» »

Tiskano vezje

Tiskano vezje

Tomi ::

Zadnjič sem ugotovil, da moj fanbus ( sicer mi ga zaradi pomanjkanja časa ni uspelo narediti ), ne bo zgledal lepo, zato bi bi vezje dal na eno tiskano vezje. Sedaj pa me zanima, kjer bi lahko eno čisto preprosto vezje dobil? Pa da ne bi stalo ne vem koliko.
metrodusa.blogspot.com

mmisv ::

a ploščico (k jo morš pol še narisat pa zjedkat) al že kr celo stvar. če mislš 1. pol pejt u konrada, IC-ja, HTR-ja pogledat. za 2. pa ne vem
Čist trivialna stvar...

msmiha ::

Kupi ploščico pol jo pa še nariši in zjedkaj, ker že narete ne boš dobil. V Ljubljani ti je že tako mmisv povedal za trgovine jaz ti bom pa še za v Celju in Mariboru.
Celje: Žarnica
Maribor: Čip
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Bungee- ::

Ce pa ravno ne zelis se jedkat itd ... potem si pa nabavi protoboard (breadboard), ki ze ima narejene luknje in okoli tudi ze "pade" za zalotat komponente noter, potem pa samo se z zico naredis povezave, jih polotas in imas natejeno vezje :D Aja sem podabu povedat da pa izgled ni ravno najlepsi potem ... sicer je pa vcasih dovolj ze samo funkcionalnost :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tomi ::

Sicer mi ta breadboard bolj diši, ker bi lahko žice itak dal na zadnjo stran, ampak me pa vseeno zanima, kako je z jedkanjem. Kaj sploh rabim in koliko bi em vsa zadeva prišla?
Pa hvala vsem za odgovore:D
metrodusa.blogspot.com

Bungee- ::

Za jedkano vezje potrebujes:

1. Vitroplast ali pertinax
2. Flomaster (kislina odporen) ali letraset ali fotolak
3. Vezje, ki ga spravis na vitroplast
4. HCl + H2O2 + H2O

Za razmerje ne mene vprasat, ker nardim ponavad 5 sekundno mesanco :P Za 100 x 160mm vitroplasta das cca 200 Sit, Za kislino in peroksid das cca 1000 Sit, za flomastre al pa letra-set pa ne vem trenutno. Aja ce mas pa moznost laserskega tiskalnika al pa fotokopirca, pa ti lahk zrihtam posebno folijo, ki jo potem zalikas na vitroplast, pa pride kvaliteta tolk dobra al pa se boljsa kot fotopostopek. Ce se kej ni jasno pa pisi. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Bungee- ::

P.S.: Lahko ti ga pa tudi jaz naredim, racunam ti pa samo material, tako da te pride ena plata 100x160 cca 600-700 Sit to je samo okvirna cena, aja to je brez vrtanja. ce bi imel pa se luknje .... tam sem pa drag >:D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tomi ::

Jaz bi rabil z luknjami. Sicer pa bom videl, kako in kaj...
Pa fora je v tem, da bi rabil še na sredini luknjo za 80*80 ventilator, plošča cela pa naj bi bila velika 80*notranja dolžina reže (5.25") oziroma malo manj.
metrodusa.blogspot.com

SkIDiver ::

Bungee- jz bi tut nucu eno tako tiskano vezje. A bi se dalo kj zment. Velko bi blo pa prbližn v velikosti ohišja od cd-roma. Dej mi maili na ddragman@hotmail.com

Monster ::

pejd na kurčev elektron-n al neki tazgamaš na priporočeno pod slo-techom):\:\
Ka zaboga...

mmisv ::

Monster: mi smo s tabo!
Čist trivialna stvar...

SkIDiver ::

In kaj naj tam najdem. Prašam kako sam nardim vezje pa stran vržem par jurju. Hehe bol da mi en nardi po moji želji.

Bungee- ::

Elektro-n je prijetna stran za "stromarje", gor je tud forum in vecina stvari je ravno namenjena takilim razpravam. Ok kar se pa plat tice po-mailas tiskanino v kaksnem uporabnem graficnem formatu pa bom pogledal kaj se da naredit. 8-) Aja moj mail je pa tudi v mojem profilu :)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Tomi ::

Zmenjeno. Dobiš v petek, ker prej bom bolj težko spravil sliko skupaj;((
metrodusa.blogspot.com

Bungee- ::

No panice 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi dobil tako ploscico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
174774 (3654) SSH
»

bakrenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
566791 (4674) Pyr0Beast
»

Domača izdelava tiskanih vezji

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162952 (2569) lampa
»

TIV in Foto glossy papir (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
718065 (7236) Brane2
»

Kaj kupiti za tiskano vezje

Oddelek: Kaj kupiti
203918 (3663) teedy

Več podobnih tem