» »

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Edi999 ::

Zdravo!!

Imam podoben primer, kot OZZY!!:D

Dobil sem zelo dobro ponudbo za grafično kartico in sicer za naslednjo:

POWERCOLOR Radeon 9800SE/ R98SE-C3 (R350 VPU) :

380 (Core) / 680 (Memory) MHz
128 MB DDR SDRAM ; 2,8 ns (Hynix)
256-bit DDR memory interface
4 parallel rendering pipelines (4 disabled!)
Smartshader 2.1, Smoothvision 2.1, Hyper Z III+, Truform 2.0, Fullstream and Videoshader
VGA, TV-OUT and DVI connectors

The board offers ATI's traditional bright red color of the PCB, has 128 MB DDR memory onboard, the AGP 2x/4x/8x interface and a standard set of outputs: one analogous, one digital, and one TV-OUT. The board does not provide any third-party codecs to implement the TV-OUT - the features to support it are already integrated in the Radeon 9800SE chip. The good old two-phase SC1175CSW of Semtech is used as a voltage regulator.

The video card is equipped with 128 MB DDR memory packaged in 8 chips (4 chips on each of the sides - front and rear) within the advanced BGA packaging, with the 256-bit memory bus. Note that the number of rendering pipelines is 4, not 8 (the other 4 are disabled programmatically). The memory produced by Hynix (HY5DU283222) offers a 2.8 ns access time, which is equivalent to approximately 355 MHz of memory operation (710 MHz), but the memory runs at its intended frequency 340 MHz (680 MHz). That is, there is a overclocking margin for the memory. The graphics chip also runs at 380 MHz as per the specifications.


Skratka bila naj bi zelo dobra in se tudi lepo predela v PRO verzijo!!

Še nekaj slikic:





















Če koga zanima kaj več lahko vpraša, drugače pa bi bila cena 37.000 sit!! V primeru nakupa 10 kom.!!

LP
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

kar dragae za moje pojme :)

PowerColor Radeon 9800 Pro, 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP 199.99 ,-€

Powercolor Radeon 9800SE 128 MB, Retail 137.99 ,-€

kar znese 33000 SIT.....res pa če greš jo sam izkat , odvisno s kje si...benz+cestnina+vinjeta

peluga

Senzacionale ::

kak si siguren da se predela v pro.

Ko semjaz kupoval 9800se sem imel sreco da se je dala v pro oziroma so mi v trgovini povedali da se da, ker drugace je to loterija!

Edi999 ::

Malo sem povprašal okoli in so mi povedali, da se lahko!!

Ima 256 bitno vodilo, 8 cevovodov od tega so 4 default, katere se da usposobit,.....

Skratka od različnih ljudi sem slišal, da se da!!

JAZ bi jo vzel takoj ampak za 1 kom. se mi ne splača!!

Zato iščem 5-10 ljudi, ki bi jo tudi vzeli, potem bi bila cena na kom. 37.000 sit, oz. če bi jih bilo točno 10, potem bi bila cena celo 36.000 sit!!

LP

Primoz78 ::

@Edi999...tudi jaz sem enako slisal za Club3D kartice 9800SE in sem nabavil 3 kose, 1 zame 2 za kolega...pa je blo tko na koncu, da je kolegom lepo delalo na PRO meni pa ni...Kar sledi, da je tudi pri teh karticah, ki majo sam zaklenjene cevovode loterija...ker zna bit da je kak cevovod poskodovan in pol pridejo artifakti...:\ :\ :\

Lp Primoz

p.s. Lahko, da bo 10 kartic delalo BP na pro, lahko pa tudi nobena...odvisno od srece...jaz je nism mel :'(

no-name ::

Eno vprašanje ?

In sicer kako se odklepa cevovode, oz. kako se to sproba ali se da odklepat ?

thanks

Primoz78 ::

Software-sko....z Omega gonilniki, ki jih najdes na tej strani. Ko zazene instalacijo izberes tretjo varjanto softmode 9800 ---9800 ( PRO ). In ce gre vse posreci more delat brez artifaktov >:D

Lp Primoz

mkonci ::

Poznam mal nižjo ceno:
Radeon 9600 Pro 256MB DDR za 24.900 + 20% DDV = 29880 SIT:D

Primoz78 ::

...mislim da je bilo govora o 9800 ne pa 9600...tako da ta cena niti ni nevem kolk nizka v primerjavi z 9800SE ( softmode 9800 PRO ).

Lp Primoz

RC14 ::

Edi999 js sem kandidat, pod pogojem da se da v 9800 PRO! Problem pa je, ko ti tega ne moreš vedet ane? tk da.....
Moraš vedet,da tist ki kupuje to grafo točno ve zakaj jo hoče:
za majhen denar 9800 PRO sam to je pa rizik. Tist ki nima namen tega počet,bo kr raje posegel po 9600 pro ali xt mal navil pa bo.Pa čeprav je 9800SE mogoče vseeno nekoliko hitrejša,tk da boš težko dobil folk skupi.

LP

no-name ::

Preverjeno !!!

Power color 9800 SE gre do 9800 pro !!

Malo prej sn testiral Herculesa 9800 in powercolor 9800se !

Rezultat :::

powercolor 500 pik več v 3dmark03 !!

Mislim da je powercolor primerljiv z 9800 pro !

Pa če na ceno gledamo, lahko rečem samo .... :)

Aja ne vem pa če se da tako z vsemi powercolorji delat, mislim da je vazno da ima
256 bitne rame na črko L.To pa imajo menda vsi.

Edi999 ::

no-name HVALA ZA POTRDITEV!!!!!!!:8)

No, vidite, da gre zdaj pa se hitro zberite, ker bi rad čim prej imel to grafično!!:D

no-name ::

Pomoje da se ti ne splača zbirat naročila, pol pa naj še kaj crkne !

Bolje, da daš 3k več pa greš v JAE in kupiš ! :)

lp

Primoz78 ::

Kot sem ze povedal tudi Club3D kartica 9800SE gre v PRO...sam lahko naletis na kaksno ( kot sem ja naletel ) kartico, ki ima poskodovane cevovode, zato so ji tudi izklopljeni...ce gre 1 kartica v PRO ni nujno da bodo sle vse...lahko bodo sle cisto vse, lahko 50% ali se manj....to je vse skupi riskantno. Enkrat sem reskiral in sem naletel na tako da ni sla v PRO...drugic pa ne grem vec reskirat!!!


Lp Primoz

no-name ::

Ja pol pa reči v jajetu naj ti sprobajo če se da al ne.

Pomoje da ti bodo sprobali, ker so res kul !

Seveda če se bodo imeli čas s tem zaj... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no-name ()

Primoz78 ::

@no-name...sem ze nabavil 9800 PRO pa 100% dela :D

Lp Primoz

userc ::

fantje ni panike! Ce kupite Club3D vam jo v primeru da ne gre na pro verzijo zamenjam takoj... Drugace pa je do zdaj 90% kartic slo predelat, 10% pa niti ne :) :D

no-name ::

Ja thorn78 vem da ti dela sedaj 100%.

Sem mel doma ze celo paleto grafik od 9000 pro pa do 9800 xt.Pa tudi geforce vse
varjante.

Stvar je v tem da se da za polovico denarja dobit ista zadeva. ( bolj ali manj )

Čeprav bi bilo treba malo hlajenje pa te zadeve poštimat na tem powercolorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no-name ()

RC14 ::

Thorn78
A si dobu 9800SE pa si jo zrihtu na PRO al si kupu kr PRO verzijo, pa kok si dal?

userc
A ti tud prodajaš al ka?

Js bi jo vzel, sam da jo kdo že prej spravi na PRO verzijo-in da je potem brezhibna seveda! Če je to možno.
Drugač ne. Pač nočem tvegat.


Lp

Primoz78 ::

@userc thx ker si mi jo menjal ;)

@RC14 sem mel SE verzijo pa je artifakte delal softmodana na PRO, pol sem od glinika vzel 9800 PRO

Lp Primoz

p.s. Drgac pa sem pod nesrecno zvezdo rojen, se mi je ze parkrt zgodilo da smo kupili z kolegi vsi isto stvar isto casno pa sam meni ni delal drugim pa je...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

ronaldo ::

ljudje raje pocakajte se kaksna dva tedna da lepo te nove atijeve x800 kartice pridejo v trgovine pol boste lahko kupili r9800 se za dosti manj denarja pa ati x800 se bo dostopna za dokaj nizko ceno okrgo 50000, hitrejsa pa bo kot radeon 9800pro.. pa se mogoce se bo dala spremenit v x800xt.. kar je dvakrat hitrejse kot prejsnja generacija kartic. tak da raj pocakate da pridejo te nove kartice na police trgovin pol pa kupite ceneje seveda!

jest10 ::

Nč se ne bo dala spremeniti. Pro ima 256 se pa 128 bitno vodilo

kajzer ::

Bo treba PRO uzet, če jo boš hotu softmodat. Seveda na XT! Z SE pa ne bo nič. MOgoče se ji bo pa vseeno dalo odklenit cevovode?!?!:\

kixs ::

jest10: odvisno od proizvajalca ali ima 128 ali 256 bitno vodilo.

Recimo Sapphire ima 128bit = rami so v ravni vrsti, kot pri R9500PRO
Tale PowerColor pa ima 256bitno vodilo = rami so razporejeni v obliki crke L.

Potem pa moras imet samo se sreco, da ti delujejo vsi cevovodi in imas za male denarje 9800PRO :D Recimo, da se jo dobit za cca 32.000 SIT( 9800SE z 256bitnim vodilom ).

LP

jest10 ::

kixs97:
Jaz govorim o x800SE

RC14 ::

Kolk bo kaj ta x800SE stala - pri nas seveda? Sam ta ma 128 bitno vodilo tk da bo po mojem počasnejša od 9800 pro (256 bitno) pa čeprav ima 12 cevovodov (x800SE) če se ne motim (trenutno nimam časa iskat). Tk da se po mojem mnenju bolj splača vzet 9800 pro ? mogoče se motim?
Ne vem kaj je oz bo pri teh novih igrah bolj pomembno 256 bitno vodilo ali več cevovodov. Tu mislim predvsem na primerjavo 9800 pro in x800 SE, ker ta hude grafe bodo itak predrage,vsaj zame.

Lp

Caligula ::

In zakaj bi spraseval koga na forumu koliko bo stal, ker bo ugibal ravno tko kot bi ti?
Pocakaj pa bos videl cene.

Senzacionale ::

malo berite forume, tuje, nase pa boste vidli da je to loterija ce se da modat v pro.
Nekateri cevovodi so defektni, saj so potem finte da mogoce se vseeno dela samo ni to to.


Ce pa vam userc rece da vam zamenja ce ne dela pol pa itak da ni vec problemov, tist ko jo hoce naj jo vzame.

Drugace pa imate tudi od Canyona 9800se ki se isto dajo nekatere v pro.

WildTHink ::

Kaj mi priporočate?
PowerColor Radeon 9800 Pro, 128MB DDR, DVI, TV-out, AGP za 199.99 ,-€
Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro, 128MB DDR, DVI, TV-out za 208.88 ,-€

Ma kdo kakšne izkušne s katero od teh kartic?
So... are you red or blue?

JohnyB ::

Hja jest mam zdej Excalibur 9600XT 256MB !

Me pa zanima ma pa kolega Sophire 9800SE 128MB k se da z driverji dat na 9800!

Al bi blo bol vzet Sophire!!

Bom dobu na probo sam tko mnenje ....ker če je pol prov pol naj bi blo na 9800 vseh 8 cevovodov aktivnih ?
Apple iMac

Caligula ::

Ja, 9800 in 9800 PRO mata delujocih 8 cevovodov. Pr 9800SE z 256 bitnim vodilom se da tud vseh 8 odklent pol je pa od srece odvisno, ce so ti poskodovani al ne.

jest10 ::

tudi pri 128bitnem vodilu se jih odklene

userc ::

ja, tut jaz, klikni na moj info.... drgac pa folk poglejte po kok mamo mobilca 2500+ 8-) :D

overman ::

Trenutno imam radeona 9600 128mb XT pa me zanima ce je 9800 se kaj hitrejsa-pocasnejsa, saj v primeru da se ne da spremenit, vem pri cem sem. Drugace ce je potem mozna menjava, jo kupim takoj-zdaj. A potem racunalnik prepozna kartico kot 9800pro ali se (npr. pri upraviteljunaprav). Naprej se lahko meniva tudi preko mail-a oz. irc-a.

lep pozdrav

Kleto ::

Jest bi kupu to grafo...
Kleto

MEDENA ::

torej ALI se ta grafa moda ali ne ?

VASkO ::

rajsi 5 jurjev zraven (k 37 jurjem za 9800SE) pa dobis novo Retail ATI 9800 128MB brez loterije s cevovodi

verjemite, ker nic ne bolibolj, kot da nekaj kupis in potem s tem nisi zadovoljen

Caligula ::

Se strinjam z Vaskom.
Mam sam 9800SE@9800PRO od Herculesa sam je tretja. Prvi dve-al clo tri-se ne spomnem vec, so ble kilave.

MEDENA ::

jo Vasko ma a res ? za slabih 40K ?

VASkO ::

MEDENA ::

a maš še katero za 37000 ?

Heki ::

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B...

mislite, da se to da na tej kartici?

VASkO ::

ja, polna 9800, ce cevovodi niso poskodovani


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9800pe

Oddelek: Strojna oprema
141274 (926) kihc
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461607 (1180) Witboy
»

Pozor !!! powercolor 9800 pro samo 128 bit

Oddelek: Strojna oprema
432633 (1579) DjTonic
»

Katero grafično do nekje 60kSIT?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
985580 (3712) Dr_M
»

radeon 9800-navijanje?

Oddelek: Navijanje
221329 (1033) KameHameHa

Več podobnih tem