» »

Kolk vode

Kolk vode

|Luka| ::

Verjetn je bla ta tema ze nevemkolkrat obdelana pa na netu
krozjo slike itd.
Mene sam zanima (informacije s prve roke) kok močno pumpo si morm umislt za vodn hlajenje (TBird 900 - pa ga mislm mal navit;) )
Skratka na moznost mam pa od 500 l /h, pa do 2500 l / h.

:))

Huey P ::

2500l/h
Ker bo tok vode hitrejši zato se bo ta le manj grela...


..::DOOM III: The Legacy::..

OZZY ::

Sploh ne rabiš tako močne pumpe. Za dober pretok zadostuje že 600-800l/h. Je pa res. Večji pretok boljše hlajenje.
Go with the flow.

frudi ::

večji pretok => boljše hlajenje? hm, ne bi rekel...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

msmiha ::

Ni res da je večji pretok vode boljše hlajenje saj se voda ne more tako hitro potem ohladiti.8-O
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OZZY ::

Zakaj pa ne. Sem gledal teste kako se temperatura spreminja z bolj zmogljivo šrpalko. Je blo tako 300, 600 in 1000 l/m črpalka. Razlika v temperaturi pri skoraj istih pogojih je bilo okoli 4 stopinje. Sicer ni dost ampak nekaj pa je. Boljše hlajenje se doseže tudi z večjim pretokom zraka skozi radiator.
Go with the flow.

frudi ::

verjetno je to zelo odvisno od designa vodnega bloka, radiatorja, postavitve pumpe... itd. v splošnem po mojem ni razloga, da bi večji pretok pomenil boljše hlajenje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OZZY ::

Ta test, ki sem ga na netu zasledil je bil narejen z čisto enakimi komponentami z razliko, da so menjavali pumpo.
Go with the flow.

zizi ::

Če je večji pretok je mal boljše hlajenje ker sem sam vidu. Prvo sem mel 300lph pa je blo 22 c (brez pelta)
z 1000lph pa je 20 c in to ob istih pogojih.
War is Peace
Freedom is Slavery
Ignorance is Bliss

msmiha ::

Za tiste dve stopinje se ne splača dat ne vem kako bolj močno pumpo gor.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TESKAn ::

Zizi: ob kaki temperaturi vode?
Jst mam 600 l/h, pa je čez glavo dost. Nameravam pa zamenjat za tišjo - 300 l/h, kr hočem računalnik naredit skoraj neslišen.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OZZY ::

Teskan: Jest mam 600 l/uro in sicer potopno in se stvar skoraj nič ne sliši. Je res zelo tiha. Zdej ne vem kok je tvoj glasna ampak moja rula.:D
Go with the flow.

|Luka| ::

Se prav 600 lph je vrh glave dost.
Ta k jo mislm nabavt je full tiha, una 2500 lph pa ze kr ropota

Thx:\

TESKAn ::

Sej ni tok zlo glasna, sam če greš spat in ti zadeva laufa 1.5 metra od glave, se jo začne slišat kar preveč...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

|Luka| ::

Mam glavo bl pr compjutru tko da ne vem ce b zdrzu nonstop brnenje in ropotanje ohisja.
TESKAn: a mi lohk poves ker model pumpe mas?

Drgac bom pa kr uno 600 lph ubodu (pa se cenej je k una 2500)

:))

IR Babun ::

Jest mam 600l/h pa je čist tiha, ampak res čist, razen če je not zrak ropota ko svina po gre pa zrak ven, je pa čist dobr.
Sam mislm močnejšo not dat.

brez pelta je 12°C
SCREW THE GOVERNMENT

morphling1 ::

Sam za informacijo pri črpalkah je dosti bolj važen podatek njena dobavna višina kot pa pretok ker če imaš neki premer cevi lahko skozi njega spraviš le določeno količino vode, črpalka za akvarij niti v sanjah ne bo spravila 2500 l/h vode skozi vse cevi in kak radiator z veliko prehodi cevi, če bodo le te preozke. Zato je za večji učinek hlajenja dosti boljše če imaš dve ali pa več črpalk z manjšim pretokom zvezanih zaporedno in s tem povečuješ dobavno višino če ne verjamete pa pomerite kolk vode bo 2500 l/h črpalka pretočila v določenem času skozi sistem z vodnim hlajenjem in boste presenečeni :))
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

teskan: jest morm prav fajn pri men napet ušesa da jo slišim 1.5m stran ko ležim na postelji. Mogoče je tvoj drug model (glasnejši):))).:D
Go with the flow.

TESKAn ::

Čist možno...jst mam model wind's 800 (al 600...ne vem...). Mah, če je sistem uredu zasnovan, ne rabiš ene nevemkokomočne pumpe...po moje je 300 l/h do vratu dovolj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

|Luka| ::

No tko; kupu sm eno sredno varjanto 1100 lph,
tiha, mocna, črna .... :)

Skratka blok je v izdelavi rabm sam se radiator cevi in gremo novim
MHzjem naproti.

Hvala za nasvete

Huey P ::

Lix;

Kje si jo kupil in kolko si dal?
..::DOOM III: The Legacy::..

|Luka| ::

HueyP
kupu sm jo v BTCju v hali A spodi tocno na sredini.
trgovina Daša - 6795 SIT.

Sicer delam tm, ce bi kdo rabu naj mi sporoci; lahko da bom kkšn dubu mal cenej k to;sam nc ne oblubm, drgač mam pa tut drgacne.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473794 (2942) TESKAn
»

Nakup pretočne črpalke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
133847 (3553) Nico
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252243 (1670) VASkO
»

L/h pr pumpah

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7752 (630) mico
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231535 (1187) rooster

Več podobnih tem