» »

Zakaj email.si kot edina mail storitev nima protivirusne zascite

Zakaj email.si kot edina mail storitev nima protivirusne zascite

Caligula ::

Matr mam par racunov tam in skos dobiva folk viruse z njih pa spam,..

Pa a je tem ljudem res tolk tezko eno osnovno zascito gor dat?

Mislm to ni normalno vec. V teh casih sploh ni vec takih storitev. A je res edina moznost zapiranje racunov?
  • polepsal: CaqKa ()

Ales ::

Eh, "skos dobiva folk viruse z njih"? Če je tako, potem je zelo verjetno, da ima tvoj računalnik virus, strežnik od email.si ga sigurno nima. Uporabljajo napačen OS za kaj takega (Red Hat linux) :) Če pa hočeš reči, da ti prjemaš viruse in spam na tvoje naslove pri e-mail.si, potem je to nekaj drugega...

Osnovni razlog, zakaj nimajo antivirusne zaščite na strežnikih je najverjetneje obremenitev strežnikov. Pregledovanje in filtriranje pošte je namreč zelo obremenjujoče za strojno opremo, tako da so najbrž presodili, da se jim to ne izplača.

SodVina ::

kako pa potem deluje zadeva. Jaz sem recimo dobil mail(message notify, ali nekaj takega) recimo danes, on pa ze dva dni ni imel prizganega racunalnika, s katerega posilja posto. Torej, ce mi ni poslal njegov racunalnik, kateri mi potem je? Zal premalo vem o tem, da bi si znal odgovoriti, zato ste pa vi tukaj.

nodrim ::

novi virusi so zdej ful face :D

sploh, če uporabljaš Outlook Express in si okužen z virusom.

Kaj virus naredi? Vzame tvoj adresar in se pošlje naključnemu iz adresarja.. pri tem pa kot pošiljatelja spet navede naključno osebo iz adresarja. Ko se tako razpošlje parim računalnikom in se tudi te okužijo, so imena pošiljateljev in prejemnikov že tako pomešana, da je že kar hudo.

Komot se lahko zgodi, da tvoj računalnik ni okužen in nekdo (mr. X) kao od tebe dobi mail z virusom. Pač je okužen nekdo, ki ima tvoj in njegov (mr. X-ov) naslov v adresarju in že dobi mr. X mail z virusom s tvojega naslova. In največja fora je pa to, da se pogosto zgodi, da ta mr. X sploh nikol ni slišu zate in ti ne zanj.

tole je iber jeba, ker ne moreš zvedet kdo je v resnici okužen... sam dobivam že dober mesec po najmanj 10 takih virusov na dan... kar je 35x več kot spama... še dobr, da znajo antivirusni sami brisat okužene mejle...

matter ::

Zakaj EMAIL.SI kot edina mail storitev nima protivirusne zascite?!?!?!
email.si ni niti približno edina (verjetno si mislu slovenska) mejl storitev.
malo poglej na mail.najdi.si, ki ti ponuja 250MB, pop3, antivirus zaščito, spam blocker pa še lep web uporabniški vmesnik ma.

Luc ::

ANtivirusni brišejo sami okužene maile ??

Kaj pa če dobiš od prijatlce okužen mail, v katerem te vabi da danes zvečer pridi do nje in zmasiri muco :D .. pa smo tam.

Mam raje virus pa muco pol :)

matter ::

Zbriše priponko, me mejla, pa doda na koncu da je priponka okužena z XXX virusom

Ales ::

Pri današnjih virusih ni tako veliko možnosti, da boš dejansko dobil kako pravo sporočilo z virusom. Večinoma gre za razne črve in podobno navlako, ki se sama razpošilja naokoli, zato dejansko veliko antivirusnih programov okužena sporočila briše.

Sicer je to odločitev admina, ampak IMHO, tiho brisanje virusov je še najboljša zadeva. V nasprotnem primeru običajno doživiš takle scenarij:
- črv pošlje virus (1. mail)
- antivirusni program ga ujame in pošlje sporočili pošiljatelju in prejemniku
- prejemnik prejme eno butasto obvestilo (2. mail)
- pošiljatelj prejme eno butasto obvestilo (3. mail)
- pošiljateljev naslov v resnici ne obstaja, zato dobi ali postmaster ali prejemnik bounce (4. mail)

Včasih še kakšen double bounce kje, če ni poštni strežnik prav nastavljen... In zelo hitro ima en bogi virus na vesti kup e-mail prometa, ki ga mora potem nekdo nekje filtrirati ali brisati na roko... Je na žalost par takih strežnikov v Sloveniji... Ob nekaterih izbruhih črvov smo jih morali filtrirati, ker so našim strankam pošiljali tudi po 100-1000 obvestil na uro (!), da je bil k njim namenjen mail z virusom :D

In še vedno je kje kdo, ki nas obvešča, da smo mu mi poslali virus, pa čeprav je v pisarni povsod nameščen linux - črvi pošiljajo maile z našimi naslovi, ker so pač bili v adresarju nekega okuženega winblows računalnika, kakor je nodrim opisal. Hvala bogu za spam filtre, drugače bi postmaster itak znorel... al pa hotu 3x višjo plačo >:D

asskicker ::

Načeloma lahko vedno ugotoviš, s katerega IP-ja je priletel okužen mail. Pozabite na tisti "from" ...
Potem pa le naredite kakšen LOOKUP!
DNS Stuff
Moja izkušnja: vsaj 95% okužene pošte prihaja vsaj k meni iz SIOL-ovega ADSL naslovnega prostora. Si kar predstavlam kakšnega nadobudnega mulca, ki je ne vem kolko časa težil staršem za ADSL priključek, in ko ga je dobil, mrežno v PC, konekt in piči! Kazaa, Emule in nevemkajševse, brez FW, antivirusa, antitrojanca ...
Ne bi se čudil, če bi od tam začel dobivati še spam ...
PLP
Heaven is on the next door!

asskicker ::

Pa še nekaj! Tako kot je vsak voznik dolžan poskrbeti, da je njegovo vozilo tehnično brezhibno in da je za njegovo uporabo tudi odgovoren, tako bi moral tudi vsak uporabnik internetnih storitev poskrbeti za varno uporabo svoje strojne in programske opreme in biti za to tudi odgovoren!
Če ti lahko policaj vzame vozniško in prepove nadaljno vožnjo, pa naj te ISP ob podpisu pogodbe zaveže k nekim pravilom igre in te, če je treba tudi odklopi, ob morebitnih kršitvah teh pravil.
Le čevlje sodi naj Kopitar! PLP
Heaven is on the next door!

nodrim ::

težko dobiš mejl, ki ti ga je nekdo napisu in je zraven priponka z virusom... ponavad se itak virusi sami razpošiljajo naokol in so itak pol kr neki generični maili, ki so pa še itak vedno v ingliš in tuki itak nimajo kakega pravega efekta... sam brisat jih moraš ves čas ročno..

če pa tu pa tam od koga dobiš mejl z virusom mu je pa tut prav, da se je zbrisu... se niti ubadat nočem s takim, ki mi zavestno ali nevede pošilja viruse... >:D

Caligula ::

OK se zmeri ni noben odgovoru. Jz virusov nimam. Ampak z EMAIL.SI se pa zlo sirijo. Skratka a je res tolk drago al pa tezko to postimat?
Pa v teh casih? Sej po mojem vec stroskov dela nepotrebn promet pa to kokr bi namestitev zascite.

Ales ::

Še enkrat preberi prvi post od nodrima... Sej ti je odgovoru.

V glavnem, virus pošilja mail naprej v taki obliki, da izgleda kot da prihaja iz naslovov nekaj@email.si. V resnici pa ta mail sploh nikoli ni šel preko email.si strežnika.

Takih okuženih mailov je veliko samo zato, ker ima veliko ljudi v adresarju naslove z @email.si. Oni tukaj sploh ne morejo nič, tudi če bi na strežniku imeli 100 zaščit proti virsom, kugi, nosečnosti ali čemerkoli že... Če taki maili sploh ne grejo čez njihov strežnik niti tam ne nastanejo... kaj pa naj naredijo proti njim..?

Caligula ::

A. OK, ce je to res pol pa OK. My bad.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GMAIL je iz mojega naslova moji punci poslal virus!

Oddelek: Pomoč in nasveti
132085 (1665) mzupin
»

Vsak dan virus (Beagle) iz istega naslova

Oddelek: Programska oprema
81711 (1546) darkolord
»

MyDoom izbral Slovenijo

Oddelek: Novice / Varnost
272278 (2278) kunigas
»

Po mailu sem dobil okuženo datoteko od neobstoječega pošiljatelja

Oddelek: Omrežja in internet
61029 (971) DMouse
»

e-mail z virusom...od kod?

Oddelek: Omrežja in internet
141799 (1544) SubOrbit

Več podobnih tem