» »

xara nav.menu problem v Dreamvejverju

xara nav.menu problem v Dreamvejverju

mike133 ::

Živjo.
Imam še en problem pri oblikovanju.
Web delam v Dreamvejverju, navigacijske gumbe sem si pa naredil v Xari.
Gumbi so taki da se odpirajo navzdol podmeniji, tu pa nastopi problem, ker mi so potem ti podmenijski gumbi zakriti z vsebino strani pod njimi (slike, text ali pač kar je spodaj). Sem probal že vse možne stvari pa ne gre. Logično bi bilo določit v modifei-arrange-to fronta ali to back, vendar mi te možnosti ne ponudi.
Aja pa še to gumbi in vsebina spodaj so vsak v svoji tabeli ki je prosojna.

Če se komu sanja kaj storit mu bom zelo hvaležen.

LP Miloš

pivmik ::

Če greš nekih fancy menuje urejevat moraš pač poznat HTML, CSS in JavaScript.
Če ne naredi običajno stran z navadnimi menuji.

V Dreamweverju imaš na voljo pogled Kode stran ali Grafični pogled strani. Preklopi na kombinirani pogled, kjer lahko zgoraj urejaš izvorno kodo, spodaj pa grafično(dejanski izgeld strani).

Sedaj v izvorni kodi najdi kje se nahajajo tvoj menuji in jim spremeni kodo začasno, da so vedno prikazani(verjetno iz display: none na display: absolute).
Pol pa se ti bodo magično prikazali spodaj v grafičnem pogledu. Sedaj jih uredi in ko končaš nazaj spremeni na display: none.
LP, Gregor GRE^

mike133 ::

Hvala za nasvet.
Sem včeraj še ves večer brskal po netu in ugotovil da je s temi "drop-down" meniji resnično problem pri prikazovanju.
Na enem forumu sem sicer našel nekoga ki je imel problem s tem da mu je DD-meni zakril flash in ta je svetoval da naj skopiram del kode ki jo je priložil v del kode ki se nanaša na flash. Sem sicer probaval jo dajat na različna mesta, pa ni nikakor delalo.
Nisem pa poskusil tega kar si mi ti svetoval, ampak bom zvečer vsekakor sprobal.
Drugače se mi zdijo pa ti DD-meniji zelo priročni, sploh zato ker ne kvarijo grafičnega izgleda. Ni mi ravno do tega da bi imel kategorijo in potem dvajset podmenijev nametanih nekje ob strani. Upam da mi bo uspelo.
Hvala še enkrat.

LP Miloš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330357 (54506) htmltroubles
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317058 (8097) Rašo
»

Print zaščitene html strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
7690 (619) trek@s
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251808 (1480) roli
»

Neubogljiv Dreamweaver MX

Oddelek: Izdelava spletišč
161899 (1658) Crimson_Shadow

Več podobnih tem