» »

servis mode pri GORENJE TV

servis mode pri GORENJE TV

bezerk@work ::

mogoče kdo ve kako se pri gorenjski TV pride v servis mode ?

NiggerBob ::

hehe, samo v vednost: poseg v servisni menu izniči garancijo, torej delaš na lastno odgovornost.

Takoj po vklopu pritisneš v hitrem zaporedju naslednje tipke: TV -> i -> STOP
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

bezerk@work ::

HVALA!!!

Garancije že zdavnaj ni več :)

Tv mi nekaj nagaja, in danes se je "zbudil" z raztegnjeno sliko po vertikali.
To sem zdaj popravil, da lahko čebela gleda risanke :D

NiggerBob ::

:D .....potem pa zadevo hitro modificirat :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

SodVina ::

Pa da vidmo, do kolk ga lahko navijes (Sala)

CaqKa ::

a ve kdo kakšna je čudežna kombinacija za grundig tv?
občasno ga sicer prikličem (tak enkrat na pol leta) samo nikol nevem kaj sem pritisnil :)

AndreAS ::

@CaqKa
Jaz sem imel Grundig TV (55cm), pa sem na servisu gledal serviserju čez rame, pa sem zasledil nasljednje:
-predem TV vžgeš, držiš tipko(probaj tipko OK, ali pa tipko MENU, se več točno ne spomnim, na daljincu pa se itak ne vidi več tipk) potem pa TV vžgeš s pomočjo stikala na televizorju,
ne na daljincu, ne pozabi držat tipke na daljincu,usmerjeno seveda v TV

Upam da ti bo uspelo, če pa kdo ve kaj natančneje, kero tipko je potrebno držat, pa prosim pomagajte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndreAS ()

CaqKa ::

pri meni se to kr tak med stiskanjem po daljincu zgodi.. ni treba da ravno televizijo prižgem v tistem momentu

AndreAS ::

Hmm zelo čudno, čeprav se jaz spomnim, da se je meni to tudi zgodilo kr nekaj krat, brez da bi tako izklapljal in vkljapljal...

Grundig roxors :D

Ahmm....

pumaxx ::

CaqKa


Povej model CUC.... zadaj na pokrovu

CaqKa ::

hehe sploh nisem pomislil.. (da bi za tv pogledal... navodila so že davnaj romala kaj te vem kam...)
CUC 7301

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: CaqKa ()

pumaxx ::

Procedure:
1. Using RC press i button.
2. Select service parameter using P+/P - buttons.
3. Alter a value using volume+/ volume-.
4. Exit follow on screen instructions.

Izklopiš TV na stikalo pritisneš I na daljincu in držiš potem vklopiš tv na stikalo in se že kadi.

Keyser Soze ::

Hm, kakšne so pa opcije v serveis mode??

P.S.: Ker ste že vsi TV majstri tu zbrani bi še nekaj zatežil. A niso imeli eni TVji enkrat enen module, ki os omogočali priklop računala oz. uporabo TVja namesto monitorja? Nekaj v smislu VGA input?:D Sm že mal pozabu.
OM, F, G!

pumaxx ::

Ja to imata Grundig in pa predvsem Loewe ki je po mojem mnenju zakon (Sony,Philips itd se lahko skrijejo). Dobiš pa module za RGB, Sat, DigiSat, DigiCabel z modulom .... v glavnem Loewe je Mile med tv-i če razumeš kaj hočem povedat.

Maxtor ::

Sem bil v service mode na GOrenje TV in zajebal, sem resetiral. Zdaj pa imam tako sliko, da te kap, vse zamaknjeno pa vse nastavitve izbrisane. A kdo ve, kje bi dobil default nastavitve,d a jih spet vpišem in usposobim TV, s poskušanjem mi nikakor ne uspe. TV je gorenje, ona 100Hz s PIP in virtual dolby.

Havla za odgovore vnaprej.

NiggerBob ::

grrrr:D , poglej moj prvi post :D
Varianta 1: Greš na servis, da ga ponovno nastavijo, kar bo najbolj natančno. Verjetno pa ne bo zastonj :D
Varianta 2: Lahko ti poslikam nastavitve na svojem in potem eksperimentiraš pri tebi in nastaviš približno, bolj "od oka" :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Valentin ::

Enako sem zašuštral svojega Sony-ja tudi jaz. Potem sem se nekaj časa zafrkaval, vendar je tistih nastavitev preveč, tako da sem obupal in odpeljal škatlo na servis.

Moral so mi na novo vpisat rom, kar niti ni bilo tako drago; najbolj sem klel, ker sem si naredil delo s prenašanjem pol centa težke kište okrog po nepotrebnem...

Dr_M ::

jest sm tut gledu dons za sony, kako pridt not v menu. najdu navodila ampak men pol kur** ni jasn....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

swar ::

Kaj pa philipsi?A to majo vsi tvji?

Dr_M ::

google....tm vse najdes.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Maxtor ::

NiggerBob, daj prosim te, poslikaj zadevo, da nastavim bolj od oka, na servis še vedno lahko peljem. Imaš isti TV, kot jaz? Gorenje, 100Hz, PIP, 72 raven ekran, virtual dolby? Model pa se ne spomnim, kak je, pa nič gor ne piše.

Hvala ti že vnaprej.

Maxtor ::

Mah, sem že peljal na servis. Vsaka morost se plača, pa bom še tole... :)

Vseen hvala.... in LP

Phil ::

Bi kdo vedu kako odpraviti tale problem.
TV je preko scart povezana z (analogno) satelitsko. Včasih ko gledam kakšen satelitski program se slika za trenutek raztegne nato pa izgine zvok (tudi na ne-SAT programih). Pomaga le da ugasneš in ponovno prižgeš TV.
Tak problem je že enkrat bil in takrat je bila TV še v garanciji, serviser pa je napako odpravil v service meniju. Bi kdo vedel katere nastavitve je treba spremeniti. Na slepo raje ne bi preizkušal, da jo ne uničim.
TV je pa gorenje TVF29VIP15-100 (72cm, 100hz, flat).
LP

KTr1sk ::

Doma se nam je pokvaril LCD televizor od Gorenja. Med gledanjem tv-ja je nenadoma zginila slika in zvok hkrati, samo zelena lučka je še gorela, potem sem izklopil iz vtičnice in čez nekaj časa nazaj vštekal v vtičnico in ni bilo niti lučke spodaj, zdaj po več dni se pa pržge tv ampak brez slike, kaj bi bilo narobe in ali je v Celju pooblaščen servis za Gorenje?

Model: LCD 26S15HD

Hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

OPX ::

Ta tema je že kar stara ampak tokrat imam tudi jaz podoben problem. Starši imajo star Gorenje TV, ki sicer normalno deluje, le da je slika malce ukrivljena in raztegnjena.

To se najbrž da popravit v service mode. Težava ja pe v tem, da gumbov TV, i ali Stop na daljincu sploh ni.

Model TV-ja je GORENJE SL 70 ST TTX PIP,
Daljinec pa je: 49-900-023 - Slika:


Če ima kdo kakršne koli informacije kako priti v service meni, bi me zelo veselilo. Na servis se ga ne splača več vozit (daš več za bencin kot je vreden). Vem pa, da gre to nastavit.

Hvala že v naprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OPX ()

hojnikb ::

Bi si še jaz sposodo to temo.Gre sicer za 21inch Matrix televizor, problem je pa v tem da mi, ko prklopim gor scart, vedno raztegne sliko na 16.9.Se da sicer popravit z tisto tipko na dalincu, sam je vseen bedn za vsak nastavlat. Sumim tud da je problem v scart kablu oz napajanju (gre za ps2 slim prkloplen z scart kablom) ker ma sam 8.5V napajalnik , 8 pin (switch pin) na scartu pa rabi vsaj 9.5V.
Če ma kdo kako idejo kak prisilit Tv, da bo slika skoz na 4.3 oz mogoče da bi kabl predelu tak da bi spusto večjo voltažo preko tega pina, da bi pol tv prav zaznal razmerje slike.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Ok sem ugotovil glede service menija.Zgleda da ma ta TV cipset od Bekota, tak da je pot do service menija ista.Če koga zanima:
V glavnem meniju napišeš kodo 9301 in se pokaže service meni.
#brezpodpisa

hojnikb ::

je bla potem zadeva z 16.9 načinom hiter rešljiva...
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392102773 (43217) kitka77
»

barve ne delajo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91247 (1129) Azrael
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282352 (1964) mravljinec
»

TV z PIP in diagonalo ekrana 63cm

Oddelek: Kaj kupiti
334980 (4379) hanzeljn
»

Nakup TV - 16:9 vs klasika (4:3)

Oddelek: Zvok in slika
212001 (1680) gumby

Več podobnih tem