» »

Poliranje spraskanih cd-jev

Poliranje spraskanih cd-jev

frenk ::

zanima me če poliranje spraskanih cd-jev pomaga glede na to da praske razpršijo žarek kar pomeni da ne more brat...če teh prask nebi bilo bi teoretično moral brat normalno...zanima me še če je debelina prozorne plastike, ki predstavlja večino cd-ja, pri branju iz cd-ja pomembna?:\

Tic ::

Spraskane cdje popravlja eno podjetje v LJ. Cena je cca 900 sit menda.
persona civitas ;>

ganzi ::

Da se kupt eno stavr k ga nekak z eno kremo spucaš-odstraniš praske (namažež CD pa ga neki vrtiš) pa baje všasih pomaga včasih pa ne.
Bom pa kolega vprašu kje je to kupu.

frenk ::

tic: jest bom tisti firmi konkurenca>:D

zdele enga poliram sam gre zeloooo počas:D...bo zgleda treba dat gor brusni papir 1200:D

ganzi: ah krema je pomoje zanč...to more bit ornk narjen:)

al mogoče kdo ve katero snov bi lahko nanesel na cd, ki se na zraku suši, s katero bi lahko zafilal tiste najbol globoke raze...verjetno je najbolje če ima isti lomni količnik kot ta snov na cd-ju

kare snov pa sploh je na cd-ju??:\

Jackal ::

Jaz sem dobil praske (zelo globeke) na en zelo pomemben cd z - ne povem čim :D.

Sem šel v Mavrico - nasproti FE in FRI faksa v Ljubljani, kupil šmirgl papir zrnatosti 2000 in z njim spoliral CD. Potem sem vzel zobno pasto in z njo umil in očistil cel CD. Rezultat je bil, da sem ga uspel prebrati in vsebino skopirat na disk.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

frenk ::

jackal: sej pr men se ne gre da mam nevemkašne podtka gor...to mam en špil k mi ga je en "kolega" totalno spraskal in mi je do zdej ležal v omari...zdej ga bom pa lahko prodal:D...torej moj namen je spolirat cd do te meje da na njem ne bo niti ene praskice:)

p.s.: zgleda da tale cd bere...sicer z nižjimi hitrostmi ampak dela pa...zdej grem pa pogledat če je v bajti kej svile:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Fury ::

hobbit je to vcas popravlu za neko simbolicno vsoto - majo neko masino tam. sam k sploh ne vem ce se obstajajo :)

frenk ::

zdej pa že vem čemu bo namenjena mašina od pralnega stroja>:D

OrkAA ::

LOOOOOL frenk >:D

to kr mislš nares ma moj star ata v delavnici :D

frenk ::

ja sam dvomim da ma to za fino poliranje:D...ata ma verjetno za skiro brust:)

OrkAA ::

Ne, on drugač take mini kozolčke dela pa ma zato!

Drugač je pa tista naprava res kul, ker zlo hitro vrti :P

frenk ::

če se prehitro vrti lahko zažge cd:D

torej zdej sem cd spoliral do te meje da ga liteon prebere v 6 minutah(cca. 500MB)

nalsednjega koraka pa pomoje ne bo, ker je že dokaj lep:)

Golden eye ::

moreš met tako tehnologijo mašin, da ima BURN-PROOF:D LOL

Dr_M ::

zdele enga poliram sam gre zeloooo počas...bo zgleda treba dat gor brusni papir 1200

cd bo ratu popolnoma mat. jest sm 1x brusu z 2000 in....noces vedt. definitivno ni blo uspesno.

najbolsi so uni kompleti za popravljanje cdjov. jest sm namrec pr seb popravu ze cca 50 cdjov.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ferdo ::

to narediš s polir pasto. tako, ko maš za avte polirat. polir pasta za lak.
po končanem postopku, CD dobro opereš. in to je to.

s čim in kako se polira, pa najbrš veste. rabiš pravo orodje.na roke nebo šlo preveč dobro in hitro..
CD z mini praskami lahko popraviš z VATO, rabiš pa dost ŽGANCEV, rabimo veliko trenja, da se masa lepo uleže v prvotno stanje. Za ta posu nerabiš bit EXPERT, moreš bit bolj FIZIKALC:D
LAhko se smejete, vendar par CDjev sem že rešu na tak način.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

kloshar ::

A se da tole uporabljat tudi na steklu?
ENIAC iz l. 1946, 80ton, 18k elektronk, za operacijo rabi nekaj sekund

overlord_tm ::

jest cdje poleram z zobno pasto tiste težje pa t poler pasto za avto:D . Na konc pa vse spucam z bencinom>:D . In dela!:))

btw: tale iz smerglom 2000 ju pa 8-O

Jonnyy ::

Zobna pasta res pomaga>:D

Caligula ::

Fantje cudeze dela ze osnovni software za data recovery z medijev. Ker bypassa neumen microsoftov nacin branja medijev in dela direkt z medijev. Ravno zadnjic je en urednik neke revije-mislim da americki PC world ali nekaj takega-se ne spomnem-povedal ,da je bil sokiran, ko so testirali, ker so se najbolj poceni programi delali cudeze z ful spraskanimi mediji. Ocitno je v veliki meri kriv tudi nacin s katerim Windowsi "obdelujejo" medij. Saj veste-tudi z formatiranih diskov se da s programi se zivo dol dobiti.

S CDji sam nimam prevec izkusenj samo baje so te isti programi tudi tam sposobni delat cudeze.

Tear_DR0P ::

He he. Mi smo enkrat en spraskan CD pocukral, solil, pokapal z limoninim sokom in čez dolil vodke. Pol je pa šibična škatla delala kroge po bralni površini, ves čas ko smo pil preostanek vodke.
Vodka nam je dala poguma, da smo tisto skraspano reč, ki je bila nekoč CD dal še v CD player - ki mimogrede prej CDja niti slučajno ni prebral. No zdej še vedno poslušamo ta isti CD.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

frenk ::

caligula: če je cd dobr spraskan ti noben SW ne pomaga:)

iskra ::

Vzameš CD in greš v kak bar/pub kjer imajo dobro mizo za biljard in tam spoliraš CD :D Samo morš prist k ni gužve :P

So nam na strojnem faxu povedali, da se uporablja tista tkanina za fino poliranje ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

frenk ::

sama tkanina ne nardi nč če ni polirpaste vmes:)

Caligula ::

Frank-I beg to differ. Ce je poskodovan toliko ,da ga tudi poliranje in taka popravila ne resijo pol ne. Ce se da pa CD popravit fizcino in dela-to lahko tudi software resi brez fizicnega popravila, ker na problematicna mesta aplicira take prijeme, kot da bi tam bilo fizicno popravljeno. Skratka virtualno tam patcha.

In tak software res dobro deluje. Probaj pa bos videl.

Drugace mate pa VSE metode za fizicna popravila ze na prvi strani v Googlu.
A ma res VSE!
Pa v Conradu mate kite od 2 pa do 10 jurjev kjer prav aparat za popravljanje dobis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

username ::

Sicer še nisem brusil ali poliral CDjev (kaj drugega pač) ampak bi rekel takole:
- če brusiš, daj s čimbolj finim papirjem (1200 minimum, bolje 2000) in ne na suho, ampak obvezno moči z vodo (se lepše brusi)
- nekdo je omenjal zobno pasto - dejansko je to zelo dobra zadeva za fino poliranje;

po brušenju in poliranju je pa dobro stvar še prelakirati z brezbarvnim sijajnim lakom (akrilnim, torej ne na osnovi razredčil) - zelo dober v te namene je Pronto Cera Pavimenti (dobiš v vsaki samopostrežni).
Lahko predmet kar namočiš v ta lak, pa pustiš da odteče (daš spodaj papirnato brisačo). V parih urah do enem dnevu se posuši, ostane izredno tanek premaz, ki pa daje kristalno čistost prozorne plastike.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Nejc Pintar ::

tole z lakom nevem ce je best idea, ker je hitro neravna povrsina.
Lahko je biti prvi, če si edini!

frenk ::

caligula: ne verjamem ti:D...če je recimo cd tolk spraskan da žarek ne gre skozi ti noben program ne more nč prebrat, vse lahko rešiš samo s poliranjem:)

puschkin: odvisno kolk redek/gost je...ker večina verjetno dol steče:)...če je pa površina malenkost pod kotom pa tud ni noben problem, bol so problem praske, ki razpršijo lasersko svetlobo

Dr_M ::

em...zakaj pa obstajajo servo podatki? zarad lepsega?
standard predvideva tut posdkodbe na medijih, zato se zravn podatko zapisujejo se patitetni podatki. (pri audio cdjih jih je mn, zato pa gre tut cca 100mb vec podatkov gor).
no in ce je pogon dost dobr, lahko brez problema prebere podatek, cez katerega je 1mm debela crta, se pravi obmocje, cez katerega laser NE pride.

za boljso predstavo si poglejte tole.

verjemte da ni potreben nikakrsen hardcore prijem, da branje poskodovanega cdja. obstajajo pa tut kompleti za popravljanje cdjov, ki dejansko delujejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

frenk ::

Dr_M: ja kva pa če maš recimo popraskano območje ki prekriva zaporedno cca. 10MB?...pol ti noben crc ne pomaga več...jest hočm samo to rečt da OBSTAJA MOŽNOST da je medij tolk poškodvan da ga lahko samo s HC prijemi rešiš...je pa res da lahko tudi SW dela čudeže ampak ne vedno;)

username ::

tole z lakom nevem ce je best idea, ker je hitro neravna povrsina.
Lak, ki sem ga omenil, naredi izredno tanek sloj. Površino pa celo izravna (zalije majhne praskice).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Caligula ::

OK Frenk :D
Ce smo na tem, da OBSTAJA MOZNOST,.. benefit of a doubt,... pol na sodiscu zmagas ti, ker neka mala verjetnost vedno je :D

Dr_M ::

frenk: tok, kot je mejhna moznost, da bo poskodovano tako obmocje kot ti pravis, tok je moznosti, da ti bo ratal to popravit.
ce je samo povrsinka poskodba, bo pogon cd prebral, ce je pa globinska praska, bos pa tut popravu zelo tezko. zelo malo moznosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

CD sploh ni problem poškodovat do te mere da ga SW ne prebere...sm že dost folka vidu da cd v škatlci vrti k DJ...tukej so samo površinske praske, ampak na veliki površini, in če površina ni ravna(pa tud če ni globinska praska), pol laser tm ne more nč prebrat, ker ga površina razprši

...na naslednmu nestu bomo probal praskat cd-je pa vidl kva lahko nardimo s tem SW-jem:)...pa PSU-je je tud še treba sprobat...ane caligula;)

...če bom mel preveč cajta bom sam spraskal cd-je in jih prebral s tem SW-jem, pa da vidm kva zna>:D

Dr_M ::

frenk: vecji problem je, ce je cd poskodovan na vrhu. ce je poskodovan spodi ni pene. da ga pa poskodujes do te mere, da ga pogon ne more prebrat, se mors pa ze kr potrudit s knim hudim orodjem :)

sicer pa obstajajo tut profesionalne resitve. pogon, ki lohk prebere prakticno unicen cd. ampak to seveda ni poceni :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

frenk ::

Dr_M: ja sej če je poškodovan na vrhu ga pa s poliranjem sploh ne morš popravt...problem pri poškodovanih cd-jih je ta, da ne gre za eno samo prasko, ampak za gručo malih drobnih praskic, ki prekrivajo tudi več cm2 in na to celo površino naredijo praktično neprosojno...samo stopš nanga pa ga podrgneš po pesku recimo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724387 (10185) Smartydug
»

Kje popravijo spraskan DVD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
203532 (1304) filip007
»

Poliranje glossy prozorne plastike na avtoradiu

Oddelek: Na cesti
102618 (2345) Okapi
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7725400 (19886) RED_line
»

Praske na CD-romu

Oddelek: Pomoč in nasveti
172486 (2250) Jeebs

Več podobnih tem