» »

Brezžično omrežje

Brezžično omrežje

Karaya 52 ::

Tu je slika "prostora". Računalnika ne morem skupaj povezati s kablom, ker bi bil kabel po celi hiši.



V 2. sobi imam vse kable, NTBA mašino, modem in računalnik na katerem sem. Zdaj bi pa rad imel omrežje in dostop na internet z obeh računalnikov. Tisti v 1. sobi je bolj pomemben in MORA imeti dostop do neta. Nimam pojma kaj potrebujem, imam ADSL modem (od iskre) in v vsakem računalniku eno mrežno.

pazduha ::

Kaj bi jaz naredil na tvojem mestu:

1. Nabaviš ASUSov brezžični router wl-500g in eno brezžično omrežno kartico, npr. Asus wl-138g
2. Prhaklaš router na modem, mašino št. 2 prklopiš na router s kablom, v mašino št. 1 pa vtakneš pci wireless kartico 138g.
3. Če hočeš imeti tudi mašino št.2 brez kabla povezano v net, nabaviš še eno mrežno kartico.

Lahko nabaviš tut kej cenejšega, vendar se po mojem skromnem mnenju ne splača, ker se boš potem samo zajebaval. Pri tem kar sem ti pa jaz naštel: wireless router in 1*wireless mrežna, pa boš zapravil 35-40kSIT. Odvisno pač kje boš nabavlal:D .

Edino kar te mora skrbeti je to, koliko sten je med routerjem in brezžično omrežno kartico. Če je to 1-2 steni, je ok... kar je pa več, pa zna imeti kak problem pri lovljenju signala.

Upam da sem ti kej pomagal:)

Karaya 52 ::

OK, če prav razumem. Router in modem povežem s kablom. Rač. 2 in router povežem s kablom. Upam da to gre. Brezžično mrežno vtaknem v 1. računalnik, ta pa vzpostavi povezavo z routerjem. Iz modema gre direkt povezava na net. Je tak?

Brezžična in router bi bila narazen približno max 8m, vmes pa bi bila dva zidova. Eden nosilni drugi iz siporeksa.:D

Kaj pa glede PINGa? Kr na ta prvem rač. bi žgal online igre. Bi to šlo?

ToniT ::

Vse to bi šlo!
Problem bi lahko bila nosilna stena (če je železobetonska).

Karaya 52 ::

Ne, ni železobetonska. Sicer je dvojna, amapk je iz navadne opeke, vmes pa je centimeter dva izolacije. No saj to bi šlo, ker sta med tema dvema sobama vrata, direkt nasproti, tak da če router prestavim za en meter, in imam vrata odprta, bo neposredna zveza. Skrbi me samo za PING, ampak mislim da ima ta "g" standard še dovolj rezerve. Hvala za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550325 (1156) d4vid
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418311 (11248) Hayabusa
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375207 (4711) BorutK-73
»

Brezžična povezava med modemom in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
95109 (4900) telexdell
»

povezava dveh racunalnikov v adsl mrezo

Oddelek: Omrežja in internet
61200 (1160) Gwanaroth

Več podobnih tem