» »

Router priporočilo

Router priporočilo

Shinobi170 ::

Ker opažam, da vas ima veliko ljudi problemov z routerji ob uporabi p2p programov (resetiranje, zamrzovanje, neodpiranje strani, kar sem tudi sam na žalost izkusil), bi vam toplo priporočal D-LINK DIR 100. To je sicer žični router, vendar kdor ne potrebuje wireless, bo z njim več kot zadovoljen. Po prebranem testu routerjev (Monitor, februar 2007) ter njihovem priporočilu sem ga nemudoma kupil. Je zelo stabilen ter izredno odziven, kljub temu da na 2 pc-jih laufata torrent ter mula nonstop. Pa tudi nastavitveni vmesnik je zelo "user-friendly". Upam samo, da bom komu s tem prihranil kak morebiten živčni zlom. Lp;)

Mitch ::

Tudi Linksys WRT54GL nima kakšnih večjih težav z P2P programi...

LP, Mitch

jeggybl ::

Še posebej, če naložiš dd-wrt firmware.

BogyX ::

Mi lahko mogoče kdo priporoči kak brezžični ruter s podporo direktne brezžične povezave dveh ruterjev (WDS - Wireless Distribution System) ki se ga da dobit pri nas za spodobn ceno?

Hvala.

jeggybl ::

Zgoraj omenjeni Linksys WRT54GL z dd-wrt firmware-om dela odlično v WDS načinu. Sem sprobal in dela BP.

iNN ::

se en glas za linksys WRT54GL
==

grex ::

Linksys WRT45GL.... MAJKA.

BogyX ::

OK hvala - torej bomo vzeli to.

Kupi kdo D-Link di624 ali Netgear WPNT 834 (valentan@gmail.com).

zee ::

mogoče bi se ti splačalo razmisliti o Asus-u WL-500g Premium, na katerega lahko priključiš tiskalnik...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BogyX ::

Ma Asus WDS? Jaz ga med specifikacijami ne najdem.

danielka84 ::

Ima WDS, preizkuseno.
Drugace si pa izbrskaj manual...:\

Zgodovina sprememb…

St@jler ::

kako pa je kaj z Linksys WRV-200??
kakšne izkušnje?

karantan ::

res ne razumem zakaj bi dajau 30k (oz ene 200 eurou) za router. tisti, ki rabi router (sepravi da ima vec kompou k morjo na net) ma zelo verjetno tudi se vsaj 1 star prost racunalnik (ene 1000mhz bo cist dost pa ene 128 rama, graficna je pa lahk 8mb... :-) katerega lahko predela z zelo malo napora v router. narediti mora slednje:
-www.freebsd.org in downloada freebsd operacijski sitem (6.2 je trenutno)
-nalozi freebsd na racunalnik (ce bo imel kdo tezave lahko najde step by step guide na freebsd strani
-konfiguracija freebsdja: tukaj imate v slovenscini napisane clanke kako to naresti.
ce imate kljub temu tezave smo vam na voljo skoraj 24/7 :-) in sicer na:
- forumu
-ircnetu kanal #freebsd.si
-v skrajnem primeru me lahko povprasate na msn (karantan87@hotmail.com) ali na email (karantan@gmail.com) in vam bom z veseljem odgovoril

na tak nacin boste prihranili kar nekaj denarja pa se naucili se boste veliko (pa se racunalnik, ki ste mislili da je ze za staro saro boste lahko uporabili).
ta router bo veliko bolj zmogljiv in varen kot pa te kupljene "skatelce". kupljeni routerji imajo okoli 200mhz procesor vas ga bo imel 1000mhz (odvisno kaksen racunalnik boste uporabili), kar pomeni da se nebo NIKOLI obesil.
aha, da ne bom pozabil. uporabite lahko tudi katero od linux distribucij vendar jo odsvetujem, saj je za take opravila (nastavitev routerja...) freebsd veliko bolj enostaven.
If you don't understand something, please read Help. If you still don't understand something, please read help again.

dule39 ::

Zdravo.
Lahko v D-LINK DIR 100 routerju odpreš iste porte na vseh priklopljenih compih.
Trenutno uporabljam planet router pa mi ne pusti odpreti istega porta na drugem compu.

bastadu ::

Mislim da je to v nasprotju s samim protokolom, saj potem router ne bi vedel, kam poslati kak paket, če bi mel istega odprtega na več IPjev...

Mih@@ ::

@Dule39: Ne moreš istega porta forwardat na več PCjev... lahko pa pri precej programih štelaš port, ki ga uporablja, pa pač pri istem programu na različnih računalnikih nastaviš različne porte, pa je.

Primoz78 ::

...da malo hijackam temo ;) ...a zna bit kak problem pri recimo sharanju interneta 10 uporabnikom (npr. 10/2 linijo ali kaj podobnega) z Linksys WRT54GL routerjem (seveda z DD-WRT firmwarejem, ki je bog i batina!)...po vsej verjetnosti bi vsaj 8 od 10 uporabnikov net uporabljalo vecina za torrente in Linksys ima "samo" 16mb rama...doma mam tako Linksysa kot tudi Asus 500g Premium nekako mi je bolj pri srcu Linksys, tako glede funkcij kot tudi glede dometa...samo teh 16mb rama me mal moti...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

marvin42 ::

in zakaj bi se ti 16mb zdelo premalo?
Mostly Harmless

Primoz78 ::

Nekje na ST-ju sem pod priporocili enega od uporabnikov prebral, da torrenti "pozrejo" veliko RAM-a na routerju...zato sem tudi tukaj vprasal, ce to drzi...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

dule39 ::

@Mih@@: Konkretno uporabljam program webcamxp,ki potrebuje odprte porte 8080 za upload na server.V tem primeru vrjetno ne morem storiti nič, da bi lahko dostopal z obeh compov na to stran na netu? Tudi mule ne morem laufat z dveh compov naenkrat,ker mi ne pusti odpreti porte za drugi comp.Tole z odpiranjem drugih portov mi ni čisto najbolj jasno kako naj določim druge porte.

gio000 ::

Lp, imam manjsi problemček uporabljam Netgear WGR614 zadeva deluje tako kot bi morala, problem je nastal ko sem priključu še dodaten router Asus RX3041 ki mi ga nikakor ne uspe spravit na internet. Probal sem z dhcp ali statičnimi ipji nič od tega ne spušča prometa v internet oziroma router Netgear sploh ne zazna Asusa ne glede na nastavitve. Kabli delujejo povezano pa imam takole:
FTTH.....(wan)NetgearRouter.....(wan)AsusRouter.....(lan)PC
računalniki ki jih imam na Netgear delajo brez problema z ali brez dhcp, Na Asusu se računalniki vidijo med sabo ping dela do Asus ruterja naprej pa kot da ni nič, ipji so določeni ročno gateway je nastiman na Netgear, dnsji so povosd isti nevem kaj bi še lahko bilo?!

hvala za nasvet


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418286 (11223) Hayabusa
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317910 (13393) Poldy
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510708 (9510) Dr_M
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556603 (5359) gameby
»

Rabim nov ruther kerga naj uzamem ?

Oddelek: Kaj kupiti
191918 (1516) suntrace1

Več podobnih tem