» »

torrent + ROUTER <- enostavno mi ne potegne!

torrent + ROUTER <- enostavno mi ne potegne!

edmund ::

Imam router, LevelOne FBR-1413TX.
Vse dela... bolj ali manj OK. Ja no, vse dela vredu. Samo torrent bedira. Imam BitTornado, zadnjo verzijo. Probal sem tudi z original BitTorrent, pa se enimi drugimi. Tudi z linux. Povsod isto.

Porte sem forwardal, 50000 do 52000. Upload deluje od tedaj super. Za download pa enostavno ne gre čez 60k. Vidim samo kakih 40% seedov - hitrost je pa pač odvisna od tega na kakega seeda naletim. Ponavadi je kar pod 30k. Porte sem dal tudi one standardne, pa forwardal sem kar vse od 1 do 65k...

Packet Filter mam izklopljen, inbount in outbound. Vklopil sem DMZ, probal sem Special AP (torej port triggering) - vse je isto. Probal sem tudi različne strani, ki ti naredijo test, če si firewalled. Vse OK. Pa vseeno ne potegne.

Aja, ni slab torrent, oz premalo seedov. So drugi preizkušali istega pa jim je šlo 100%. Meni tudi gre, takoj ko priklopim internet direkt preko modema in PPPoE..., brez routerja. Z routerjem pa bedira... Enostavno več nevem kaj mu naj.

Celo mrežno sem probal zamenjat...

Za vsako idejo sem hvaležen :\
Ali pa ponudbo za odkup routerja ;(
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)
  • spremenilo: edmund ()

emkey ::

BitTornado? A pol maš stalno rumen krogec? Ko je krogec zelen, naj bi torrent delal OK.

Meni zgolj forwardiranje ni pomagalo, sem moral še toti Special AP naštimat. Sm ti praviš da si to naredu... tak da, ne vem. S totimi porti mal pretiravaš. Men se zdi, da je 10 portov čist dost.

No,... kljub temu, da mam naštimano tako kot piše v FAQjih, mam bolj redko green. Večinoma mam yellow, lol (brez da bi kaj spreminjal). Sam to me pomojem zajebava, ker mam dva userja, pa toti Special AP triggering ne dela OK.

Router mam pa D-link 604. Men se tut zdi, da je to problem teh low-cost routerjev.

edmund ::

Ni rumen krogec... V tem je lih problem. Če bi bil, bi vedel kaj je narobe.
Jah nimam vseh portov samo za torrent... za DCC mam še ene, pa za ene druge stvari... za torrent mam jih ene 20.

Poznam enega k ma stari model 1405TX... pa ni nič nastavljal pa mu torrent šiba na dveh računalnikih full. Samo upload mu ne špila brez forwardov.
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

emkey ::

Ja če je pa zelen, pa da ne šiba... :\
Poskusi še kakega torent klienta, npr. Azureusa al pa ABC, čeprav to pomojem nima veze. Router ga očitno neki serje... probi menjat.

Meni šiba na full sam z boljših strani (ko morš bit registriran, pa vsi držijo kokr tolk dobr share rating), s kakih javnih ala sprnova pa grem težje čez 50%.

BluPhenix ::

Hmm, jaz sem pa mislil, da so downloadi do 15 normalna stvar.

edmund, mi lahko prosim napises kako konfiguriras ta level one router, ker jaz na ga glih najboljse stekam.

Kaj te porte odpiras v General Setup -> NAT -> Special applications, Adress mapping al kje?

Paramedic ::

Js uporabljam samo od te ^ strani torrente in mi vleče največ do kake 60% hitrosti povezave. Če pa mam na routerju iste porte (za BT) fowardane na več kot en rač. v mreži, mi pa kaže rumeno, takrat pa vleče pod 15kb/s. Zgleda, tako fowardanje ne deluje prav (isti porti v več rač.). V emule pa tak način deluje ok.

emkey ::

Ja pa dej za drug PC druge porte.
Ampak meni še vedno ne dela OK. Kakor kdaj no, 1x ja, 1x ne... :| ...toti port triggering me pomojem heca. A se komu kaj več sanja o tem?

edmund ::

Jah.... nimaš kaj. Torrent ti pomoje mora downloadat brez da kaj nastavljaš.
Upload je problem in to se reši s port forwardom... OK, pa tudi hitrejši download se "bi naj" rešil s tem.
Jaz sem zdaj začel sumiti router buffer. Ker FTP in HTTP mi tudi ne vleče polno... Pa vendarle nekje okrog 100k. Downloadal sem Adobe Acrobat Reader 5.1 (13mb) iz servis.siol.net, kar mora delat poln speed torej ene 118k/s. Pa ni... Še celo pod 100k je padlo.
Pa tule skoraj ne razumem kako je lahko buffer premajhen, ker mam odprte 3 strani, ki so idle, pa mirc in nič več. Torej je prometa le IRC in download.
Pro torrentu bi recimo že razumel da je premajhen, pa še vseeno je čudno. Dobim le ene 50 kontaktov - seedov in peerov. Kar pa ne bi še smel biti problem za router... Ti poceni bi naj klonili šele pri 256 povezavah...

V glavnem, jaz bom dal preveriti linijo na Telekomu, da izključim vse možne vzroke, potem pa bo menjal router. Pa verjetno za kakega LinkSys...

Aja za tiste ki ne veste kaj delate pri routerjih: http://www.portforward.com/
Tule vse lepo piše. Samo kaj če mi nič ne pomaga ;(
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

BluPhenix ::

Takoj po mojemu postu sem tudi jaz nasel to stran in meni je pomagala.

Ko sem forwardiral porte mi je potegnilo tudi do 110k, medtem ko mi je prej največ 15k. Upam, da bos tudi ti resil tvoj problem.

LP

edmund ::

Mnja... Sem naredil... pa vseeno ne deluje.
Katere porte si forwardal in kateri client za torrent imaš? Si pustil standardne porte v clientu za torrent?
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

Paramedic ::

Ne uporabljajte privzetih portov v bittorrentu, ker je ugotovljeno, da jih nekateri trackerji ne pustijo in se ne moreš nanje povezat... pa nič ne škodi, če daš za vsak slučaj druge. Pa odprtih imej samo toliko, kot boš imel največ downloadov naenkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896467535 (17671) Rias Gremory
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327078 (27534) ignats
»

Program ali modem ali požarni zid?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272055 (1174) user-pass
»

Router priporočilo

Oddelek: Kaj kupiti
202186 (1414) gio000
»

Bitcomet "ubija" internet povezavo?

Oddelek: Omrežja in internet
354575 (3183) jan01

Več podobnih tem