» »

Pravilna pot??

Pravilna pot??

|Luka| ::

Koncno sm si zrihtu w-blok, radiator in pumpo.
Radiator je mer 21x19 od Opla (cudovita zadeva!!), pumpa pa 1600 lph.
Skratka, gledu sm ze povsod, kaksna je pravilna pot vode:
pumpa - radiator - proc - pumpa al
pumpa - proc - radiator - pumpa.

Vsak predlog in obrazlozitev dobrodosla.

krucymucy ::

Ti kar nared t drugo moznost!!!
t.j.:
pumpa - proc - radiator - pumpa
Da ti hladi tud pumpo, ce ne pa pumpa vso vroco vodo dobi nazaj (mislm da so pumpe tud obcutljive)

btw: kaksnega pelta mas?

morphling1 ::

Ne , to ni dobro, bolje je pumpa, radiator , procesor(blok), ker pumpa malo greje vodo in je bolj ce gre najprej na radiator, tko in tko pa ni velikih razlik ker ce mas dober radiator bo temp. vode kaki 2-3 stopinje nad temp okolice ,tako da pumpa ne bo dobila ravno vroce vode.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Jest mam uštimano tak: Pumpa-proc-radiator-rezervoar.
Voda se lahko kar lepo segreje, če se uporablja kak pelt zraven. Posebno, če je 156w. K tem pa je treba prištet še toploto proca.
To je ogromno toplote in črpalke so občutljive. Lahko bi se pregrela in Ne bi rad, da mi odpove enkrat črpalka, čeprav mam varovalo MBM5 plus shutdown program.
Go with the flow.

IceIceBaby ::

Če mas 1600l/h pumpo se voda nebo glih velik segrela naenkrat ker je ful pretoka verjetno. Pumpe pa verjetno tudi niso zlo občutljive. Kaj pa če maš kake tropske ribice pa more voda bit 35 :)
No nevem...js mam pumpa - cpu - radiator - pumpa. Bom pa probu še uno drugo varjanto, da vidim če je kej razlike.

morphling1 ::

Ozzy, ce mas tako vroco vodo potem tvoj radiator ne opravlja svojega dela ravno najbolje, vodno hlajenje je ucinkovito ravno zaradi tega ker lahko temp vode brez problema priblizas temp okolice. Ce imas pa TEC, moras pa temu primerno dimenzionirat radiator.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Morphling: MOj radiator je senfu dual radiator in služi dobro namenu.

Sem zgoraj bolj nerazumljivo napisal.
Jest sem z tistim peltom hotu povedat, da če bi speljal tok vode pumpa-radiator-proc-rezervoar bi bila tista voda kar lepo topla in bi lahko posledično tudi pumpa odpovedala.
Temperatura proca (durona pri meni je 33-34 stopinj in prav tako ohišja). Samo to samo v primeru,da laufam vente na radiatorju z minimalno močjo (6-7V) in pa če imam na ventih, ki pihajo notri in ki so na stranici protiprašne mrežice (narjeno iz ženskih žab :)))) ), Kar zelo onesposobi pretok zraka. Če pa tega ni je tega ni je takoj manjša za 3 stopinje.
Če pa vse laufam na max je temperatura proca okoli 5 stopinj višja od okolice.
Ko bom pa kupu 156w ali več pelt bo pa stvar drugačna.
Tukaj vpliva pa tudi pretok vode (600 l/uro pumpa -če bi bila več bi lahko blo še stopinjo ali dve manj) pa tudi dost je od vodnega bloka odvisno.
Go with the flow.

SkIDiver ::

Ti kr zvež skup po vrsti pumpa => radiator => proc => pumpa

Če pa nisi prepričan kako bi pa najbolj da probaš obe verziji in premereš pr keteri je proc bol hladn

morphling1 ::

Ozzy , a je to un radiator, ki pride z dvema 80mm ventilatorjema gor, no ja stvar je bol tko, saj lepo zgleda , sicer mi pa nobena stvar od Senfu-ja ne deluje, da bi bila to zadeva za kaksne velike podvige
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

|Luka| ::

Najbols hladi pumpa -> rad. -> proc -> pumpa
sm naredu se rezervar k se na vrh odpira tko da k zacnem kej delat dam notr se dva vložka za prensno zmrzovalno skrinjo ;)). T h2o == 12*C
zadeva je se tok bl hladna k mam na radiatorju 4 x 80x80 vente
piha k na burji
Pa hladi tut:))

OZZY ::

Morphling: Ja to je tisti. Sej če bi dal gor dva 92x92 venta spredaj in dva 8x8 zadaj bi bol hladil.mogoče kasneje.
Sem pa moral tudi razšitit priključke za vodo na fi10, kar mi je urihtu ASH (thx).
Zaenkrat služi namenu. Me pa zanima kako bi se obnesu z 156w peltiljerom.
Go with the flow.

Bungee- ::

Sicer je tema kaksna pot, vendar mene vseen zanima kje si dobil oplov radiator ??? :8) Pa hvala za odgovor!
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

element ::

Probi obe možnosti, pol boš pa vidu pr keri je bl hladen proc, tisto pust. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304667 (3509) Janac
»

Kakšne so vaše cpu temperature z vodnim hlajenjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211698 (1146) Gajba
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018681 (6781) Jackass
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517848 (12930) the_unborn
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252321 (1748) VASkO

Več podobnih tem