» »

VGA-FullCover

VGA-FullCover

«
1
2

Eddy ::

No tako pa sem vas spet presenetil!
Nekaterim se je malo svitalo zakaj sem kupoval zanič R9800 grafično kartico ;) :D

Tukaj vam predstavljem VGA blok ki pokriva tudi rame.
Ta blok je za R9800pro in R9800-XT.
X800 ima drugače rezporejene rame in ne more biti univerzalen!

No pa pojdimo kar k slikam... >:D

Najprej blok po delih od zgoraj 8-) :


Še od spodaj (fleš mal pokvari lepo sliko ;) ):


In že namontiran na grafični (procesorski del):


"pomnilniški del"


En detajl "wave" kanalov:


Povezava med blokoma...


Še en detajl:


In seveda še iz strani:


Cena je še v oblikovanju zato me ne sprašujte!
Lahko mi pa poveste koliko ste pribljižno pripravljeni plačati za tak vrhunski izdelek >:D

Dobavljivost seveda še... Prvi trije komadi bodo dobavljivi po 20 avgustu, ko pridem iz morja, saj moram nekaj dodelati!
www.ekwaterblocks.com
  • zavarovalo slike: OwcA ()

GUFY ::

Odlično izvedeno ni kaj reči je pa pomembno tudi kakšna bo cena za ta blok.>:D
Pa zakaj imam jaz FX-a:\

MEDENA ::

cca 10000 nič več :>

drugače pa res lepo narejeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

ru7 ::

noro, pohvale!

Boki_ ::

Blok je res odličen, zdej pa ostane sam še test. He, mam 9800XT sam bo v kratkem X800, tko da škoda, drgač bi ga kar nabavu, ker ravno sestavljam vodno.

@MEDENA Ti bi dal 10k za blok? Poglej najprej kok stanejo navadni bloki za VGA pa CPU in NB, potem pa poglej tega kak je. Tukaj je samo za 5k materiala, pa delo in vse. Js bi dal takoj 15k, tam do 18 bi dal, več pa se mi vseeno ne zdi vreden.
I'm back

Boki_ ::

So STFU :D
I'm back

DejaVu ::

wow good work eddy. kr tako naprej, pa bos lahko celo podjetje ustanovil :)

BaRtMaN ::

Em. Sej ga je že. :>

T(he) Boss ::

Odlicno, jaz sem ob primerni ceni (okoli 15k sit) takoj interesent :D

sash ::

Eddy, kolk je pa kaj teža tega bloka, ker zadeva ne more bit lahka po mojem menju ?

Sicer pa res lepo narejeno :))
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mazy ::

takoj ko bo znana cena in dobavljiv blok ga kupim. i am so happy:D

Malecky ::

Zelo zelo zelo lep blok in mene upam da ze imas v vrsti za enega.

Kar se tice cene mislim da veliko cez 12kSIT nima za it, ker je izdelava lahko zelo preprosta samo materiala gre malce vec, za koliko ga bos prodajal je pa itak tvoja odlocitev.

PS. na email sem takrat odgovoril sam se je zgleda neki zasustral:)


Lp

Boki_ ::

Izdelava je preprosta ja, sam traja, ker je veliko materiala za izrezkat, drgač pa ni panike.
I'm back

Malecky ::

Ja samo se da se kaj poenostavit ker rami ne rabijo ravno veliko da so hladni...rabijo samo stik s hladno povrsino kar je pa kar hitro dosezen.

Upam da cimprej dobim primerek Eddy0:) Me firbec matra ce bo sod zdrzal breme...:\

MEDENA ::

jaz bi tudi enega če bo cena OK...in pa če bom šel na vodno...

Oblivion ::

Eddy, kaj takega mores izdelat se za x800pro. Za ceno pa se lahko zmeniva po mailu.

flisko ::

eddy takoj bi vzel en komad za x800.tule pa moram priti do ene 630mhz pri ramih ker mi že zdaj delajo na 600 brez problemov.LP flisko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

Jackal ::

Eddy, Eddy...
Spet si me spravil od delo :\

Kaj naj rečem...izgleda odlično, sicer pa popolna kopija mojega bloka (Oprosti Eddy, če si ga imel v delu že prej, v kar pa malo dvomim), razen poliranja.

Vsi pač nimamo doma CNC-jev... se pa trudimo...

12 - 15k za tak blok? Pokupim takoj vse... močno dvomim, da se bo to prodajalo pod 20k. Saj je s takšnim blokov veliko več dela kot z enim CPU blokom, tu gre pa še celo za dva bloka.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Oblivion ::

Enako kot flisko, takoj vzamem se jst enega v primeru da naredis za x800pro.

Keyser Soze ::

Ene 20 tisočakov. Če bi bil za 6800.:D

Do takrat pa nasvidenje.

P.S.: Škoda, ker nisi naredil za "naslednjo" generacijo grafičnih. Je pa res, da so 9800 bolj razširjene. Trenutno.>:D
OM, F, G!

Malecky ::

20k ne me smejat|O

Keyser Soze ::

Če si NO2 inhaliral je pa čisto tvoj problem. Odvadi se. Če pa ne moreš potem pa rabiš pomoč.>:D

Koliko časa pa porabi za en blok? Smejalko?
OM, F, G!

Malecky ::

Ne locis samega dela da se dobi en primerek od serijske proizvodnje.

Ta blok nimas kaj delat z njim na CNC vec kot 30min...tudi rezkanje je preprosto lahko postane pa se bolj ce ne bi kompliciral.

10k jaz dam mere kolegu in mi jih potem se za 10kSIT prodaja pa sam rezka ce bi otroc dajal za to 20k pa kar naj.

Morph se fino trudi za en primerek, ker nima prave CNCjke in programa vendar tole primerjat z njegovim delom je nesmisel.

QuickShot ::

Jst sem si ceno tud zamislil okoli 20k.

Drugač pa, če nimate pojma, raje ne pisat;((

Keyser Soze ::

Smejalko,
ni za primerjat Morfa in Eddya? Imaš prav. Ampak končnega kupca boli džoli a je na CNC al pa z diamantno pilco delan. Važen je preformance. Kakšna bo pa cena je pa od Eddya odvisno. Ampak glede na to, da so GPU bloki 8 jurjev CPU pa 12... Good luck z 12 jurji za ta blok.:D
OM, F, G!

Malecky ::

Ti gledas sam na kolicino materiala kar je pa zadnja stvar pri ceni...ok za plexi jurja vec drugace pa dzabe.

Vazno je kok CNC casa blok zahteva in to je tisto kar odloca o ceni, ta blok pa nima kaj bit tako zahteven oz. ne rabi nekih micro kanalov ker ne odvaja 200W.

Keyser Soze ::

Ne, ne bova se strinjala.

Za moje pojme je glavni in najpomembnejši gradnik cene v tem primeru preformans. Seveda je tu še ponudba/povpraševanje ampak ne bodmo preveč ekonomski.:D

Če je blok podn od podna ima vseeno lahko ful zakomplicirano izdelavo z mikrokanali in ne vem čem še. In če boš temu bloku dal recimo (pretiravam) ceno 30 tisočakov ga nihče ne bo kupil. Čeprav veš, da sta samo delo in material vredna približno toliko. Preformans je pa na nuli.

Če pa imaš simpl blok, pa je delo+material vredno 10 jurjev pa ima preformans uber alles, pa lahko daš bloku ceno 20 jurjev pa bo folk še vedno kupil zadevo.

P.S.: A najdeš na netu en podoben blok, pa da vidimo ceno?
OM, F, G!

LittleDevil ::

Zelo lepo čestitke, sem vedel zakaj rabis kartico ;)
Samo se koncna cena me zanima koliko bo? >:D

LP

_spirit_ ::

O vidi vidi, moja grafična :D
Drugače pa super dobro!

Boki_ ::

Ej Eddy, veš kaj bi js še naredu. Nad rami bi ne naredil kar kanala čez ampak mogoče kake rebra gor, mislim kanalčke, tko kot nad GPUjem.
I'm back

GUFY ::

Tom: Ne ga biksat pol bo pa za ta blok hotu celo bogastvo.:\

SleepLess ::

ful ful zakon blok, takoj bi ga kupil ce bi imel radeona0:) , drugac pa glede cene, folk kaj je z vami 13k prije blok za cpu pa kateri mislite da je lazji za izdelat 8-O 8-O 8-O. Ce pa bo imel blok vseeno dovolj nizko ceno bo pa pomoje prava uspesnica :)

bloy-er ::

eh....od Jackal-a je bolsi 8-)

LittleDevil ::

Sej je težji za izdelat samo če bo cena previsoka jih tudi Eddy ne bo veliko prodal. Da ne koncu ne bo blok dražji od same kartice....

LP

Zgodovina sprememb…

Jackal ::

eh....od Jackal-a je bolsi


No hvala, hvala... vsaj za moralno podporo. 8-)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Eddy ::

Hm... hvala za pohvale!

Glede cene... mislim da ste samo veliki optimisti upali da bi cena pod 15.000, vsekakor bo višja in vsekakor nebo čez 20.000, toliko lahko zaenkrat rečem. Drugače sem imel tak blok že prej v načrtih, zdej sem pa nepričakovano dobil frej mašino in sem se lotil dela.

V kolikor želite rezervirat blok kar hitro, ker imam trenutno 3, kdaj bom pa še delal pa nisem prepričan. Pa še izpiti me bojo čakal tako da ne pričakujte od mene preveč razvoja sempembra! Glede X800 ne vem še ker je drugačna razporeditev ramov, mogoče, če bom našel dovolj podobnosti da nebo treba delati novih šablok kar mi vzame veliko časa.

Z blokom sem imel nepričakovano kar veliko dela. Mogoče zaradi tega ker sem moral sproti pisati in popravljati program. Drugače je pa za ta blok potrebno za vsako stran 4 vpenjanja... Realno pa je dela z enim blokom za uro, lahko tudi kaj več.

Drugače grem jutri na morje in me do 20. t.m. nebo, mogoče se vmes kaj oglasim kje, drugače pa lep pozdrav!

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

Boki_ ::

@GUFY Pomoje bi blo skor enako če ne še manj dela, ker bi blo treba še menj izrezkat, namesto vsega kanala, bi izrezkal sam par kanalov vzdolž bloka.
I'm back

Eddy ::

Tom!

Kanali nad rami so popolnoma nepotrebni, saj imajo čez glavo dovolj da samo voda čez teče. S temu bi samo podaljšal čas izdelave in povečal ceno, kar si pa noben ne želi, saj vem da vi želite bloke kupit, jaz pa prodat ;)
www.ekwaterblocks.com

Boki_ ::

Aha ok. Nimam tok pojma o izdelavi k se še nism zanimal, ker ni časa, saj sm mel tut js v načrtu izdelavo blokov na CNC. Sam misliš da res ni razlike? Pa še to, kako bi se izdelava podaljšala, sej ne bi blo treba tam rezkat tistga, ki bi bla kao redra ven oz. kanali. Al bi moral menjati rezkar na tanjšega?
I'm back

flisko ::

če rabiš x800 ti jo ven odšraufam pa pridem k tebi,pol pa nardima blok za mene-sem prvi kupec ,CENA NI POMEMBNA.P še na pir grema.

MEDENA ::

flisko ma spet preveč keša...

SleepLess ::

MEDENA pa mu je opet fauš :\

mazy ::

vi se le kregite js mam svojga naročenga

LittleDevil ::

Kaj pa za 6800 GT ali pa ultra bo zudi blok?

LP

Eddy ::

Flisko: mogoče se pa še zmeniva ;)
za 6800 najbrš tudi, če bo za x800... Samo nič ne obljubim!

Zdej pa na zaslužene počitnice!

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

DjTonic ::

Ja tile Ful Cover vodni bloki so postali med navijalci kr priljubljeni. Za podoben korak se je odločil tudi Danger Den (Ameriški proizvajalec vodnih blokov). Zadeva bo namenjena ohlajevanju vročega Geforca 6800/Ultra.

Zgleda pa takole: (Loči kdo podobnost :D)



Sicer pa je to bolj kot ne samo šminka, saj se GDDR 3 pomnilniški čipi ne grejejo tako, da bi rabili vodno hlajenje. Če že potem bi bil kakšen GPU blok dovolj pa še dosti ceneje te pride, na rame pa daš kakšne BGA heatsinke.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

tiborrr ::

Heh, Edvard, a ni tale tvoj blok malce sumljivo podoben Jackalovemu (okej, on ma sendvic varianto) in mojemu (okej, moj ma lotan pokrov). Hec, hec, drugace pa super! 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Lep pozdrav iz Novigrada ;) .
Glede podobvnosti sem jaz že dalj časa razmišljal o tem bloku, samo sem se šele sedaj odločil ko sem imel maloč časa. Drugače pa je podoben... samo tu nimaš kaj veliko drugačiti saj je treba blok narediti karseda nerestriktiven!

Zdej grem pa na kuhano koruzo pa kšn sladoled. Da ne bomo zavajali mjadih slo-techovcez z drugimi stvarmi;)

Res je da se Gddr čipi zelo malo grejejo in zato mislim da ne potrebujejo vodnega hlajenja! Zato sem se tudi odločil za R9800 ker se greje kot kurba, saj sem se spekel na procesorju, ko sem se malce igraz z uničeno grafično ki ima poškodovan en ram. Se mi je prst skor gor prlepu ko sem reku da vidim kako dela in sem probal brez hladilnika :\

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

He he... A vi veste kok stane tale Danger Den - 6800 Water Block?
125 dolarjev vsak.... Preračunajte v našo valuto in boste videli da je to kar okoli 25.000 Sit. Pol pa še potni stroški! Jao jao! Super konkurenca za postavitev cene mojega bloka ki je sestavljen iz dveh delov.... >:D
www.ekwaterblocks.com

MEDENA ::

Eddy : to ima Američan "pod streho" v 10 urah max....pr nas pa skoraj cel teden dela ....mislim ne primerjat na tak način...glej tudi življenjski standard...veš ena 6800GT je tam za vsakega mulca pasji drekec ali max teden dni dela pr nas pa kar dobra mesečna colnga, tako,da sploh ni primerjave.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full Cover bloki 2006 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
735896 (3765) igor0203
»

Vodni blok x1800xt by EDDY

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281937 (1204) Eddy
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157707 (5164) bajker
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585749 (4159) Jackal
»

vodni blok in CNC ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
433043 (2290) TESKAn

Več podobnih tem