» »

hlajenje mosfetov??

hlajenje mosfetov??

«
1
2

mloncar ::

vem da je bilo povedanega o tem že kar nekaj, ampak vsega pa tudi ne! kolikor sem brau stare članke, nikjer nisem zasledil kakšne hladilnike je najbolje dati gor! ali naj dam na vsak mosfet svoj hladilnik, ali lahko dam na vse 6 enege skupnega? se lahko v drugem primeru povajijo kakšne težave?
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

GUFY ::

Poglej tole sliko.

tiborrr ::

Se moje:

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

mloncar ::

preden sem odpru temo sm mal stare teme brau in sem obe sliki že vidu!

zanima me samo če bi bilo lahko kaj narobe, če bi dal v enem kosu hladilnik gor -> večja površina, boljše hlajenje!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

DjTonic ::

Jaz sem mel na moji NF7-S po tri mosfete na en rebri in sicer tiste, ki jih ne ovirajo kondenzatorji. Delovalo pa je vse ok in se ne rabiš ničesar bati, saj je njihovo ohišje neprevodno. :)

VASkO ::

zakaj pa ne? tu je za vsak mosfet posebej, ker so v napoto kondenzatorji pa bi oni en kos trebalo fajn pozagat da bi gor pasal

frenk ::

jest sm mel na 8rda+ en velik kos za mosfete pa je šlo do max z napetostjo:)

Tugo ::

en question: s čim ste pritrdili hladilnike na ploščo? zanima me zato, ker ne bi rad zgubil garancije! in kje ste omenjeno "stvar" (lepilo, termalno prevodni lim,...) kupili?

lp, T.

mloncar ::

jst jih bom bor prlimi z termalni trakom!

dobiš ga v cool-pc.org!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

smilyxx ::

tiborr in GUFY Če pravim vidim so to bakrena rebra. Kje sta jih odbila, kolk to stane, pa kakšne so mere?

Lp
Save water.
drink beer.

Tugo ::

kolk je razlike med termalnimi trakovi? ker v BOFu jih tut majo! kolk se pozna med različnimi tipi termalnih trakov?

lp, T.

P.S.: se pridružujem smilyxxu... kje se dobijo bakrena rebra? ne kosi bakra, ampak bakrena rebra.

smilyxx ::

Za prlimat rebra je tabol Zalmanovo termalno lepilo, k ga dobiš zravn ZM NB32J. Stane pa tam okol 900 sit.

Lp
Save water.
drink beer.

Tugo ::

pa dobiš pol tole lepilo tut dol, če hočeš uveljavlat garancijo?

lp, T.

mloncar ::

smilyxx... ...kolkr sm brau v eni drugi temi je tiborrr te rebre naredu (oz dal enmu delat) na vodno plazmo! tko de če kerga poznaš de jo ma, pa de ti za kak pir ali dva naredi potek cool, de bi pa v kako firmo dal delat pa to verjetno pride predrago!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

The B ::

Kaj pa tale rebra? Jst mam sicer ena druga na mosfetih ampak mam tud eno rebrce za dva čipa. Seprav tri rebrca vse skupi. Pol pa še en 80mm vent na 5V da mal pihlja gor. Ker če ni venta se tud rebra fuuuuul segrejejo. Da se spečeš.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

tiborrr ::

Moja rebra so handmade, nikjer za dobiti! >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

smilyxx ::

Aham, glede na to da pri roki nimam kakšne CNC mašine ali kej podobnga, se bom pomoje mogu zatečt k nakupu kakšnih reber. Iz kerga coolerja, bis e dal tole dobr izrezat?
Če ma pa kdo kakšno idejo kako tole nardit z domačimi orodji pa sprejemam predloge.

Lp
Save water.
drink beer.

5er--> ::

Lok, žagico, primež in gremo!

Tugo ::

The B je dal eno dobro alternativo... bakreni hladilniki v cool PC + termalni trakovi... zakon kombinacija... a kdo tole že ima? rezultati? izkušnje? karkoli bi bilo dobrodošlo... po mojem se tut The B pridružuje, a ne? :)

lp, T.

smilyxx ::

Ne vem no jst sem jih gledal v živo, pa se mi zdijo mal preveč nizka. Če bi bila kakšne 0,5-1 cm višja, bi jih takoj kupu.

Lp
Save water.
drink beer.

Tugo ::

smilyxx: kaj pa tole?
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
si videl tudi to verzijo? ker to, da ima taka tanka rebra bi bilo še 10x boljš! ok, ne se ozirat na tist multiplier :P
lp, T.

The B ::

@smilyxx: Pomoje ni treba da so tok visoka. Jst mam ena zlo nizka pa so dost. Ampak men piha gor. Tko da... Una k jih je Tugo predlagu mam pa na grafični. Sam ne bi jih mel na mosfetih. To pa zato ker so velka in če jih raztegneš (pahljača) sploh ne bi šla gor. Sploh pa so pomoje preveč za mosfete.
Neki sm hotu še povedat o termalnih trakcih:
So izredno kul če maš garancijo ker grejo dol brez sledi. Sam po drugi strani pa je pomoje prevodnost bl tko. Zato sm lih dons na grfafčni termalne trakce dol pobra in naredu tko:
Čipe sm namazu z AS3 sam ne cele. Pustu sm mal placa v kotih. Pol sm pa hladilnike gor zalepu z zalmanovim dvo-komponentnim lepilom sam tm v kotih. Upam da bo zarad tega šlo laži dol pa da bo boljši stik. Bomo vidl...
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: The B ()

Tugo ::

TheB: male bakrene pahljače... so boljše kot uni mali bakreni hladilniki? boljš hladijo?! na 8rda+ se mi zdi, da je dost prostora, da bi šlo gor. maš vse pahljače uporabljene ali imaš kakšno v predalu?
glede limanja hladilnikov na grafično: sm jst tut na rame limal, ampak sekundno lepilo ni dobro, ker jih mal hujši udarc dol rukne, bo treba neki druzga najdt za pritrdit. ampak z acetonom se pa sekundno zlo dobr spuca!!!! tist dvokomponenten lim pa ne vem kako gre kej dol s cemerkoli?!

lp, T.

DimmniBurek ::

Kaj mosfet je NB? Če je pol mam jest tud enu vprašanje: Kaj bi se dalu dat na Epoxovo plato 8k5a dat zalmana 6500, un ta velk, kr ga ne bom več rabu zarad vodnega... tle še slikca plate:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

ali3n ::

Kaj mosfet je NB?


Ne :D ; mosfeti so regulatorji napetosti - tiste črne kvadratne plastične škatlice z dvemi "nogami" - glej med tuljavami in priključki za printer, usb,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

DjTonic ::

dimniburek glej to sliko.




Še hlajeni (Od blizu).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

...mosfeti so regulatorji napetosti - tiste črne kvadratne plastične škatlice z dvemi "nogami"...



...med nogami so mel pa učas še lulčka pa so jim ga obrezal

ali3n ::

:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TribesMan ::

Tudi jaz sem zadnjič končno našel nekaj minutk časa da sem predelal revoltecove bakrene pahljačaste hladilnike tako da sedaj lepo hladijo mosfete na NF7-S... Se gradivo:



Je pa muka rezat tele tanke lističe... še posebej ko si pri četrtemu hladilniku in žaga počasi že malo odpoveduje poslušnost... no važno da je uspelo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

BaRtMaN ::

Pa so tile Revoltecova rebrca za kaj? Delujejo mi rahlo krhko. :P

Dr_M ::

ampak morm priznat da so tele nforce2 plate res boge use po vrsti.



moja dobra stara epoxka z originalnimi hladilniki, ki so celo na PRAVI STRANI tranzistorja. 8-O 8-O :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

TribesMan ::

Dr_M:

Sem že razmišljal da bi tele originalne gnile mosfete na NF7 zamenjal z kakimi high performance ultra low Rds(on) zadevcami, sam kaj ko tak tranzistor pri nas košta preko 2kSIT... krat 6 je luknja v žepu ogromna. Tile mosfeti na NF7 so pač ena cheapo varianta zato imamo NF7 userji tudi veliko problemov z nihanjem napetosti CPUja.

Drgač je pa sam še ena plata ki sem jo jaz v življenju videl da je mela transistorje postavljene pokonci in da so bili na hladilnih rebrih. To je bla ena Compaqova umetnina na BX chipsetu... No pa moja BH6 potem ko sem jo modal >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tugo ::

TribesMan: Kako se pa tele Revolteci obnesejo? so kej topli? Na kateri napetosti laufaš procesor in na kateri frekvenci.. pa iz kolk navitga... tolk, da vem kako je... maš kkšn vent gor obrnjen? Izkušnje prosim, ker sm hotu tut sam tole narest, edin, da ne bi nč rezal ampak bi jih dal gor tako, da bi po 2 in 2 MOSa prišla na en hladilnik.

lp, T.

TribesMan ::

Trenutno sem na 2500MHz pri 2V. Če hladilnikov ne hladim z enim ventilatorjem na 5V so zelo hitro vroči. Sam pri 2V Vcpu pač ne moreš pričakovat da bo šlo brez prevetritve. Se pa pozna saj ima matična plošča na tem mestu (pod mosfeti) približno 2°C manjšo temperaturo kot prej samo z tem ventilatorjem... pač napredek je in to je važno.

Edit: Sem pozabil dodat da z ventilatorjem 6*6cm pri minimalnih obratih so hladilniki hladni... prilepljeni pa so z priloženim termalnim lepilom.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

gamer ::

tribes man, maš na zalmanu kkšn ventilator? kej bolš hladi kot stock nb cooler?

drgač pa vrjetn za mosfete ni nujno potrebno imet bakrenih rebr... pomojem da bi ble že aluminjaste dost... a se motm?

TribesMan ::

Tisto o rebrih maš prow, tud aluminjasta so OK. Sam da so velika.

Na zalmanu pa ni nič ventilatorja... pa vseeno hladi veliko bolje kot stock NB fan. je pa res da imam nizek Vdd samo 1.6V pri 227MHz. Isto je pri 238MHz.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tugo ::

pa se na 2.0V sploh dajo držat?! ker tole je po mojem fuuuuuull vroče... se motim?
s čim imaš nalimane? z unim trakcom, ki si ga dobil zraven?
Kako je s stabilnostjo Vcore pred in po modifikacijo (preden si dal hladilničke gor in po tem)?

lp, T.

TribesMan ::

Nalimani so s tistim trakcem, ki je že zreven priložen... drži zelo dobro samo se morejo transistorji najprej fajn segret da se lim bolje prime... če jih limaš na mrzle mosfete primejo bore malo...

Stabilnosti Vcore raje ne bom komentiral, ker imam napajalnik, ki mu 12V linija niha med 11.3V in 12V. Tako da je že zaradi tega preveč nihanja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tugo ::

kolk močan PSU pa imaš?
ti Vcore tut tolk niha?
lp, T.

TribesMan ::

Mam en gnil PSU "400W" za 5kSIT. Vcore precej niha. recimo med 1.95 in 2.01. Preveč.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tugo ::

ahaaaaaa :)
Jst mam sicer 350W, ampak mislm, da je kr dober. Sicer 5V pade pod obremenitvijo, ampak niha pa ne. Prav tako ne niha, OPA!!! zaenkrat!, Vcore ;)
Bo treba tele bakrene nabavt.
Kje si jih kupil? Jih imajo v BOFu? Sem iz LJ in ne bi ravno do Burkija hodu samo zaradi tega.

lp, T.

boštjan ::

Tugo,saj ti jih pošlje.

TribesMan ::

Tud v BOFu jih majo... če ti to kaj pomaga.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

krucymucy ::

epox 8kta3+ legenda ... je pa res da je bila takrat jako draga ...

Dr_M ::

ubistvu je bla to skor najcenejsa plata. edin luckystar je bla cenejsa, pa ena soltekova je bla tocno tok kot tale epoxka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krucymucy ::

ja abit KT7A je bla tolk brez raida kokr tale z raidom ... pa se vsen je bla ce 40k ...

Dr_M ::

ko sm jest februarja 2001 kupu tole brez +, ni blo vec unih z raidom v sloveniji.:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mloncar ::

dejmo se vrnt na temo o mosfetih!!!
Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Tugo ::

mogoče še tole: je tole najboljša alternativa za hlajenje MOSov? Pogoj je, da še vedno ostane garancija matične plošče! Slučajno kdo ve po kolk so v BOFu te bakrenčki?

lp, T.

GUFY ::

Cca 3k.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910198 (6067) gamer
»

Hladilnik za mosfete

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281753 (1113) Jackal
»

Kje kupiti mofset coolerčke ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191214 (912) TribesMan
»

Hlajenje MOS-ov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391681 (989) Boki_
»

Hlajenje mosfetov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351633 (989) Spajky

Več podobnih tem