» »

TV Sony ali Philips?

TV Sony ali Philips?

mravljinec ::

Kupujem kino format TV 16:9 in se odločam med sony-jem in philips-om.

Nekje med modeli philips 32PW8718(cca. 320 tisočakov), philips 32PW8807 (cca. 300 tisočakov) in med Sonyjem KV32-FQ70 (280-300 tisoč).

Torej kaj vzeti???? Morda kakšen drug model teh dveh firm v tem rangu? Pa ne mi predlagat pixel plus od philipsa, nimam tolk dnarja za tv!!!


Kakšne so vaše izkušnje o kvaliteti tvja in same slike??

mravljinec ::

Morda nisem dovolj jasno napisal, gre za televizorje z ravnim zaslonom in diagonalo 82 cm. ;(

Mislim da na sonyju lahko preklopiš tudi na 4:3 razmerje slike, na philipsu pa ne vem???? Ve to kdo kako je še s to stvarjo???:\

monster-x ::

mravljinec: Jaz imam Sony KV32FX65 -- 16:9 pa je super. Sam moti me, ker nima slike v sliki, sam se da prežvet. Philipsa sem tudi že videl, sam mislim, da ni bil ta model in je tud kar dober.
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

mravljinec ::

monster-x, povej mi še to če si zadovoljen s samim formatom 16:9 pri gledanju tv programov? Preklopiš na 4:3 ali na 14:9 oz. z dodatnimi funkcijami nastaviš sliko da potem ni popačena???

mravljinec ::

če bi še enkrat kupoval, bi kupil 4:3???ali 16:9???

Gapi ::

Sony ima zelo kvalitetno sliko tko da kar po sonyju. Ima pa težave pri slabšem signalu, mislim na signal ki pride po anteni :). Oče je ravno teden nazaj kupil novega sonija ker je ta star že imel slabo sliko (cca15 let star) No in sedaj smo ponosni lastniki SONY KV32FX68E. Ima 82 cm diagonalo ekrana in 16:9 razmerje stranic.
Pri tastarem sem pa imel problem tak da ko je bilo dosti belega ozadja mi je odpovedal poslušnost stereo dekoder in je šumelo v zvočnikih, zvok je sicer bil a zelo po tihem tako da ga je šumenje preglasilo.
No person is rich enough,to buy back his past.

Dr_M ::

hm mislm da za tak denar noben ne bo kej prida... drugac pa useen definitivno sony. sploh nevem kako lohk na philipsa pomisls. edina alternativa sonyu je panasonic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lalan ::

No ja.Sony ali Philips ali ...Jaz bom pa verjetno kupil Loewe Aventos
76cm Nicam Stereo Widescreen TV ,Real Flat ,100 Hz ,Auto Set-Up
2 x 25 Watt ,Virtual Dolby Surround ,Split Screen ,Full Picture In Picture ,Fast Access Teletext ,DMI Plus For Dramatically Improved Picture Quality ,NTSC Playback ,3 x Scart ,Audio Out ,Front AV Sockets
Weight 55kg
Width: 808mm
Height: 595mm
Depth: 555mm

Gapi ::

Loewe Je dobra izbira samo če rabiš imet dobr dizajn . Drugače pa ni nič boljša od Sonya
No person is rich enough,to buy back his past.

OldSkul ::

Jaz bom pohvalil pa Philipsa.Doma smo zdaj kupili 82 cm model 32PW8807.Sicer sem jaz imel od vsega začetka v mislih Sony toda ko sem videl Philipsovo sliko sem reku fotru:"tale bo naš".In lahko povem da je zelo dober televizor, 16:9 format tudi ko gledaš navadno televizijo in ne DVD me nič ne moti saj lahko sliko raztegneš toliko da zgleda skoraj tako kot slika pri 72 cm TV-jih.Je pa problem to da malo zgornjega konca in spodnjega manjka ravno zaradi tega.
Še koga še kaj zanima me lahko kar vpraša!

lalan ::

Moj brat ima tud Philipsa 32 pw 9525 in je razen tega,da nima sliko v sliki zelo zadovoljen.Moj problem je pa v tem,da bom morel vzeti najbrže 28-ko,ker gledamo tv na 2,2 metra.

mravljinec ::

Hm, mislim da bom pa kar philipsa kupil je kar huda zadeva!

1. Ohišje ima manj glomazno!

2. Sliko sem gledal v big bangu in je bila na philipsu veliko bolj ostra!

3. Pa povsod vsi trgovci bolj philipsa hvalijo

4. Res je tudi to da je sony pri razvoju malo zaspal!

Ima kdo sonija FQ70 da bi povedal kako kaj deluje?

Philips PW328718 poznam kar dobro ima avtomatsko prilagajanje svetlobe, svetlobi v okolici, vrhunski zvok, in odlične barve, sonya pa ne poznam tako dobro!


Še kakšno mnenje???

bbobst ::

Kar se kvalitete slike tiče greš v trgovino, primerjaš Sony in Philips ter opaziš naslednje:
-Sony shit
-Philips rulz
Če se ne motim je med novicami ena o odpuščanju delavcev pri Soniju,med drugim zaradi premajhne prodaje Trinitron TV-jev - zakaj jih ne prodajo veliko - niso kvalitetni.

Dr_M ::

eh ja...kar sm jest gledu tvje okol ma usak gorenje tv bolso sliko kot katerikoli philips.
pa ce bos philipsa kupu, ga bos meu vec na servisu kot doma - extremno pokvarljiva roba.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

DR_M ti govoriš naumnosti.Mogoče so bili Philipsi pokvarljivi pred leti.Zdaj niso nič manj kot Sony televizorji.In naj povem da pri stari mami ki ima Sony 72" tv pol leta star je že moral iti na servis.

jRk0 ::

doma mam sony 63 cm, panasonic 100hz 70cm pa gorenje 51cm.

panasonic ma seveda zaradi 100hz ful dobro sliko:)
ma pa sony zlo dober zvok in tudi mocan, za mojo sobo kar fajn:). slika je pa pr filmih precej dobra. vecji uzitek kot prejsnji gorenje:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Dr_M ::

sadarj79: nekatere stvari se NIKOLI ne spremenijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OldSkul ::

Ti tudi ne Dr_M!>:D

Dr_M ::

sadarj79: na slabse se pa ja ne bom spreminju>:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mravljinec ::

Sony je res šit, kakor zdaj spoznavam, slika sploh ni ostra kot pri philipsu!!!

Kar se pa gorenja tiče, mislim da je zelo ok, samo nimajo takega tv-ja 82 cm 16:9!!! Imajo, ampak je 50 Hz in star model. pa še drag, 180.000 za 50 Hz tv!!!!!

Kar pa se primerjave gorenja in philipsa tiče, pa sem skoraj 100% da imajo gorenjevi tv-ji, vsaj 100 Hz, philipsov ekran!!!!!

Sonyji pa imajo težave z belo barvo, ko se le ta pojavi, je kr malo rdečkasta!!!

Dr_M ::

Sony je res šit, kakor zdaj spoznavam, slika sploh ni ostra kot pri philipsu!!!

pr sonyu nimam teh blemov...slika ostra kot britev.res najlepsa slika kar sm jih vidu na tvju.res pa je 50hz...



Sonyji pa imajo težave z belo barvo, ko se le ta pojavi, je kr malo rdečkasta!!!

bela je bela. pika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

krneki ::

Rdečkasta je ker eden ni znal nastaviti konvergence.

Sicer pa kot vidim eni prisegajo na Sony, eni na Philips, eni na Loewe itd... Pomoje je več al manj vse dosti v redu. Sicer pa imam Sony-ja 32FX65(16:9) že več kot eno leto in sem zelo zadovoljen.

slawc ::

sem vedel da se bo nekdo obesil na pokvarljivost, nehite nakladat. Iimam dva TVja: en je sony in en je philips. Oba sta se pokvarla. Ne verjemi nikomur kar se pokvarljivosti tice. Za sliko in ostale stvari pa v trgovino in primerjat (jasno, vse funkcije sprobat)
LP, Slawc

micka ::

drugac pa useen definitivno sony. sploh nevem kako lohk na philipsa pomisls. edina alternativa sonyu je panasonic.


se ti ne zdi ,da si mal u temo brcnu?? Philips je trenutno med najboljšimi televizorji če ne celo najboljši.Verjemi mi , vem kaj govorim (čeprov nimam philipsa ampak sony).

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: micka ()

Dr_M ::

no ja sej...izbira je svobodna...pa se bo vam zal.
drugac pa mam jest enga panasonica ze vec kot 10 let, pa se niti 1x se ni pokvaru.
velikrat se sprehodim po BB in si ogledam televizorje, ampak od vseh ma philips najslabso sliko.ampak tok slabo, da bi se slep vidu to.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

micka ::

kot pravijo ...bistvo je očem skrito.Dejstvo je , da v BB ne znajo naštelat tv sprejemnikov.Ko sem v moževi štacuni gledala več različnih sprejemnikov (seveda so bili predhodno optimalno nastavljeni s pomočjo programa na DVD-ju) in lahko ti rečem po mojem mnenju in tudi mnenju ostalih, je bil philips daleč , daleč najboljši (vsi tv sprejemniki so bili top modeli ).

mravljinec ::

Jp najbrž bo tudi to res, da ne znajo naštelati tv-jev v BB-ju!!!

ampak kljub temu sem gledal v BB-ju philipsa 32pw8718 in sonyja 32FX66 in je bila razlika očitna pri programu s kanala, preko antene, mislim da slo2. ne vem sicer kaj bi naštelal ampak ostrina slike je bila na philipsu neverjetno boljša!!!!

roscha ::

Še mojih 5SIT.

Sicer sem že parkrat po raznih forumih napisal, pa dajmo še 1x. Fotr ma Sony-a 72cm 100Hz, jaz Philipsa 72cm 100Hz. Zelo primerljiva TVja. In kam misliš da fotr hod TV gledat? K meni ja. Slika je na Philips in-line roru precej boljša kot na trinitronu. Predvsem ostrina, pa barve znajo bit na Sonyu malo "mim". Signal ni problem, je enak do obeh - kabel. Sploh pa je baje Sony postal precej pokvarljiva roba ravno zaradi površne izdelave. Sem govoril s tipom, ki ima TV servis. In kaj je mel za povedat? Bejž od Sonya, če ne drugega ti bo crknil zaradi kur**vega šparanja pri spajkanju elementov. Mrzlih lotov kar jih češ..

No ja, fotru in meni Tv še dela, tako da o pokvarljivosti ne bom več.

In še končno: denar je tvoj kupi kar misliš da ti bolj sede...

mravljinec ::

Kaj pa kaj ostala oprema od Philipsa?? Naprimer DVD ali pa hišni kino sistemi??
Je to dobra roba??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri TV 16:9, 100 Hz? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
569523 (8060) Valentin
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323794 (2834) Mirč
»

Katero televizijo z diagonalo 82 cm

Oddelek: Kaj kupiti
191657 (1338) glinik
»

TV z PIP in diagonalo ekrana 63cm

Oddelek: Kaj kupiti
334980 (4379) hanzeljn
»

Kateri TV kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
342494 (2035) AtaStrumf

Več podobnih tem