grafične nebi zamenjavo, ker nemorem gledat DVD-jev. Tako da bom preizkusil kako drugo možnost.

lp

"Nisem ne kemik, ne elektronik, sem računalničar"

Mr.G. ::

Probej mojo.........pač.............. predlog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemci za prepoved nasilnih iger (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Igre
29420007 (12580) Kenpachi
»

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9126950 (23999) [D]emon
»

Sloveniji se obeta prepoved nasilnih računalniških iger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
22021613 (15935) nodrim
»

Kako omejiti DNEVNO RABO PCja na določen čas?

Oddelek: Programska oprema
252455 (2108) matter
»

Hrušev ožig

Oddelek: Loža
132014 (1801) EjTi

Več podobnih tem