» »

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

Temp. AMD Athlon XP 2500+/Barton na ABIT NF7-S r.2.0???

falotXP ::

Ker sem opazil, da vas je več lastnikov AMD Barton 2500+ procesorjev, ki se grejejo na ABIT NF7-S r.2.0 matičnih ploščah, me zanima koliko °C vam pokaže Winbond Hardware Doctor???

TribesMan ::

Sicer nimam bartona, vendar ti pa lahko povem, da primerjat temperaturo proca glede na to kar ti pokaže Winbond hardware doctor je precej tko-tko. Sicer je problem v BIOSu (kjer je Abit že miljonkrat spremenil kalibracijo diode) ampak tole dela pri meni. Ko računalnik vžgem prvič, mi WBHD pokaže temp. procesorja okoli 38°C (to je približno 9°C nad temp. vode) po parih urah delovanja (Folding@Home pa Winamp laufata non stop), ko pa potem reštartam računalnik pa je temperatura, ki jo kaže Hardware Doctor okoli 45°C, s tem da je temperatura vode popolnoma enaka in računalnik glih tako obremenjen! Zgleda da so neki zmučkal glede te temperature, upam da bodo popravili v naslednjem BIOSu (trenutno mam 18). Itaq sem pa pogruntal, da se da na tej plošči narediti mod, s katerim potem bereš temperaturo on-die diode v jedru proca. Tak da expect the unexpected, bom objavil mod v parih dneh, se moram enkrat lotit pa razdret kišto.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

V pričakovanju! :D

falotXP ::

No, saj mene ne zanima korektnost oz. resničnost toplpte procesorja, ampak mi je že dovolj, da imetniki AMD Athlon-a XP 2500+/Barton in ABIT NF7-S r.2.0 povejo, koliko jim kaže Winbond Hardware Doctor???

mato22 ::

38 C, bios 18

bboyspin ::

odvisno od hlajenja :)

kot prvo je treba isklopt cpu disconect fun. v biosu, ki odklaplja procesor oz. ga poganja pri nizjih taktih tako, da temparatura znatno pade... kot drugo ce gledas temp. v biosu, ti le ta pokaze vec od resnicne idle temp. ker bios pozne procesor do skoraj 100%, ne vem sicer zakaj sam tko pac je... tretjic: winbond je sranje... :)

drugace pa:

zracno:
30-38 (nizke sobne temp. cca 17 stopinj)
21-28 (vodno hlajenje + poizkusno klimatsko hlajenje ohisja, se nekaj rezerve ker nocem kondenzacije)

bboy Spin

dragothic ::

Mato22 zdej šele vidm kuk mam v k... moj hladilnik na prociju. Mam popolnomoma enako plato in procesor kot ti, vendar da imam na prociju bakrenga Zalmana ( pahljačasti ), ki je v p.... Temperatura procija je 45 stopinj ko zadeva stoji. Hladilnik je dober gor, prevodna maso pa mam Artic silver 3.

bboyspin ::

Zalmani so tihi pa slabo hladijo
Vulcanoti dobro hladijo pa so glasni ko pras...

Resitev: vodno, hehe

bboy Spin

Grimlord ::

Trenutno 36°C, System 28°C.

Hladi ga V11+@2,5k rpm, pa 6 dodatnih ventov na 1/3 moči....
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Magic1 ::

Zalmani6000 so fenomenalni, če kupiš večji ventilator in narediš pleksi mod. 2500+@2220 46°C 29°C

Xgeneration ::

Hladim z TT Volcano 9 na 3300 vrtljajih, ker je tu še tih.

T sistema je 33°C
T procesorja je 44°C

Poleti je seveda nekoliko več kot pa drugače.


;)

Cveto ::

Barton 2500+@2083Mhz 1,65V
SK7+ZalmanF1@2700rpm

idle 30°

prime95 37°
temp sistema 27°

thezerox ::

Jaz mam pod linuxom trenutno 26,5C. Bios je 16. Visjih verzij ne maram, ker se prco zelo segreje, hladilnik je volcano 11+.

Glede kalibracije: to je meni vse vprasljivo. S 16-ko mi je baker na hladilniku skoraj hladen, z 18-ko s setijem pa zelo vroc, prav tako obcutneje toplejsi pri idle (z 18-ko).

Proc pa laufam na 2000mhz- 200x10.

Cveto ::

Barton 2500+@2340Mhz 2V

Idle - 42°c
Prime 95 - 56°c

Bios v16

Magic1 ::

Zalmani6000 so fenomenalni, če kupiš večji ventilator in narediš pleksi mod. 2500+@2220 46°C 29°C

Sem zelo nenatančno napisal, imam 120mm ventilator, dela na 1400 obratih in je neslišen izven comp.

Temp. pa je bla 46°C pri celodnevnem laufanju foldinga.

tx-z ::

trenutno:
soba 24 stopinj C
matična 33 stopinj C
procesor 46 stopinj C (100% obremenjen)

matična 31, procesor 43.5 (ni obremenjen)
-soba je zdele vroča (še vedn 24)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

soba 21-22 stopinj C, matična 28, procesor 40.5 (neobremenjen), če dam ventilator do konca gre do 34 stopinj neobremenjen
tx-z

Zoidberg ::

Barton 2500+ @ 225x9
Abit NF7-S 2.0 osnovni bios

Soba ~25°C
Cpu 54°C (30% load)
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoidberg ()

BaRtMaN ::

Barton 2500+@1907 MHz (172x11=1892, v resnici je FSB 173.31, by WCPUID)

EDIT: Abit NF7-S 2.0, bios v17

soba: slabih 20°C (?)
plata: 28°C
proc: 48°C (full load ponzroča folding@fome)

Imam aluminijasti hladilnik od Cooler Masterja, nič posebnega, zato tudi nič kaj poseben overclock. V kratkem bom kupil SK-7, potem bo pa veselo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

TribesMan ::

Učeri sem končno najdu cajt in razdru kišto, kar se tiče modifikacije je vse bol tko-tko. Dal bi se ampak bi mogu upor R424 na plošči zamenjat z 30k[ohm] in potem povezat pin 102 na čipu W83627HF ter pin S7 na procesorju. Sam še nisem probal, ker sem imel v teku še neke druge modifikacije in sem potem ker sem hotel vse skupaj sprobat opustil ta moj mod, ker nisem čist ziher.
Drgač pa kar se termalnega senzorja na plati tiče meni kaže 48°C pri tem da ima temperatura vode 26°C tako da ni dvomiti v "točnost" tega senzorja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BaRtMaN ::

A imaš mogoče kakšen link, ki opisuje ta mod?

TribesMan ::

Ne ker je ta mod zrasel v moji glavi in ne poznam nikogar ki bi se tega že dejansko lotil.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tx-z ::

še ena meritev:

soba 21 stopinj C
matična 30/26 (polno obremenjen / neobremenjen procesor)
procesor 44/38 (polno obremenjen / neobremenjen procesor)
tx-z

Odpadnik ::

barton 2,5, stock hladilnik, nenavit, BIOS še nič flashan:
neobremenjen med 38-40°C
Obremenjen pa mi v telih dnevih kuha 45°C. Drugače pa mi nikoli temp. ni presegla 48°C.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

DjTonic ::

Evo še moj sistem. Abit NF7-S rev 2.0, Barton 2500+ vse na Default, temperatura sobe 23 C.
Računalnik že deluje od jutra s tem, da občasno še kak špil odigram.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

amd 2400+ se mi pretirano greje

Oddelek: Navijanje
161369 (1002) rfmw
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422443 (1426) rap3r
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327807 (5484) Tarzan
»

ABIT NF7-S rev 2.0

Oddelek: Strojna oprema
272090 (1365) MALJUTKA
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372007 (1305) tx-z

Več podobnih tem