» »

Problem z powercolor 9800SE

Problem z powercolor 9800SE

Red_Mamba ::

A se še komu naredi tole:

Naložim omega gonilnike z softmodom in potem mi slika v igrah utripa. Angleško pravijo temu "Flicker". Če potem Reinštaliram DX9 je pa vredu, z ati tool pridem do 405/342.69

Edino v ET se mi pojavlja FPS lag pa ne morem odpravit težave. Vsake toliko časa mi connection interupted naredi, ostalim 20 igralcem na serverju deluje BP, se pravi da je connect vredu, tudi ping imam pod 50.

V drugih igrah ni problem-a. Ima kdo kako idejo?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Dejancek ::

Tem o tej kartici mislim da jih je že malo morje no ... :\

Kaj pa kupuješ SE verzijo ......

Problemi, problemi, problemi, problemi, problemi,......., ccc

mazy ::

to je pr navijalcih/modifikatorjih vedno. zakaj bi dal 10k več ko pa lahko daš manj pa flešaš v boljšo in maš denar spravlen. zakaj bi živel na 166fsbja ko se življenje prične šele pri 200. zakaj....zarad izziva, vse drugo ne šteje.

Dejancek ::

Probleme pa zgubljanje živcev pa nisi omenil ....:\

mazy pa btw, o te kartice sem slišal in bral tukaj samo slabo in nevem kaj bi lahk dobrega rekli o njej, očitn folk ne bere da je sranje, potem jo kupi pa neki gre narobe in smo tukaj pa spet lajnamo eno in isto debato :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()

mazy ::

js sm se pa ravno na podlagi tega foruma odločil da kupim tole kartico in seveda ker je jae mev akcijo in sm mev srečo, že prva se je zmodala v pro brez artifactov.
eh izgubljanje živcev...mal te pa že more zezat, pol ko vidiš speed in 3D marke to vse poplača :D

Dejancek ::

No ok....

Sam ti pa povem, da štej dneve kolk časa ti bo še delala :D

In skrbno opazuj kolk cevovodov bo šlo rakom žvižgat >:D

Caligula ::

Dejancek, daj ne govori neumnosti.
Ce cevovod dela zdaj bo tudi se naprej.

mazy ::

A lahko malo podkrepiš tole izjavo z kakim linkom in to al kako trdiš da bojo cevovodi kr "čudežno" crknli.

Red_Mamba ::

hja sej problem ni v artefaktih in kot sem že rekel se mi pojavlja "flicker" efekt. Če po inštalaciji drajverjev naložim DX9.0b še enkrat flicker izgine. Naviti se da do 405/342 z stock hladilnikom. Sedaj sem zmontiral BGA bakrene gladilnike za rame in VGA silencer pa sem prilezel do 423.6/372.9
Samo 4 BGA hladilnikov nisem dovolj pobrusil in nalegajo na Silencer tako da si moram vzeti čas in ponoviti vajo. Na stranico ohišja pa bom montiral 12cm ventilator ki bo pihal bo grafi in bom tako še kak MHZ pridobil. Sporočim nove MHZ najkasneje konec tedna. Jst sm z grafo zadovoljen edino z ET imam probleme, je pa splošno znano da je ET hudo bugast špil. Hvala bogu me je danes razveselila novica da je RTCW2 v izdelavi :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Dejancek ::

Caligula in mazy :

To govorim zato, ker berem tukaj razne teme o tej 9800 SE in nisem videl da bi trajajal nevem kolk dolg z temi cevovodi, ker so fuč... En čas delajo potem pa mrk...

Edi999 ::

Dejancek!

Točno tako je, kot si povedal!:D Jaz sem že to povedal v eni drugi temi!

Če je kartica popolnoma enaka 9800pro, edina razlika je v hladilniku in v cevovodih vam je lahko jasno, da kot 9800pro nekaj ne štima! Zato pa se znajdejo in jo dajo ven kot 9800SE in s tem nimajo izgube na robi ipd.!

Enako je pri procesorjih (no, tukaj pustijo malo "LUFTA" za nas>:D )! Če ne gre skozi test tako, kot je treba ga dajo pač za malo majšo vrednost oz. moč! Če dela bolje ga dajo kot boljšega! ITD

V glavnem 9800SE so zunaj z razlogom in nekatere "ŠE" grejo s softmodom na 9800pro! Dolgo pa ne more delat na vseh 8 cevovodih, ker nekaj z cevovodi ne štima! Ker če bi bili cevovodi resnično celi in delali normalno potem bi šla kartica v prodajo kot 9800pro!

Tako da še uživajte dokler še lahko!

LP

Mirko5 ::

Edi999 a pa ti mislis, da se v proizvodnji splaca testirati vsako kartico posebej?
Resno mislis, da je stroskovno upraviceno?
Sicer nimam dokazov, vendar sem dokaj preprican, da se testira serije izdelkov, recimo po sto komadov, in ce testiran kos ne doseze zahtev 9800pro, oziroma ima poskodovane cevovode, postane celotna serija 9800se in ne samo tisti kos. Ravno iz te serije se lahko najde moddabilne 9800se->9800pro, ker pac nimajo vse kartice iz serije poskodovanih cevovodov.

Je pa res, da ce ima kartica poskodovane cevovode, se lahko cez cas stanje poslabsa, to je pac loterija - ampak enako je pri procesorjih, ne bos vsakega enako navil, odvisno je od srece.
Kdor ne rizkira ne profitira:D

VidKo ::

Sam imam Hercules AIW 9800SE @ 9800 PRO z hardmodom. Nimam pripomb. Ce dela, potem dela. Ce ne dela, ne dela. Crknilo pa ne bo nic Dejancek. Ceprav mas lepo porihtano vodno hlajenje, se ne pomeni da si vseznalec.

Lp, vsem in vsem zelim prijetno nedeljsko popoldne

VidKo

VidKo ::

Mirko5

Je pa tudi res, da kako serijo 9800 pro zaradi povprasevanja na trgu prodajo kot 9800se. To se je zgodilo meni. Kartica ima nalepko AIW 9800 pro, ceprav sem sam kupil 9800 SE.

Dejancek ::

Edi999 :

No saj to jim govorim in sem samo čakal kdaj boš videl to temo pa da boš dal piko na i. :D

VidKo :

Hvala za pohvale, ampak morem ti pa vseen neki povedat. NIsem neki poznavalec da bi se lahko imel za leet osebka, ampak v to kar sem naredil sem uložil veliko truda in izgubo živcev...
Imel sem 9600 PRO od GaCube ker sem hotel tistih jebenih 10 prešernov prišparat in kaj sem dobil ? Dobesedno KURAC OD OVCE...

Potem sem imel z procesrojem problem ker je bil LOCKED....

Nato sem malček razmislil in tud dojel, tistih 10 prešernov ki sem prišpraral u papirju, sem pa dobil živčne zlome ki so več vredni kot tostih 10 bankovcev

Dost časa mi ni blo treba še razmišljat naprej, pa sem takoj reku dam tud 15 bankovcev več in imam zaneslivo robo, za kar mi ni niti najmanj žal, tak da mam super procesor ki gre kot raketa in super grafo, pa čeprav je samo 9600 PRO navita kolk vidiš :D

In verjem da ne bom reku niti ene lepe besedice na te sranja ki jih folk kupuje, 1x občutil na koži in nikol več, ker mi več pomeni zdravje :P

Senzacionale ::

To tudi jaz ne verjamem, pac ce se moda v pro se toliko boljse da se ker imas pro verzijo, in da bi ti kar na lepem crknilo je malo cudno, mozno pa je na svetu prav vse.

Po mojem ne testirajo vsako serijo, nimajo tolk casa, saj tud cd-je ne testirajo vsako serijo ampak na vsajke 1000 tak da tu more bit podobno in pac pride do napake in spregledajo da deluje kot pro in jo dajo kot se.

Po mojem pa je tuki ekonomija. Vejo da se dajo modat, in nekaj pro verzij dajo kot se (zanalasc) ker to narod potem kupuje in oni zasluzijo, biznis, ker drugace ne grejo se verzije v prodajo tako pa prodajo tud neki se verzij ki se ne dajo modat!
Kot pram po moje je to to. Niso butast ne se bat!:D

mazy ::

no sej če mi crkne kak cevovod al pa se dogodi kej podobnega boste vi prvi zvedli. res pa je da se grafična zdej greje kot hudič, tist mali netilatorček je figo vreden. moli po vodnem in kmalu bo uslišana.

tiborrr ::

Dejancek, kaj ti si vedno tak pameten al se samo delas? Sam imas navit procesor, pa GPU tudi, pa se cudis ljudem, ki odlepajo svoje kartice. Mislim, da nimas vseh papirjev porihtanih na podstresju...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Gamez0r ::

Jaz bom pa lepo kupil R9800 Pro pa zmodal v R9800 XT:D tko da ne bom mel problemov :)

tiborrr ::

R9800PRO ne rabis modat, ampak ga samo navijes :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9800se@9800pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814195 (3117) Ice-Man
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389199 (5174) Tilen
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422245 (1288) VASkO
»

hercules 9800 SE AIW (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
923689 (2302) Tito
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010448 (6940) flisko

Več podobnih tem