» »

S/PDIF in AC3-passthrough n-tič

S/PDIF in AC3-passthrough n-tič

20sdfj093f ::

Zdravo,

- zvočna kartica Sound Blaster Live! Value PCI / CT4830 (5.1 z digital-out jackom)
- receiver Onkyo TX-SR508
- Windows 7 32-bit (gonilnik za CT4830 je praktično en in edini za Visto/W7)

Na receiverju dobim od PCja na receiver preko S/PDIF povezave praktično le PCM (koaksialni kabel z jack-RCA konektorji) - AC3 ali DTS nikakor ne prideta skoz.

Poskusil že z vsemi nastavitvami bodisi FFDShow/Audio kodeka bodisi AC3Filter kodeka (namestil sem ju izmenično - ali en ali drugi).

V najboljšem primeru sem poskusil forsirati S/PDIF na AC3Filter, ampak mi ob predvajanju filma javlja "SPDIF disabled", pa ne vem zakaj. Poskusil sem tudi spreminjati opcijo "digital only" v gonilniku Sound Blasterja, pa ni razlike.

Ima kdo kakšno idejo, zakaj dobim lahko na receiver le PCM in passthrough drugih zadev ne deluje?

Hvala za pomoč
LP

Garibaldi ::

V nastavitvah creativa izklopi dolby digital decoding pa bo. :)

20sdfj093f ::

Tega nimam, sploh pa je driver zelo minimalen:

 SB Value!

SB Value!



Nikakor ne uspe... :/

Okapi ::

A spdifer si poskusil?
http://ac3filter.net/projects/spdifer

O.

delfinus ::

Hej, Creative SB ima specialni mixer in tam so te nastavitve. Mislim, da mora biti nastavljano ravno obratno kakor imam jaz. Sam namrec poslusam zgolj analogni stereo. Pod Win XP te aplikacije delajo, pod visto pa Win 7 pa ne vem.



XP aplikacije za Creative Sound Blaster Live value dobis tu: KLIK Glej
Sound Blaster Live! - LiveDrvUni-Pack English

lp, d.

RazzorX ::

20sdfj093f je izjavil:

Tega nimam, sploh pa je driver zelo minimalen:

 SB Value!

SB Value!



Nikakor ne uspe... :/


To niso nastavitve Creative-a ampak Windows-ove nastavitve. Najdi Creative-ove nastavitve.

20sdfj093f ::

@Okapi: Poskusil sem AC3Filter v1.63b, ki že itak vsebuje SPDIFer, vendar mi ne dopušča uporabe SPDIFa. Piše "SPDIF unsupported" čeprav v resnici deluje, saj prek njega slišim zvok. Receiver prepozna vedno le PCM.

 AC3 Filter

AC3 Filter



@delfincek: Zanimivo, da mi gonilnik za XP deluje na W7/32, medtem ko aplikacij noče inštalirati.

@RazzorX: Nimam Creativeovih nastavitev.

Hvala za pomoč, upam da se najde še kakšna ideja
D.

Okapi ::

A imaš na Onkyotu pravi input nastavljen?

O.

KoMar- ::

Hmmm, problem je v tem, da uporabljaš zvočno, ki v Win7 ni več podprta. Jaz sem svoj SB Live! prodal in uporabljam integrirano... poglej, če imaš S/PDIF header na matični - ti lahko šenkam ploščico zanj.

20sdfj093f ::

@Okapi: da, kot že rečeno: receiver sprejema zvok; ga slišim in na LCDju zazna PCM zapis.

@KoMar-: to sem najprej želel, vendar moja matična nep odpira SPDIF-a (imam tudi sam ene par takih headerjev na lagru, a kaj ko nimam kam priklopit).

Okapi ::

Potem ti PC pretvarja dolby digital v pcm. Moraš v nastavitvah od predvajalnika pogledati, kje je to odkljukano.

O.

20sdfj093f ::

Problem mi je rešil KX Project. Sem že pozabil nanj, pa sem se le spomnil ;)

Edit: no, nekaj težav še imam, ampak napredek je pa le.

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

dpavli mi lahko prosim samo za informacijo poves koliko rama imas v masini?

lp, d

20sdfj093f ::

Moram priznati, da me tvoje vprašanje skrajno preseneča

libreus ::

Kateri player pa uporabljaš?
Jaz imam tudi Onkyota in sem si poštimal, da mi deluje..

delfinus ::

dpavli verjetn 2Gb? ker kakor vem z vec kot 2Gb ne deluje pod win vista ali win 7

libreus ::

delfincek? dabl ju ti ef? wtf?
imam 4gb ram in imam win 7 x64 in mi lepo' dela!

delfinus ::

S katerimi driverji liberus, ce me lahko usmeris prosim, ker internet je poln postov ljudi, ki imamo 4Gb in nam to ni uspelo. Bsod, ali pa hrup z zvocnikovm res pa je, da sem nazadnje poskusal nalagat pod win 7 driverje ze pred kar lepim casom. Mogoce je pa kaj novega.

Tu je se official kjer Creative direkt pove, da driverji podpirajo zgolj samo 2GB, kar je vec pa bo crackling sound. Sicer pa morda obstaja tudi kaka resitev. Se nisem sel v globino.

lp, d.

libreus ::

My bad. Nisem govoril o zvočni kartici, ampak le o prenosu SPDIF v reciever ONKYO.
Če kdo potrebuje pomoč glede tega, pomagam rade volje..

20sdfj093f ::

@libreus: Trenutno poskušam kar z Windows Media Player, v kateremu predvajam Dolby Digital demo posnetek (aurora) v obliki VOB fajla. Saj konec koncev je vseeno, če le ni kakšen VLC (ki ima interne kodeke) - AC3Filter se mi naloži, tako da vem, da grem v pravi smeri.

@delfincek: tale AsRock žal ne podpira več kot 2GB, jaz pa imam 1.5GB... sicer je malo, ampak W7-32 delujejo lepo, ker je to računalnik za Outlook in Firefox. Ne vem pa, od kje ti ideja, da je 2GB maksimum; moj službeni notesnik dela prav lepo z W7-64 in 4GB (sodelavec v službi pa ima celo 8GB in nobenih težav). Mislim, da tvoja težava s hrupom ne bi smela biti povezana s količino RAMa, ampak kot sam praviš, s slabimi driverji. In to, da Creative pove, da driver podpira le 2GB RAMa, je pomoje nek izgovor, da so ga napisali slabo...

---

Ja, še vedno potrebujem pomoč glede prenosa SPDIF v mojo 508ko... Trenutno (s KXProject driverji) mi AC3Filter sicer ne jamra več, da SPDIF ni možen (pisalo je, da trenutno ni podprt), pa vendar opazim, da mi KXDriver ob predvajajanju AC3 posnetka izriše ikono "AC3 -> 010101", kar interpretiram, da izvaja dekodiranje in pošilja naprej kot PCM, česar pa nočem.

Po drugi strani se mi dozdeva, da AC3 passthrough s KXProject driverjem za mojo kartico (10K1 - CT4830) še ne deluje: http://kxproject.com/todo.php?language=... (druga alineja).

Rešitev bi verjetno bila, da najdem ene primerne driverje za W7. Ampak s tistimi, ki sem jih uporabljal pred KX, mi W7 sploh niso ponujali možnosti, da testiram delovanje DTS in DD v Control Panelu, medtem ko mi sedaj vse to deluje, le passthrough ne gre... Bom poskusil s tistimi "2GB driverji", če so morda drugačni, od tistih, ki sem jih uporabljal sprva - najverjetneje so, saj vidim, da vključujejo tudi nek Control Panel za zvočno.

Če ima kdo še kakšno drugo idejo, se že vnaprej zahvaljujem za pomoč
LP

Edit: dopolnil.

Zgodovina sprememb…

libreus ::

Ravno nasprotno - ni vseeno kateri player uporabljaš.. saj moraš v samem player-ju nastaviti pravilne nastavitve!!
Jaz uporabljam MPC, prej sem VLC, ampak je procesiranje slike veliko bolje v MPC-ju.

Poskusi! Če potrebuješ pomoč, sem tukaj :)

delfinus ::

20sdfj093f je izjavil:


@delfincek: tale AsRock žal ne podpira več kot 2GB, jaz pa imam 1.5GB... sicer je malo, ampak W7-32 delujejo lepo, ker je to računalnik za Outlook in Firefox. Ne vem pa, od kje ti ideja, da je 2GB maksimum; moj službeni notesnik dela prav lepo z W7-64 in 4GB (sodelavec v službi pa ima celo 8GB in nobenih težav). Mislim, da tvoja težava s hrupom ne bi smela biti povezana s količino RAMa, ampak kot sam praviš, s slabimi driverji. In to, da Creative pove, da driver podpira le 2GB RAMa, je pomoje nek izgovor, da so ga napisali slabo...


Creative Sound Blaster Live ima tezave z gonilniki, in ce je v masini instalirano vec kot 2Gb rama prihaja do BSOD ali pa pokanja in sumenja. Creative se je odlocil, da za Visto in Win7 ne bo razvijal novih gonilnikov za Live serijo kartic, ceprav je hardware cist OK. Pac so zeleli prisliti potrosnika k nakupu nove zvocne.
No moram pa povedat naslednje. Me je ta post spet spodbudil za ponovno iskanje gonilnikov in odkril sem zadnje modificirane KXproject gonilnike (verzija 5.10.0.3550), ki delujejo za vso Creative Sound Blaster Live serijo, tudi Platinum verzijo, katero imam jaz. Deluje tako pod Visto in Win7. Dobi se jih tukaj. Potreben je se Creative Gameport driver za Visto ali Win7, ki se ga dobi pa tukaj (glej konec prvega posta).
Tudi Live drive od Platinuma mi deluje, dokaz, da neodvisno znanje dela cuda in dokaz Creativu, ki trdi, da Live serije ne podpira vec kot 2Gb. Sicer pa je ta razvoj trajal kar nekaj casa. Potrebovalo se je vec kot 3 leta (izsli so namrec sept. 2009), da so KX-ovci to usposobili in da deluje tako kot mora.

Kar se tice pa tvojega probvlema pa bi naj bilo z 2Gb ali manj manj tezav. Poskusi Creative aplikacije, ki so pisane za Xp startat v compatibility nacininu. Mogoce se pustijo? Tule je se link do zadnjih driverjev za Creative za 2GB ali manj - klik. Mogoce ima kdo kak nasvet na tistem forumu.

lp, d.

20sdfj093f ::

Meni se KX sesuje ob testiranju DD/AC3 (iz Windows Control Panela) - dobim BSOD z razlago, da kx.sys označuje določen del paged pomnilnika kot unpaged.

Tako, da sem zopet pristal na originalnih (Creativeovih) gonilnikih, in težava ostaja. :)

Izgleda, da se preveč vrtim, in bo potrebna nova zvočna.
LP

delfinus ::

dpavli kaj pa, ce takole nastavis.

Pod sound v Control panelu takole kot kaze slika



V mixerju pa takole, da oznacis Digital Output mode only



Tam je se tisti SPDIF bypass skrajno desno poskusi se s kljucko tam ali pa brez. Sicer pa KX forum, ziher so zrihtal, kar tezko verjamem, da bi ne AC3 passthrough ne bil mogoc.

20sdfj093f ::

Točno to, kar predlagaš, sem že pretestiral. AC3 se opazno predvaja, vendar gre na SPDIF izhod kot PCM (torej ga dekodira že software, namesto da bi nedekodiranega poslal receiverju).

Kot že rečeno - kx.sys mi povzroči BSOD če testiram DD ali DTS (desna polovica tvoje prve slike - zgornji gumb TEST, pod 'encoded formats').

Bom pobrskal še malo po njihovih forumih; morda pa najdem rešitev.

Edit: Morda je težava glede BSOD zaradi tega, ker uporabljam verzijo 3550, ki naj bi bila beta; zadnja stabilna naj bi bila 3538m.

Hvala za pomoč
LP

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Sem tudi jaz sedajle poskusil test, ko sem imel zbran SPDIF in mi tudi dumpne na kx.sys. Ni pato nujno indikator, da AC3 ne deluje. na forumu so ziher obsirno predebatiral kako Dolby Digital pa dts dobit ven z lajva pod Win 7 ali Visto. lp, d.

20sdfj093f ::

Tole sem našel:

http://www.hardwareheaven.com/bug-repor...

Pravijo, da na določenih sistemih opcija za AC3 passthrough (na SPDIF) zgine in jo je treba enablati s konzolo:

To enable AC3 Passthru, type the following in kX Console:
shw 6 x

Where 'x' is:
0: Off
1: SPDIF 0
2: SPDIF 1
3: SPDIF 2

e.g.
To enable AC3 Passthru to SPDIF 0, type:
shw 6 1

BTW: You can read the current setting by typing the following in kX Console:
ghw 6


Dajmo probat...
LP

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384759 (1175) KTr1sk
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455210 (3525) jRk0

DTS Audio

Oddelek: Zvok in slika
296269 (3790) gregyk
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511210 (5018) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122243 (1974) link_up

Več podobnih tem