» »

S čim hladite vaše mlinčke

S čim hladite vaše mlinčke

scrnko ::

Povejte s čim hladite vaše procesorje, in če so naviti, če so za kolko so ??

LP

BluPhenix ::

Mojega Bartona 2500+ hladim s stock coolerjem z rahlim modom - nad njim se vrti 92mm vent.

Na low obratih ima trenutno 48 stopinj.

mazy ::

barton 2500+ na nf7-s z vodnim na cpu,nb, gpu. notr je radeon 9800se@pro. proc navit na 225×10,5, temperature so okol 40-50. radiator je kadettov z 4imi ušivimi venti.

zlabo ::

Jaz na mojga plunem vsake 5min in se precej ohladi>:D

Sem mel neki časa svjoga P4 2400 GHz navitga na ene 2800 z stock hladilnikom, pa zdej ne več, ker ne čutm potrebe...
Gor je še zmer stock hladilnik.

MOGOČE si čez nekaj časa omislim vodno (po novem letu), predvsem zarad tišine, mogoče bom kasnej tud kej navil...

LP, zlabo

ČIP 008 ::

2500 Mobile hladim s SP97 na njem Tornado 92 (2800 obratov) 218x12 , temperatura 35 do 39 stopinj, voltaža 1.8.>:D

mloncar ::

jst hladim mojga barton 2600+ z silent boost hladilnikom, vendar je originla vent odstranjen. uporabljam 120mm vent, ki hkrati hladi še NB in mosfete! vent lauga pri cca 1000RPM in je zelo tih. temp so cca 45 stopinj!

GPU pa hladim z zalmanovim pasivnih hadilnikom in ventom od silent boosta (po potrebi - raje uživam v tišimi :D )


Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Boki_ ::

@mloncar Pohvalno. Zelo lepo narejeno, verjamem da je tiho.
I'm back

bond007 ::

No jst mam hlajenje pštimano podobno ko mlonca. En cheap titanov hladinik za 2k sit, gor pa 120 mm vent, ki hladi še northbridge in mosfete. Zanimivo da mi procesor dela na 150*8.5@1.1V fanless ( to je ponoči), podnevi je pa na 236*8.5@1.7v.. in pa ventilator na 7V. Fino tiho vse skupaj..Na grafi je CPU hladilnik (od box bartona) in vent... ki komajda , da se vrti.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Sami ::

Svojega bartona 2500+ navitega na 3200+ hladim z Zalmanom 7000A-AlCu, grafo GeForce4 Ti 4200 128MB pa hladim z Zalmanom ZM80C-HP VGA+Heatsinki na ramih. Na ohišju je še 5 dodatnih 80mmX80mm ventov.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

smilyxx ::

Jst pa mojga Barton 2500+ M@220*11.5 furam pri 1,7V. Temp na NF7-s 2.0 z default biosom pa kaže 45 pod full loadom. Hladim z SLK 800 in 80mm Delta@5V

Lp
Save water.
drink beer.

BluPhenix ::

No prilagam se jaz dve slikici. KOt boste videli imam cooler tako modan, da piha le na rebra. Vem, tisto termolepilo ni najbolj estetsko.... je pa prirocno in tam ni videt :).




Uspelo mi je narediti tako, da ventilator ni pritrjen, da se ga brez problema sneti.
Seveda je stvar zelo tiha, edino kar me se moti je piskanje diska.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DjTonic ::

Moje hlajenje izgleda nekako takole, kot prikazuje spodnja slikica.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Alexius Heristalski ::

Jaz sem danes zmodificiral svojega Volcanota 7+, nanj sem dal 92mm vent, ki sem ga pred dvema letoma kupil v Conradu (Superred je znamka, se mi zdi). Pri predelavi sem se držal tegale članka, seveda sem stvar izvedel po svoje. Glavno pa je, da temperatura pri polni obremenitvi ne preseže 45°C (XP-M 9x200mhz, 1.45V), obenem pa je dokaj tiho.
Prej sem imel na original adapterju beden 80mm vent in je stvar pod obremenitvijo dosegla 63°C. Aja, pa ohišje ni prevetreno. Kar dober napredek - 18 stopinj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

TribesMan ::

Takole:



edit: šele zdej sem opazil kako zvita je moja grafična karta... full cover bakreni vodni blok dela svoje :D... baje je največja teža ki jo lahko obesiš na AGP slot 300g... moj blok ma pa pol kile... brez kartice :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mloncar ::

bond007.. ..enak napajalnik, podoben sistem hlajenja.. ..morm pohvalt, maš zelo narejene, tako ko jst :D

BluPhenix... ...sam se tut pribavu s temi lijaki, sam nikol nisem dosegel željenih rezultatov (z lijakom ni hladil nič boljš ko pa brez). zdej bi lahka tut lijak naredu za CPU vent, pa je tko fajn ko še dve stvari zraven hladim (NB, mosfete)!

djtonic, tribesman.. .lepo mata vodmno poštiman! jst sm ga tut meu, pa sm za neki časa nazaj na zračno prešaltu.. ..v prihodnosti pa mogoče pride na vrsto direct die hlajenje!

še neki slik:

NB hladilnik narejen iz enga alu CPU hladilnika (ima dolgo zgocovino.. ..najprej je hladil CPU, potem je bi modificiran in je hladil mojo Ti4200, zdej pa NB :D )


rebra na grafični kartici so od jackala


pa še en pogled na plato
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

TribesMan ::

mloncar: Zakaj pa laufaš RAMe v single chanel?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Hammer123 ::

Jst mam pa mami, ki mi piha celi dan v kompjuter!:D :D :D :D

mloncar ::

tribesman.. ..ne vem, tko za foro! sej pri 166fsbja ni razlike med single in dual chanel!

vsaj take so moje izkušnje!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

mazy ::

DjTonic & TribesMan: kje sta dobila tiste trakce na ježke in kako da mata oba iste, sta kej v žlahti? 0:)
in ka mata to nek podaljšek ATX konektorja, čemu služi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mazy ()

QuickShot ::

Tisto je ATX pretvornik iz 24 na 20 pinskega, verjetno je napajalec novejši, plata ima pa 20 pinski priklop.

DjTonic ::

mazy tiste ježke oziroma velcro trakce sma s Tribesmanom dobila zraven Tagana 480W, da pa imama oba enako kombinacijo na enakem mestu pa je bolj kot ne naklučje :). V žlahti pa nisma nič.

mazy ::

torej bom tut js dubu poleg tagana 480. kje sta ga pa nabavla?

humanoid ::

Jaz imam Bartona 2500+ navadnega 166×11 @1.3V in ima 43°C na GA-7NNXP, BOX cooler.
Na 200×11@1.65V pa ima 64°C BOX cooler oboje je full load.

GUFY ::

V podpisu vse piše:D

kuglvinkl ::

TR SK7 + Delta SHE na 3k RPM V Antecu SX 1040 II B.

Ko pade Lian Li, pade vodno. Samo, da se Intel zjasni z BTXom. Ker me bo bolelo, če bom moral dat v kot 60k vredno kišto. >:D
Your focus determines your reallity

Loki ::

kmalu bo ALX800 + Delta oz. kakor bodo dopuscale finance.

sid_dabster ::

Z ventilatorjem premera cca. 35 mm na heatsinku 5cm*5cm*1cm 0:)
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Geo ::

Js svojga Pentium 4 (2,53 Ghz) hladim z rebri od volcanota 7+ in enim vlkim pa zelo TIHIM 120mm vetom,rebra so pa fajna ker so iz bakra.Rad mam tisino...8-)

OZZY ::

Slk 900A - gor pa 9x9 vent od zalmana.
Go with the flow.

Trubadur ::

volcano 7+ na xp 1600+ palomino:8)
Berite Thomasa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342828 (15612) peter_ki
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1549590 (6211) MEDENA
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837689 (5949) DjTonic
»

hlajenje mosfetov?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573250 (2494) Tic
»

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241616 (1261) DjTonic

Več podobnih tem